Pogoń Szczecin

0

Zagłębie Lubin

0

• Ostatnie spotkanie 12. kolejki Ekstraklasy niewątpliwie rozczarowało. Mało było sytuacji podbramkowych i remis należy uznać za wynik sprawiedliwy. Pogoń ma 22 punkty i nadal jest wiceliderem, Zagłębie ma 17 oczek. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń remisuje na własnym boisku z Zagłębiem 0:0.

• Fojut! Tym razem to Pogoń miała szansę na gola na wagę trzech punktów. Akahoshi świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, Fojut uderzał głową, lecz piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

• Ależ szansa dla Zagłębia! Dobra kontra gości, piłka trafia do znajdującego się w polu karnym Woźniaka, ale jego strzał znakomicie broni Kudła!

• Trzy minuty doliczył do drugiej połowy arbiter.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Papadopulosa zastępuje Krzysztof Piątek.

• Dwaliszwili ładnie przejął piłkę, lecz później stracił ją w dryblingu. Szkoda, że Gruzin nie zagrał bardziej zespołowo.

• Zwoliński! Dobry strzał z dystansu napastnika Pogoni, ale broni jego strzał Forenc! Później próbował jeszcze Murayama, lecz uderzył niecelnie.

• Cotra miał dobrą okazję na strzał z dystansu, lecz zdjął mu piłkę z nogi Murayama.

• Todorovski zablokowany przez Małeckiego. Będzie rzut rożny dla gości.

• Murayama fauluje jednego z rywali i ogląda pierwszą w tym sezonie żółtą kartkę.

• Strzał z dystansu Kubickiego. Bardzo niecelny.

• Druga roszada w Zagłębiu. Janoszkę zmienia Arkadiusz Woźniak.

• Małecki! Pomocnik Pogoni miał dużo miejsca, uderzył po długim słupku, ale piłka przeleciała obok bramki.

• Zwoliński przejął piłkę na połowie rywala, zapowiadało się na świetną okazję dla Pogoni, ale Dąbrowski łatwo odebrał piłkę byłemu koledze z zespołu.

• Janoszka złapany na spalonym.

• Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony w kierunku Zwolińskiego, ale napastnika Pogoni uprzedził Dąbrowski. Był jeszcze rzut rożny, nic z niego nie wynikło.

• 6214 widzów mamy dziś na stadionie w Szczecinie.

• Janoszka zagrywa do Vlaski, ten znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale nawet nie oddał strzału.

• Ostatnia zmiana w zespole Czesława Michniewicza - Murayama za Rudola.

• Zwoliński faulowany przez Todorovskiego. Żółta kartka dla Macedończyka.

• Małecki stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Todorovskiego. Za chwilę ją odzyskał i Pogoń miał kontrę, ale i z tej akcji nic nie wyszło.

• Małecki kompletnie nie zrozumiał się z Akahoshim. Obaj tylko rozłożyli ręce.

• Wreszcie pokazał się Dwaliszwili. Gruzina powstrzymał jednak Piątek, który wybił piłkę na aut.

• Vlasko zablokowany przez Czerwińskiego. Będzie rzut rożny dla Zagłębia - już szósty.

• Szansa dla Zagłębia! Janoszka dośrodkowywał w pole karne, ale Janus nie zdołał dojść do piłki - dobrze przyblokował go Lewandowski.

• Mamy pierwszą zmianę w Zagłębiu - Rakowskiego zastępuje Jan Vlasko.

• Pogoń wciąż rozgrywa akcje tylko i wyłącznie za pomocą długich podań. Środek pola bez Murawskiego praktycznie nie istnieje.

• Dobry strzał Akahoshiego z dystansu. Forenc mógłby mieć naprawdę duże problemy, gdyby Guldan nie zablokował uderzenia. Rzut rożny dla Pogoni.

• Druga zmiana w Pogoni. Zamiast Przybeckiego na boisku pojawia się Patryk Małecki.

• Rakowski miał sporo miejsca i zdecydował się na strzał z dystansu. Była to kolejna bardzo nieudana próba.

• Będzie rzut rożny dla Zagłębia. Przybecki bardzo się temu dziwi i ma rację - nawet nie dotknął piłki.

• Cotra dośrodkowywał w pole karne z lewej strony boiska, Papadopulos uderzał głową. Był to pierwszy celny strzał Zagłębia, lecz piłkę spokojnie złapał Kudła.

• Sprytne dośrodkowanie Cotry z rzutu wolnego, ale czujni byli obrońcy Pogoni. Jednocześnie i tak był spalony - od rzutu wolnego zacznie Kudła.

• Dośrodkowanie Lewandowskiego z lewej strony, głową starał się uderzać Zwoliński, lecz wyszło z tego raczej podanie do jednego z rywali.

• Zwoliński nieco przypadkowo faulował Piątka. Zagłębie konstruuje kolejną akcję.

• Mamy pierwszą zmianę w Pogoni. Młodego Listkowskiego zastępuje Dwaliszwili.

• Kolejny strzał Janusa. Piłka trafiła jeszcze w nogi Czerwińskiego, będzie rzut rożny dla gości. Piłkarze Zagłębia mieli w tej akcji bardzo dużo miejsca.

• Tym razem Janus zdecydował się na uderzenie z dystansu. Był to jednak strzał niecelny.

• Akcja Janusa prawą stroną, faul i rzut wolny dla Zagłębia. Mieliśmy już kilkanaście takich sytuacji, z żadnej nie wynikło zagrożenie dla bramki Pogoni.

• Lewandowski zagrał do Frączczaka, ten zdołał sobie przyjąć piłkę w polu karnym, lecz wszystko skończyło się bez strzału.

• Od środka rozpoczęło Zagłębie. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Mamy nadzieję, że w drugiej połowie działo się będzie dużo więcej. Oba zespoły oddały po siedem strzałów, ale tylko jeden ze wszystkich był celny. Adam Frączczak miał bardzo dobrą okazję na pokonanie Forenca, poza tym działo się niewiele. W zespole gospodarzy bardzo widoczny jest brak Rafała Murawskiego, obu ekipom brakuje dokładności. Na drugą część gry zapraszamy za kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Mieliśmy rzut wolny dla Pogoni, spore zamieszanie, ale Przybecki uderza obecnie obok bramki.

• Lewandowski wybija piłkę, a arbiter dolicza do pierwszej połowy dodatkową minutę.

• Tym razem Fojut interweniował niepewnie. Będzie kolejny rzut rożny dla Zagłębia.

• Tym razem Lewandowski próbował uderzać z dystansu. Lepiej tego nie komentować...

• Dośrodkowanie Todorovskiego z prawej strony, Janus próbował uderzać głową, ale do celu zabrakło sporo. Po raz kolejny od bramki zacznie Kudła.

• Janus trafia w mur, strzału próbował też Cotra, lecz była to kolejna fatalna próba.

• Dobre prostopadłe podanie Kubickiego do Papadopulosa, ten był faulowany przez Fojuta. Kolejna żółta kartka i świetna okazja dla gości.

• Żółta kartka dla Listkowskiego, który faulował Cotrę.

• Po jeszcze jednej interwencji Fojuta mieliśmy rzut rożny. Po nim piłkę złapał Kudła, zderzył się z Matrasem, ale ten drugi był faulowany przez Dąbrowskiego.

• Akcja Janusa i Todorovskiego prawą stroną boiska. Fojut pewnie wybija piłkę na aut.

• Mateusz Lewandowski ostro faulował Janusa. Zasłużona żółta kartka dla obrońcy gospodarzy.

• Na razie oba zespoły rozczarowują w ofensywie. Poza jedną sytuacją Frączczaka w zasadzie nie mieliśmy klarownych sytuacji bramkowych.

• Przedziwna sytuacja. Papadopulos był przekonany, że znajduje się na spalonym i w dobrej sytuacji zostawił piłkę. Arbiter chorągiewki nie podniósł.

• Janus dobrze ruszył prawą stroną boiska, Kubicki próbował uderzenia zza pola karnego, ale była to kolejna bardzo nieudana próba.

• Lewandowski strzelał z dystansu, Guldan zablokował to uderzenie i mamy rzut rożny dla Pogoni.

• Akahoshi prostopadłe zagrywa do Zwolińskiego, lecz napastnik Pogoni został uprzedzony przez Dąbrowskiego.

• Ależ szansa dla Pogoni! Przybecki świetnie dośrodkowuje do Frączczaka, ale jego strzał broni Forenc!

• Kolejny rzut wolny dla gości, kolejne dośrodkowanie Janusa i dobra szansa dla Dąbrowskiego! Minimalnie obok słupka!

• Próba uderzenia z dystansy w wykonaniu Rudola, wiele zabrakło obrońcy Pogoni.

• Piątek faulował Matrasa i obejrzał żółtą kartkę.

• Pierwsza niezła sytuacja dla gości. Janus dośrodkowywał z rzutu wolnego, Papadopulos przedłużył piłkę głową, a Janoszka w trudnej sytuacji uderzył obok bramki.

• Po chwili mieliśmy faul Dąbrowskiego na Zwolińskim i rzut wolny dla "Portowców". Frączczak zdecydował się na strzał, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Długie zagranie Lewandowskiego, Forenc decyduje się na wyjście daleko przed bramkę i rozpaczliwie wybija piłkę na aut. Mało brakowało, a mielibyśmy faul na Przybeckim i czerwoną kartkę w niegroźnej sytuacji.

• Janoszka urwał się lewą stroną. Mogło być groźnie, gdyby rywala nie zablokował Czerwiński.

• W ostatnich minutach nieco przeważa Zagłębie. Na razie nie wynikają z tego żadne sytuacje - Fojut wybija piłkę na aut.

• Piątek strzelał z dystansu, była to jednak bardzo nieudana próba. Od bramki Kudła.

• Lewandowski zablokował dośrodkowanie Todorovskiego z prawej strony. Będzie korner dla Zagłębia.

• Pogoń stara się przejść do ataku za pomocą długich podań. Na razie nie przynosi to efektu.

• Kolejne dośrodkowania nie przyniosły skutku. Zagłębie miało szanse na kontrę, lecz gospodarze szybko opanowali sytuację.

• Akahoshi nieźle dośrodkował, a Forenc był bardzo niepewny w bramce. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Frączczak ograł Todorovskiego i dał się sfaulować rywalowi. Będzie dobra okazja do dośrodkowania z lewej strony boiska.

• Wychodził z piłką Zwoliński, ale został sfaulowany przez jednego z rywali jeszcze na własnej połowie. Po chwili Pogoń straciła piłkę.

• Od środka rozpoczęła Pogoń. Szczecinianie w tradycyjnych, bordowo-granatowych strojach. Zagłębie na pomarańczowo.

• Zaczynamy!

• Przywitanie kapitanów i losowanie już za nami. Za moment zaczynamy!

• Sędziowie i piłkarze wychodzą właśnie na boisko.

• W składach obu zespołów są piłkarze, którzy zagrają przeciw swojemu byłemu pracodawcy. Miłosz Przybecki jest w pierwszym składzie Pogoni, a Maciej Dąbrowski wraca do Szczecina w barwach Zagłębia - także gra od pierwszej minuty.

• Mecz w Szczecinie jest ostatnim spotkaniem 12. kolejki polskiej Ekstraklasy. Poniedziałkowe starcia nie wyróżniają się zazwyczaj poziomem, ale dziś powinno być inaczej. Grają w końcu drużyny z czołówki naszej ligi.

• Niezależnie od wyniku tego spotkania, Pogoń pozostanie na pozycji wicelidera. Czy szczecinianie pozostaną jedyną niepokonaną drużyną w lidze? Tego przekonamy się za około dwie godziny.

• Rezerwowi Zagłębie: Martin Polacek, Jarosław Jach, Arkadiusz Woźniak, Adrian Błąd, Krzysztof Piątek, Damian Zbozień, Jan Vlasko.

• Rezerwowi Pogoń: Jakub Słowik, Patryk Małecki, Takuya Murayama, Wladimer Dwaliszwili, Michał Walski, Rafał Murawski, Sebastian Murawski.

• Pogoń Szczecin zajmująca obecnie drugie miejsce w tabeli, wyprzedza piąte Zagłębie o pięć "oczek". Zespół Czesława Michniewicza ma najlepszą obronę w lidze, bowiem Pogoń straciła do tej pory dziesięć bramek. Zespół Piotra Stokowca do tej pory wygrał jedno spotkanie na wyjeździe, a w ostatnich czterech meczach zdobył zaledwie dwa punkty.

• Witamy ze Szczecina! W poniedziałkowe późne popołudnie odbędzie się ostatni mecz 12. kolejki Ekstraklasy, w którym Pogoń zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.

• Pogoń - Zagłębie LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Miedziowi" przyjeżdżają do Szczecina

Wraz z końcem 12. kolejki Ekstraklasy drużyna Zagłębia Lubin będzie starała się wyrwać trzy punkty niepokonanej jeszcze w tym sezonie Pogoni Szczecin. Obie ekipy znajdują się w strefie "mistrzowskiej", a "Duma Pomorza" rozgrywa jeden z najlepszych startów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:1