• Pawłowski usiłował przebić się lewą stroną ale nie zdołał pokonać Zielińskiego.

• Szymon Pawłowski wywalczył rzut owlny przed samym polem karnym. Przewrócił się po starciu z Tomaszem Hołotą.

• Szybką akcję Linettego i Trałki słabym strzałem zepsuł Formella.

• Ceesay skutecznie zabrał piłkę Gecovowi na własnej połowie.

• Pawłowski bardzo walecznie w ofensywie. Udało mu się ominąć Dudu, ale jakby sam zdziwiony tym faktem, zamiast działać, zatrzymał się. W tym momencie piłkę odebrał Pawelec.

• Druga zmiana wśród poznaniaków. Na murawie pojawił się Łukasz Trałka a zszedł strzelec bramki Maciej Gajos.

• Maciej Gajos bardzo słabo uderzył z wolnego. Piłka poleciała prosto do rywali.

• Żółty kartonik powędrował do Mariusza Pawelca za ostry faul na Hamalainenie.

• Gecov popędził lewą stroną. Futbolówka po krótkich peturbacjach dostała się do Dudu, który oddał strzał w światło bramki. Bez problemu Burić.

• Dudu z rzutu wolnego prosto w ręce Jasmina Buricia.

• Żółtym kartonikiem za faul na Flavio Paixao ukarany Kasper Hamalainen,

• Na prawie kwadrans przed końcem na boisku pojawił się Kamil Biliński. Zmienił Jcka Kiełba

• Ceesayowi udało się przedostać prawą stroną. Podaniem usiłował znaleźć Formellę, ale ta sztuka mu się nie udała.

• Super interwencja Arajuuriego nie pozwoliła Flavio na oddanie strzału

• Świetna okazja Lecha Poznań. W pole karne wdarł się Pawłowski i posłał piłkę przed samą bramkę Hamalainenowi. Ten nieznacznie się z nią minął.

• Kamiński włączył się do ofensywy i wspólnie z Kadarem znaleźli się w polu karnym Śląska. Tam usiłowali podać do Formelli, ale młody pomocnik nie odebrał piłki.

• Kadar rozpoczął kolejną akcję swej drużyny. SKierował piłkę do Gajosa. Ten jednak nie zrozumiał się z Linettym.

• Hamalainen ponownie po prawej stronie. Do Formelli, a ten popisał się bardzo niecelnym centrostrzałem.

• Roszady dokonuje Tadeusz Pawłowski. Z miejsce Petera Grajciara do boju puszcza Michała Bartkowiaka

• Lech nadal naciska. Kolejne strzały Pawłowskiego czy Gajosa zatrzymywały się na obrońcach Śląska i nie dolatywały do bramki.

• Lech ponownie próbował przebić się prawą stroną. W ataku walczyli Ceesay z Hamalainenem, ale na drodze z uporem stał im Celeban

• Ceesay znowu dośrodkowywał w pole karne. Głową odebrał Hamalainen, ale jego uderzenie nieznacznie minęło się z słupkiem.

• Premierowa zmiana w Lechu. Dariusz Formella za Gergo Lovrencsicsa.

• Ceesay ruszył prawą stroną. Zdołał nawet dośrodkować, ale prosto do Kokoszki

• Pawłowski wybiegł lewym skrzydłem po czym skierował futbolówkę do nadbiegającego Kamińskiego. Stoper nie zdołał opanowac piłki przez co zepsuł całą akcję

• Flavio próbował posłac piłkę w pole bramkowe, ale na drodze stanął mu Kamiński

• Jacek Kiełb wbiegał w pole karne i już miał oddawac strzał, gdy futbolówkę zabrał mu Pawłowski.

• Grajciar dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale piłka trafiła prosto do lechitów

• W polu karnym Śląska znowu znalazł się Gajos, ale tym razem defensorzy gospodarzy nie pozwolili mu niczego dokonać.

• Bardzo precyzyjne dośrodkowanie Kaspara Hamalainena. Fin popędził prawym skrzydłem po czym przed samą linią końcową podał prosto do Gajosa. Ten uciekł Celebanowi i głowa umieścił piłkę w siatce

• GOL! Maciej Gajos doprowadza do wyrównania!

• Hamalainen przebiegł się z piłką przez niemal całe boisko. Długim podaniem szukał Pawłowskiego. Znalazł Lovrencsicsa i Węgier popisał się kolejnym niecelnym strzałem z dystansu.

• I kolejny strza z dystansu obroniony przez golkipera Śląska. Niedoszłym strzelcem Maciej Gajos.

• Rozędzony Linetty zatrzymany przez Jacka Kiełba

• Lovrencsics uwolnił się od rywali i nie majac do kogo zagrać uderzył z dystansu. Prosto w ręce Pawełka.

• Dośrodkowanie Dudu w kierunku Jacka Kiełba. Dobre krycie Linettego sprawiło, że zawodnik Śląska nie doszedł do piłki

• Flavio wybiegł z kontratakiem. Przed polem karnym podał do Kiełba, który sprytnie piętą oddał piłkę Portugalczykowi. Tetteh nie dał się oszukać.

• Kolejni lechici próbują posłać piłkę w pole karne. Nie pozwalają im na to jednak rywale. Najaktywniejszy w defensywie - Adam Kokoszka.

• Z dystansu uderzał Dudu, ale strzał zablokował Gergo Lovrencsics

• GKadar dośrodkowywał w pole karne do Hamalainena. Finowi odskoczyła jednak piłka i bez kłopotu przejął ją Kokoszka

• Kadar długim podaniem obsłużył Hamalainena, ale Fin nie zdołał odebrać futbolówki.

• W natarciu cały czas Śląsk. Na spalonym złapany został Grajciar.

• I od razu z akcją wyruszyli gospodarze. Grajciar wybiegł prawą stroną i skierował piłke do Flavio. Na posterunku stał jednak Linetty.

• Rozpoczynamy drugie 45 minut

• Koniec pierwszej połowy.

• Hamalainen wyszedł z szybkim kontratakiem po czym podał do Gajosa. Ten pociagnął prawą stroną i w ostatniej chwili oddał piłke Lovrencsicsowi. Węgier uderzył na bramkę ale nie pokonał Pawełka

• Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy

• Arajuuri ponownie nie do przejścia. Tym razem stanął na drodze Dudu i ponownie oddalił zagrożenie od własnej bramki

• Z rzutu rożnego uderzał Lovrencsics. Jego dośrodkowanie nie poleciało jednak w pole karne. Chwilę później Węgier po raz drugi wrzucił futbolówkę w pole karne. Tam w starciu powietrznym odebrał ją Arajuuri i posłał do Gajosa. Ten uderzł z siódmego metra ale zamiast do bramki trafił w Kokoszkę

• Pawłowski poradził sobie z Zielińskim i wbiegł w pole karne Śląska. Tam jednak zbyt długo zwlekał i łatwo oddał piłkę naprawiającemu swój błąd Zielińskiemu

• Lovrencsics z dystansu. Celnie, ale zbyt lekko żeby zaskoczyć Mariusza Pawełka.

• Długiego podania Kadara nie potrafił nawet odebrać Hamalainen i bez walki oddał piłkę obrońcom Śląska

• Gecov wpadł w pole karne po czym oddał piłkę do Flavio Paixao. Strzał Portugalczyka padł łupem przeciwnika

• Gecov wyminął Lovrencsicsa oraz Ceesay'a ale nie dał już rady Arajuuri'emu.

• Kolejny rzut rożny gospodarzy. Tym razem przyniósł sytuację strzelecką dla Flavio Paixao. Uderzenie z dystansu Postrugalczyka zatrzymało się na jednym z rywali.

• Przeciągnięte dośrodkowanie i piłka wypadła na aut

• Jacek Kiełb zatrzymany przez całkiem solidnego dzisiaj Tetteha. Będzie jedynie rzut rożny.

• Arajuuri szukał podaniem Hamalainena, ale zamiast niego znalazł Gecova tym samym tracąc piłkę i szansę na groźniejszą sytuację

• Skuteczna interwencja Pawełka powstrzymała Kolejorza przed zdobyciem bramki. Po dośrodkowaniu Ceesay'a z lewej strony uderzał nabiegający Gajos.

• Lechici próbowali skonstruować coś na połowie rywali. Błedy Hamalainena nie pozwoliły jednak na odniesienie sukcesu

• Kolejna akcja Śląska. Bliźniaczopodobna do tej bramkowej. Tym razem uderzał Tomasz Hołota

• Flavio Paixao wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie Dudu i z najbliższej odległości głową umieścił piłkę w siatce. Nie przeszkodził mu w tym stojący obok i przyglądający się jedynie Tamas Kadar.

• GOL! Flavio daje swojej drużynie prowadzenie.

• Grajciar centrował w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego kolegów. Zamiast nich piłke odebrał Arajuuri

• Szybka i groźna akcja lechitów. Lewą stroną do przodu popędził Tamas Kadar po czym sprytnie podał do Linettego. Ten przerzucił futbolówkę do Gajosa, który uderzył na bramkę. Pawełek broni na raty.

• Arbiter liniowy ponownie podniósł chorągiewkę. Na pozycji spalonej tym razem Jacek Kiełb

• Prosta strata Arajuuriego na jego szczęscie nie skończyła się większym zagrożeniem. Burić spokojnie kontrolował trasę piłki i nie pozwolił przejąć jej Kiełbowi

• Ceesay łatwo poradził sobie z Gecovem po czym podał do Lovrencsicsa. Węgrowi łatwo odbrał piłkę Pawelec

• Z kontratakiem wybiegł Pawłowski po czym przerzucił futbolówkę do Hamalainena. Finowi zabrakło prezycji i piłkę odebrali mu rywale

• Sporo chaosu na połowie Lecha. Środkiem kilku rywali wyminął Jacek Kiełb po czym wycofał piłkę do Hołoty. Ten uderzył z dystansu ale minimalnie niecelnie

• Szybko przenosimy się pod drugą bramkę. Linetty miękko wrzucił piłkę w kierunku Hamalainena, ale ten otoczony przez rywali nie zdołał wykorzystac sytuacji

• Kiełb wykorzystał błąd Kamińskiego i dośrodkował w pole karne. Tam juz czaił się Flavio. Portugalczyk kryty przez Arajuuriego oddał niecelny strzał.

• Czysty wślizg Ceesaya nie pozwolił Dudu przebić się pod bramkę Buricia

• Peter Grajciar dał się złapać na spalonym po podaniu Flavio.

• Prawą stroną ruszył Gergo Lovrencsics. Węgier usiłował dośrodkować w pole karne, ale na drodze futbolówki stanął Dudu

• Pawłowski jako pierwszy z poznaniaków wbiegł pod pole karne Śląska. Tam jednak czekał na niego Celeban, który nie pozwolił mu niczego dokonać

• Kibice we Wrocławiu mieli okazję zobaczyć kolejny skuteczny przechwyt Arajuuriego. Piłkarze gospodarzy wciaż testują jego refleks

• Pod polem karnym Jasmina Buricia walkę o piłkę z Arajuurim przegrał Jacek Kiełb. Lechici wznowią od bramki

• W środku boiska próbował przebić się Linetty, ale nic z tego nie wyszło i piłkę znowu przejął Śląsk

• Kolejne natarcie Śląska, a konkretnie Flavio, zatrzymał Tetteh.

• Pod pole karne rywali wbiegli gospodarze ale bez walki oddali piłkę Tamasowi Kadarowi

• Zaczynamy! Od środka gospodarze.

• Kapitanowie: Marcin Kamiński oraz Mariusz Pawełek już wylosowali strony. Za moment zaczynamy.

• Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na boisko

• Po raz pierwszy od dawna na ławce spotkanie rozpocznie Łukasz Trałka. Kapitan Kolejorza nie wystąpił już w niedziele. Wtedy jednak pauzował z powodu nadmiaru kartek. Jego dzisiejszy brak w wyjściowej jedenastce to już samodzielna decyzja Jana Urbana. Czy okaże się słuszna?

• W ostatnich spotkaniach podopieczni Jana Urbana pokazali, że potrafią zwyciężać. Ostatnie trzy mecze to trzy zwycięstwa. Czy prawem serii lechici dzisiaj znowu będą wracać do Poznania z kompletem punktów? O to trofeum zawalczy dzisiaj prawie taka sama jedenastka jak w Warszawie. Jedyną zmianą w wyjściowej jedenastce jest pojawienie się Marcina Kamińskiego. Tę roszadę na szkoleniowcu Kolejorza wymusiła kontuzja Barry'ego Douglasa.

• Już za nieco ponad kwadrans rozpocznie się ostatnie październikowe spotkanie ekstraklasy. Śląsk podejmie we Wrocławiu poznańskiego Lecha. Oba zespoły w aktualnym sezonie rozczarowują swoich kibiców grając poniżej oczekiwań. Komu dzisiaj uda się pocieszyć swoich fanów i zdobyć 3 punkty?

ZAPOWIEDŹ: Mecz na szczycie dna tabeli

Szok, rozczarowanie, niedowierzanie. Te trzy słowa idealnie oddają nastroje wrocławskich i poznańskich kibiców. Oba zespoły zamiast walczyć o czołowe lokaty w Ekstraklasie, dziś biją się rozpaczliwie, by zimy nie spędzić na pozycji czerwonej latarni. Lech po wielu tygodniach i małej rewolucji, wreszcie zaczął wygrywać. W Śląsku postanowiono również podążyć tym śladem i dzień przed meczem kilka osób pożegnało się z klubem.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 3:0