0

Lech Poznań

0

• Koniec meczu. W Chorzowie 0:0

• Spokojnie teraz rozgrywa Ruch czekając już chyba na końcowy gwizdek Pawła Raczkowskiego.

• Na spalonym Pawłowski.

• Żółta kartka dla Linettego za odkopnięcie piłki.

• Douglas niecelnie do wchodzącego w pole karne Henriqueza.

• Nie ma gola!!! Krzysztof Kamiński broni strzał Marcina Kamińskiego!

• Żółta kartka dla Stawarczyka.

• Faul Stawarczyka na Ubiparipie. Rzut karny dla Lecha!!!

• Rajd Linettego zakończony wrzutką w pole karne. Ubiparipa uprzedza jednak Kamiński.

• Douglas na głowę Lovrencicsa, ale Węgier uderza ponad bramką. Chyba zbyt wysoko zagrana była ta piłka do skrzydłowego Kolejorza.

• Kotłuje się w polu karnym Ruchu.

• Ostatnia zmiana w Ruchu. Jan Kocian w miejsce Kowalskiego desygnuje do gry Janika.

• Niezła kolejna akcja Lecha. Tym razem Hamalainen technicznie strzelał zza pola karnego lecz kapitalną interwencją popisał się Kamiński.

• Hamalainen wystawił piłkę Pawłowskiemu a ten huknął potężnie z 20 metrów. Piłka zatrzymała się na słupku!

• Wilusz zagrał dobrą, długą piłkę do Lovrencicsa. Ten wrzucał z pierwszej piłki na długi słupek lecz nikt nie zamykał akcji.

• Niecelnie wrzucał Kowalski.

• Za krótko z rogu wrzucał babiarz. Po chwili powtarzał centrę Kuś ale piłka wpada w ręce Kotorowskiego.

• Babiarz rozciągnął grę do Zieńczuka, który miał mnóstwo miejsca. Dobra, mocna wrzutka wybita jednak przez Kamińskiego.

• Niecelna wrzutka Lovrencicsa z rożnego. Ruch wybija na połowę Lecha.

• Douglas kapitalnie podawał do Pawłowskiego. Ten uciekał prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie zablokowane.

• I znów za krótkie dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Starzyńskiego.

• Kędziora otrzymuje żółtą kartkę za faul na Surmie.

• Dośrodkowanie Douglasa z rzutu rożnego wybite na aut przez obrońców.

• Druga połowa jak na razie nas zawodzi. Pierwsze 45 minut stało na dużo wyższym poziomie.

• Efir zmienia Kuświka.

• Kędziora wbiegał w pole karne, ale został dobrze zblokowany przez Gigołajewa.

• Hamalainen uderza, ale w sam środek bramki.

• Pogubili się teraz w polu karnym Ubiparip i Hamalainen.

• Starzyński w pole karne, ale Ubiparip wybija daleko od własnej bramki.

• Kędziora faulował Kuświka z lewej strony boiska. Będzie okazja do centry w pole karne gości.

• Z rzutu wolnego uderzał Douglas, ale wysoooooko ponad poprzeczką przeleciała futbolówka.

• Ubiparip zatrzymany faulem przez Babiarza i żółta kartka dla pomocnika Ruchu.

• Zieńczuk próbował uderzyć z daleka, ale zablokowany przez defensorów Lecha. Po chwili z jeszcze dalszej odległości próbował Kuś lecz ta próba była niecelna.

• Najpierw niecelnie wrzucał Douglas. Do wybitej przez Gigołajewa piłki doszedł Lovrencics, który centrował zewnętrzną częścią buta. Nie znalazł jednak tym zagraniem Ubiparipa i od bramki zacznie Kamiński.

• Od początku drugiej połowy gra toczy się praktycznie tylko na połowie Ruchu.

• Lech wysokim pressingiem stara się odebrać piłkę.

• Teraz niedokładnością w rozegraniu odwdzięczyli się chorzowianie. Szybko wykonany aut sprawił, że okazję do centry miał Henriquez. Piłkę po jego zagraniu na krótki słupek pewnie łapie Kamiński.

• Bład w przyjęciu Douglasa i od autu Niebiescy.

• Z rogu boiska wrzucał Douglas, ale Surma świetnie wybija za pole karne.

• Lovrecics zablokowany i korner dla gości.

• Najpierw dobra centra Gigołajewa wybita przez obrońców a po chwili próba zagrania w pole karne Zieńczuka niecelna i pewnie łapie Kotorowski.

• Lech rozpoczyna drugą połowę.

• Zmiana również w Lechu. Za Jevticia wchodzi Douglas.

• Gigołajew za kontuzjowanego Dziwniela.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Chorzowie 0:0 choć było sporo sytuacji do zdobycia goli. Kolejorza zdobył nawet bramkę, ale sędzia niesłusznie jej nie uznał

• Przy próbie wybloku kontuzji doznał Dziwniel, który przynajmniej na chwilę opuszcza plac gry.

• Ponownie zakotłowało się na linii pola karnego Ruchu. Lechici nie potrafili przepchnąć tej piłki w szesnastkę.

• Pawłowski teraz stracił na linii pola karnego drużyny Ruchu.

• Niecelny strzał z dystansu Jevticia.

• Długa piłka od Kusia do Kuświka, ten oddał strzał, ale był na spalonym.

• Babiarz otrzymał piłkę około 25 metrów od bramki rywali. Zrobił jedno kółeczko, drugie i oddał strzał, który przeleciał około 5 metrów od bramki Kotorowskiego.

• Akcja Ruchu lewą stroną, ale powstrzymał ją arbiter informując, że na spalonym był Dziwniel.

• Wrzutka Jevticia wyłapana przez Kamińskiego.

• Po dominacji Ruchu teraz to poznaniacy rozkręcają się z minuty na minutę.

• I znów zagranie ręką Pawłowskiego.

• Pawłowski był przekonany, że faulował go Kowalski i złapał piłkę w ręce. Zdaniem arbitra nie było faulu więc od rzutu wolnego wznawia Ruch.

• Krótko rozegrany róg, ale akcję od własnej bramki oddalili chorzowianie.

• Wrzutka henriqueza na krótki słupek. Ubiparip nie sięgnął piłki, którą Stawarczyk wybija za linię końcową.

• Po kilku ładnych akcjach teraz chwila niedokładności z jednej i drugiej strony. Pierwsze pół godziny to całkiem niezły mecz na stadionie przy ul. Cichej.

• I teraz akcja Lecha. Hamalainen do Ubiparipa, Ten zwlekał ze strzałem. Ostatecznie zagrał do niekrytego Lovrencicsa a Węgier z pierwszej piłki w boczną siatkę!

• Wrzutka do Zieńczuka i teraz to Ruch mógł zdobyć gola. Niecelny strzał z woleja skrzydłowego Niebieskich.

• Kędziora z głębi pola wrzuca kapitalnie do Ubiparipa, który szczupakiem ładuje piłkę do bramki. Arbiter błędnie wskazuje jednak, że w tej sytuacji był spalony i nadal mamy 0:0. Duży błąd sędziów.

• fatalna wrzutka Lovrencicsa wprost na głowę Stawarczyka.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego głową na rzut rożny wybija Marcin Kuś.

• Linetty fauluje Kusia z prawej strony boiska.

• Niezła akcja gości. Ubiparip dobrze zacentrował do Hamalainena. Ten zgrał piłkę do Pawłowskiego lecz minimalnie szybszy był faulowany przez skrzydłowego Lecha Kamiński.

• Żółtą kartką w tej akcji ukarany też protestujący Malinowski.

• Brzydko zachował się Jevtić. Po jego faulu na Surmie arbiter nie miał wątpliwości i ukarał Szwajcara żółtą kartką.

• Malinowski zatrzymał kontrę Lecha faulem na Hamalainenie.

• I teraz strzał głową Zieńczuka minimalnie obok bramki! Pachnie golem dla Ruchu!

• Po chwili kapitalna centra na głowę Kuświka i Kotorowski odbija piłkę!

• Zakotłowało się pod bramką Lecha. Najpierw próba Kowalskiego. Odbita piłka trafiła pod nogi Babiarza a jego strzał odbija Wilusz!

• Po wrzutce Jevticia do strzału doszedł Ubiparip, ale jego strącenie było niecelne.

• Korner dla Kolejorza wywalczył węgierski skrzydłowy.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Jevtić. Piłka długo szybowała więc obrońcy Ruchu mieli czas by dobrze się ustawić i wybić piłkę.

• Brzydki faul Surmy na Lovrencicsu w środku boiska.

• Pierwsze minuty bez wątpienia należą do gospodarzy.

• Po dośrodkowaniu Babiarza wybili poznaniacy. Próba kontry skończyła się niecelnym zagraniem Pawłowskiego.

• Kuś dośrodkował do Starzyńskiego a ten próbował uderzać przewrotką! Piłka odbita od lechity i będzie róg.

• Przerzut Kamińskiego do Lovrencicsa nieudany. Od autu zacznie Ruch.

• I znów świetnie Kotorowski. Kuświk kapitalnie zgrał do Starzyńskiego a ten bliski zdobycia gola strzałem z dystansu!

• Lovrencics faulował Dziwniela.

• Kapitalna piłka od Zieńczuka do Kuświka. Napastnik Ruchu skontrował głową to dośrodkowanie, ale broni Kotorowski! Po rzucie rożnym kolejna szansa Niebieskich i znów świetnie golkiper gości!

• Po stracie Stawarczyka kontra Lecha. Hamalainen próbował zagrać z prawej strony do Ubiparipa, ale przeciął podanie obrońca. Po chwili ze swoją akcją popędził Ruch lecz Kowalski zbyt długo dryblował w polu karnym.

• Ładnie podłączył się Dziwniel, który dośrodkował, ale piłkę zdołał wybić Kotorowski.

• Pierwsza centra Henriqueza do Ubiparipa. Serb zgrał do Hamalainena a ten uderzył z linii pola karnego. Świetna interwencja Kamińskiego i nadal 0:0.

• Od początku oba zespoły postawiły na ostrą walkę w środku boiska.

• Sędzia zagwizdał po raz pierwszy i Ruch rozpoczyna spotkanie.

• Sędzia Raczkowski wyprowadza piłkarzy na boisko. Ruch w swoich tradycyjnych niebieskich strojach, Lech na biało.

• Przed rozpoczęciem spotkania rzućmy jeszcze okiem na ligową tabelę. Aktualnie oba zespoły znajdują się w grupie spadkowej a więc w dolnej połowie tabeli, którą otwiera właśnie Lech z ośmioma punktami na koncie. Ruch zdobył do tej pory cztery oczka więc nawet w przypadku wygranej nie przeskoczy "Kolejorza" w tabeli.

• Dzisiejszy pojedynek jest meczem dwójki tegorocznych pucharowiczów. W zasadzie w ten sposób nazywać możemy jedynie Ruch, który cały czas jest w rywalizacji. Czwartą rundę eliminacji do Ligi Europy "Niebiescy" rozpoczęli remisem u siebie z Metalistem Charków 0:0. Z kolei goście odpadli po fatalnym dwumeczu z islandzkim Stjarnanem.

• Zresztą co do Lecha jest jeszcze jedna ciekawostka. Poznaniacy na ławce mają zaledwie pięciu zawodników z czego czterej to piłkarze z pola. Jeśli dodać do tego, że jedynym ofensywnym piłkarzem jest Formella to wydaje się, iż możliwości trenera Chrobaka są znacznie ograniczone. Pojawia się więc pytanie czy dzisiejszym przykładem Legii nie można było uzupełnić składu juniorami?

• Znamy już składy obu zespołów. Trener Kocian postawił na swoją niemal żelazną jedenastkę. Z kolei w Lechu zauważamy brak w pierwszym składzie oraz wśród rezerwowych Łukasza Teodorczyka, który jak pieśń niesie pojechał do Kijowa by przejść testy w tamtejszym Dynamie.

• Witam Państwa! Po drugiej stronie monitora Bartosz Grzelak, będę miał przyjemność przeprowadzić dla Was relację z meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w którym Ruch w Chorzowie podejmie Lecha Poznań.