0

Górnik Łęczna

2

• Konczkowski przesadził z dośrodkowaniem i po chwili arbiter kończy spotkanie!

• W polu karnym Górnika bardzo dobrze zagrał Lipski, jednak piłkę wybili obrońcy. Pitry przedłużył głową do Śpiączki, który okazał się szybszy od Grodzickiego i po przebiegnięciu połowy boiska pokonał Putnockiego!

• GOOOOOL!!! Bartosz Śpiączka!!

• Arbiter dolicza 4 minuty.

• Żółta kartka dla Surmy za protesty po faulu na Leandro.

• Po rzucie wolnym dobrze na piąty metr zgrywa Bożić, lecz interweniuje bramkarz. Chwilę później w kierunku dalszego słupka strzelał Piesio, lecz piłka trafiła właśnie w środkowego obrońcę Górnika.

• Żółtko dla Koja za groźny faul na wychodzącym na czystą pozycję Śpiączce. Można było w tej sytuacji pokazać nawet czerwoną kartkę.

• Ostatnia zmiana w zespole Górnika. Sasin za Cernycha.

• Górnik wyszedł z akcją trzech na trzech, Cernych podał na lewo do Pitrego, ten z pierwszej do wbiegającego przed bramkarza Śpiączki, który dostawia stopę i trafia w bramkarza!

• Co za okazja Śpiączki!

• Dośrodkowanie w pole karne Górnika, Zieńczuk z dalszego słupka oddaje kontrującą piłkę na długi słupek, a tam z niemal zerowego kąta jakimś cudem kieruje piłkę w stronę bramki, gdzie dobrze interweniuje Prusak!

• Lipski w okolice środka bramki, ale z trudnościami wybija Prusak!

• Rzut wolny z linii pola karnego wykonywać będzie teraz Ruch.

• Ostatnia zmiana trenera Fornalika. Mazek za Visniakovsa.

• Efir z dystansu i zabrakło mu około metra do celu.

• Dośrodkowanie Cernycha przeleciało nad głowami wszystkich zawodników z szesnastki i opuściło pole gry.

• Druga zmiana w zespole Górnika. Przemysław Pitry w miejsce Kamila Poźniaka.

• Bardzo senna gra po przerwie przeznaczonej na uzupełnienie płynów. Gra w środkowej strefie, a teraz na spalonym po pierwszym wyjściu złapany Cernych.

• Mieliśmy znów przerwę na wodę, ale już wracamy.

• Pierwsza zmiana w ekipie Górnika. Śpiączka za Świerczoka.

• To był błąd w kryciu Górnika. Osamotniony na dalszym słupku Łotysz strzelił głową, a piłka po odbiciu od bliższego słupka wróciła do gry, lecz sytuację na chwilę wyjaśnił Bożić. Ruch przeważa Górnika w drugiej połowie.

• Słupek po strzale głową Eduardsa Visniakovsa!

• Tymczasem drugą zmianę przeprowadza Ruch. Michał Efir w miejsce Rolanda Gigołajeva.

• Teraz pierwsze ofensywne wyjście Górnika. W sytuacji trzech na trzech Cernych podaje w środek pola karnego, lecz zagranie to odbija się od obrońcy i zmierza pod nogi Poźniaka, który został uprzedzony przez drugiego z defensorów.

• Cernych odegrał teraz rolę obrońcy i dobrze zablokował dośrodkowanie Konczkowskiego. Rzut rożny dla niebieskich.

• Tymczasem uwag od drugiego trenera wysłuchuje teraz rozgrzewający się Przemysław Pitry. Być może to będzie pierwsza zmiana w ekipie Górnika.

• Zieńczuk z wolnego wysoko nad poprzeczką.

• Gigołajev przełożył piłkę na lewą nogę i probował technicznego strzału, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę. Chwilę później ten sam zawodnik faulowany przed polem karnym i rzut wolny z groźnej odległości będzie miał Ruch.

• Zieńczuk górą do wbiegających w pole karne Gigołajeva i Visniakovsa, jednak nieporozumienie i piłka poturlała się za linię boczną.

• Po długim okresie wymiany ciosów w środku pola piłka trafiła na lewą stronę do Gigołajeva, który wyłożył piłkę przed szesnastkę, a strzałem popisał się Lipski. Futbolówka trafiła w nogi obrońcy i wyszła na rzut rożny.

• Leandro dobrze zastawiał piłkę ciałem w narożniku boiska. Faul i od własnej połowy rozpocznie Prusak.

• Długa piłka do Poźniaka trafia w ręce Putnockiego.

• Od środka drugą połowę zaczynają zielono-czarni.

• Do zmiany przygotowany jest już Patryk Lipski, który zajmie miejsce Macieja Iwańskiego.

• Koniec pierwszej odsłony. Kibice Ruchu żegnają piłkarzy gwizdami. Powracamy za około 15 minut!

• Żółtymi kartkami za spięcie ukarani zostali Mierzejewski (Górnik) oraz Gigołajev (Ruch)

• Arbiter dolicza 2 minuty.

• Piesio sprzed pola karnego po ziemi, lecz niecelnie.

• Poźniak zwiódł na prawej stronie Michała Koja i dobrze dośrodkował na 16-metr, gdzie nieczysty strzał z pierwszej piłki oddał Świerczok.

• Cernych na jeden kontakt z Poźniakiem na prawej stronie boiska, jednak dośrodkowanie Litwina trafia na głowę defensora.

• Ruch spędził teraz dobrą minutę przed polem karnym Górnika, jednak wyniknęły z tego tylko 2 dośrodkowania, po których nie oddano strzału.

• Kolejna długa piłka w kierunku Cernycha, tym razem pierwszy Putnocky.

• Nikitović z głębi pola do Cernycha, który chwilę wcześniej zrobił ruch do środka pola karnego i otrzymał futbolówkę, po czym lekkim strzałem w przeciwny do przyjęcia róg bramki pokonał Putnockiego!

• Gooooooooool!! Fedooor Cernych!!

• ... a Świerczok po raz kolejny wygrywa walkę o górną piłkę.

• Poźniak po raz kolejny zbyt długo trzymał piłkę przy nodze, przez co została mu ona zabrana.

• Faul w środku pola na po raz kolejny dobrze ustawionym Świerczoku, ze stojącej piłki dośrodkowuje Nikitović, a piłka ląduje w rękach golkipera gospodarzy.

• Kąśliwy strzał Cernycha z narożnika pola karnego i z naszej perspektywy Litwin pomylił się o centymetry! Putnocky wyglądał jednak, jakby wszystko było pod kontrolą.

• Złe podanie Gigołajeva w środku pola, przechwyt Nowaka i podanie na prawo do Świerczoka (który dobrze gra dzisiaj ciałem), który podciągnął i zagrał prostopadle w szesnastkę Ruchu w kierunku Cernycha, jednak zbyt mocno.

• Powracamy! Od obrony niebiescy.

• Poźniak bardzo źle zachował się teraz przed polem karnym Ruchu, nie wiedząc co zrobić z piłką w sytuacji 3 na 3. Tymczasem sędzia zarządził przerwę na wodę. No to pijemy...

• Świerczok blokował teraz Grodzickiego, na tyle skutecznie, iż wywalczył aut w środkowej strefie boiska.

• Szmatiuk chciał po profesorsku ograć Visniakovsa w rogu boiska, jednak Łotysz odzyskał piłkę i dośrodkował w pole karne, gdzie z piłką minimalnie minął się Zieńczuk.

• Dobre rozegranie akcji od obrony w wykonaniu gości, Bożić zagrywa prostopadle do Cernycha, który podaje po ziemi w pole karne, gdzie zagranie przerywają obrońcy.

• Nieporozumienie Prusaka ze Szmatiukiem przy wznowieniu gry od bramki. Z autu rzutem rozpoczną niebiescy.

• Teraz sam na sam po podaniu Poźniaka wyszedł Cernych, lecz chorągiewka arbitra liniowego poszybowała w górę.

• Nowak długim podaniem za plecy obrońców w kierunku Świerczoka, jednak futbolówka zagrana za mocno trafia do Putnockiego. Górnik póki co nie zaprezentował się od strony gry kombinacyjnej.

• Świerczok dobrze się zastawił, przepuszczając tym samym piłkę do Poźniaka, który w sytuacji sam na sam z obrońcą nie kwapił się do szybkiego rozegrania akcji. Finalnie piłka trafiła na wolne pole do Cernycha, którego wybiciem na aut uprzedził Putnocky.

• Leandro bardzo dobrze przeczytał zagranie Surmy i przeciął podanie, by chwilę później wyjść z piłka poza linię boczną.

• Świerczok złapany na spalonym po dobrym zrywie Cernycha lewą stroną boiska.

• Mierzejewski trafiony piłką w głowę we własnej szesnastce, konieczna będzie interwencja sztabu medycznego.

• Gigołajev z lewej flanki, Szmatiuk głową wybija na aut.

• Pierwsza długa piłka w kierunku Visniakovsa, ten zgrywa za siebie w pole karne, lecz zdecydowanie najbliżej do piłki ma Prusak.

• Zaczynamy! Od środka chorzowianie!

• Piłkarze pojawili się już na murawie. Ruch zagra na niebiesko, natomiast Górnika na zielono-czarno.

• Zawodnicy zeszli już do szatni. Trwają ostatnie przygotowania. Niebawem zaczynamy!

• W sektorze gości zasiadło jak do tej pory około 70 kibiców łęczyńskiego Górnika.

• W zeszłym sezonie Ruch przegrał na inaugurację ze Śląskiem we Wrocławiu 0:2, natomiast Górnik zremisował na własnym obiekcie 1:1 z krakowską Wisłą po golu Tomasza Nowaka.

• Nieco większej zmianie uległa kadra Górnika Łęczna. Do pierwszej jedenastki wskoczyli: Leandro, Piesio, Poźniak i Świerczok. Na ławce zasiadają ponadto Pitry i Śpiączka.

• W pierwszej jedenastce Ruchu Chorzów, w porównaniu z poprzednim sezonem, nową twarzą jest jedynie Maciej Iwański. Z nowych nabytków na ławce zasiadają: Mateusz Cichocki oraz Artur Lenartowski.

• Pogoda w Chorzowie nie rozpieszcza dziś ani kibiców, ani tym bardziej piłkarzy, którzy przed 10 minutami pojawili się na rozgrzewce. Z nieba bije żar, od czasu do czasu zajdzie słońce i zawieje wiaterek. Warunki do gry może nie będą najtragiczniejsze, ale na pewno też nie komfortowe.