Ruch Chorzów

2

Piast Gliwice

0

• Koniec meczu! Ruch Chorzów odnosi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ogrywając Piasta 2:0 po bramkach Eduardsa Visnakovsa i Michała Efira!

• Zmiana w Ruchu. Mazek za Gigołajewa.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Szansa na gola kontaktowego! Dobre podanie w pole karne dostał Vacek, ale płasko posłał piłkę obok bramki!

• Lenartowski zmienił Lipskiego.

• W dobrej sytuacji Lipski nie dał rady pokonać Szmatuły, ale Efir popisał się skuteczną dobitką i jest 2:0!

• GOOOOOL!!! Michał Efir!

• Indywidualna akcja Gigołajewa i płaski strzał z 18 metrów, który z trudem odbija Szmatuła!

• Z rzutu rożnego dośrodkował piłkę Lipski, ale udanie piąstkował piłkę Szmatuła.

• Po centrze Gigołajewa, Korun wybił piłkę na rzut rożny.

• Vacek bardzo efektownie minął dwóch rywali, po czym bardzo niebezpiecznie zaatakował rywala. Żółta kartka.

• W Ruchu Efir wchodzi za Visnakovsa.

• Musiolik zmienia Żivca w ekipie gości.

• Visnakovs mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale się przewrócił. Wydaje się, że doznał kontuzji albo po prostu złapał go skurcz.

• Szansa dla Piasta ! Po dośrodkowaniu Vacka, w piłkę głową nie trafił Barisić, a centymetrów zabrakło Żivcowi, żeby ją sięgnąć przed bramką!

• Ładną centrę Badii dobrze odczytał i złapał Putnocky.

• Kwadrans do końca. Na razie niewiele wskazuje, aby Piast mógł jeszcze powalczyć o remis.

• W zamieszaniu w polu karnym Ruchu na strzał z powietrza zdecydował się Osyra, ale został zablokowany.

• Vacek wywalczył rzut rożny dla gości.

• Kolejny spalony Nespora... Neverending story w tym spotkaniu.

• Kartka dla Klepczyńskiego za faul taktyczny na Zieńczuku.

• Lipski z dystansu strzelił w sam środek bramki. Szmatuła pewnie chwyta futbolówkę.

• Druga zmiana w Piaście. Badia za Szeligę.

• Świetna szansa Piasta! Klepczyński zagrał w pole karne do Szeligi, ale ten w niezłej okazji uderzył prosto w ręce Szmatuły!

• Nespor raz jeszcze na spalonym.

• Klepczyński dośrodkował piłkę z prawego skrzydła prosto w ręce Putnocky'ego. Tymczasem na sektorze kibiców Ruchu pojawiła się sektorówka.

• W zamieszaniu w polu karnym Ruchu na spalonym znalazł się Nespor.

• Josip Barisić zmienił Pawła Moskwika w ekipie gości.

• Godzina gry za nami i wreszcie doczekaliśmy się otwarcia wyniku tego meczu. Zobaczymy, jak na stratę tego gola zareaguje Piast.

• 1:0 dla Ruchu! Po centrze Lipskiego z rzutu rożnego piłka ugrzęzła w polu karnym, aż fenomenalnie uderzył ją z powietrza Visnakovs i z ostrego kąta trafił pod poprzeczkę bramki Szmatuły! Piękny gol Łotysza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Eduards Visnakovs!

• Zieńczuk w walce z Osyrą wywalczył rzut rożny dla Niebieskich.

• Po rzucie wolnym dla Ruchu i dośrodkowaniu Zieńczuka nieźle główkował Grodzicki, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Grodzickiego.

• Bardzo źle wykonany korner przez Piasta. Dośrodkowanie Vacka wylatuje poza plac gry.

• Żivec wpadł z piłką w pole karne, ale pod naciskiem Oleksego uderzył płasko prosto w ręce Putnocky'ego.

• Wznawiamy grę!

• Koniec pierwszej połowy. Słabe widowisko w Chorzowie i zasłużony bezbramkowy remis.

• Rzut rożny dla Piasta nie przyniósł zagrożenia pod bramką Ruchu.

• Na spalonym Moskwik.

• Po wrzutce z rzutu wolnego Zieńczuka bezpańską piłkę łapie Szmatuła.

• Składna akcja Ruchu. Lipski wycofał piłkę przed pole karne do Urbańczyka, który uderzył bardzo niecelnie.

• Błąd Putnocky'ego po dośrodkowaniu Mraza! Słowak wypuścił piłkę z rąk, ale jeszcze uprzedził Moskwika!

• Nespor ostro zaatakował Grodzickiego. Sędzia upomina zawodnika gości.

• Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego, dwóch graczu Ruchu w polu karnym uprzedził świetnie Adrian Klepczyński.

• Jakieś drobne problemy ze zdrowiem ma Koj, ale nie powinien mieć problemów z kontynuowaniem gry.

• Visnakovs znalazł się na bardzo wyraźnym ofsajdzie.

• Równie nieudaną próbą z dystansu teraz popisał się po drugiej stronie boiska Szeliga.

• Akcja Visnakovsa zakończona fatalnym i bardzo niecelnym strzałem z około 18 metrów.

• Żadnego zagrożenia dla bramki Piasta Ruch jednak nie potrafił z tego stałego fragmentu gry stworzyć.

• Gospodarzom udało się wywalczyć rzut rożny,

• Słaby strzał z dystansu Urbańczyka pewnie łapie Szmatuła.

• Ponad 20 minut gry za nami. Nie jest to wielkie ligowe widowisko, ale chyba nie można było się takowego spodziewać.

• Nespor złapany na spalonym.

• Katastrofalne uderzenie jednego z gliwiczan zza pola karnego po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Wznowi grę Putnocky.

• Lepiej wygląda na razie w tym meczu Piast. Teraz w polu karnym rywala zablokowany został Szeliga.

• Visnakovs sam próbował wyjść z kontratakiem Ruchu, ale łatwo stracił piłkę na rzecz gości.

• Gigołajew! Rosjanin przedarł się środkiem pola pod szesnastkę rywala, ale jego techniczny strzał obronił Szmatuła!

• Setka dla Piasta! Nespor świetnie dośrodkował przed bramkę Ruchu, gdzie Moskwik w idealnej okazji nie trafił w piłkę!

• Po centrze Mraza z lewego skrzydła najlepiej ustawiony w polu karnym był Grodzicki.

• Dobre prostopadłe podanie w pole karne do rozpędzonego Szeligi, ten próbował zagrać przed bramkę do Nespora, ale został zablokowany.

• Lipski powalczył o piłkę w narożniku boiska, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• I już pierwszy strzał gospodarzy. Mizerną próbę Visnakovsa bardzo łatwo łapie Szmatuła.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

• Dzisiejsze zawody poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• W poprzednim sezonie, w rundzie zasadniczej, Ruch pokonał Piasta zarówno na stadionie przy ul. Cichej jak i Okrzei. Natomiast w meczu grupy spadkowej rozegranym w Chorzowie, miał miejsce podział punktów.

• Jeśli chodzi o poszukiwania nowych piłkarzy, to sytuacja w obu drużynach wygląda inaczej. Piast ma już praktycznie zamknięta kadrę, tymczasem Ruch nadal szuka wzmocnień. Wynika to poniekąd z faktu, że na klubie ciążył jeszcze kilka tygodni temu zakaz transferowy. „Niebiescy” są o krok od pozyskania Mariusza Stępińskiego, a we wtorek zakontraktowali Tomasza Podgórskiego, który poprzednio występował w Piaście i był jego kapitanem. Jednak dzisiejszego popołudnia Podgórski nie stanie w szranki ze swoim byłym pracodawcą, ponieważ ma zbyt duże braki kondycyjne.

• Piast Gliwice: Rusov, Angielski, Badia, Barisić, Mokwa, Pietrowski, Musiolik

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Ruch Chorzów: Skaba, Szyndrowski, Cichocki, Mazek, Iwański, Lenartowski, Efir

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu inaugurującego 2. kolejkę Ekstraklasy. Przy Cichej Ruch Chorzów, który zaliczył falstart w ligowej premierze, zmierzy się z w derbowym pojedynku z Piastem Gliwice.

• Ruch - Piast LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Kto okaże się lepszy w małych derbach?

Dziś startuje druga kolejka Ekstraklasy w sezonie 2015/2016. Na jej inaugurację czekają nas derby pomiędzy Ruchem i Piastem, choć są one określane często mianem „małych derbów”, gdyż oba kluby większą wagę przywiązują do potyczek z Górnikiem Zabrze. Obie drużyny są w zgoła odmiennych nastrojach po pierwszej serii gier. Piast schodził z boiska z tarczą, a Ruch na tarczy.