PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

1

Górnik Zabrze

1

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu! We Wrocławiu remis. Górnik Zabrze obudził się po straconej bramce i zdołał wyrównać.

• Mecz z żółtą kartką zakończy również Machaj.

• Żółta kartka dla Iwana za ściągnięcie koszulki.

• Asystę zalicza Madej, który bardzo dobrze dośrodkował w pole karne.

• Gol! Bartosz Iwan!

• Dankowski wchodzi za Picha.

• Ale było blisko! Po strzale Madeja, Dudu wybija piłkę z linii bramkowej!

• Radosława Sobolewskiego zastępuje Mariusz Przybylski.

• Iwan zagrywał piłkę na piąty metr, ale nie było tam żadnego z jego kolegów. Górnik Zabrze gra o wiele lepiej niż wtedy, gdy na tablicy wyników było 0:0.

• Karol Angielski z piłka w polu karnym, ale tym razem Magiera zrehabilitował się za błąd sprzed kilku minut i odebrał piłkę zawodnikowi Śląska Wrocław.

• Wprowadzony po przerwie Karol Angielski odebrał piłkę Magierze i zdecydował się na techniczne uderzenie zza pola karnego. Piłka powędrowała obok słupka.

• Grzegorz Kasprzik ratuje Górnika Zabrze przed stratą bramki! Przez nie najlepsze rozwiązanie rzutu wolnego, Śląsk Wrocław wyszedł z kontrą pięć na dwóch. Uderzał Marco Paixao, ale parada bramkarza gości była skuteczna.

• Szymon Skrzypczak pada w polu karnym w starciu z jednym z obrońców Śląska Wrocław, ale nie mogło być mowy o jedenastce.

• Dobra akcja Roberta Picha, ale Słowak wywalczył tylko rzut rożny.

• I Karol Angielski pojawia się w miejsce Petera Grajciara.

• I dwie w Śląsku Wrocław. Flavio Paixao zmieniony zostaje przez Mateusza Machaja.

• Zmiana w Górniku Zabrze. Nowak schodzi, pojawia się Iwan.

• Powinno być 1:1! Bardzo dobre zgranie piłki w pole karne do Skrzypczaka, ale ten będąc w wyśmienitej okazji uderzył wprost w bramkarza!

• Grendel dobrze wypatrzył Madeja, a ten zgrał na siódmy metr do Nowaka, ale ten nie zdołał oddać skutecznego strzału na bramkę.

• Madej próbował przebić się z piłką w pole karne Śląska Wrocław, ale nieskutecznie. Po chwili z lewej strony dośrodkowywał Kurzawa, ale piłkę złapał Pawełek.

• Dośrodkowanie Łukasza Madeja w pole karne, gdzie był Szymon Skrzypczak. Z problemami bronił Pawełek, ale ostatecznie piłka znalazła się w jego rękawicach.

• Akcja na lewej stronie Górnika Zabrze. Kurzawa podał jednak niedokładnie do Madeja.

• Rzut rożny dla Śląska Wrocław. Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale poradzili sobie z nim piłkarze Górnika Zabrze.

• Marco Paixao poradził sobie w polu karnym z Adamem Danchem i skierował piłkę do siatki.

• Gol! Marco Paixao! Śląsk Wrocław prowadzi 1:0!

• Było groźnie! Dwójkowa akcja braci Paixao! Dośrodkowywał Flavio, a Marco był bliski skierowania piłki do bramki!

• Rozpoczynamy drugą połowę! Może zobaczymy jakąś bramkę?

• Śląsk Wrocław oddał w pierwszej połowie dziewięć strzałów, ale co z tego, jeśli każdy z nich był niecelny. Górnik uderzał dwukrotnie, wszystkie obok bramki.

• Koniec pierwszej połowy! Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Górnikiem Zabrze!

• Bardzo dobre uderzenie z dystansu Toma Hateley'a, ale piłka minęła ostatecznie bramkę!

• Grendel podał prostopadłą piłkę do Skrzypczaka, ale napastnika Górnika Zabrze uprzedził Mariusz Pawełek.

• Grendel zamiast podawać do Magiery zdecydował się na uderzenie i najchętniej teraz zmieniłby decyzję, bo piłka po jego strzale powędrowała wysoko nad bramką.

• Groźniejszy staje się Śląsk Wrocław. Rzut wolny wykonywał Grajciar, piłkę wypiąstkował Kasprzik i trafiła ona pod nogi Picha. Słowak uderzył na bramkę, ale nieskutecznie.

• Poprzeczka! Grajciar miał znalazł się w polu karnym i uderzył!

• Dośrodkowanie Dudu w pole karne, ale Flavio Paixao uderza głową obok słupka.

• Nożycami próbował uderzać Peter Grajciar, ale piłka powędrowała obok słupka.

• Sam na sam z Kasprzikiem mógł wyjść Grajciar, ale napastnik Śląska Wrocław znajdował się na pozycji spalonej.

• Kombinacyjna akcja Górnika Zabrze. Dośrodkowywał Madej, a w polu karnym do piłki wyskoczył Kosznik, ale jej nie sięgnął.

• Dwa w krótki odstępie czasu rzuty rożne egzekwowane przez Śląsk Wrocław. Groźniej było za drugim razem, gdy po krótkim rozegraniu piłki w pole karne dośrodkowywał Grajciar, a próbował uderzać Hołota. Piłka minęła jednak słupek bramki.

• Madej próbował zagrać dwójkową akcję z Konradem Nowakiem, ale młody zawodnik Górnika Zabrze przegrał pojedynek z obrońcą Śląska Wrocław.

• Rzut wolny egzekwował Magiera, ale piłka trafiła w mur.

• Paweł Zieliński ukarany żółtą kartką za faul na Łukaszu Madeju.

• Paweł Zieliński włączył się do akcji ofensywnej i zdecydował się na uderzenie, ale piłka po rykoszecie wyszła poza boisko.

• Pierwszy kwadrans dla Górnika Zabrze, ale niestety nie zobaczyliśmy żadnej stuprocentowej okazji czy to pod bramką gospodarzy czy po przeciwnej stronie.

• Flavio Paixao chciał dośrodkować w pole karne, gdzie stał jego brat Marco, ale ostatecznie podanie przeciął Oleksandr Szeweluchin.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w stronę Marco Paixao, ale Portugalczyk nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

• Kolejna akcja Górnika Zabrze. Tym razem jednak Rafał Kosznik zbyt mocno przerzucił piłkę na przeciwną stronę, gdzie stał Rafał Kurzawa.

• Szybka kontra Śląska Wrocław. Robert Pich zbyt długo zwlekał z podaniem, choć dobrze ustawieni byli bracia Paixao i ostatecznie stracił piłkę.

• Ładny odbiór Kurzawy, który minął dwóch zawodników Śląska Wrocław i został sfalowany. Do rzutu wolnego podszedł Erik Grendel, ale piłka odbiła się od obrońcy i trafiła w ręce Mariusza Pawełka.

• Od pierwszych sekund zaatakowali piłkarze gości! Kurzawa zgrał przed pole karne do Madeja, ale strzał byłego zawodnika Śląska Wrocław minął słupek bramki.

• Rozpoczynamy spotkanie we Wrocławiu! Kto wypadnie z gry o europejskie puchary?

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Steinbors, Słodowy, Król, Sadzawicki, Przybylski, Gancarczyk, Iwan

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Abramowicz, M. Machaj, Angielski, B. Machaj, Lacny, Pawelec, Dankowski

• Dla drużyny, która przegra dzisiejsze spotkanie będzie to najprawdopodobniej koniec marzeń o grze w europejskich pucharach. Ostatnie trzy kolejki tego sezonu będą łatwiejsze dla Śląska Wrocław, który zmierzy się z potencjalnie słabszymi zespołami, a podopiecznych Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego czekają starcia z Legią, Lechem i Jagiellonią.

• Górnik Zabrze do potyczki ze Śląskiem Wrocław przystąpi osłabiony brakiem swojego najlepszego zawodnika Romana Gergela, który przeciwko Lechii Gdańsk złapał czwartą i piątą żółtą kartkę w sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

• Historia spotkań ze Śląskiem Wrocław w najwyższej klasie rozgrywkowej obejmuje 68 meczów. Bilans jest korzystny dla Górnika, który wygrał 27 z nich. Zanotowano również 20 remisów i 21 zwycięstw drużyny z Wrocławia.

• - Dla mnie tylko pierwszy mecz przeciwko byłej drużynie jest wyjątkowy, kolejne już mniej. Sentyment do Śląska pozostał, bo nie w każdym klubie zdobywa się mistrzostwo Polski. Ale tamtej drużyny już praktycznie w 90 procentach nie ma, inny jest też trener – mówi Łukasz Madej, pomocnik Górnika Zabrze.

• Witamy państwa podczas relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze. Przegrany może zapomnieć już definitywnie zapomnieć o grze w europejskich pucharach!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - GÓRNIK ZABRZE

Śląsk Wrocław-Górnik Zabrze 2:0

Po środowej porażce w Poznaniu z Lechem 0:3, podopieczni Tadeusza Pawłowskiego muszą wziąć się w garść, jeśli nadal myślą o grze w europejskich pucharach. Wrocławianie tracąc w środę trzy cenne punkty, wylądowali na szóstej pozycji, a do trzeciej Jagiellonii tracą już cztery "oczka". Warto zaznaczyć, że w dwóch poprzednich spotkaniach po podziale punktów Śląsk poradził sobie całkiem nieźle - zremisował 1:1 z kandydatami do mistrzostwa Polski, wspomnianą już Jagiellonią i Legią.

Do Wrocławia zawita Górnik, który podobnie jak Śląsk, w środę przegrał swoje spotkanie. Zabrzan na ich własnym stadionie pokonała Lechia Gdańsk, a dokładniej Sebastian Mila, który swoim trafieniem zapewnił gdańszczanom wygraną. "Trójkolorowi" mają w tej chwili tyle samo punktów co ich rywale z Wrocławia.