Ruch Chorzów

1

Lech Poznań

3

• Po fantastycznym spotkaniu trzy punkty z Chorzowia wywozi Lech. Za kibicami naprawdę fantastyczne widowisko. Mimo, niekorzystnego wyniku, nie można powiedzieć aby gospodarze grali słabo. Wręcz przeciwnie. Pokazali się z naprawdę dobrej strony, a na drodze ku szczęścia stanęli im jedynie defensorzy rywali. U poznaniaków poza solidną obroną, spisała się także ofensywa. Błysnął szczególnie strzelec dwóch bramek, Darko Jevtić

• Kolejna akcja Ruchu. Z dystansu uderzył Koj, jednak piłka wyleciała za linię końcową. Będzie korner

• Ruch przedostał się pod bramkę Lecja krótkimi podaniami. Nikt nie zdołał jednak oddać groźniejszego strzału.

• I Zieńczuk za Monetę

• Zmiana w Ruchu. Hanzel za Iwańskiego

• GOL! Szybką kontrę trafieniem zakończył Darko Jevtić

• Stępiński wybiegł na akcję jeden na jednego z Buriciem. Padł na ziemię w starciu z golkiperem Lecha. Bez faulu - zdecydował sędzia Marciniak

• Stępiński ofiarnie wywalczył korner w starciu z Sisim

• Po nieśmiałej akcji Ruchu od bramki rozpocznie Burić.

• Pierwsza zmiana tego meczu. Sisi zmienił Dawida Kownackiego.

• Mazek miał świetną okazję na doprowadzenie do remisu. Lobem przepuścił piłkę nad Buriciem, ale też nad poprzeczką

• Świetna akcja Lipskiego zakończona golem Stępińskiego. Napastnik dostał piłkę w polu karnym, wyminął defensorów LEcha i umieścił ją w siatce

• GOL! Mariusz Stępiński

• Jevtić wychodził z kontrą, lecz zatrzymał go Grodzicki

• Po rzucie rożnym z kontrą wyszli Lechici. Kownacki nie dał jednak rady Oleksemu

• Mazek wybiegł prawą stroną i wywalczył korner dla swego zespołu

• Rzut wolny dla Ruchu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Buricia.

• Marcin Kamiński ukarany żółtym kartonikiem.

• Z rajdem próbował wybiec z rajdem, lecz zatrzymał do Kadar

• Piłka długo krążyła na połowie Lecha. Wreszcie wydostała się stamtąd i pomknęła prawą stroną. Rajd Lovrencsicsa zakończył się dośrodkowaniem w pole karne. Tam na piłkę czekał już Jevtić, któru spokojnie umieścił piłkę w siatce

• Zaczynamy drugą część gry

• Ledwo Ruch wznowił grę, a arbiter już zakończył połowę.

• Przepiękna bramka Macieja Gajosa. Pomocnik Lecha uderzył zza linii pola karnego prosto w okienko. Mocno i celnie. Putnocky praktycznie bez szans

• GOL! Gajos daje lechitom prowadzenie

• Oleksy po rajdzie Lipskiego posłał piłkę w kierunku pola karnego. Poleciała daleko za linię końcową

• Druga nieuznana bramka dla chorzowian. Po rogu w wykonaniu Lipskiego, piłkę w siatce umieścił Grodzicki. Sędzia tym razem dopatrzył się faulu

• Długa piłka Putnockiego nic nie dała, gdyż odebrał ją Arajuuri. Fin zwyciężył pojedynek powietrzny ze Stępińskim

• Długa piłka Iwańskiego została przejęta przez Kamińskiego

• Po podaniu Gajosa w polu karnym do piłki doszedł Kownacki. Otoczony przez Koja i Grodzickiego przewrócił się. Arbiter orzekł jednak, że o faulu nie może być mowy

• Kolejny rzut wolny dla Lecha i ponownie Jevtić. Tym razem do piłki najwyżej wyskoczył Trałka. Uderzył na bramkę, lecz futbolówka przeleciała po zewnętrznej stronie słupka

• Ruch ostatnią minutę spędził na połowie LEcha, jednak w skutek dobrej postawy defensywy Kolejorza, nie zdołał oddac nawet strzału

• Kownacki łatwo dał się ograć Kojowi na połowie Ruchu

• Korner dla poznaniaków jak zwykle wykonywał Jevtić. Tym razm bliski odebrania piłki był Trałka. Nie tym razem...

• Tetteh odebrał piłkę w środku pola i przebijając się lewą stroną wywalczył rzut rozny

• Po niemałym zamieszaniu pod polem karnym Ruchu, Ceesay zza linii pola karnego. Do statystyk

• Lovrencsics już uciekał Oleksemu prawym skrzydlem gdy... wybiegł z piłką za linię boczną.

• Jevtić wywalczył piłkę w środku boiska i skierował ją do Gajosa. Ten strzelił z dystansu. Lekko i niecelnie

• Moneta pociągnął środkiem po czym podał do Mazka. Ten chciał mu oddac piłkę z powrotem, lecz zupełnie mu to nie wyszło

• Po podaniu Jevticia uderzał Kownacki. Trafił prosto w Surmę.

• Lovrencsics chciał wypuścić prawą stroną Kownackiego, lecz na drodze stanął mu Oleksy.

• Kolejne dośrodkowanie Lovrencsicsa i kolejna świetna interwencja Putnockiego

• Jevtić po podaniu Lovrencsicsa powalczył w polu karnym, lecz otoczony przez rywali nie zdołał oddac strzału

• Mazek wygrał starcie z Kadarem po prawej stronie. Węgier dogonił go w polu karnym. Pomocnik Ruchu padł, ale sędzia nie odgwizdał faulu. Słusznie?

• Iwański podał piłkę do Mazka. Ten dośrodkował ją w pole karne. Powstał tam ogromny chaos, który jednak uspokoił Arajuuri.

• Ceesay długim podaniem umieścił piłkę na połowie rywali. Nie było tam jednak żadnego z jego kolegów, toteż przejęli ją rywale.

• Rzut rożny dla poznaniaków. Do piłki podszedł Jevtić i skierował ją w pole karne. Najwyżej wyskoczył Putnocky

• Rajd Ceesaya prawą stroną zakończył się wymianą podań z Lovrencsicsem. Węgier w końcu posłał jednak futbolówke prosto w ręce Putnockiego.

• Lovrencsics scentrował do Kownackiego. Ten wygrał starcie z Grodzickim i spróbował szczęścia z linii pola karnego. Minimalnie nad poprzeczką

• Lipski wypuścił Oleksego lewą stroną. Ten wyminął Ceesaya i dosrodkował w pole karne. Na posterunku stoperzy Lecha.

• Moneta popędził lewym skrzydłem. Wyprzedził Ceesay'a i dosrodkował w pole karne. Nikt jednak nie odebrał piłki.

• Olekst dośrodkował w pole karne, lecz piłkę spokojnie przejął Kadar.

• Jevtić podszedł do rzutu wolnego. Posłał piłkę w pole karne, lecz odebrali ją rywale. Nie zdołali jednak wyjść z kontratakiem.

• Arajuuri wślizgiem zatrzymał Stępińskiego. Kibice domagali się odgwizdania faulu. Arbiter nie przystał na to.

• Lovrencsics prawym skrzydłem. Posłał piłkę pod bramkę Putnockiego, gdzie już czekał na nią słowacki golkiper.

• Strzelcem nieuznanego gola był Paweł Oleksy.

• Rzut wolny dla Ruchu. Wykonawcą Patryk Lipski. Piłka poszybowała w pole karne. Tam odbił ją jeden z gospodarzy i posłał do siatki. Bramka nie została jednak uznana. Spalony.

• Arajuuri wygrał pojedynek powietrzny ze Stępińskim, zatrzymując tym samym akcje Ruchu.

• Za piłką w pole karne Lecha dotarł Stępiński. Wyminął Arajuuriego, po czym wpadł na Buricia. Bez faulu

• Mogło być groźnie! Jevtić przebiegł się lewą stroną i dośrodkował w kierunku Kownackiego. Ani młody napastnik ani nadbiegający Gajos nie zdołali jednak odebrać nadlatującej futbolówki.

• Piłkarze od kilku minut wymieniają podania w środku pola. Bez zagrożenia pod którąkolwiek z bramek.

• Ceesay dośrodkował w pole karne w kierunku Kownackiego, lecz uprzedził go Koj.

• Spokojnie kolejną akcje konstruuje sobie Ruch. Nie są w stanie jednak przebić się przez defensywe Lecha.

• Iwański posłał piłkę w pole karne, lecz spokojnie wybił ją Ceesay.

• Zaczynamy! Od środka Niebiescy.

• Kapitanowie, Łukasz Trałka oraz Rafał Grodzicki wylosowali już strony i ustawili się do pamiątkowego zdjęcia z arbitrami. Do rozpoczęcia minuty

• Arbiter tego spotkania, Szymon Marciniak, wyprowadził już obie jedenastki na murawę

• Rozgrzewki zakończone. Piłkarze za chwilę spędzą chwilę w szatni, gdzie usłyszą ostatnie wskazówki od trenerów.

• Trybuny przy Cichej powoli się zapełniają. Na tej na której swoje miejsca mają kibice gości, chyba nie ma już wolnych krzesełek. Z każdą minutą rośnie też liczba fanów gospodarzy.

• Na ławce Lecha pojawi się natomiast Robert Gumny. To siedemnastoletni prawy obrońca, który dzisiaj ma szansę na debiut w rozgrywkach Ekstraklasy. Jak dotąd pokazywał się jedynie w drużynach juniorskich.

• Jan Urban nieco bardziej zaszalał. Mimo zwycięstwa z Cracovią w ubiegłą niedzielę, dzisiaj w pierwszym składzie nie zobaczymy nie tylko kontuzjowanego Karola Linettego, ale także Tomasza Kędziory oraz Sisiego. Zarówno młody obrońca jak i Hiszpan zasiedli na ławce rezerwowych. Zamiast nich od pierwszej minuty zagrają Kebba Ceesay, Maciej Gajos oraz Abdul Aziz Tetteh.

• Obaj trenerzy dokonali zmian w swoich wyjściowych jedenastkach. Waldemar Fornalik tylko jednej. W miejsce słabo spisującego się w Szczecinie Tomasza Podgórskiego, dzisiaj po raz pierwszy w barwach Ruchu w pierwszym składzie zagra Łukasz Moneta.

• Obie drużyny wybiegły już na przedmeczową rozgrzewkę. Piłkarze Lecha powitani gromkimi owacjami swych fanów

• Już za nieco więcej niż 50 minut przy Cichej w Chorzowie zabrzmi premierowy gwizdek. Lokalny Ruch podejmie Mistrza Polski, Lecha Poznań. Oba zespoły przed dzisiejszym spotkaniem mają na swym koncie tyle samo punktów. Czy ten stan utrzyma się po dzisiejszym wieczorze?