Śląsk Wrocław

0

Korona Kielce

1

• Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy na jutrzejsze relacje z meczów Ekstraklasy, pierwszej ligi i lig zagranicznych. Dobranoc!

• Korona zdobywa dziś 3 punkty, dzięki czemu awansowała na 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Śląsk z 13 punktami zajmuje 12. pozycję.

• Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk przegrywa przed własną publicznością z Koroną Kielce 0:1! Zwycięską bramkę zdobył z rzutu karnego Airam Cabrera.

• Dośrodkowanie Grajciara z prawego skrzydła, ale pewną interwencją popisał się Małkowski.

• Rzut rożny dla wrocławian, ale dośrodkowanie zbyt mocne i piłkę przejmują goście.

• Arbiter doliczył cztery minuty.

• Zbyt mocne podanie do Kamila Bilińskiego i od bramki rozpocznie golkiper Korony.

• Od kilku minut przy piłce utrzymują się gospodarze, jednak posiadanie futbolówki nie przynosi jak na razie żadnych efektów.

• Leży na murawie Michał Bartkowiak po niefortunnym upadku.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Paweł Sobolewski wchodzi na boisko, a z placu gry zszedł strzelec bramki, Airam Cabrera.

• Dudu mocno dośrodkował, Małkowski "wypluł" piłkę przed siebie, jednak strzał z woleja Bilińskiego okazał się niecelny.

• Faulowany Flavio Paixao przez Sylwestrzaka na prawym skrzydle.

• Śląsk ma spore problemy z przedostaniem się w pole karne kielczan.

• Zaledwie 5580 kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie Śląska Wrocław z Koroną Kielce.

• Zablokowane dośrodkowanie Hołoty i kolejny rzut rożny dla Śląska.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Peter Grajciar zastępuje na placu gry Jacka Kiełba.

• Kolejny rzut rożny dla podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego.

• Żółta kartka dla Mariusza Pawelca. Piłkarz Śląska nie zagra w następnym meczu ligowym.

• Rzut rożny dla Śląska. Dudu dośrodkował, ale obrońcy Korony wybili piłkę.

• Druga zmiana w drużynie Marcina Brosza. Aleksandrs Fertovs wszedł w miejsce Aankoura.

• Dośrodkowanie Sierpiny, ale ostatecznie obyło się bez większego zagrożenia pod bramką Śląska.

• Aankour wywalczył rzut rożny dla Korony.

• Zmiana w zespole Korony Kielce. Tomasz Zając zastąpił na placu gry Bartłomieja Pawłowskiego.

• Airam Cabrera chciał przelobować Mariusza Pawełka, jednak doświadczony golkiper Śląska bez problemu wyłapał zbyt lekki strzał piłkarza Korony.

• Dudu Paraiba otrzymał żółtą kartkę za faul na Aankourze.

• Druga zmiana w zespole Tadeusza Pawłowskiego. Marcel Gecov wszedł za Adama Kokoszkę.

• Zmiana w Śląsku. Michał Bartkowiak zastępuje Krzysztofa Danielewicza.

• Dośrodkowanie Kiełba w pole karne Korony, ale defensorzy "złocisto-krwistych" szybko oddalili zagrożenie. Po chwili dośrodkowanie z prawego skrzydła, jednak Małkowski pewnie wyłapał zagraną piłkę.

• Techniczny strzał Bartłomieja Pawłowskiego zza pola karnego! Piłka leciutko musnęła spojenie bramki Śląska.

• Bardzo niecelny strzał z dystansu Krzysztofa Danielewicza.

• Grzelak sfaulowany przez Flavio Paixao.

• Słabo rozegrany rzut rożny i z kontratakiem wybiegł Jacek Kiełb, który jednak szybko stracił piłkę. "Ryba" po chwili odzyskał futbolówkę i zdołał oddać lekki strzał na bramkę Małkowskiego.

• Mariusz Pawełek znów ratuje swoją drużynę! Bramkarz Śląska wybija na rzut rożny piłkę po strzale Bartłomieja Pawłowskiego!

• Niezła akcja Śląska, ale na minimalnym spalonym złapany został Kamil Biliński.

• Wrocławianie rozgrywają piłkę na swojej połowie.

• Arbiter rozpoczął drugą część spotkania. Przy piłce drużyna z Kielc.

• Koniec pierwszej połowy. Po rzucie karnym spotkanie nam się wyraźnie ożywiło. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, ale drugi gol nie padł. Wracamy za kwadrans.

• Gol dla Śląska, ale nieuznany! Obronił strzał Małkowski, potem strzał w poprzeczkę i dobitka Paixao do pustej bramki! Jednak ostatni z zawodników był na ofsajdzie.

• Ależ kropną Cabrera, piłka odbiła się od spojenia!

• Pawłowski pokazał szybkość, wyszedł sam na sam, ale obronił znowu Pawełek!

• Powinno być 2:0! Sierpina przerzucił z lewej strony piłkę nad bramkarzem, do pustaka uderzał Aankour, ale z linii wybił to Dudu!

• Danielewicz ukarany żółtą kartką.

• Fatalny błąd Kokoszki i Sierpina zmarnował sytuację sam na sam z Pawełkiem! Górą bramkarz.

• Tym razem Zieliński wrzucał z prawej strony, a kibice domagali się kolejnego karnego za rzekome zagranie piłki ręką przez obrońcę kielczan.

• Ostrożnie grający kielczanie niespodziewanie objęli prowadzenie. Jak zareaguje Śląsk?

• GOOOOOL!! CABRERA W ŚRODEK I KORONA PROWADZI 1:0!!

• Będzie rzut karny dla Śląska! Flavio zagrał ręką po zgraniu Dejmka! Kontrowersyjna decyzja arbitra.

• Groźnie Śląsk! Kiełb wyprowadził kontrę, wypuścił Bilińskiego, który następnie uderzył z ostrego kąta. Wybronił to Małkowski, a następnie wybił Wilusz.

• Piłka spadła na nogę pozostawionego bez opieki Tomasza Hołoty, który uderzył z woleja, ale za lekko.

• Strata za stratą w tym fragmencie spotkania. Na razie nie jest to wielkie widowisko...

• Znowu zabrakło dokładności Pawłowskiego, który wbiegł już w pole karne. A chwilę wcześniej świetnym zagraniem obsłużył go Aankour.

• Dobre dośrodkowanie Kiełba z lewej strony, ale do tego mocnego zagrania nie doszedł Flavio.

• Znalazł się Kamil Biliński z lewej strony pola karnego. Szukał jeszcze kolegi na środku, ale wmieszali się defensorzy Korony.

• Było groźnie po złym wybiciu Małkowskiego. Goście powinni się cieszyć, że skończyło się tylko na strachu i rzucie rożnym.

• Ojj, beznadziejne zagranie Pawelca do Kokoszki na swojej połowie. Wystarczył lekki pressing Korony.

• Po dalekiej wrzutce z wolnego zgrał piłkę Kamil Sylwestrzak, ale nie doszedł do niej ostatecznie Cabrera.

• Fatalne, niedokładne podanie Bartłomieja Pawłowskiego w kluczowej fazie kontrataku.

• Ależ szansa Korony! Po kornerze szczupakiem uderzał Radek Dejmek i zabrakło centymetrów!

• W odpowiedzi celne uderzenie na bramkę Grzelaka.

• Bardzo dobrze zachował się Jacek Kiełb przed polem karnym. Wystawił idealnie futbolówkę do Flavio Paixao, ale strzał zablokowany.

• Niezłe prostopadłe zagranie na wolne pole, ale złapany na spalonym Airam Cabrera.

• Niezły pressing od połowy wykonują gracze z Kielc. Ma problemy Śląsk z budowaniem kolejnych akcji.

• Potrzebna będzie zmiana w Koronie. Michał Przybyła szykuje się do wejścia przy linii bocznej.

• Flavio Paixao faulowany w środku pola i chyba ostatnie upomnienie dla Rafała Grzelaka.

• Obrońcy wrocławian rozgrywają piłkę w obronie, ale ciężko im znaleźć lukę w ustawieniu Korony.

• Bardzo daleko wypuścił sobie piłkę Łukasz Sierpina na prawej flance, ale zdołał wywalczyć jeszcze rzut rożny.

• Piotr Celeban dzisiaj na prawej obronie. Na środku z kolei Adam Kokoszka i Mariusz Pawelec.

• Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Zawodnicy wracają już na boisko. Za moment przywitanie, losowanie stron i zaczynamy.

• Rezerwowi Korona: Dariusz Trela, Marcin Cebula, Tomasz Zając, Krzysztof Kiercz, Paweł Sobolewski, Michał Przybyła, Aleksandrs Fertovs.

• Rezerwowi Śląsk: Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski, Marcel Gecov, Peter Grajciar, Konrad Kaczmarek, Mateusz Machaj, Michał Bartkowiak.

• Mecz Śląsk – Korona z pewnością będzie wyjątkowy dla Jacka Kiełba, który przed sezonem trafił do Wrocławia właśnie z Kielc. - Niektórym się nie podobało, że odszedłem do Wrocławia, ale jeszcze się taki człowiek nie urodził, żeby wszystkim dogodził. Teraz będę grał dla Śląska i będę starał się, żebyśmy wygrali, bo taką mam pracę. Nie ma jednak czegoś takiego, że będę się starał na siłę cokolwiek udowodnić komuś w Koronie – powiedział piłkarz na stronie internetowej kieleckiego klubu.

• W Śląsku zapowiadają, że nadszedł czas przełamać fatalną passę spotkań bez zwycięstwa. - To dla nas bardzo, bardzo ważny mecz. Nadchodzi czas, że tabela zacznie się pomalutku dzielić. Zwycięstwo daje nam skok do pierwszej ósemki, a chcielibyśmy się w niej już do końca usadowić – zapowiada Tadeusz Pawłowski, trener Śląska.

• Witamy z Wrocławia. Już o godz. 20:30 początek spotkania między miejscowym Śląskiem, a Korona Kielce. Zapraszamy serdecznie na relację na żywo.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - KORONA KIELCE

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Śląsk od ponad miesiąca nie wygrał meczu w lidze. W połowie września nie wyglądało to jeszcze źle, jednak dziś, po kompromitujących meczach, jak chociażby w Zabrzu, wrocławianie okupują dolne rejony tabeli. Wyżej jest nawet Korona, która przed sezonem była skazywana na pożarcie, zwłaszcza po odejściu Kiełba i Malarczyka.

Co łączy Śląsk i Koronę? Po pierwsze jest to Jacek Kiełb, który rzecz jasna zagra po raz pierwszy przeciwko kielczanom w barwach wrocławian i liczy na bramkę lub asystę. Są to także zmiany właścicielskie. Zarówno w Kielcach, jak i we Wrocławiu trwa serial pod tytułem "miasto pozbywa się udziałów".