1

Legia Warszawa

2

• Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marek Koktysz. Były emocję, były nerwy i były wreszcie gole! Tak powinno wyglądać to spotkanie, bo Derby Stolicy były ostatnio bardziej rozdmuchane medialnie aniżeli miały prawdziwą wartość piłkarską.

• No i teraz pytanie - czy to będzie tak jak w roku 2006? Zwycięstwo w derbach na wrogim terenie Legii, a potem mistrzostwo Polski? Legia jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu!

• KONIEC! Siedem lat oczekiwania Legii zakończone. Polonia pokonana na Konwiktorskiej.

• Wszołek zderzył się po dośrodkowaniu z Kuciakiem. Sporo teatru Słowaka, który kradnie czas.

• Faulowany Przybecki. Wszyscy poszli w pole karne! Przyrowski będzie wybijał tą piłkę.

• Jeszcze Furman z dystansu, ale niecelna to próba.

• Po stracie piłki Legia przeszła błyskawicznie do ataku. Zryw się opłacił. Z prawej strony poszło mocne dośrodkowanie w pole karne, gdzie nie było nikogo poza Furmanem, a on wpakował ją głową do siatki!

• FUUUURMAAAAN! 2:1

• Ojojoj... dośrodkowanie w pole karne, piłka spada na legionistę, który był sam przed bramkarzem, ale zawodnik próbował strzału z przewrotki, który wysoko poszybował nad bramką.

• Próba kolejnego ataku Legii, ale piłkę traci Radović. Sporo teraz niecelnych zagrań, sporo nerwowości.

• Vrdoljak! Mocny strzał Chorwata, ale broni z kłopotami Przyrowski!

• Zamieszanie w polu karnym. Piłka odbijała się od głów polonistów, aż w końcu z prawie zerowego kąta pikę pakuje do bramki Piątek! W ramach cieszynki zawodnicy gospodarzy robili pompki.

• Wyrównanie! 1:1!!!

• A za Tosika Grzelczak. Koniec zmian w tym meczu.

• Na murawie Janusz Gol. Zajmuje miejsce Danijela Ljuboji.

• Znowu zamieszanie w polu karnym Legii. Miłosz Przybecki prawie uderzyłby piłkę głową.

• Co za okazja dla Polonii! Podanie w pole karne do Piątka, ale jego strzał ponad bramką! Jest jednak pika dla gospodarzy.

• Faulowany w połowie boiska przy linii autowej legionista. Kartka dla Barana.

• Todorovski mocno bije piłkę, ale Vrdoljak ją wybija!

• Rzut wolny dla Czarnych Koszul z prawej strony pola karnego.

• Wszołek wygrywa pojedynek z Furmanem. Dośrodkowanie wybija Jodłowiec.

• Kosecki wygrał pojedynek główkowy z Tosikiem... ładnie się dzieje.

• Słupek! Kosecki po ziemi w pole karne! Strzela wślizgiem Ljuboja, ale w słupek! Rzuca się na piłkę Przyrowski i przykrywa ją ciałem.

• Wawrzyniak próbuje akcji ofensywnej, ale przewraca się blisko pola karnego.

• Sytuacja na trybunie chyba opanowana. Służby wyprowadziły paru kibiców.

• Saganowski na boisku. Schodzi Dwaliszwili.

• Na Kamienną idą służby porządkowe.

• Tymczasem na boisku indywidualnie Wszołek, ale nic z tego.

• Zółta kartka dla Hołoty.

• Niezły kocioł się tam zrobił. Poloniści się biją - tylko z kim?

• Jakieś zamieszanie na trybunie Kamiennej. Przepychanki i plątanina ciał.

• Trochę zamieszania po rożnym dla Polonii, ale ostatecznie tylko niecelny strzał na bramkę Kuciaka.

• Wszołek w starciu z Bereszyńskim. Tym razem wygrywa polonista. Ale walka o piłkę przeednia!

• Kolejna zmiana w Polonii. Na murawie Tarnowski. Schodzi Kiełb.

• "Bereś" opatrywany za boiskiem.

• Na murawie leży Bereszyński. W kierunku kontuzjowanego lecą serpentyny.

• Odpowiedź Legii. Dośrodkowanie na Ljuboję, który strzela (znowu) prosto w bramkarza.

• Okazja na wyrównanie! Przybecki dośrodkowuje w pole karne. Piątek głową do Wszołka, a Wszołek głową obok bramki! Tak czy siak był spalony.

• Furman za Łukasika.

• Przybecki ładnie znalazł się na prawej stronie, wyłożył piłkę do Kiełba... no dobra, próbował. Jacek pogubił się w przyjęciu i futbolówka dla Legii.

• Vrdoljak faulowany na skraju pola karnego. Legia szybko wznawia, ale szybko też traci piłkę. Od bramki Przyrowski.

• Polonia Warszawa - Legia Warszawa

• Podanie do Przybeckiego, ale pojedynek z nim wygrywa Bereszyński.

• A w Legii do wejścia szykuje się Furman.

• Pazio schodzi z boiska. Za niego Gołębiewski. Polonia idzie do ataku!

• Do końca jeszcze sporo czasu, ale musimy zwrócić honor Jodłowcowi. Nie spodziewaliśmy się tak dobrej dyspozycji tego piłkarza.

• Ljuboja mocno z prawej strony na lewą do Koseckiego, ale za wysoko. Nawet ruch a la kung-fu Kosy nie dał rady sięgnąć tej piłki.

• Okazja! Dwójkowa akcja Koseckiego z Wawrzyniakiem najpierw. Potem obrońca oddaje piłkę przy linii końcowej do Dwaliszwiliego, ale Gruzin strzela niecelnie!

• Znowu wysoka piłka Łukasika, tym razem z rożnego. Skacze Jodłowiec, strzela, ale Przyrowski tym razem łatwo to przechwytuje.

• Legia teraz rozpędzona. Druga już akcja, po której legioniści mają rożnego. Poloniści teraz trochę zagubieni.

• Wszystko narodziło się z głupiego faulu Todorovskiego na Astizie. Łukasik z wolnego posłał piłkę, która sprawiła tyle problemów Przyrowskiemu.

• Łukasik wysoko posyła piłkę w pole karne. Przyrowski wypuszcza piłkę w rąk, Jodłowiec ją przejmuje, zagrywa wzdłuż bramki, a Serb wpycha piłkę do siatki.

• GOOOOOL! LJUBOOOJA!!!!

• Todorovski brutalnie fauluje Astiza. Żółtko!

• Bereszyński podłącza się do akcji ofensywnej, ale jego dośrodkowanie przy linii końcowej wybite zostaje na rożny.

• Riposta Legii i bardzo zły strzał Ljuboji głową. Odpowiedź Polonii i mocny strzał Kiełba broni Kuciak.

• Ciekawa akcja Polonii, Wszołek już gotował się do strzału w sytuacji "sam na sam" z Kuciakiem, ale sędzia gwiżdże i piłka dla Legii.

• Dośrodkowanie Radovicia na Ljuboję, ale futbolówkę przechwytuje Przyrowski.

• Strzał Tosika wysoko nad bramką.

• Zgubił piłkę Vrdoljak i Polonia odpowiada. Pędzi na prawej Przybecki, ale jego dośrodkowanie pozostawia wiele do życzenia.

• Zaczynamy drugą połowę! Oby padły wreszcie gole.

• Piłkarze wracają już na boisko. Pierwsi wybiegają legioniści.

• Legioniści będą na pewno żałować okazji Ljuboji, kiedy Serb chciał skierować piłkę do siatki klatką piersiową. W Polonii najjaśniejsza postacią był moim zdaniem Przybecki, który sprawia obrońcom nie lada problemy. Także Wszołek, standardowo już, pokazuje ząbki.

• Sędziowie dzisiaj wyjątkowo nie dają ostro pograć. Kibice z Konwiktorskiej nagradzają ich gwizdami. Ich zdaniem arbitrzy gwiżdżą pod Legię dzisiaj.

• 56. Derby Stolicy na razie bez historii. Momentami wieje wiatr i poważna nuda. Bez bramek, a niekiedy długie przestoje w grze, która toczy się głównie w środku pola.

• Koniec pierwszej połowy!

• Dwaliszwili przepycha się przy linii końcowej, biegnie wzdłuż niej, ale będąc już przy samej bramce traci piłkę. Gruzin był otoczony przez obrońców, ale potem włączył się jeszcze Przyrowski.

• Ładny zwód Piątka, potem za głębokie dośrodkowanie i Kuciak ma piłkę w rękawicach.

• Polonia od paru minut przy piłce. Wszystko dzieje się jednak w środku boiska, a kończy na niecelnym podaniu na Kiełba.

• Ljuboja prosto w mur. Potem jeszcze powrotne podanie do Radovicia, ale Serb na spalonym.

• Faulowany Radović na czternastym metrze. Może być okazja do groźnego uderzenia dla Ljuboji.

• Od dłuższego czasu bez fajerwerków na Konwiktorskiej. Piłkarze myślami chyba przy święconce...

• Wielkanocnego zająca złapał Kosecki, który dostał podanie za plecy od Dwaliszwiliego.

• Za rozgrywanie wziął się Ljuboja. Serb oddaje do Łukasika na szesnasty metr. Daniel próbuje prostopadłego podania, ale jest ono niecelne.

• Wycofanie do Astiza, którego naciska Wszołek. Hiszpan musi podawać do swojego bramkarza.

• Znowu Legia w natarciu. Pilkarze Urbana długo już na połowie gospodarzy.

• Długa piłka na Przybeckiego, z którym tym razem ściga się Bereszyński. On jedyny może go dzisiaj dogonić.

• Atak Polonii, Kiełb próbuje "rulety", ale mu to wyjątkowo nie wychodzi. Legia wybija.

• Znowu długa piłka na Przybeckiego, ale tym razem Wawrzyniak jest czujny.

• Kiełb z rzutu wolnego na głowy legionistów.

• Znakomity powrót Bereszyńskiego, ale fauluje Kiełba zdaniem sędziego.

• Złe wybicie polonistów, przejmuje Radović, który natychmiast dośrodkowuje na Ljuboję. Napastnik strzela głową prosto w Przyrowskiego!

• Wolny dla Polonii egzekwowany przez Tosika, ale piłka wybita na aut.

• Tym razem dłuższa akcja Polonii i kontra Legii. Przez chwilę Wojskowi w przewadze, Kosecki ścina do pola karnego, odgrywa do Dwaliszwiliego, ten zostawia piłkę Ljuboji i mamy strzał, ale obok bramki.

• Zniknęła sektorówka, w dłoniach kibiców transparenty, ale są za daleko. Nie wiemy, co na nich jest.

• Dośrodkowanie w pole karne. Przyrowski wypuszcza piłkę z rak, ale ma szczęście, że obrońcy to wybili.

• Kontra Polonii. Błyskawiczny zryw Przybeckiego, który minął Wawrzyniaka jakby Ferrari polskiego malucha. Dograł do Wszołka, ale ten na spalonym.

• Ljuboja teraz zaprezentował nam zachodni futbol. Okiwał dwóch polonistów na prawej stronie i dograł w pole karne, ale tam nie było komu tego skończyć.

• Na Kamiennej sektorówka FANATICS POLONIA.

• Faulowany Dwaliszwili. Szybko wznawia Łukasik do Radovicia, ten wbiega w pole karne i kiwa sam siebie. Przewraca się i tyle z akcji.

• Sunie kolejny atak Legii, jest budowany jednak za długo. Radović próbuje uruchomić szybkiego Bereszyńskiego, ale po raz kolejny niecelnie zagrywa.

• Pierwszy transparent tego wieczoru: "Legionistą może być każdy, takich jest wielu - bycie polonistą wymaga charakteru!"

• Tosik ukarany kartką.

• Długa piłka na Przybeckiego. Z nim spore problemy ma Wawrzyniak, ale radzi sobie.

• Łukasik podaje z rzutu rożnego. Strzela Vrodljak, jak to się mówi, Panu Bogu w okno.

• Ależ okazja! Rajd Koseckiego, dośrodkowanie do Ljuboji, który próbuje pokonać Przyrowskiego klatką piersiową! Broni golkiper!

• Kolejne nieudane dośrodkowanie Radovicia. Przechwyt Polonii i znowu kontra!

• Za kłótnie z sędzią kartkę dostał też Wszołek.

• Mocne dośrodkowanie Kiełba wypiąstkowuje Kuciak!

• W stronę Wawrzyniaka poleciała natychmiast papierowa kulka z trybun.

• Wawrzyniak fauluje od tyłu Wszołka, który pędzi prawą stroną, mijając z łatwością legionistę. Żółta kartka.

• Atak pozycyjny Legii. Przejmuje Polonia i kontra! Bardzo nieudana. Znowu Legia przy piłce.

• Z lewej strony strzału z dystansu próbuje Przybecki. Bardzo niecelnie.

• Strzało-podanie Wojskowych i łapie pewnie Przyrowski.

• Długo nie mogła wyjść Legia z własnej połowy, ale teraz nacierają. Kończy się to niecelnym zagraniem Radovicia.

• Seria niecelnych zagrań Legii, która wywołuje salwę braw od kibiców Polonii.

• Dużą rolę odegrał Przybecki, do którego nie kwapili się podejść obrońcy.

• Długo przy piłce była Legia, ale Polonia pokazała, że szybkie kontry i wściekły atak może być ich potężną bronią.

• Huknął Hołota! Kuciak wybija z trudem. Dobija Przybecki, ale Kuciak na klęczkach broni!

• Ljuboja dośrodkowuje, ale pilkę sprzed głowy Dwaliszwiliego wybijają obrońcy... pod nogi Łukasika, ale ten strzela nieudolnie.

• Cały czas przy piłce Legia. Podanie na Ljuboję, ale Serb na spalonym.

• Szybka akcja Legii. Długie podanie do Radovicia. Polonia wybija na raty, ale ciągle przy piłce goście.

• Pierwszy gwizdek i jeszcze konfetti z Kamiennej!

• Pierwszy gwizdek sędziego Gila! Zaczynamy 56. derby stolicy!

• Piłkarze pomagają zbierać konfetti...

• Teraz trwa zbieranie konfetti. Ładne, ale potem dużo zachodu...

• Derby są nasze! skandują kibice Czarnych Koszul. Zaraz potem "uprzejmości" w stronę Legii.

• Konfetti z trybuny Kamiennej na murawie! Wrzawa na stadionie!

• Piłkarze opuszczają tunel. Od pierwszego gwizdka w Derbach Stolicy dzielą nas minuty!

• Wyjątkowo ciasno dzisiaj na trybunie VIP/prasowej...

• Skoro mamy trochę czasu, to z tego miejsca życzymy wszystkim WESOŁYCH, PIŁKARSKICH ŚWIĄT! :)

• Piłkarze zbiegli już do szatni z rozgrzewki. Mecz idzie wielkimi krokami!

• No i poszły "uprzejmości" na Legię z Kamiennej. A zastanawialiśmy się, co tak cicho przez długi czas. Organizatorzy przytomnie, jak tylko weszło słowo "je*ana" puścili głośniej muzykę :)

• Mecz "podwyższonego podniecenia", ale Kamienna mimo wszystko niepełna. Sporo miejsc na bokach, ale i w środku na razie nie ma ścisku.

• Kibice z Kamiennej zakładają już przygotowane do oprawy pelerynki w barwach klubowych. Dodamy, że kibiców gości brak. Po ich sektorze hula wiatr.

• Z drugiej strony Legia Warszawa - wydaje się, że ma najsilniejszy skład od wielu lat. Czy dzisiaj nawiążą do historii, do roku 2006, w którym ostatni raz wygrali tutaj z Polonią? Na to zwycięstwo czekają już tak długo, jak na mistrzostwo Polski. Jeśli nie teraz, to kiedy?

• To słowa Piotra Stokowca, trenera Polonii. No właśnie, czy drużyna, która regularnie zaskakuje piłkarską Polskę jest dzisiaj w stanie podtrzymać serię przy Konwiktorskiej z Legią?

• Wszyscy wiemy, co się dzieje w klubie. Nie chcę teraz mówić o zaległościach finansowych. Może to zabrzmi brutalnie, ale wymagam od zawodników pełnego profesjonalizmu. To jest mecz dla prawdziwych piłkarzy. Okaże się, jaką mamy drużynę.
  • - Jestem przekonany, że Legia jest w stanie osiągnąć dobry rezultat na Konwiktorskiej, chociaż na pewno czeka nas bardzo trudny pojedynek - mówi Tomasz Kielbowicz, były obrońca Legii Warszawa przed sobotnimi derbami stolicy. - mówi przed meczem Tomasz Kiełbowicz, który w swojej karierze reprezentował oba kluby, ale zdecydowanie dłużej biegał w legijnym trykocie.

• No i jest też ex-ex-polonista, czyli Tomek Jodłowiec. Szczerze, moja subiektywna opinia - będzie miał dzisiaj problemy z szybkimi polonistami. Na miejscu Urbana obawiałbym się, że przeciwnicy wkręcą go w ziemię. Chyba, że trener liczy na bramki z główek.

• Na Polonię wraca Dwaliszwili (i to od razu w pierwszym składzie). Ciekawe czy z trybun poza gwizdami popłyną jakieś wymyślne wyzwiska.

• Będziemy mieli dzisiaj, tak jak się spodziewaliśmy, oprawę. Wielkie płótno leży z boku trybuny Kamiennej.

• Do meczu jeszcze sporo czasu. Na moje oko idealne do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ tego meczu. Czytajcie, bo czytać warto!

• W składzie Polonii bez wielkich zmian. Trzej ofensywnych piłkarzy, to Przybecki, Wszołek i Kiełb. Oni będą dzisiaj straszyć obrońców Wojskowych.

• A jednak Marka Saganowskiego pokonała choroba. "Sagan" zmagał się z grypą i dzisiaj jednak usiądzie na ławce. W jego miejsce, podwieszony za Ljuboją Dwaliszwili. Serb dzisiaj najbardziej wysuniętym graczem Legii.

• Witamy serdecznie ze stadionu przy Konwiktorskiej 6. Relację poprowadzi dla Was Marek Koktysz.