Śląsk Wrocław

2

Górnik Łęczna

1

• Śląsk Wrocław może dzisiaj nie był lepszym zespołem, ale rzutem na taśmę, za sprawą Sebastiana Mili, zdołał wygrać to spotkanie! Trzy punkty zostają we Wrocławiu. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec meczu!

• Strzał z dystansu Zielińskiego został zablokowany, niepotrzebnie wyszedł z bramki Prusak, który odbił piłkę przed pole karne wprost pod nogi Mili, a ten kąśliwym strzałem zza szesnastki daje Śląskowi zwycięstwo!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sebastian Mila!!!

• Kolejny rzut wolny dla Śląska, jednak po dośrodkowaniu Mili wybijają piłkę goście.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Żółta kartka dla Mierzejewskiego.

• Prusak łapie piłkę po dośrodkowaniu Mili.

• Seria rzutów rożnych dla wrocławian. Czy padnie jeszcze zwycięska bramka dla któregoś z zespołów?

• Bonin swoim dośrodkowaniem szukał w polu karnym Hasaniego, ale ten był dobrze blokowany przez Celebana.

• Z kolei Szałachowski zastępuje Bożoka.

• Hateley zmienia Droppę.

• Teraz lepszy okres gry Górnika. Mraz zagrywa w pole karne, gdzie Hasaniego uprzedził Celeban.

• 11 171 widzów dzisiaj na Stadionie Miejskim.

• Pich uderza potężnie z dystansu, Szmatiuk przyjmuje to uderzenie na głowę. Nokaut, potrzebna interwencja medyczna.

• Kwadrans do końca. Mamy kolejny dowód, jak jedna bramka potrafi rozkręcić widowisko. Od strzelenia gola przez Górnik Łęczna mamy we Wrocławiu kapitalny mecz.

• Druga zmiana w Górniku. Schodzi Pruchnik, wchodzi Bielak.

• Dwójkowa akcja Mili z Zielińskim, brat zawodnika Empoli uderza płasko z 16 metrów i Prusak odbija piłkę na rzut rożny!

• Dobra interwencja na przedpolu Prusaka, który łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mili.

• Hasani zmienia Burkhardta.

• Ostre zagranie spod linii końcowej Ostrowskiego przed bramkę do Paixao, tego uprzedził Prusak, ale naciskany Mila uderza wysoko nad bramką!

• Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna

• Zamieszanie w polu karnym Górnika, uderzenie Danielewicza zablokowane, ale Śląsk wciąż w natarciu!

• Prusak! Bramkarz Górnika fenomenalną paradą obronił precyzyjny strzał głową Hołoty! Mogło być 2:1!

• Kąśliwy strzał z dystansu Droppy i Kalkowski wybija piłkę na rzut rożny!

• Bożok mógł wyjść teraz sam na sam z Pawełkiem, ale wracający Celeban wybił mu piłkę spod nóg!

• Długa piłka Mili w pole karne rywala, ale tam bardzo niecelnie głową uderza Paixao.

• Pich! Słowak posłał z kilkunastu metrów 'szczura' na bramkę Prusaka, ale ten końcówkami palców sparował piłkę na rzut rożny!

• Błyskawiczna odpowiedź Śląska! Pich jakimś cudem przedarł się lewym skrzydłem i wyłożył piłkę Mili, którego strzał prawą nogą sparował na słupek Prusak, ale skuteczną dobitką popisał się Ostrowski! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Krzysztof Ostrowski!

• Uśpili teraz łęcznianie swojego rywala i wyprowadzili zabójczą akcję! Kapitalnie przedarł się prawą stroną Mierzejewski i idealnie płasko zagrał w pole karne do Bożoka, który z kilku metrów nie daje szans Pawełkowi! Górnik Łęczna na zasłużonym prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Miroslav Bożok!

• Fatalny strzał z dystansu Burkhardta. Piłka o metry mija bramkę Pawełka.

• Flavio w indywidualnej akcji prawym skrzydłem wyjechał z piłką poza boisko.

• Bardzo mizerny początek tej drugiej połowy. Obie drużyny niespecjalnie kwapią się do ataku. Teraz po dośrodkowaniu Dudu spokojnie interweniuje Kalkowski.

• Ucierpiał Droppa w starciu powietrznym z Pruchnikiem, ale szybko zdołał się pozbierać. Piłka dla wrocławian.

• Bonin minął na skrzydle Dudu, ale dośrodkował płasko wprost pod nogi Hołoty.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Choć faworytem tego meczu byli piłkarze Tadeusza Pawłowskiego, to jednak goście z Łęcznej prezentują się zdecydowanie lepiej, ale przez swoją nieskuteczność nadal remisują bezbramkowo ze swoim rywalem. Zobaczymy, jak ten mecz będzie wyglądał po przerwie.

• Groźna kontra Górnika zakończona celnym, ale złapanym przez Pawełka, strzałem Bonina na koniec tej pierwszej połowy! Do przerwy bez goli we Wrocławiu!

• Paixao chciał teraz samodzielnie zakończyć swoją akcję indywidualną, ale jego strzał padł łupem Prusaka.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Po rzucie rożnym dla Śląska piłka trafia przed pole karne do Picha, ale ten uderza wysoko nad bramką!

• Mila celnie uderzył teraz z rzutu wolnego, ale Prusak spokojnie przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Znowu znakomity kontratak gości! Cernych otrzymał długą piłkę i zdołał się przy niej utrzymać, po czym 'wpuścił' w pole karne Bożoka, który z ostrego kąta uderza niecelnie!

• Krzysztof Ostrowski zastępuje kontuzjowanego Machaja.

• To będzie koniec meczu dla Machaja, który tym razem jest znoszony z boiska na noszach. Prawdopodobnie jest to kontuzja stawu skokowego.

• Żółta kartka dla Burkhardta za faul od tyłu na Zielińskim.

• Pusty przelot Pawełka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka dochodzi do Burkhardta, ale ten uderza nieczysto i bramkarz Śląska łapie piłkę!

• Po kolejnym błędzie gospodarzy, piłka trafia tuż przed pole karne do Bożoka, ale jego strzał odbity od Celebana wychodzi poza boisko!

• Jakiś problem zdrowotny Mateusza Machaja, któremu jest teraz udzielana pomoc medyczna.

• Znowu groźnie! W zamieszaniu pod własną bramką Pawełek tuż przed bramką zatrzymuje Mraza!

• Pawełek ratuje Śląsk! Wobec niefrasobliwości obrońców Śląska, Cernych w indywidualnej akcji mógł oddać strzał z 16 metrów, ale Pawełek skutecznie odbija piłkę!

• Znowu groźnie pod bramką Śląska! Piłka trafia w pole karne do Burkhardta, który z bardzo ostrego kąta uderza płasko minimalnie obok bramki!

• Kolejny bardzo nieudany strzał z dystansu Picha.

• Akcja Górnika, dośrodkowuje z prawej strony boiska Mierzejewski, ale w polu karnym najlepiej był ustawiony Droppa i wyjaśnił sytuację.

• Na uderzenie z powietrza z 25 metrów zdecydował się teraz Hołota, ale kąśliwie uderzona piłka o około metr minęła bramkę Prusaka!

• Mila sprytnie z rzutu rożnego zagrał przed pole karne do Picha, ale zarówno jego, jak i strzał Droppy został zablokowany.

• Teraz z kolei następny korner zdobywa dla swojego zespołu Dudu.

• Flavio z prawego skrzydła dośrodkowuje w szesnastkę, gdzie Mierzejewski bezpiecznie wybija piłkę na rzut rożny.

• Z rzutu rożnego dla beniaminka nie było zagrożenia dla bramki Śląska. Również Mariusz Pawełek sam takiego tym razem nie sprowokował :)

• Cernych dostał piłkę w polu karnym, ale słabym płaskim strzałem nie zdołał pokonać Pawełka. Bramkarz Śląska po chwili jednak sam sobie omal nie sprawił bolesnego psikusa, bowiem wstając zgubił piłkę i ta wypadła na jego szczęście poza linię końcową!

• Mogło być 0:1! Bożok zabrał teraz piłkę Celebanowi i popędził na bramkę Pawełka! Słowak uderzył z kilkunastu metrów w długi róg i tylko minimalnie się pomylił!

• Mila szukał teraz swoim dośrodkowaniem w polu karnym Flavio Paixao, ale ten nie zdołał oddać czystego strzału głową.

• Górnik miał teraz rzut wolny blisko zarówno linii końcowej, jak i linii bocznej pola karnego. Nowak uderza jednak równie zaskakująco, co niecelnie.

• Teraz z kolei bardzo niecelny strzał z daleka oddał Dudu. Co ciekawe, Brazylijczyk ufarbował sobie ostatnio włosy na blond.

• Wrocławianie chcieli teraz zaskoczyć gości rozegraniem rzutu wolnego, jednak Mila swoim zagraniem omal nie wyprowadził groźnej kontry Górnika!

• Pich po wymianie piłki z Milą uderza bardzo niedokładnie z dystansu.

• Teraz mamy starcie w polu karnym Prusaka z Paixao. Piłka była daleko od obu graczy, więc sędzia nie rozpatrywał w tym przypadku przewinienia.

• Mila zagrywa w pole karne do Machaja, ale ten nie opanował futbolówki. Ta trafia w ręce Prusaka.

• Nawet powtórki tutaj nie rozstrzygają, czy powinien być rzut karny dla Górnika Łęczna. Tymczasem w ataku Śląsk, ale Pich zagrywa w pole karne bardzo niedokładnie.

• Wielka szansa i wielka kontrowersja w polu karnym Śląska! Burkhardt świetnie wypuścił na prawym skrzydle Cernycha, po zagraniu Litwina piłka trafia w narożnik pola karnego do Mraza, a tego strzał blokuje Celeban! Zdaniem gości robi to ręką, zdaniem sędziego nie!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę.

• Sędzią tego spotkania będzie pan Marcin Borski z Warszawy.

• Rezerwowi Górnika Łęczna: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Sebastian Szałachowski, Paweł Buzała, Shpetim Hasani, Lukas Bielak

• Rezerwowi Śląska: Jakub Wrąbel, Krzysztof Ostrowski, Tom Hateley, Karol Angielski, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Juan Calahorro

• Obok prezentujemy wyjściowe jedenastki obu drużyn.

• Górnik Łęczna ma z kolei na swoim koncie 12 punktów i jest w tabeli jedenasty. Zespół Jurija Szatałowa nie gra zbyt imponująco na wyjazdach, gdzie do tej pory zdobył zaledwie trzy punkty, wygrywając w drugiej kolejce w Gliwicach z Ruchem Chorzów 2:1.

• Faworytem tego spotkania wydaje się być wrocławski Śląsk. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego w dziewięciu kolejkach zgromadzili aż 16 punktów i zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Na uwagę zasługuje przede wszystkim gra wrocławian na własnym stadionie, gdzie wygrali oni cztery spotkania i zanotowali jeden remis.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 10. kolejki Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław zagra z Górnikiem Łęczna!