Ruch Chorzów

2

Wisła Kraków

3

• Koniec meczu w Chorzowie! Pachniało wieloma bramkami, ale zwycięstwo Wisły długo nie było tak pewne! Po pierwszej połowie mieliśmy remis, ale to "Biała Gwiazda" zadała "Niebieskim" dwa decydujące ciosy i zostaje w grze o pierwszą ósemkę. Ruch zmarnował karnego w ostatniej minucie, ale nie traci wszystkich szans- tylko mocno skomplikował sobie walkę o grupę mistrzowską. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji NA ŻYWO i zapraszamy na GOL24.pl!

• Faul na Głowackim, ale wcześniej doskonała interwencja Miśkiewicza po główce Efira!

• Wisła już broni się całą jedenastką i wystrzeliwuje piłki z własnego pola karnego jak najdalej.

• Mecz potrwa jeszcze dwie i pół minuty, czyli razem cztery. Jeśli Ruch zmarnował jedenastkę, to czy są jeszcze jakieś szanse?

• Miśkiewicz broni karnego Patryka Lipskiego! Nie do wiary!

• Rzut karny dla Ruchu, któryś z wiślaków przewinił!

• Nakładka Guzmicsa i będzie szansa dla Ruchu na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego. Odległość jest spora, ale...

• Ścisły pressing Ruchu zmusza wiślaków do wykopywania piłki na aut.

• Do ataku ruszył Crivellaro, lecz został przyłapany na spalonym.

• Interwencja Jovicia była bardzo cenna dla Wisły, ponieważ dzięki Słoweńcowi od bramki rozpocznie Miśkiewicz. Ogłuszający doping dla Ruchu na ostatnie kilka minut, które mogą zaważyć o tym, czy "Niebiescy" zostaną w pierwszej ósemce.

• Crivellaro przypłacił wyskok do piłki dośrodkowanej przez Małeckiego jakimś urazem, jednak po chwili wstaje z murawy.

• Poprawiamy się - przy bramce Koja asystował Lipski.

• Schodzi również Paweł Brożek, Wisła spróbuje obronić prowadzenie z pomocą Tomasza Cywki.

• Zmiana w Wiśle, na ławce rezerwowych usiadł Rafał Wolski, na ostatnie dziesięć minut zmienił go Rafael Crivellaro.

• Światełko w tunelu dla Ruchu dzięki błędowi Guzmicsa! Węgier pozwolił Konczkowskiemu na dośrodkowanie, a piłkę z bliska do siatki wbił Koj!

• GOL! 3:2! Ruch łapie kontakt, bramkę strzela Michał Koj! Co to będzie za końcówka!

• Groźnie Wisła, Małecki zdołał dograć w pole karne, ale Brożek poślizgnął się na murawie. Koj krwawił z nosa po przypadkowym ataku Ondraszka i właśnie wraca na boisko po przerwie.

• Mazek nawinął dwóch albo trzech wiślaków, odwrócił się z piłką i ją stracił. Gdyby spróbował strzału, mógłby być kontaktowy gol dla Ruchu.

• Samotny rajd Małeckiego przez pół boiska zmarnowany, dogranie w pole karne zostało przecięte przez Grodzickiego.

• Napastnik za napastnika, czyli Michał Efir (Ruch) wchodzi na boisko za Mariusza Stępińskiego.

• Sadlok podkręcił piłkę z rzutu wolnego tak, że Putnocky sparował ją na poprzeczkę! Rzut rożny dla wiślaków.

• Michał Koj (Ruch) ogląda żółtą kartkę za faul na Brożku i razem ze Stępińskim wypada z meczu z Lechią.

• Za silne zagranie na prawe skrzydło do wbiegającego Konczkowskiego. Piłka była na tyle mocna, że obrońca Ruchu nie był w stanie jej przejąć.

• Dośrodkowanie w pole karne Wisły, Guzmics wygrywa główkę z Lipskim. "Biała Gwiazda" powoli cofa się do obrony po dwóch bramkach w drugiej połowie.

• Guzmics zepsuł prostopadłe podanie w kierunku napastników, piłkę pierwszy przechwycił Putnocky.

• Mariusz Stępiński (Ruch) ogląda żółtą kartkę, co oznacza, że nie zagra w meczu z Lechią.

• Żółta kartka dla kapitana Ruchu, Rafała Grodzickiego.

• Nie udał się Mazkowi strzał z dystansu, piłka minęła bramkę Wisły o kilka metrów.

• Fornalik robi kolejną zmianę, na ławce siada Łukasz Hanzel, zmienia go Maciej Iwański.

• Nic nie wyszło z próby płaskiego zagrania Ondraszka w pole karne Ruchu, to "Niebiescy" muszą teraz skonstruować kontratak. Losy tabeli odwróciły się jak w kalejdoskopie - chorzowianie muszą dzisiaj co najmniej zremisować, a to Wisła jest w pierwszej ósemce.

• Pierwsza zmiana w Ruchu, na ławce usiądzie Marek Zieńczuk, na boisku już jest Łukasz Moneta.

• Niespokojnie na sektorze Wisły, kibice z Krakowa zostali kilkukrotnie polani wodą przez policję.

• GOL! Małecki kąśliwie strzela na bramkę Ruchu, Putnocky zwija się jak w ukropie i odbija, ale główką dobija Wolski! Jest już 3:1 dla "Białej Gwiazdy"!

• Wracamy na boisko, Wolski strzela piętką pod samą bramką, piłkę wybija obrona Ruchu!

• Kibice Wisły i Ruchu wybiegają z sektorów za stadion, w kierunku parkingu. Zdaje się, że policja będzie w stanie powstrzymać ewentualną zadymę.

• Przenosimy się pod drugą bramkę, faul Sadloka i teraz to Lipski dośrodkowywał z narożnika boiska. Piłkę przejął Surma i oddał fatalny strzał.

• GOL! Znowu dośrodkowanie, znowu główka i bramka dla Wisły! Zdenek Ondraszek na 2:1!

• Obrona Ruchu wybija dośrodkowanie na rzut rożny. Do stałego fragmentu gry już podchodzi Wolski, który w pierwszej połowie asystował przy jedynej jak dotąd bramce Wisły.

• Wolski szarpany za koszulkę przez Surmę, rzut wolny dla Wisły z około trzydziestu metrów do bramki.

• Zaczynamy drugą połowę tego ekscytującego meczu. Wcześniej pierwszy wykop przypadł Wiśle, dlatego teraz rozpoczynają piłkarze Ruchu, którzy na tę chwilę są w górnej ósemce w przeciwieństwie do "Białej Gwiazdy".

• Kwadrans przerwy minął szybko, piłkarze obu drużyn już są na murawie. Tylko kilka chwil dzieli nas od startu drugiej połowy w Chorzowie, gdzie Ruch remisuje z Wisłą 1:1 w meczu, którego stawką jest awans do grupy mistrzowskiej Ekstraklasy.

• Koniec pierwszej połowy w Chorzowie, na razie to Ruch jest w grupie mistrzowskiej dzięki remisowemu wynikowi. Bramki do przerwy strzelali Arkadiusz Głowacki i Mariusz Stępiński. Kibice oglądają szybki mecz pełen składnych akcji, a obie drużyny wymieniają się przewagą.

• Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę, tymczasem na boisku po starciu w polu karnym leży Mazek.

• Brożek ze sprintem pod bramkę Ruchu, nie zdołał skończyć tego strzałem. Próbował poprawiać Małecki, równie nieudanie[/b].

• Nieudane dośrodkowanie Oleksego w rękach Miśkiewicza. Za moment dowiemy się, ile jeszcze potrwa pierwsza połowa.

• Miękką wrzutkę Zieńczuka nieudolnie przyjmuje Sadlok i prokuruje rzut z autu dla Ruchu na wysokości pola karnego. Piłka po wyrzucie dla Miśkiewicza.

• Wolski potrafi jednym podaniem stworzyć zagrożenie pod bramką Ruchu, teraz obsłużył Brożka, jednak napastnik Wisły zaplątał się z piłką pod nogami.

• Ondraszek główkował po rzucie rożnym półtora metra od lewego słupka.

• W natarciu Jović, zdołał oddać strzał z ostrego kąta, odbija Putnocky. Po poprawce będzie kolejny korner dla Wisły.

• Małecki odzyskał piłkę na lewym skrzydle i mocno zagrał na szesnasty metr, do woleja złożył się Boguski i oddał strzał w rękawice Putnockyego.

• Dwójkowa akcja Sadloka z Małeckim na lewym skrzydle, interwencja obrony "Niebieskich" kończy się rzutem rożnym.

• Jović zdejmuje Zieńczukowi piłkę z nogi w polu karnym, dobrze dośrodkowywał Lipski.

• Odegranie Surmy do Stępińskiego kończy się strzałem z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Problemy Wisły, Sadlok ratuje się nabiciem Mazka na własnej połowie.

• Konsternacja w szeregach Wisły, Brożek ogrywa Putnockyego i strzela na pustą bramkę... w boczną siatkę.

• Błąd Guzmicsa kończy się szansą na rajd dla Stępińskiego. Głowacki dużo ryzykował, ale interwencja przed polem karnymbyła bezbłędna.

• Zjawiskowe prostopadłe podanie Lipskiego do Mazka, pomocnik "Niebieskich" bez problemu ogrywa Miśkiewicza i wystawia piłkę do Stępińskiego, który pakuje ją do bramki.

• GOL! Stępiński wyrównuje stan meczu w Chorzowie! 1:1!

• Piłkę na lewym skrzydle wyłuskał Popović i oddał ją do Ondraszka, który huknął sprzed pola karnego obok prawego słupka.

• Seria niebezpiecznych kiksów obrońców Wisły, najpierw sytuację akrobatycznym wybiciem uratował Guzmics, potem piłkę zgarnął Miśkiewicz. Mógł być gol dla "Niebieskich".

• Żółta kartka dla Arkadiusza Głowackiego (Wisła) za przewinienie z poprzedniej akcji.

• Wolski sprytnie odgrywał do Ondraszka między nogami obrońców Ruchu, jednak Czech był na spalonym.

• Mazek za długo holował piłkę, nie zdążył wejść w pole karne i zaliczył stratę.

• W odpowiedzi solowa akcja Ondraszka zakończona strzałem obok bramki.

• Nie ma wyrównania! Do dośrodkowania szczupakiem wyskoczył Zieńczuk i strzelił prosto w Miśkiewicza, centrował Konczkowski!

• Kiks Oleksego pozbawia "Niebieskich" szansy na kolejną kontrę. Wisła z każdą minutą coraz bardziej spuszcza z tonu.

• Brożek minął zwodem jednego z obrońców "Niebieskich", ale na drugiego już nie wystarczyło mu techniki.

• Kombinacyjna akcja Ruchu zajęła za dużo czasu. Zieńczuk koniec końców stracił piłkę na rzecz jednego z wiślaków.

• To był chyba jeden z gorszych rzutów rożnych w karierze Zieńczuka. Piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym, od bramki zacznie Miśkiewicz.

• Pojedynek bark w bark Guzmicsa ze Stępińskim kończy się rzutem rożnym dla chorzowian.

• Faul Sadloka na Mazku już na połowie Ruchu. Piłka dla gospodarzy.

• Wisła gra dzisiaj z czarnymi opaskami na ramionach, żeby uczcić pamięć ofiar niedawnego wypadku samochodowego z udziałem piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska.

• Hanzel popchnął Jovicia w środku pola, sędzia uznał, że zawodnik "Niebieskich" faulowal wiślaka. Ta decyzja zdecydowanie nie podoba się kibicom Ruchu, zwłaszcza że gospodarze mieli szansę na kontratak.

• Płaski strzał Ondraszka po wyłożeniu Jovicia zatrzymuje się na chorzowskich obrońcach. Po zdobyciu bramki to Wisła rusza do kolejnych ataków.

• Klasyczny gol po stałym fragmencie gry - Wolski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Głowacki klatką piersiową wepchnął ją do siatki. Jak z wczesnym prowadzeniem poradzi sobie Wisła?

• GOL! Wisła prowadzi 1:0 w Chorzowie! Arkadiusz Głowacki strzałem głową!

• Ondraszek przechwycił piłkę zagraną przez Jovicia, ale został przypadkowo kopnięty w klatkę piersiową przez Koja. Wisła ma rzut wolny z narożnika boiska.

• Po dośrodkowaniu Wolskiego z kornera piłki próbował sięgnąć Głowacki, bez powodzenia. Oleksy odniósł jakiś uraz w kotłowaninie w polu karnym, lekarze "Niebieskich" opatrują piłkarza na murawie.

• Błąd Putnockyego, piłka wyślizgnęła się bramkarzowi Ruchu i "Biała Gwiazda" ma pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu.

• Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczyna mecz Ruchu z Wisłą. Oba zespoły będą dzisiaj walczyć o awans do grupy mistrzowskiej.

• Obie jedenastki wychodzą na murawę, wyprowadzane przez sędziego Pawła Raczkowskiego z Mazowieckiego ZPN.

• Dzisiejsze spotkanie będzie obserwować asystent selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki, Bogdan Zając.

• Tylko w dwóch ostatnich meczach Wisła wbiła swoim rywalom aż dziewięć bramek. W przypadku Ruchu ten bilans wynosi zaledwie jednego gola.

• Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj na stadionie w Chorzowie będzie komplet publiczności. Łącznie sprzedano 9300 biletów na dzisiejszy mecz, w tym 1000 dla kibiców "Białej Gwiazdy".

• Więcej o dzisiejszym meczu w Chorzowie przeczytacie w naszej zapowiedzi.

• Ruch może zapewnić sobie awans jeszcze dzisiaj pod warunkiem, że pokona Wisłę albo z nią zremisuje.

• Jeżeli Wisła nie wygra dziś z "Niebieskimi" w Chorzowie, bezpowrotnie straci szanse na awans do grupy mistrzowskiej.