Ruch Chorzów 0 - 4 Jagiellonia Białystok

4

• KONIEC MECZU

• Jeszcze rzut rożny dla Jagiellonii wykonywał Vassiljev. Chorzowianie jednak spokojnie poradzili sobie z dośrodkowaniem Estończyka

• Arbiter doliczył 3 minuty

• Jagiellonia wciąż w natarciu. Proste błędy przeszkadzają im jednak w wykreowaniu groźniejszej sytuacji. Najpierw niecelne podanie Cernycha w kierunku partnerów, a chwilę później Litwin znalazł sie na spalonym

• I jeszcze zmiana w Ruchu. Na ostatnie minuty pojawił się Tomasz Podgórski. Zmienił Marka Zieńczuka

• Za faul na Cernychu żółtym kartonikiem ukarany Mateusz Cichocki.

• GOL! Pewnie z karnego uderzył Piotr Tomasik.

• Po podaniu Tomasika, Vassiljev dośrodkował w pole karne. Sporo chaosu pod bramką Ruchu i piłkę dostał Świderski. Oddał ją Cernychowi a ten wywalczył drugą jedenastkę dla swojej drużyny w tym meczu. Faulował Cichocki.

• Żółta kartka za faul na Mazku ukarany Martin Baran

• Po rzucie rożnym uderzał Tarasovs. W ostatniej chwili strzał zablokował Grodzicki.

• Mackiewicz ruszył lewą stroną boiska. Skutecznie zatrzymał go jednak Cichocki. Piłka wyleciała za linię końcową.

• Kontratak Cernycha w zarodku zdusił Grodzicki.

• Długie podanie Surmy do Konczkowskiego. Ten pociągnął prawą stroną po czym dośrodkował w pole karne. Tam czaił się Zieńczuk, lecz nie zdołał odebrać futbolówki.

• Po podaniu Lipskiego, pod polem karnym piłke rozgrywał Zieńczuk. Zbyt długo się jednak wahał i futbolówkę zabrali mu goście.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Boisko opuścił Taras Romanczuk, a zmienił go Rafał Grzyb

• Kolejna świetna piłka w kierunku Efira. I kolejna niewykorzystana.

• Druga zmiana w Jagiellonii. Karol Świderski za Przemysława Frankowskiego.

• Szybka i sprytna akcja Ruchu. Surma podał do nadbiegającego prawym skrzydłem Lipskiego. Ten bez zwłoki dośrodkował w pole karne prosto do Efira. Ten nieblokowany przez obrońców rywali, nie trafił w światło bramki.

• Lipski usiłował przedrzeć się w pole karne gości. Nieskutecznie

• Bramka Frankowskiego zakończyła swietną akcję pary Cernych-Vassiljev. Litwin szybko przedostał się lewym skrzydłem i podał własnie do Vassiljeva. Ten sprytnie przepuścił futbolówkę z powrotem do Cernycha, który posłał ją Frankowskiemu.

• GOL! Trzecia bramka Jagiellonii. Tym razem Frankowski

• Stały fragment gry chorzowian nie przyniósł strzału na bramkę

• W ofensywie pokazali się chorzowianie. Po podaniu Lipskiego, piłkę w polu karnym przejął Efir. Prawą stroną wpuścił Konczkowskiego. Ten uderzał pod bardzo ostrym kątem. Piłkę na róg wybił Drągowski.

• Roszada wśród gospodarzy. Michał Efir zmienia niewidocznego Mariusza Stępińskiego

• Po podaniu Lipskiego szansy na uderzenie szukał Zieńczuk. Nie znalazł - piłkę przejęła Jagiellonia.

• Po dośrodkowaniu Vassiljeva piłkę pod samą bramką Skaby dostał Mackiewicz. Z najbliższej odległości nie miał szans się pomylić

• GOL! Karol Mackiewicz zdobywa bramkę

• 'Uderzenie Vassiljeva z dystansu. Bardzo niecelnie

• Stępiński wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry wykonywał Zieńczuk. Piłka poleciała prosto pod nogi piłkarzy Jagiellonii. Ci wyszli z kontratakiem, ale prosty błąd Wasiluka zniweczył świetną okazję.

• Szybka akcja Cernycha lewą stroną boiska. Zawodnik Jagiellonii wyminął obrońców Ruchu i znalazł się w polu karnym. Niecelnie podał jednak do jednego z kolegów i piłke przejęli gospodarze.

• Mackiewicz przejął piłkę pod polem karnym i próbował podać ją do Cernycha. Futbolówka wyleciała jednak za linię końcową. Od bramki Skaba

• Goście szybko znaleźli się pod polem karnym rywala, ale w skutek dobrej postawy Oleksego i Grodzickiego nie zdołali oddać strzału.

• Druga połowa rozpoczęta przez gości

• W przerwie pierwsza zmiana w zespole Jagiellonii. Konstantin Vassiljev zmienił Przemysława Mystkowskiego

• Koniec pierwszej połowy

• GOL! Z karnego trafia Taras Romanczuk!

• Wymuszona zmiana. Do bramki wchodzi Wojciech Skaba. A z boiska musi zejść Maciej Iwański.

• Ruch powoli wymieniał podania w środku boiska. Szybko ją jednak stracili. Prostopadłe podanie dostał Cernych, wyprzedził obrońców i znalazł się w sytuacji sam na sam z Putnockim. Golkiper faulował zawonika z Białegostoku. Arbiter pokazał mu czerwoną kartkę i wskazał na 11. metr.

• Czerwona kartka dla Matusa Putnockiego za faul na pędzącym samotnie z kontrą Fedorze Cernychu!

• Z kontratakiem wyszła Jagiellonia.. Po dośrodkowaniu z lewej strony uderzał Frankowski. Futbolówkę odbił Putnocky. Pierwszy doszedł do niej Mystkowski, który uderzył wbiegając w pole karne. Niecelnie

• Na koniec pierwszej połowy rzut wolny wykonywał jeszcze Patryk Lipski. Długie podanie nie przyniosło jednak korzyści jego zespołowi.

• Nieśmiało na bramkę Drągowskiego naciera Ruch. Kolejny ładny rajd Mazka poskutkował kolejnym dośrodkowaniem. Piłkę wybił golkiper gości, lecz pod nogi Lipskiego. Ten uderzył z dystansu. Niecelnie

• Po wymianie podań Lipskiego z Zieńczukiem, do piłki na połowie rywala doszedł Oleksy. Szybko ją jednak stracił

• Chwilę później białostoczanie znowu pojawili sie w polu karnym Ruchu. Sporo chaosu. Mystkowski i Cernych doszli do piłki, ale żaden z nich nie oddał strzału

• Rzut wolny Jagiellonii. Frankowski wysoko dośrodkowywał na Wasiluka, ale ten otoczony przez gospodarzy, nie zdołał niczego dokonać.

• Świetna okazja gości. Z kontratakiem skrzydłem wybiegł Cernych. Podał piłkę w pole karne, w stronę Frankowskiego, ale ten nie zdołał jej odebrać.

• Trochę zamieszania w polu karnym Jagiellonii. Dośrodkowywał Mazek, ale chaos pod bramką Drągowskiego nie przyniósł strzału

• Trochę szybciej skrzydłem ruszył Mazek. Dośrodkował w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego kolegów

• Proste straty, niecelne podania i niedokładność z obu stron sprawiają, że jak na razie przy Cichej naprawdę niewiele się dzieje.

• Jak na razie, po 25. minutach, w Chorzowie nie dzieje się wiele. Futbolówka głównie przebywa w środku boiska.

• Mazek wygrał starcie z Tomasikiem, ale nie dał już rady Wasilukowi. Wciąż bez groźniejszej akcji.

• Zieńczuk ze stałego fragmentu gry. Bez zagrożenia dla bramki Drągowskiego.

• Gospodarze coraz odważniej poczynają sobie na połowie rywali. Więcej czasu spędzają na połowie Jagiellonii i tworzą sporo chaosu pod polem karnym. Teraz po ziemi uderzał Mazek. Piłka poleciała na rzut rożny

• Lipski przedarł się pod pole karne gości. Przerzucił piłkę do Zieńczuka, ale ten nie zdołał nic zrobić

• Stępiński otoczony przez rywali rozegrał piłkę z Zieńczukiem lewą stroną boiska. Wyglądało to całkiem nieźle, ale nie pozwoliło chorzowianom dostać się w pole karne Jagiellonii

• Już od dłuższego czasu piłka nie zawędrowała pod żadną z bramek. Piłkarze obu drużyn spokojnie wymieniają podania w środku boiska

• Jagiellonia od dłuższej chwili przebywa na połowie Ruchu. Nie oddaje jednak strzałów. Najbliżej tej sztuki był Cernych, ale atakowany przez defensorów Niebieskich, uderzył zbyt lekko

• Góralski dośrodkował w pole karne, ale piłkę spokojnie wybił Oleksy

• To powinna być bramka dla Ruchu! Kapitalne zagranie Lipskiego w kierunku Zieńczuka. Ten dośrodkował prosto na głowę Iwańskiego. Ten uderzył mocno, lecz prosto w poprzeczkę.

• Jagiellonia po raz kolejny zmusiła Putnockiego do interwencji. Tym razem celnie na bramkę strzelał Romanchuk. Golkiper Niebieskich wciąż jednak pozostaje niepokonany.

• Ładny rajd Cernycha lewą stroną boiska. Przed polem karnym, otoczony przez rywali, musiał cofnąć się pod własną połowę.

• Niecelne podanie ww kierunku Oleksego zniweczyło kolejną próbę gospodarzy.

• Ruch próbował wyjść z kontratakiem, ale nie wyszło to Niebieskim najlepiej. Szybko stracili piłkę i do ataku ruszyli goście. Z dystansu uderzał Góralski, lecz pewnie interweniował Putnocky.

• W natarciu gospodarze. Przebili się lewą stroną boiska, lecz podanie w pole karne Cernycha odebrał Grodzicki.

• Zawodnik Jagiellonii zszedł z boiska, a gra została wznowiona. Na szczęście po krótkiej przerwie Mackiewicz będzie mógł kontynuować grę

• Na boisku leży Karol Mackiewicz. Ucierpiał w powietrznym pojedynku z Konczkowskim.

• Zaczęło się niezwykle spokojnie. Piłka długo krążyła na środku boiska. W końcu wleciała w pole karne Ruchu. Tam jednak spokojnie odebrał ją jeden z defensorów.

• Zaczynamy! Od środka gospodarze!

• Rezerwowi Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran, 5. Konstantin Vassiljev, 12. Piotr Grzelczak, 17. Łukasz Sekulski, 22. Rafał Grzyb, 23. Michał Pawlik, 28. Karol Świderski.

• Rezerwowi Ruch: 84. Wojciech Skaba, 14. Michał Koj, 20. Marek Szyndrowski, 6. Michał Szewczyk, 19. Tomasz Podgórski, 8. Artur Lenartowski, 11. Michał Efir.

• Jagiellonia Białystok jest cieniem zespołu z zeszłego sezonu. Po całkiem niezłym początku rozgrywek podopieczni Michała Probierza wpadli w bardzo głęboki kryzys. Popularna Jaga nie potrafiła odnieść zwycięstwa w siedmiu kolejnych spotkaniach. Przełamanie nastąpiło dopiero w meczu z Koroną Kielce (1:0). Po tym zwycięstwie Białostoczanie poszli za ciosem i ograli na wyjeździe z Zagłębie Lubin (2:0). Wydawało się, że żółto-czerwoni powrócili na optymalne tory, lecz pozory mylą. Do Białegostoku przyjechał podbudowany wygraną z Piastem (5:2) Górnik Zabrze i pokonał Jagiellończyków (3:2). Zespół z Podlasia zgromadził w obecnej kampanii 21 "oczek" i aktualnie znajduje się na 12. lokacie. Należy jednak zaznaczyć, że Pszczoły mają jeden zaległy mecz z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

• Można powiedzieć, że gospodarze przystępują do spotkania z Dumą Podlasia w mieszanych nastrojach. Zespół z Górnego Śląska w obecnych rozgrywkach spisuje się bardzo dobrze. Najlepszym dowodem na to jest wysoka, piąta lokata w tabeli Ekstraklasy. Chorzowianie w tym sezonie, w dziewiętnastu meczach zdobyli 28 punktów, jednakże w trzech ostatnich konfrontacjach raz odnieśli zwycięstwo, raz zremisowali, a także raz przegrali (2:1 z Koroną Kielce, 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz 0:3 z Piastem Gliwice). Warto zaznaczyć, że Niebiescy na swoim terenie zdobyli trzy "oczka" w ostatnich trzech pojedynkach i z pewnością będą chcieli po raz kolejny wygrać przy ul. Cichej.

• Witamy! W drugim piątkowym meczu Ekstraklasy, Ruch Chorzów zmierzy się u siebie z Jagiellonią Białystok. Zapraszamy was na relację na żywo.