2

Pogoń Szczecin

1

• Z mojej strony to już wszystko, za chwilkę mecz Lecha z Jagiellonią! Za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Pierwsza połowa była fantastyczna, druga całkiem niezła. Oczywiście to wszystko dla postronnego widza, Ruch z takiego przebiegu musi być w stu procentach zadowolony. Bardzo ważne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie zgarnęli dziś chorzowianie, Pogoń z kolei przegrała drugi mecz z rzędu

• I Marcin Borski kończy to spotkanie! Trzy punkty dla Ruchu!

• Żółtą kartką za zatrzymanie faulem kontrataku ukarany Rudol

• Akahoshi dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy Ruchu wybili piłkę. Po chwili w polu karnym Ruchu upadł Robak, ale arbiter pokazuje, że nie ma mowy o faulu. I ma rację, Babiarz nie zmusił rywala do upadku

• Filip Starzyński zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, jednak wyraźnie się pomylił i piłka wyszła na aut bramkowy

• Takafumi Akahoshi! Po podaniu Janoty Japończyk zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i pomylił się nieznacznie!

• Sam poszkodowany oddał strzał z tego rzutu wolnego, ale trafił tylko w mur i piłka wyszła na rzut rożny

• Babiarz faulował tuż przed własnym polem karnym Frączczaka. Pogoń będzie miała świetną okazję do wyrównania!

• Arbiter gwiżdże i wracamy do gry!

• Nie możemy jak na razie narzekać na brak emocji. Ruch w parę minut wyprowadził dwa fenomenalne ciosy, ale Pogoń zdołała odpowiedzieć trafieniem Robaka, co tylko jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przed drugą połową. Padną kolejne piękne gole?

• I teraz sędzia kończy szaloną pierwszą połowę!

• Marek Zieńczuk dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie. Piłka wyszła na aut bramkowy

• Frączczak dośrodkował z prawej strony boiska, a strzał głową Matrasa był za lekki, by zaskoczyć goalkeepera chorzowian

• Michał Janota dośrodkował z lewej strony boiska, a bramkarz Ruchu spokojnie chwycił futbolówkę

• Murawski zagrał świetną piłkę za linię obrony do Rudola, ale ten był na pozycji spalonej

• Starzyński dośrodkował z na rożnika boiska, ale obrońcy Pogoni wybili piłkę z własnej szesnastki. Przejął ją Kuświk, a jego strzał spokojnie obronił Janukiewicz

• Groźna akcja Ruchu! Gigołajew dośrodkował z lewej strony boiska i Koj w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny

• Robak! Wpadł z piłką z lewej strony w pole karne, oddał potężny strzał i tylko nieznacznie się pomylił!

• Długie zagranie Murawskiego w kierunku Robaka, ale ten był na pozycji spalonej

• Gigołajew! Świetny strzał z ostrego kąta, minimalnie niecelny!

• Janota zagrał kapitalną piłkę do Murawskiego, jednak ten przegrał pojedynek sam na sam z Putnockim. Piłkę po skutecznej interwencji bramkarz Ruchu do bramki dobił jednak Robak!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Marcin Robak autorem trafienia kontaktowego!

• Rogalski! Zawodnik Pogoni zebrał wybitą piłkę z pola karnego i zdecydował się na potężny strzał, który okazał się być minimalnie niecelny!

• Frączczak trafił do bramki, ale gol nie mógł być uznany. Wcześniej uderzający Robak przy podaniu od Murawskiego był na spalonym

• Fantastyczna kontra gospodarzy. Konczkowski najpierw uratował piłkę, zanim ta wyszła na aut, Starzyński popędził z nią w stronę pola karnego, zagrał doskonale do Kuświka, a on z zimną krwią pokonał Janukiewicza. Pogoń bezsilna!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Grzegorz Kuświk i już jest 2:0!

• Babiarz tym razem faulował Rudola na własnej połowie boiska. Janota dośrodkował z tego rzutu wolnego, a chorzowianie wybili piłkę z własnej szesnastki

• Babiarz otrzymał piłkę przed polem karnym rywala i zdecydował się na potężny strzał, którym nie dał najmniejszych szans bramkarzowi! Fantastyczny gol!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co za trafienie Babiarza!

• Nieudana próba akcji Pogoni lewą stroną boiska. Grę od autu wznowią chorzowianie

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Zobaczymy, kto pierwszy zdoła to zrobić

• Gigołajew był faulowany na własnej połowie boiska przez Rudola

• Niezłą akcję przeprowadził Marek Zieńczuk na prawej stronie boiska i choć jego dośrodkowanie również było całkiem dobre, to żaden z zawodników Ruchu nie sięgnął piłki

• Starzyński był teraz faulowany w środkowej strefie boiska przez Koja

• A teraz niezła akcja Michała Janoty, który dobrze dryblował na lewej strony boiska, ale samo jego dośrodkowanie było już niedokładne i piłka minęła pole karne

• Gigołajew oddał strzał głową po dośrodkowaniu Konczkowskiego z prawej strony boiska, ale został zablokowany

• Arbiter daje znak i startujemy!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, pierwszy gwizdek za kilka minut!

• Ten mecz to oczywiście również podróż sentymentalna dla Jana Kociana, który z Ruchem w zeszłym sezonie zdobył trzecie miejsce w lidze. Dziś będzie się starał pokonać chorzowian prowadząc Pogoń.

• Pogoń z kolei może, być może tylko na chwilę, awansować po tym spotkaniu do grupy mistrzowskiej. Strata, jaką ma aktualnie do ósmego miejsca wynosi jeden punkt. GKS Bełchatów, który okupuje tę lokatę, zagra jutro z Lechią Gdańsk

• Ruch Chorzów wciąż znajduje się w strefie spadkowej i możemy być pewni, że niezależnie od wyniku dzisiejszego spotkania, na pewno w niej zostanie. Strata chorzowian do pierwszego bezpiecznego miejsca wynosi bowiem cztery punkty

• I ławka Ruchu: Skaba, Stawarczyk, Szyndrowski, Urbańczyk, Kowalski, Visnakovs, Efir

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, pora na ławki rezerwowych. Na początek gości: Kudła, Nunes, Hernani, Kamess, Walski, Akahoshi, Zwolński

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania inaugurującego 23. kolejkę polskiej Ekstraklasy, w którym Ruch Chorzów podejmie Pogoń Szczecin

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - POGOŃ SZCZECIN

Niebiescy chcą piąć się w górę, Portowcy walczą o Top 8

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1-1 (0-1)

Na stadionie przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie, lokalny Ruch podejmie Pogoń Szczecin. Wbrew pozorom drużynę ze Śląska i dalekiego Pomorza łączy więcej niż by się mogło wydawać. Obie zanotowały lekki falstart na początek wiosennej rundy, zajmują aktualnie miejsca w dolnej części tabeli i na gwałt potrzebują punktów. I właśnie nadszedł czas by wreszcie zacząć je zdobywać. Bo kiedy jak nie przeciw innemu zespołowi notującemu chwilowy spadek formy?

Miało być tak pięknie…

Trener nazywany „specjalistą zimowego przygotowania”, powrót do zdrowia i formy najlepszego strzelca, Marcina Robaka, rosnące doświadczenie młodych defensorów Sebastiana Rudola i Huberta Matyni, transfer reprezentanta Łotwy Vladimirsa Kamessa – przed końcem zimowej przerwy, wszystko wskazywało na fantastyczną wiosenną rundę w wykonaniu Portowców. Ostatnio do drużyny powrócił też jeden z byłych liderów - Takafumi Akahoshi. Biorąc pod uwagę te czynniki, zespół ze Szczecina powinien mieć przed sobą świetlaną przyszłość…

Ale wyszło jak zwykle

Podopieczni Jana Kociana w pierwszych trzech kolejkach rundy wiosennej zdobyli jedynie dwa punkty. Rozpoczęli trochę pechowym remisem z poznańskim Lechem, lecz w następnych spotkaniach było już tylko gorzej. Podział punktów ze słabo spisującą się Wisłą Kraków i poniedziałkowa, niespodziewana porażka z Górnikiem Łęczna. Nie do końca takiego scenariusza oczekiwali Szczecińscy kibice. W tabeli robi się coraz ciaśniej, a miejsca w bezpiecznej ósemce powoli się oddalają. Pogoń musi zacząć zdobywać punkty, a z kim lepiej tego dokonać, jak nie z przedostatnim Ruchem Chorzów?