Śląsk Wrocław

2

Górnik Łęczna

1

• Koniec! Efekt nowej miotły raz jeszcze zadziałał. Romuald Szukiełowicz tchnął nowego ducha w Śląska Wrocław, który pokonał na własnym boisku Górnika Łęczna (2:1). Tym samym zakończył serię 11 meczów bez zwycięstwa.

• Znowu niepewna interwencja Wrąbla, któremu sprzyja dzisiaj wyraźnie szczęście.

• Kartonik dla Nowaka za powalenie Flavio.

• Aż 4 minuty doliczone.

• Śpiączko ostro potraktował Wrąbla i obejrzał żółtą kartkę.

• Zrehabilitował się Wrąbel, który wyjął strzał Bonina! Dobitka powędrowała już w boczną siatkę!

• Świerczok wymaga pomocy medyków. Śląsk miał dużo szczęścia...

• Piękne uderzenie Nowaka, na raty interweniuje Wrąbel, który jeszcze po drodze powalił jednego zawodnika Górnika! Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego!

• Biliński opuszcza murawę. W jego miejsce desygnowany do gry Peter Grajciar.

• Dobry pomysł Piesio, ale połapał się w zagraniu Wrąbel - był najszybszy.

• Znamy już oficjalną frekwencję. Na stadionie we Wrocławiu zasiada dzisiaj 4282 widzów.

• Ostatni kwadrans przed nami. Czy goście będą w stanie doprowadzić tutaj choćby do wyrównania?

• W odpowiedzi równie niecelnie Świerczok.

• Dudu zdecydował się na odważnego loba z prawie połowy boiska. To nie mogło się udać.

• Z kolei w Śląsku Konrad Kaczmarek zastępuje Otrowskiego.

• ...a Bartosz Śpiączka za Pitrego.

• Podwójna zmiana w Łęcznej. Tomasz Nowak wchodzi za Nikitovicia...

• Zbyt długo zwlekał w polu karnym Biliński i został powstrzymany przez obrońcy.

• Paweł Sasin wchodzi za Leandro.

• Wycofana piłka do Dudu, ten uderzył bez namysłu - na przedwczesny wiwat.

• Cudowne zagranie piętką Flavio do Bilińskiego, jednak napastnik Śląska przegrywa pojedynek sam na sam z Prusakiem! Dobra interwencja bramkarza!

• Idealna wrzutka Ostrowskiego i Biliński źle dołożył nogę. To była stuprocentowa sytuacja dla gospodarzy!

• Łęcznianie starają się wejść na wyższy bieg i doprowadzić do wyrównania. Na razie walczą, ale niewiele z tego wynika.

• Uaktywnił się Bonin, który zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Bez powodzenia.

• Drugi celny strzał Śląska. Tomasz Hołata ze szpica prosto do koszyczka Prusaka.

• Niezłe dośrodkowanie Dankowskiego, ale najwyżej w polu karnym wyskoczył Prusak. Nie mogło być inaczej, bo wrzutka dość wysoko zawieszona.

• Sytuacyjne uderzenie Bonina z ostrego kąta i Górnik wywalczył korner.

• Z wiarą w emocje zaczynamy drugą odsłonę.

• Koniec pierwszej połowy. Zaczęło się od zaskakującej wymiany ciosów i pokazu skuteczności. Potem było już tylko gorzej. Miejmy nadzieję, że piłkarze pokażą nam jeszcze kilka fajnych zagrań po przerwie.

• Dwie minuty doliczone przez arbitra.

• Fatalnie rozegrany stały fragment. Piesio uderzył za nisko, prosto w mur, poprawka zniknęła w gąszczu nóg obrońców.

• Dankowski sfaulował Świerczoka tuż przed polem karnym. Będzie groźnie!

• Lekki strzał głową Pitrego nie sprawił problemu Wrąblowi. Wstrzeliwał Bonin. To była dobra próba.

• Orła w powietrzu wywinął Leandro. Służby medyczne wbiegają na boisko.

• Dobra kontra Śląska, przewrócił się jeden z obrońców gości, ale ostatecznie Biliński złapany na małym spalonym.

• Maciej Szmatiuk ukarany kartką.

• Znakomite podanie Veljko Nikitovicia do Świerczoka. Napastnik gości złamał akcję do środka, uderzył, ale piłka po rykoszecie minęła bramkę.

• Dużo niedokładności i ostrożnej gry. Śląsk rozsądnie się broni i daje rozgrywać piłkę Górnikowi.

• Grzegorz Piesio był na dobrej pozycji z prawej strony pola karnego, miał dwóch kolegów, ale za długo zwlekał z podaniem.

• Po początkowej wymianie ciosów tempo nam wyraźnie spadło. Nie ma strzałów, ani sytuacji podbramkowych. Miejmy nadzieję, że jeszcze się doczekamy.

• Nie wygląda na to, by zmiana była konieczna.

• Opatrywany przez służby medyczne Radosław Pruchnik.

• Dobre zagranie Przemysława Pitrego do Świerczoka, ale nie dał się przejść w szesnastce Piotr Celeban.

• Widać większą wiarę we własne możliwości u wrocławian w porównaniu do ostatnich spotkań. Tak szybko zadziałał efekt Szukiełowicza?

• Dwójkowa akcja Bilińskiego z Paixao. Napastnik Ślaska otrzymał zwrotne podanie, wpadł w pole karne, minął obrońcę i pokonał Prusaka.

• GOOOOOOL!!! 2:1 DLA ŚLĄSKA!! BILIŃSKI!

• Dłużej przy piłce utrzymują się teraz zawodnicy z Łęcznej. Może się podobać ta próbka ataku pozycyjnego w ich wykonaniu.

• Kartonik w kolorze żółtym tym razem dla Dudu.

• Nieprzygotowane uderzenie z dystansu Łukasza Mierzejewskiego przeszło wysoko, wysoko nad poprzeczką.

• Gospodarze w natarciu. Zablokowana próba dośrodkowania Dudu.

• Pierwsza żółta kartka w meczu dla Toma Hateleya.

• Błyskawiczna odpowiedź Górnika! Fatalnie interweniował Jakub Wrąbel po dośrodkowaniu Leandro. Futbolówka spadła tuż przed Świerczoka, który wpakował ją do siatki.

• GOOOOOL!!! ŚWIERCZOK WYRÓWNAŁ!! 1:1!

• Dośrodkowywał z prawej strony Paweł Zieliński, a na środku ataku znalazł się Brazylijczyk Dudu, który bocznym szczupakiem zaskoczył Sergiusza Prusaka!

• GOOOOOL!!! ŚLĄSK NA PROWADZENIU! DUDU!

• Wstrzelenie Flavio Paixao z prawej flanki, ale nikt nie zamykał akcji na dalszym słupku.

• Starał się wpaść w pole karne z lewej strony Dudu Paraiba, ale obrońca gości spokojnie wybił piłkę.

• Od środka gracze Górnika Łęczna. Gramy.

• Zawodnicy wychodzą z powrotem na murawę, za chwilę rozpoczniemy widowisko.

• Niestety stadion Śląska jest kompletnie pusty... Nic nie wskazuje, by za kilka minut to się zmieniło.

• Na murawie trwa rozgrzewka. Ciekawe, czy zmiana trenera podziała mobilizująco na fanów z Wrocławia. Ostatnio z frekwencją było bardzo, bardzo słabo.

• Rezerwowi Górnik: Silvio Rodić, Łukasz Tymiński, Paweł Sasin, Tomasz Nowak, Wojciech Kalinowski, Lukas Bielak, Bartosz Śpiączka.

• Rezerwowi Śląsk: Mariusz Pawełek, Michał Bartkowiak, Krzysztof Danielewicz, Marcel Gecov, Peter Grajciar, Mariusz Idzik, Konrad Kaczmarek.

• Na małą rewolucję personalną i zmianę formacji zdecydował się nowy opiekun wrocławian, Romuald Szukiełowicz. Po ostatnim superdefensywnym ustawieniu podczas meczu z Lechią w Gdańsku, to może być miła odmiana dla kibiców Śląska.

• Witamy z Wrocławia! To tutaj meczem Śląska z Górnikiem Łęczna zainaugurujemy 20. kolejkę Ekstraklasy. Zapraszamy na relację na żywo.

• Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna LIVE!

Zapowiedź: Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna LIVE! Szukiełowicz wraca do Ekstraklasy

W pierwszym meczu 20. kolejki Ekstraklasy Śląsk podejmie przed własną publicznością Górnika Łęczna. Czy pod wodzą nowego trenera, Romualda Szukiełowicza wrocławianie odbiją się od dna?

Nowym-starym szkoleniowcem Śląska został Romuald Szukiełowicz, który zastąpił Tadeusza Pawłowskiego. Wrocławianie plasują się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli. Wydawać by się mogło, że biorąc pod uwagę okoliczności, piątkowy przeciwnik powinien sobie dopisać trzy oczka przed meczem. Ale do Wrocławia przyjeżdża Górnik Łęczna.

Górnik Łęczna nie ma takich problemów kadrowych, bowiem kontuzjowani są "tylko" Adrian Basta i Tomislav Boźić, ale mimo to ciężko uznać przyjezdnych za murowanych faworytów. Goście spotkania notują obecnie serię pięciu spotkań bez wygranej.