Senegal U-20

0

Algieria

2

• Dziękujemy bardzo serdecznie za śledzenie naszej dzisiejszej relacji LIVE! Zapraszamy oczywiście na kolejne mecze Pucharu Narodów Afryki, bo chyba warto emocjonować się futbolem na czarnym lądzie, czego byliśmy światkami choćby dzisiejszego dnia! Miłej nocy!

• Senegal próbował, często znajdował się przed bramką Algierii, ale nie potrafił tego przełożyć na sytuacje. Lisy Pustyni mądrze bronili dostępu do własnej bramki i wyprowadzili kilka groźnych kontrataków, z których jeden został zamieniony przez Nabila Bentaleba na bramkę po bardzo ładnym uderzeniu zza pola karnego.

• Sędzia Rajindraparsad Seechurn kończy mecz! Algieria po trafieniach Mahreza i Bentaleba pokonuje Senegal i z pozycji lidera grupy C awansuje do ćwierćfinału.

• Zakończyło się drugie spotkanie grupy C. Ghana utrzymała prowadzenie i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, pokonując RPA 2:1.

• Senegal próbuje stwarzać zagrożenie pod bramką M'Bohli'ego po stałych fragmentach gry. Bezskutecznie. Próby strzelenia bramki kontaktowej (i honorowej zarazem) spaliły na panewce.

• Arbiter dolicza aż cztery minuty.

• Ahmed Kashi zmienia strzelca pierwszej bramki, Ryada Mahreza.

• Szykuje się zmiana taktyczna w ekipie gości.

• Sane staranowany przed własną bramką przez Feghouli'ego. Od razu dalekie wybicie przed "16" Algierii, ale Lisy Pustyni dzielnie się bronią.

• Niepewne interwencja M'Bohli'ego po rzucie wolnym. Kontra Mahreza, który chciał sam zakończyć akcję mimo że przed nim było trzech Senegalczyków a mógł, a właściwie powinien, podać do trzech (!) niepilnowanych przed "16" kolegów.

• Zanim bierze się pod uwagę bilans bramek, to pierwszym czynnikiem - przy takim samym dorobku punktowym - jest bilans bezpośredniego spotkania. Senegal zdaje się być przybity takim obrotem spraw.

• Bramka padła też dla Ghany, która prowadzi z RPA po trafieniu Ayew. Liderem grupy C jest Algieria dzięki lepszemu bilansowi bramek (5:2 do 4:3 Ghany)

• Akcja prawą stroną Feghouli'ego, który zagrał na 20. metr do Bentaleba, który precyzyjnym uderzeniem podwyższa prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!! Nabil Bentaleb!

• Pape Ndiaye Souare upomniany "żółtkiem". Coraz więcej kartek w ostatnim czasie...

• Ishak Belfodil zmienia El Arabi'ego Soudani'ego.

• Udany powrót do defensywy zanotował Feghouli. Skrzydłowy Valencii zaasekurował na prawej stronie Mandi'ego i przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Senegalu.

• Zdaniem sędziego Rais M'Bohli grał na czas i upomniał za to algierskiego bramkarza żółtą kartką.

• To powinien być gol dla Algierii. Na lewej stronie piłkę opanował Mahrez, który ostro zacentrował w pole karne. Niepewną interwencją "popisał się" Coundoul i piłka spadła pod nogi Soudani'ego. Piłkę po jego uderzeniu wybił z linii bramkowej obrońca Senegalu!

• 73' Republika Południowej Afyrki - Ghana 1:1 po golu Boye'a. Przy takich wynikach do ćwierćfinału awansują... Algieria (6 punktów) i Senegal (4)

• Za kontuzjowanego Ryada Mahreza na murawie pojawia się Medhi Lacen. Trener Algierii wzmacnia defensywę.

• Gospodarze próbują wykorzystać przewagę, ale pośpiech jest złym doradcą. Dwukrotnie nieudane dośrodkowanie i od bramki grę wznawia M'Bohli.

• Pomocnika Algierii zwożą z boiska. Algieria przez moment w 'dziesiątkę'.

• Brahimi doznał urazu pleców i pokazuje w stronę ławki rezerwowych, że nie będzie w stanie kontynuować gry. Krótka przerwa w grze.

• Mame Biram Diouf upomniany przez sędziego żółtą kartką za dyskusje. Napastnik Senegalu chciał zwrócić sędziemu uwagę, że przy ostatnim rzucie wolnym był pociągany za koszulkę i "ucierpiał" na tym jego trykot.

• Dane Ndoye wchodzi za Sadio Mane.

• Feghouli wychodziłby sam na sam z bramkarzem, ale został zahaczony przez obrońcę Senegalu. Nie ma mowy o kartce. Senegal atakuje, ale niewiele z tego wychodzi.

• Miękka centra w "szesnastkę" i Mandi wybija piłkę poza linię końcową. Korner.

• Senegal przed kolejną szansą ze stałego fragmentu gry. Rzut wolny z ok. 35 metrów, więc trzeba spodziewać się dośrodkowania...

• Kontratak Algierczyków. Wychodzili dwóch na trzech i dobre podanie przed pole karne dostał Soudami. W decydującym momencie futbolówka odskoczyła na nierówności co skrzętnie wykorzystał Sane.

• Mahrez próbował urwać się rywalowi lewą stroną, ale boisko okazało się dla niego za wąskie. Wyszedł z piłką na aut. Ta szybko znalazła się u Pape Souare, który zacentrował mocno w pole karne. M'Bohli pewnie chwyta piłkę.

• Senegal atakuje prawą stroną, mimo że na murawie jeszcze jeden z Algierczyków. Wydaje się, że nie będzie przymusowej przerwy w grze

• Prostopadle podanie Dioufa w pole karne do Cisse, ale w ostatniej chwili akcję przerwał Medjani wybiciem na rzut rożny. Bez zagrożenia. Senegal próbuje, ale póki co czyni to nieskutecznie.

• Ofensywna zmiana w ekipie Senegalu. Papiss Demba Cisse melduje się na murawie. Opuszcza ją Papa Kouly Diop.

• Diouf przedzierał się lewą stroną, ale zatrzymał go niezgodnie z przepisami Taider. Ten próbował coś wskórać u sędziego, by ten zmienił decyzję. Sędzia... upomniał pomocnika Algierii żółtą kartką.

• Algieria w natarciu, Senegalczycy zamknięci na własnej połowie tylko się bronią.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy meczu! Algieria prowadzi z Senegalem 1:0, ale na razie obje drużyny są w ćwierćfinale turnieju w Gwinei Równikowej. Na drugą część meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• W końcówce pierwszej połowy przycisnął Senegal, podopieczni Alain'a Giresse'a próbują doprowadzić do wyrównania, jednak nie mogą dojść do pozycji strzałowej.

• Yucine Brahimi próbował wrzucić z rzutu wolnego na pole karne rywali. Przez chwilę wydawało się, że może to być słynny już "centro-strzał" jednak futbolówka spadła za bramką Senegalu.

• Pierwsza żółta kartka w ty spotkaniu. Ukarany nią za faul na połowie rywali zostaje Senagalczyk Stephane Badji.

• Mame Biram Diouf był teraz bliski doprowadzenia do wyrównania! Senegalczyk uderzył głowa w stronę bramki rywali, jednak golkiper Algierii popisał się przytomnością umysłu i zdołał obronić ten strzał.

• Fantastyczna interwencja bramkarza Algierii Rais M'Bolhi , który w stylu Manuela Neuera wyszedł poza swoje pole karne i ubiegł napastnika Senegalu w dojściu do piłki.

• Nie oglądamy dużo sytuacji podbramkowych. Oba zespoły znaczną większość czasu spędzają w okolicach środka boiska przedostając się pod pole karne niemal tylko po rzutach wolnych, które jednak nie są najwyższej jakości.

• Pierwsza, wymuszona zmiana w zespole Senegalu. Pape Ndiaye Souare wchodzi na boisko w miejsce kontuzjowanego Cheicka Mbenguea.

• Cheick Mbengue leży na murawie cały we krwi. Zawodnik Senegalu zderzył się głowami z rywalem i prawdopodobnie rozbił łuk brwiowy.

• W odpowiedzi Senegal był bliski wyrównania! Mame Biram Diouf wpadł w pole karne rywali i mocno "kropnął" w kierunku bramki Algierii, jednak napastnik Senagalu nieznacznie się pomylił.

• Algieria była bliska podwyższenia prowadzenia! El Arabi Soudani potężnie uderzył lewą nogą zza pola karnego, jednak bramkarz Senegalu w świetnym stylu wybił piłkę.

• Republika Południowej Afryki obejmuje prowadzenie w meczu z Ghaną! Mimo takiego wyniku Senegal nadal pozostaje na drugiej pozycji z dorobkiem czterech punktów, czyli takim samym jak RPA. Teraz to Ghana spada na ostatnią pozycję w grupie.

• Dynamiczna akcja Feghuli'ego po prawej stronie boiska, jednak nieudane dośrodkowanie Algierczyka niszczy całą akcję.

• Taki wynik powoduje, że Algieria wskakuje na pozycję lidera w tabeli i spycha na drugie miejsce właśnie Senegal. W meczu Ghana-RPA nadal mamy bezbramkowy remis, czyli Ghana zostaje na trzecim miejscu mimo identycznej liczby punktów co Senegal. RPA w tej chwili zdecydowanie poza rywalizacją.

• Fantastyczny przerzut na pole karne do Ryad Mahrez, który idealnie przyjął piłkę i z dziecinną łatwością wpakował piłkę do bramki Senegalu!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!! Algieria obejmuje prowadzenie! Strzelcem bramki zostaje Ryad Mahrez

• Mame Biram Diouf ładnie utrzymał się przy piłce w polu karnym Algierii, zdołał się obrócić i odegrał do Sadio Mane, ten jednak nie zdołał przyjąć piłki.

• Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla Algierii.

• Jeden z piłkarzy Algierii padł w polu karnym rywali, jednak sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. Zresztą Algierczycy nawet nie protestowali w tej sytuacji.

• Fatalny błąd obrony Senegalu i Sofiane Feghouli wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, jednak zawodnik Algierii fatalnie się zachował wypuszczając sobie zbyt daleko piłkę i bramkarz Senegalu mógł złapać piłkę.

• Na samym początku spotkania większą determinację do wygrania w tym meczu wykazują Senegalczycy, którzy utrzymują się przy piłce i próbują konstruować ofensywne akcje.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Oba zespoły będą walczyć dzisiaj o awans do ćwierćfinału turnieju.

• Teraz odgrywany jest hymn Algierii.

• Składy obu zespołów są widoczne po lewej stronie.

• Oba zespoły właśnie wychodzą na murawę Nuevo Estadio de Malabo! Przed nami hymny obu państw. Najpierw Senegal.

• Przypomnijmy jeszcze, że dzisiejsze mecze są rozgrywane w Mongomo, gdzie stadion Nuevo Estadio de Malabo jest w stanie pomieścić około 15 000 kibiców.

• Algieria w swoim pierwszym meczu na turnieju w Gwinei Równikowej wygrała z RPA 3:1, natomiast w poprzednim meczu przegrała z Ghaną 0:1.

• Prowadzący w tabeli Senegal w pierwszym meczu turnieju wygrał z Ghaną 2:1, natomiast w zeszły piątek zremisował 1:1 z RPA.

• W drugim dzisiejszym meczu tej grupy Ghana podejmuje Republikę Południowej Afryki, oba rozpoczną się dokładnie o 19:00.

• W chyba najbardziej wyrównanej grupie na turnieju oba zespoły jak na razie wiodą prym. Senegal z dorobkiem czterech punktów prowadzi w tabeli z jednym "oczkiem" przewagi nad drugą Algierią, oraz trzecią Ghaną. Tabelę zamyka z jednym punktem Republika Południowej Afryki, która ma jednak jeszcze szanse na awans do ćwierćfinału turnieju.

• Witamy bardzo serdecznie w ten wtorkowy wieczór i zapraszamy na relację LIVE z meczu grupy "C" Pucharu Narodów Afryki pomiędzy Senegalem, a rewelacją ostatnich mistrzostw świata - Algierią!