Śląsk Wrocław

0

• Koniec meczu! Ruch wygrywa 1:0.

• Szybki atak Śląska zatrzymał Martin Konczkowski

• Patryk Lipski uderzył z rzutu karnego w światło bramki. Świetna interwencja Mariusza Pawełka!

• Mimo gry w dziesiątce to Ruch tworzy sobie kolejne sytuacje. W polu karnym znalazł się Mazek i podał do Stępińskiego. Ten przewrócił się po faulu Bilińskiego i arbiter wskazał na 11 metr

• Faul Piotra Celebana w ataku. Poszkodowanym Martin Konczkowski

• Arbiter doliczył aż pięć minut

• Powtórzony rzut rożny Ruchu nie przyniósł nawet strzału

• Arbitra do wyciągnięcia czerwieni sprowokował fakt, iż Grodzicki włożył Celebanowi palec do oka

• Bezpośrednia czerwona kartka dla Grodzickiego. Czekając na piłkę nadlatująca z rzutu rożnego uderzył Celebana.

• Prawą stroną popędzili Konczkowski z Mazkiem i wywalczyli rzut rożny

• Za faul na Grodzickim żółta kartka powędrowała do Jacka Kiełba

• Rafał Grodzicki ukarany żółtym kartonikiem za odepchnięcie Jacka Kiełba

• Kamil Mazek popędził prawą stroną i sam uderzył na bramkę. Na posterunku Pawełek.

• Gra wciąż toczy się na połowie gości.

• Rozegranie Marka Szyndrowskiego oraz Patryka Lipskiego na lewej stronie nie przynioslo efektu w postaci dośrodkowania w pole karne

• Mariusz Stępiński dał się złapać na spalonym. Od dłuższego czasu przy piłce Ruch

• Dośrodkowanie w kierunku Paixao. Portugalczyka uprzedził jednak Matus Putnocky

• Uderzenie lewą nogą w wykonaniu Kamila Mazka. Piłka leciała w światło bramki ale bez kłopotu złapał ją Pawełek

• Z boiska zszedł Michał Koj a zamiast niego pojawił się Marek Szyndrowski.

• Brzydki faul bez piłki Dudu na Mazku ukarany żółta kartką

• Piłkę z rzutu wolnego Śląska przejął Łukasz Surma.

• Za zagranie ręką przed polem karnym żółtym kartonikiem ukarany Martin Konczkowski

• Futbolówka ponownie pod polem karnym Śląska. Dobry powrot Flavio zatrzymał jednak ofensywne chęci Zieńczuka

• Ostatnia zmiana w zespole Tadeusza Pawłoskiego. Tom Hateley opuścił boisko a zamiast niego wystąpi Konrad Kaczmarek

• Lipski próbował przebić się lewą stroną, ale nie pozwoliła mu na to dwójka Celeban - Gecov.

• Kiełb z wolnego. Ni to podanie ni strzał. Piłkę spokojnie wyłapał Putnocky

• Lekkie uderzenie na bramkę w wykonaniu Zieńczuka nie stworzyło nawet najmniejszego zagrożenia

• Patryk Lipski ponownie zbyt nisko z rożnego. Piłka po odbiciu od rywali ponownie trafiła do niego. Tym razem dośrodkował wyżej. Prosto na głowę Cichockiego. Stoper uderzył na bramkę, ale niecelnie

• Wymiana podań Niebieskich na połowie przeciwnika. Dobre wejście Grodzickiego przyśpieszyło akcję. Dośrodkowanie w kierunku Stępińskiego na róg wybił Zieliński

• Dudu z wolnego. Prosto do Putnockiego

• Michał Koj musi zacząć uważać. Teraz wszedł we Flavio, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie kartki

• Faul Stępińskiego w ataku. Próbował zdziałać coś w ataku, ale osamotniony musiał uciec się do faulu na Celebanie

• Tempo spotkania nieco spadło. Gra toczy się głównie w środku boiska

• Ładna akcja Dudu. Podał do Danielewicza, który ominął defensorów i skierował piłkę do Bilińskiego. Arbiter dopatrzył się spalonego

• Żółtym kartonikiem ukarany Michał Koj

• Śląsk znowu próbował przebić się środkiem, ale piłkę spokojnie przejął Putnocky.

• Znowu próbowali chorzowianie. Dobre dośrodkowanie w kierunku Stępińskiego, ale ten pod naporem Dudu nie zdołał oddać strzału.

• Stępiński walczył walczył i wywalczył rzut wolny. Lipski uderzył jednak zbyt nisko. Piłkę odbił któryś z wrocławian, ale ona potoczyła się do Mazka. Pomocnik Ruchu uderzał z dystansu. Niecelnie

• Dobre rozegranie Kiełba i Gecova. Wrocławianie dostali się na połowę rywala, ale zdobyli to na tyle wolno, że nie zdołali zaskoczyć defensorów rywali

• Hołota długim dośrodkowaniem obdarzył Hateley'a. Ten próbował podać do kolegów ale piłkę odebrał Martin Konczkowski

• Żółty kartonik dla Mariusza Stępińskiego za symulację. Młody napastnik dostał świetną piłkę od Zieńczuka, znalazł się w sytuacji sam na sam i legł na ziemi. Arbiter nie dopatrzył się faulu

• Arbiter zakończył pierwszą połowę, nie doliczając nawet minuty

• Środkiem boiska przebił się Maciej Iwański. Świetnie podał na lewo do Mariusza Stępińskiego. Młody napastnik uderzył zaskakując swoją decyzją wszystkich wrocławian w tym Mariusza Pawełka.

• GOL! Mariusz Stępiński daje Ruchowi prowadzenie

• Lewą stroną próbowali się przebić chorzowianie ale nie doszli nawet do pola karnego

• Stępiński znalazł się z piłką na połowie rywali. Podał ją do Mazka, ale ten nie zdołał jej odebrać

• Kolejny atak Śląska. Prawą stroną przebił się Machaj, ale wywalczył jedynie rzut rożny. Stały fragment gry wykonał Dudu. Piłkę spokojnie odebrał Putnocky

• Pierwszy celny strzał Śląska. Mateuszowi Cichockiemu uciekł Michał Bartkowiak i uderzył prosto w Putnockiego

• Po podaniu Surmy pod polem karnym znalazł się Stępiński. Futbolówkę odebrał mu jednak jeden z rywali

• Konczkowski popisał się długim podaniem na aferę. Piłkę odebrali rywale.

• Sporo za mocno z rożnego uderzył Lipski.

• Z wolnego dośrodkowywał Patryk Lipski. Futbolówkę za linię końcową wybił Hateley

• Po strzale Lipskiego ręką interweniował jeden z wrocławian. Będzie rzut wolny

• Lipski popędził środkiem do przodu po czym skierował piłkę do Mazka. Były legionista skierował ją do Konczkowskiego. Ten próbował dośrodkowywać do Stępińskiego, ale nieskutecznie

• Patryk Lipski trochę zbyt mocno uderzył z rogu i piłka dostała się pod nogi gości

• Szybka akcja Stępińskiego i Mazka zaowocowała jedynie rzutem roznym.

• Po prawej stronie rozpędził się Mazek. Dobre wyjście z bramki Mariusza Pawełka zakończyła jednak tę akcję

• Cichocki skutecznie zatrzymał pędzącego z atakiem Hateleya

• Spokojnie na połowie rywala piłkę rozgrywali wrocławianie. Dośrodkowaniem do nikogo zakończył to Zieliński

• Marcel Gecov ukarany żółtym kartonikiem. Spóźniony wszedł w Łukasza Surmę.

• Z rzutu z autu wybijał Konczkowski. Wrzucił piłkę w kierunki Stępińskiego a ten w starciu z Danielewiczem wywalczył rzut wolny

• Sporo chaosu pod bramką Putnockiego. Ogromne zamieszanie w szeregach jednej jak i drugiej drużyny wykorzystał Paixao z najbliższej odległosci uderzając jednak w poprzeczkę.

• Śląsk mógł mieć fajną szansę na zdobycie bramki. Wbiegającego w pole karne Bartkowiaka uprzedził jednak Konczkowski

• Piłka szybko przeniosła sie na połowę chorzowian. Wrocławianie wywalczyli rzut rożny. Blisko wykorzystania go był Krzysztof Danielewicz. Jednak tym razem się nie udało

• Ponownie z piłką na połowie przeciwnika znalazł się Mazek. Uderzył w kierunku Stępińskiego, ale młody napastnik nie zdołał odebrać futbolówki.

• Ruch wciaż szuka szansy. Tym razem pod polem karnym znalazł się Lipski, ale także nic nie zrobił

• Iwański przedarł się środkiem i skierował piłkę do Mazka. Skuteczna gra obrońców Śląska nie pozwoliła mu na wiele

• Danielewicz nie porozumiał się z Flavio i zamiast do Portugalczyka podał piłkę wprost do Putnockiego

• Kontratak Ruchu w zalążku zatrzymany przez Zielińskiego

• Dudu czystym wślizgiem zatrzymany przez Konczkowskiego.

• Długim podaniem Mariusza Stępińskiego poszukiwał w polu karnym Patryk Lipski. Nie znalazł

• Po rajdzie Zieńczuka piłka dostała się pod nogi Iwańskiego. Ten jednak oddał bardzo niecelny strzał

• Kolejna akcja wrocławian. Skrzydłem próbował przebić się Flavio, ale nizbyt udanie

• Śląsk spędził ostatnią minutę na połowie rywali ale nie zdołał przebić się pod bramkę

• Po rzucie wolnym dla Śląska, piłka poszybowała prosto do Mateusza Cichockiego, który oddalił zagrożenie od własnej bramki.

• Arbiter po raz pierwszy użył gwizdka. Zmusił go do tego Mateusz Cichocki faulując Flavio

• Początek spotkania

• Strony wylosowane. Zaraz zaczynamy

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę.

• Obie jedenastki zakończyły już rogrzewkę i wróciły do szatni. Dwanaście minut i zaczynamy.

• Małą rewolucję kadrową zrobił natomiast Tadeusz Pawłowski. Do Chorzowa nie zabrał Petera Grajciara oraz Adama Kokoszki, a dwóch kolejnych zawodników: Tomasza Bilińskiego oraz Jacka Kiełba posadził na ławce. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie wyjdzie natomiast osiemnastoletni Michał Bartkowiak.

• Na murawę nie wyjdzie dzisiaj Maciej Urbańczyk. Młody pomocnik doznał kontuzji w Poznaniu. W jego miejscu walczyć będzie Maciej Iwański. Czy pokaże się na tyle dobrze, że kibice zapomną o nieobecności jego młodszego imiennika?

• Do wyjściowej jedenastki Ruchu po przerwie powrócił kapitał - Rafał Grodzicki. Doświadczony obrońca nie wystąpił w remisowym starciu z Lechem Poznań. Dzisiaj ponownie stanie obok Mateusza Cichockiego na stoperze.

• Rezerwowi Śląsk: Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski, Mariusz Idzik, Krzysztof Ostrowski, Konrad Kaczmarek, Jakub Kiełb, Kamil Biliński.

• Rezerwowi Ruch: Wojciech Skaba, Marek Szyndrowski, Artur Lenartowski, Kamil Włodyka, Tomasz Podgórski, Michał Szewczyk, Łukasz Siedlik.

• Bez względu na wynik dzisiejsze spotkanie na pewno jest ważnym dla Łukasza Surmy. Pomocnik Ruchu rozgrywa bowiem swój 500. mecz w rozgrywkach Ekstraklasy. Osiągnięcie jakie trudno powtórzyć. Czy chorzowianom uda się uświetnić je zwycięstwem?

• Już za nieco mniej niż półgodziny przy Cichej w Chorzowie rozpoczniemy dwunastą kolejkę Ekstraklasy. Naprzeciw lokalnych Niebieskich stanie Śląsk Wrocław. Oba zespoły od kilku kolejek zmagają się z załamaniem formy. Czy dzisiaj wreszcie któryś z nich się przełamie i zdobędzie pełną pulę?

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - ŚLĄSK WROCŁAW

Śląsk Wrocław uległ Ruchowi Chorzów 3:2

Stające dzisiaj po dwóch stronach barykady zespoły są sąsiadami z dołu tabeli. Ruch zajmuje bowiem dwunastą pozycję, a goście z Wrocławia plasują się aktualnie tylko jedno miejsce niżej. Oba zespoły dzieli również tylko jeden punkt. Nie jest to odosobniony przypadek, gdyż różnice między większością ekstraklasowych zespołów nadal są małe. Jedno zwycięstwo czy porażka może więc zadecydować o wspięciu się w górę lub zjeździe w dół. Zarówno chorzowianie jak i Śląsk liczą na to pierwsze. Komu uda się osiągnąć ten cel?