Śląsk Wrocław 3 - 1 Jagiellonia Białystok

Śląsk Wrocław

3

Jagiellonia Białystok

1

• Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść gości, jednak nie potrafili tego potwierdzić golem. Natomiast po przerwie oba zespoły wyszły jakby odmienione, a zwłaszcza piłkarze WKS-u. Zdołali to również potwierdzić na boisku, czyli zrobili to, co ostatnio im zdecydowanie nie wychodziło. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że gospodarze zasłużenie wygrali na własnym boisku. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Piotr Tocicki.

• Ostatni gwizdek Pawła Raczkowskiego! Koniec meczu we Wrocławiu!

• Biliński miał szansę pogrążyć gości! Ale nie wygrał pojedynku szybkościowego z Modelskim!

• Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry!

• Po strzale Bilińskiego, piłka odbita od Drągowskiego trafia prosto do Anglika, który penie umieszcza ją w bramce!

• GOOOOOOOOL! 3:1! Hateley robi sobie prezent urodzinowy na 26. urodziny!

• Ostatnia zmiana w Śląsku. Schodzi Kiełb i wchodzi Biliński.

• W międzyczasie na boisku zameldował się Hateley.

• Dośrodkowanie z lewej strony Mackiewicza, piłka mija Celebana i Hołotę, trafia prosto do Grzelczaka, który umieszcza ją obok słupka. Fatalna postawa Ostrowskiego podczas tej akcji.

• GOOOL! Grzelaczak daje kontakt Jagiellonii!

• Ależ wolej Grzelczaka! Pawełek instynktownie broni strzał napastnika.

• Świetny wolej Flavio minimalnie nad bramką Drągowskiego.

• Przygotowywana druga zmiana w Śląsku. Na boisku zaraz pojawi się Tom Hateley.

• Celeban ukarany żółtą kartką za faul na Tomasiku.

• Po rzucie rożnym Tomasik strzela w zamieszaniu podbramkowym, piłka o włos mija bramkę Pawełka.

• Drągowski łapie się za lewe udo. Sugeruje kontuzje mięśnia dwugłowy.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Schodzi Vassiljev i wchodzi Romanczuk.

• Jacek Kiełb fenomenalnie strzela po ziemi na bramkę Drągowskiego! Ale młody bramkarz potwierdza jak świetnym jest piłkarzem i na dwa razy ratuje Jagiellonie przed trzecią bramką!

• Rzut wolny dla Śląska z linii 16 metra! Wydawało się że powinien być karny! Żółta kartka dla Tomasika.

• Flavio pięknie podaje na prawą stronę do niepilnowanego Grajciara, który silnie uderzył na bramkę. Piłkę próbował zablokować Tomasik, ale tak nieudolnie, że pokonuje własnego bramkarza.

• Samobójcze trafienie Tomasika po strzale Grajciara!

• Grajciar miał idealną sytuację. Był sam na sam z Drągowskim i próbował pokonać go technicznym strzałem po ziemi jednak młody bramkarz dobrze interweniuje.

• Grajciar dośrodkowuje z rzutu rożnego, Celeban wyprzedza obrońców i z 5 metra pakuje piłkę do bramki Drągowskiego.

• GOOOOOOOOL! Celeban! Śląsk strzela w najmniej spodziewanym momencie!

• A zamiast Alvarinho na boisku melduje się Mackiewicz.

• Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Schodzi Sekulski i wchodzi Grzelczak.

• Dwa bardzo dobre dośrodkowania Grajciara jednak niezakończone strzałem.

• Vassiljev! Doskonały strzał z rzutu wolego! Piłka minimalnie obok bramki!

• Żółta kartka dla Adama Kokoszki za bezsensowny faul na Tarasovsie. Zagrożenie pod bramką gospodarzy.

• Cernych dośrodkował do Sekulskiego, ale w ostatniej chwili zagrożenie oddala Celeban. Lecz po jego interwencji o mało nie padła bramka samobójcza.

• Chamski faul Góralskiego na Danielewiczu. Powinien zobaczyć żółty kartonik.

• Paweł Raczkowski daje znak na rozpoczęcie drugiej połowy.

• Po przerwie nie zobaczymy już na boisku Kamila Dankowskiego. W jego miejsce zagra 33-letni Krzysztof Ostrowski.

• Po pierwszej połowy zdecydowana przewaga Jagiellonii. Jest o wiele dojrzalszą drużyną, o wiele bardziej się podoba i powinna prowadzić. Tylko dzięki interwencjom Mariusza Pawełka jest nadal 0:0.

• Koniec pierwszej połowy! Ostatnie minuty pierwszej połowy z obu przypominały kopaninę, którą sędzia litościwie przerwał gwizdkiem.

• Paweł Raczkowski do regulaminowego czasu gry dolicza minutę.

• Celeban znowu leży na boisku. Konieczna interwencja sztabu szkoleniowego. Zawodnik upadł niefortunnie wybijając palec w prawej ręce.

• Pod koniec pierwszej części spotkania przejmują inicjatywę gospodarze.

• Celeban po interwencji leży na boisku i mamy przerwę w grze.

• Alvarinho ograł połowę defensywy Śląska i oddał bardzo groźny strzał na bramkę, ale minimalnie niecelny.

• Mija 35 minuta gry, a Śląsk nadal nie oddał celnego strzału na bramkę Drągowskiego. Jagiellonia strzelała aż 6 razy z czego 2 razy celnie.

• Faul na Flavio Paixao. Rzut wolny z prawej strony będzie wykonywać Grajciar.

• Seria ataków Jagiellonii. Piłkarze Jagi ze spokojem rozgrywają piłkę przed polem karnym Śląska. Vassiljev i Grzyb sprawiają fantastyczne wrażenie.

• Śląsk miał szansę z rzutu rożnego, jednak bardzo złe dośrodkowanie Danielewicza.

• Coraz wyraźniej widać że to Hołota znów wraca do linii defensywy WKS-u, natomiast to Kokoszka gra w środku pola.

• Śląsk od dłuższego czasu zamknięty we własnym polu karnym i z trudem odpiera kolejne ataki Jagiellonii.

• Kolejny brzydki faul Marcela Gecova na Góralskim i Czech zostaje upomniany żółtą kartką.

• Na pewno podoba się Fedor Cernych, który inicjuje szybkie akcje prawą stroną boiska.

• Po kwadransie zarysowała się widoczna na boisku przewaga gości. Mają więcej klarownych sytuacji oraz aż 60 procent posiadania piłki.

• Fedor Cerchych zagrywa piłkę z prawej strony, piłka ominęła środkowych obrońców i dopadł do niej Sekulski, który z 4, metra nie zdołał pokonać kapitana Śląska, Mariusza Pawełka, który popisał się świetnym refleksem.

• Kolejny korner dla Jagi w krótkim odstępie czasu.

• Po kontrze Alvarinho będzie rzut rożny dla gości.

• W ataku gospodarze, jednak nie potrafią przebić się przez dobrze ustawioną defensywę Jagiellonii.

• Po akcji Kiełba i dośrodkowaniu Pawelca z prawej strony strzelał z woleja Adam Kokoszka, lecz jego uderzenie niecelne.

• I już pierwsza groźna sytuacja w meczu! Vassiljev po faulu uderza bardzo mocno z rzutu wolnego. Pawełek odbija prosto na nogi Madery, ale dobitka obrońcy niecelna.

• Sekulski do Grzyba i zaczynamy!

• Piłkarze już w tunelu, zaraz losowanie stron i pierwszy gwizdek Pawła Raczkowskiego z Warszawy.

• Na stadionie we Wrocławiu świeci pustkami. Jest to od dawna problem wrocławskiej drużyny.

• Michał Probierz wysiadł z autokaru o kulach. Trener podczas gierki treningowej nabawił się urazu więzadła kolanowego. Żartował, że będzie miał więcej argumentów podczas dyskusji z sędzią technicznym.

• Kamil Biliński
  • W zespole gości trener Probierz od razu postawił na nowego zawodnika - Fedora Cenrnycha. Piłkarza znanego z bardzo dobrej gry w Górniku Łęczna.

• Natomiast w zespole Jagiellonii najważniejszym pytaniem jest to czy można załatać dziurę w pomocy po odejściu Macieja Gajosa - reżysera gry Białostoczan, kadrowicza reprezentacji Polski. Być może będzie to, nowy nabytek Jagi - Alvarinho.

• W 11. gospodarzy trener Pawłowski, w porównaniu z ostatnim meczem, wprowadził aż cztery zmiany. Picha zastępuje Grajciar, kontuzjowanego Dudu, młody Kamil Dankowski, od początku dzisiaj zobaczymy Jacka Kiełba, natomiast Biliński będzie czekał na ewentualną zmianę, oraz od pierwszej minuty rozpocznie również długo niewidziany Marcel Gecov.

• Ponadto w Śląsku nie zobaczymy już Roberta Picha. Słowak, który od początku sezonu był w fantastycznej formie, przyjął ofertę z Kaiserslautern. Z pewnością jest to zarówno piłkarski, jak i finansowy awans. Na lewym skrzydle będziemy dzisiaj oglądać Petera Grajciara.

• W 18. meczowej Śląska zabraknie dzisiaj na pewno Dudu Paraiby, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko tydzień temu w Krakowie.

• Sobotnie spotkania 8. kolejki Ekstraklasy rozpocznie mecz Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok. Oba zespoły w poprzedniej kolejce miały wymagających rywali. Wojskowi grali mecz przyjaźni z Wisłą, natomiast Jagiellonia podejmowała na własnym stadionie Legię Warszawa. W ostatecznym rozrachunku po ostatniej kolejce Jagiellonia wywalczyła z Legią jeden punkt, przez co - po sromotnej porażce Śląska - plasuje się 4 pozycje wyżej, na 6 miejscu.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

Sobotę na polskich boiskach zainauguruje stracie Śląska z Jagiellonią. Wrocławianie z pewnością mają jeszcze w pamięci porażkę 2:4 z Wisłą Kraków sprzed dwóch tygodni i dziś zapewne postarają się, aby zatrzeć złe wrażenie z poprzedniej kolejki przed własną publicznością. Podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego czeka jednak dość trudne zadanie, bowiem ich rywalem będzie Jagiellonia. Po dwóch remisach, jakie białostoczanie zanotowali w swoich ostatnich wyjazdowych meczach, chęć zdobycia trzech punktów staje się jeszcze większa.