PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

1

Legia Warszawa

1

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu! Po ciekawym widowisku Śląsk Wrocław remisuje z Legią Warszawa 1:1!

• Piłka meczowa dla Śląska Wrocław! Marco Paixao zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale Kuciak broni! To mogła być bramka!

• Malarz niepotrzebnie dyskutował z ławki rezerwowych. Żółta kartka.

• Śląsk Wrocław wyszedł z dobrą kontrą, ale Hately zepsuł sprawę.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Orlando SA! Dobre dośrodkowanie Brozia w pole karne, ale napastnik Legii Warszawa przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Najpierw dobre dośrodkowanie Machaja, ale nikt nie doszedł do podania. Po chwili piłka wróciła do pomocnika Śląska Wrocław, który mógł pokusić się o uderzenie, ale dziwnym trafem piłka nie leciała w środek bramki, tylko w kierunku pozostałych piłkarzy znajdujących się w polu karnym.

• W ataku Śląsk Wrocław. Mogło być groźnie, ale Marco Paixao w ostatnim momencie uciekła piłka.

• Zmiana w Śląsku Wrocław. Kaczmarek schodzi, a pojawia się Angielski.

• Zmiana w Śląsku Wrocław. Lacny za Flavio Paixao.

• Marco Paixao zbierał się do uderzenia, ale jednak próbował podawać do Machaja. Mógł lepiej strzelać, bo podanie było kompletnie nieudane.

• Dobre podłączenie się Dudu, który dośrodkował w pole karne. Tam był m.in Marco Paixao, ale Portugalczykowi zabrakło kilku centymetrów dojść do podania.

• Znowu w ataku Śląsk Wrocław, ale zawodnicy gospodarzy nie doszli nawet do szesnastego metra, bo akcję zakończyło niedokładne podanie.

• Śląsk Wrocław częściej utrzymuje się przy piłce, ale brakuje chyba pomysłu na rozegranie akcji. Podobnie dzieje się z Legią Warszawa. Na ten moment najprawdopodobniejszy jest remis 1:1.

• Na razie pod polem karnym czy to jednej czy drugiej drużyny nie dzieje się nic ciekawego. Legioniści łapią za to niepotrzebne kartki.

• Piłkarzom Legii Warszawa puszczają chyba nerwy. SA sfaulował ostro Celebana. Żółta kartka.

• Kolejny piłkarz Legii Warszawa ukarany żółtą kartką. Furman przy wykonywaniu rzutu wolnego przysuwał piłkę bliżej pola karnego Śląska.

• Obie kartki dla Brzyskiego wydają się być zasłużone. Obrońca Legii Warszawa od początku spotkania ostro walczył z Flavio Paixao.

• Druga żółta kartka dla Tomasza Brzyskiego! Legia Warszawa będzie grać w dziesiątkę! Faulowany był znowu Flavio!

• Kilka sekund po wejściu na boisko bliski pokonania Kuciaka był Machaj! Fantastycznie zachował się jednak bramkarz Legii Warszawa!

• A w zespole Legii Vrdoljaka zastępuje Furman.

• Zmiana w Śląsku Wrocław. Machaj zastępuje Grajciara.

• Było wielkie zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Grajciara. Nikt jednak nie zdołał skierować piłki do siatki.

• Żółta kartka dla Tomasza Brzyskiego, za faul na Flavio Paixao.

• Saganowski blisko zdobycia bramki, ale Celeban ofiarną interwencją ratuje swój zespół przed utratą gola!

• Starcie Picha z Kuciakiem. Sędzia gwizdnął faul zawodnika Śląska Wrocław, co nie spodobało się kibicom zgromadzonym dzisiaj na stadionie.

• Duda sfaulowany przez Konrada Kaczmarka i młody zawodnik Śląska Wrocław otrzymał za to zagranie żółtą kartkę!

• Szansa dla Legii Warszawa na objęcie prowadzenia! Sa dobrze zauważył Marka Saganowskiego, ale ten uderzył obok słupka! Było blisko!

• Rzut rożny dla Śląska Wrocław! Dośrodkowanie Grajciara, ale piłkę przejęli piłkarze gości.

• Piłkarze już ustawieni na swoich pozycjach! Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 1:1! Będą emocje w drugiej części gry!

• Saganowski przesadził ze słownictwem w kierunku sędziego liniowego i został ukarany żółtą kartką.

• Sędzia doliczył dwie minuty.

• Orlando SA dobrze zauważył Saganowskiego, który miał pustą bramkę przed sobą. Podanie przeciął jednak Celeban. Legia Warszawa była bliska bramki na 2:1!

• Orlando SA próbował wymanewrować stoperów Śląska Wrocław. Z pierwszym się udało, drugi odebrał mu piłkę.

• Ciężko stwierdzić czy zmiana była wymuszona. Jedno jest pewne, Żyro był bardzo niezadowolony co pokazał rzucając maską o ziemię.

• Druga zmiana w Legii Warszawa. Schodzi Żyro, pojawia się Guilherme.

• Ostre wejście Michała Żyro i sędzia Adam Lyczmański jest zmuszony pokazać zawodnikowi Legii Warszawa żółtą kartkę.

• Bardzo ładne uderzenie Tomasza Jodłowca w polu karnym. Mariusz Pawełek był bez szans.

• Gol dla Legii Warszawa! Tomasz Jodłowiec!

• Grajciar mógł podawać do dobrze ustawionych Picha lub M.Paixao. Wybrał uderzenie na bramkę i wywalczył tylko rzut rożny.

• Teraz inne rozegranie rzutu rożnego przez Legię Warszawa. Duda krótko zagrał do Brzyskiego, ale jego uderzenie minęło słupek bramki.

• W Legii Warszawa szykuje się zmiana. Kontuzjowanego Koseckiego zastąpi Orlando SA.

• Szybka kontra Śląska Wrocław. Flavio podał jednak niedokładnie do Grajciara i Jakub Kosecki zanotował przechwyt.

• Flavio Paixao bliski dopadnięcia do piłki, ale uprzedził go Dusan Kuciak. Gdyby tak się nie stało, Legia Warszawa przegrywałaby pewnie 0:2.

• Po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki przez któregoś z graczy, z bliskiej odległości Żyro pakuje piłkę do siatki! Pomocnik Legii Warszawa był jednak na spalonym!

• Ciekawie teraz na trybunach. Kibice gospodarzy przygotowali oprawę meczową z użyciem środków pirotechnicznych.

• Piłkarze Śląska Wrocław podnosili ręce pokazując, że piłkarze Legii jest na spalonym, ale w przypadku Saganowskiego tak nie było. Napastnik gości nie zdołał jednak oddać strzału na bramkę.

• Śląsk Wrocław ma wyraźną przewagę. Tym razem po akcji gospodarzy uderzał Kaczmarek, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Kuciaka.

• Legia Warszawa lubi strzelać bramki Śląskowi Wrocław z rzutów rożnych, ale nie tym razem. Dobra wrzutka Brzyskiego, ale Pawełek złapał piłkę, choć miał z tym lekkie problemy.

• Legia Warszawa starała się odpowiedzieć. Na prawej stronie przy piłce utrzymywał się Broź, ale dobrze wrócił do obrony Pich.

• I mamy małą sensację we Wrocławiu! Flavio Paixao otrzymał podanie na piątym metrze od Roberta Picha i pewnie skierował piłkę do bramki!

• Gol dla Śląska Wrocław! Flavio Paixao!

• Kibice rozpoczęli wspólny doping - tematem oczywiście policja.

• Marco Paixao zagrał na lewą stronę do swojego brata Flavio, ale ten dośrodkował zbyt głęboko w pole karne.

• Rozpoczynamy spotkanie we Wrocławiu!

• - Wiemy, w jaki sposób piłkarze z Wrocławia reagują, gdy dochodzi do starć, jak symulują faule. Próbują w ten sposób wykartkować naszych piłkarzy – stwierdził Henning Berg. - Mam nadzieję, że sędzia się spisze i będzie w stanie odróżnić faule od udawania - dodał.

• - Byliśmy strasznie wściekli po ostatnim meczu i ze mnie ta złość wyparowała dopiero w środę albo w czwartek. Długo rozpamiętywałem to, co stało się w sobotę, bo przegraliśmy bardzo ważny mecz i nie mamy już marginesu błędu. Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcie. Musimy wygrać wszystkie spotkania, żeby zdobyć mistrzostwo, ale stać nas na to. Bardzo chcemy zdobyć mistrzostwo - mówi Jakub Rzeźniczak.

• - Czeka nas bardzo fajne spotkanie. Myślę, że będzie to zacięty mecz, bo Legia nie może sobie pozwolić na stratę punktów, a my przy zwycięstwie włączamy się do walki o tytuł - mówi Tadeusz Pawłowski, szkoleniowiec Śląska Wrocław.

• Bilans czterech ostatnich konfrontacji przemawia na korzyść podopiecznych Heninga Berga. Zwyciężyli dwukrotnie w lidze (4:3 i 3:1), a oba starcia w Pucharze Polski zakończyły się remisem 1:1. Wrocławianie pokazali jednak, że są w stanie nawiązać równorzędną walkę z mistrzem Polski i na pewno nie stoją na straconej pozycji.

• Niespodzianką wydaje się występ w wyjściowej jedenastce Śląska Wrocław Marco Paixao. Wydawało się też, że od 1. minuty wybiegnie Orlando SA, ale trener Legii Warszawa postanowił posadzić Go jednak na ławce.

• - Nigdy nie chciałem niczego udowadniać w meczach ze swoim byłym klubem. To jednak rywal, na którego nikt nie musi nas motywować. Takie mecze są najfajniejsze, na nie właśnie się czeka. Powinniśmy być świadkami dobrej gry z obu stron - stwierdził Krzysztof Ostrowski, skrzydłowy Śląska Wrocław.

• Ławka rezerwowych Legia Warszawa: Malarz, Guilherme, Sa, Furman, Bereszyński, Masłowski, Astiz.

• Ławka rezerwowych Śląsk Wrocław: Abramowicz, Lacny, Angielski, Bartkowiak, M. Machaj, B. Machaj, Ciolacu.

• W piątym tym sezonie meczu Śląska Wrocław i Legii Warszawa nie zagra Paweł Zieliński i Mariusz Pawelec, a w drużynie gości Michał Kucharczyk. Wszyscy pauzują za nadmiar żółtych kartek.

• Śląsk Wrocław musi uważać na stałe fragmenty gry. Legia Warszawa jest najskuteczniejszą drużyną pod tym względem, a cztery z dziewięciu bramek strzelonych w tym sezonie Śląsk Wrocław padły właśnie po rzutach rożnych wykonywanych przez Tomasza Brzyskiego.

• We Wrocławiu dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy dwoma Słowakami: Ondrejem Dudą z Legii Warszawa i Robertem Pichem, reprezentującym Śląsk Wrocław. Duda jest wymieniany jako jeden z najlepszych zawodników w T-Mobile Ekstraklasie, ale to Pich ma najlepsze obecnie statystyki ze Słowaków – zdobył dziewięć bramek i zaliczył dwie asysty.

• Witamy podczas relacji LIVE z meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa! Goście będą chcieli wykorzystać potknięcie Lecha Poznań i wrócić na pierwsze miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy!

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści slasleg na numer 72355 (koszt 2,46 zł).

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - LEGIA WARSZAWA

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Radość po zdobyciu Pucharu Polski już dawno powinna minąć w szeregach Legii. Podopieczni Henniga Berga w kolejny sprawdzianie, meczu 31. kolejki Ekstraklasy dali plamę i przegrali z Lechem Poznań 1:2. Strata punktów z bezpośrednim rywalem w walce o mistrzostwo sprawiła, że "Wojskowi" stracili długo okupowaną pozycję lidera i obecnie tracą do "Kolejorza" punkt.

Legia o cenne ligowe punkty potrzebne do odrobienia strat, powalczy ze Śląskiem Wrocław. Gracze Tadeusza Pawłowskiego marzą o grze w europejskich pucharach i na pewno nie odpuszczą Legii.