Legia Warszawa

4

• Krzysztof Ostrowski zmieniony został przez Picha.

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec spotkania! Najlepszy mecz Legii Warszawa w nowym sezonie. Goście wypunktowali w drugiej połowie Śląsk Wrocław.

• Po uderzeniu Bilińskiego piłka trafia do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

• Zmiana w Legii Warszawa. Boisko opuszcza Nikolić, a pojawia się Saganowski.

• Duża zasługa przy golu należy się Kucharczykowi, który dobrze dośrodkował spod linii bramkowej, a napastnikowi Legii wystarczyło skierować piłkę do bramki.

• Nikolić po raz drugi!

• Do akcji ofensywnej włączył się Bartosz Bereszyński, ale w walce z Dudu faulował rywala. Spotkanie zbliża się do końca. Nic nie powinno się już tu wydarzyć.

• Bartkowiak dobrze wyprowadził piłkę i podał na lewą stronę do Picha. Skrzydłowy Śląska zgrał na piąty metr, ale Biliński nie sięgnął piłki.

• Bliski zdobycia gola kontaktowego był Robert Pich, ale uderzył obok słupka.

• A w Śląsku Bartkowiak za Kiełba.

• Zmiana w Legii Warszawa. Guilherme pojawia się za Żyro.

• Bliski zdobycia gola głową był Paixao, ale uderzył obok słupka.

• Śląsk Wrocław walczący o wyrównującą bramkę musiał w końcu nadziać się na skuteczną kontrę gości. Piłka trafiła do Nikolica, a ten zdobył swoją pierwszą bramkę w polskiej ekstraklasie.

• Żółta kartka za dyskusję dla Pawełka.

• Kolejna bramka dla Legii Warszawa! Tym razem Nikolić!

• Dudu przedarł się z piłką w pole karne i starał się podawać do ustawionego na piątym metrze Bilińskiego. W ostatniej chwili zablokował podanie Rzeźniczak.

• Było Groźnie! Z pierwszej piłki uderzał wprowadzony po przerwie Kucharczyk! Dobra parada Pawełka!

• Bardziej aktywni są w drugiej połowie napastnicy gości. Tym razem uderzał Nikolić, ale z jego strzałem poradził sobie Pawełek.

• Zmiana w Śląsku Wrocław. Za Gecova pojawia się Biliński.

• Obudził się w drugiej połowie Prijović. Dobre uderzenie, ale zdołał obronić Pawełek.

• Kolejna żółta kartka dla gracza Legii Warszawa. Tym razem Brzyski.

• Prijović odebrał piłkę obrońcom Śląska i podał do Nikolica. Ten zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ale obronił to bez problemu Pawełek.

• Żółta kartka dla Rzeźniczaka po faulu na Kiełbie.

• I został on zamieniony na bramkę! Bardzo dobre dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego, a piłkę do bramki skierował Jodłowiec!

• Miękkie zgranie piłki przez Jodłowca w pole karne, ale Legia Warszawa wywalczyła tylko rzut rożny.

• Blisko dojścia do piłki był Michał Kucharczyk, który miałby przed sobą tylko bramkarza Śląska Wrocław. Zdołał interweniować Piotr Celeban.

• Daleka piłka w kierunku Flavio Paixao, ale zdołał dobrze interweniować Michał Pazdan.

• Zmiana w Legii Warszawa. Kucharczyk pojawia się za Masłowskiego.

• Wznawiamy spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław,a Legią Warszawa!

• Na meczu jest obecny m.in Piotr Stokowiec, szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 1:1! Mecz może się podobać kibicom!

• Śląsk Wrocław mógł zostać ukarany za stratę w środkowej strefie boiska, ale Prijović nie popisał się w tym spotkaniu po raz kolejny i uderzył obok bramki.

• Tym razem dobra akcja Legii Warszawa. Przypadkiem doszło podanie w polu karnym od Prijovica do Jodłowca, ale reprezentant Polski uderzał ponad poprzeczką.

• I kolejna akcja Śląska Wrocław! Tym razem Flavio dośrodkowywał w pole karne, a uderzał Krzysztof Ostrowski. "Ostry" nie ma dzisiaj szczęścia i jego strzał zdołał obronić Kuciak.

• Legia Warszawa za bardzo wyszła do ataku i mogła się nadziać na kontrę Śląska Wrocław, który był w tej sytuacji w przewadze. Gości "uratował" Ostrowski, który podał za słabo do Kiełba.

• Furman zdobył gola po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego. Piłka ustawiona była na dwudziestym metrze przed bramką Mariusza Pawełka.

• Mamy wyrównanie! Dominik Furman!

• Na gola zdobytego przez Śląsk Wrocław starał się odpowiedzieć Michał Żyro, który uderzał z szesnastu metrów, ale został zablokowany przez defensorów Śląska Wrocław.

• Fantastyczne dośrodkowanie z prawej strony boiska Pawła Zielińskiego! Flavio wyskoczył najwyżej w polu karnym do piłki i uderzył w samo okienko! Mała sensacja we Wrocławiu! Śląsk prowadzi z Legią 1:0.

• Gol! Flavio Paixao!

• W starciu z Rzeźniczakiem pada Flavio Paixao! Kibice domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie widział w tej sytuacji faulu!

• Ładnie w akcji ofensywnej pokazał się Marcel Gecov, który podał do Krzysztofa Ostrowskiego, ale dośrodkowanie doświadczonego zawodnika Śląska Wrocław było bardzo niedokładne.

• Ale mogła paść piękna bramka... samobójcza! Bliski wyjścia sam na sam z Kuciakiem był Flavio Paixao, ale piłkę odbił Michał Pazdan. Bramkarz Legii przyglądał się tylko jak piłka zmierza w kierunku bramki, ale poleciała kilka centymetrów nad poprzeczką!

• W pole karne dośrodkowywał Bereszyński, był tam Niklić, ale uderzył głową obok bramki.

• Żyro podawał w pole karne do Prijovica, ale nowy nabytek Legii nie doszedł do piłki.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego i po chwili dośrodkowanie w pole karne Legii Warszawa. Najbliżej dotarcia do piłki był Adam Kokoszka, ale zabrakło obrońcy Śląska kilku centymetrów.

• Dobra sytuacja Legii Warszawa! Niezłe dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego z rzutu rożnego, a główkował Jakub Rzeźniczak! Uderzenie obrońcy gości zdołał sparować Mariusz Pawełek!

• Rzut rożny dla Legii Warszawa wykonywał Tomasz Brzyski, ale piłkę po jego dośrodkowaniu pewnie wyłapał Mariusz Pawełek.

• Groźnie znowu pod bramką Legii Warszawa! Flavio wypuścił na wolne pole Jacka Kiełba, ale popularny "Ryba" znalazł się na pozycji spalonej.

• Lekką przewagę osiągnęli piłkarze gości, ale nie potrafią tego jeszcze potwierdzić okazjami bramkowymi.

• Śląsk Wrocław blisko objęcia prowadzenia! Jacek Kiełb uderzał z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Piłka minęła nieznacznie słupek bramki!

• Dwójkowa akcja Nikolić - Prijović, ale brakuje tym piłkarzom jeszcze zgrania.

• Zaczynamy hit 1. kolejki Ekstraklasy!

• Ławka rezerwowych Legia Warszawa: Malarz, Lewczuk, Guilherme, Duda, Saganowski, Kucharczyk, Broź

• Ławka rezerwowych Śląsk Wrocław: Wrąbel, Hateley, Pich, Biliński, Bartkowiak, Grajciar, Dankowski

• - Chciałbym uspokoić kibiców. My naprawdę mocno pracujemy, robimy wszystko, by było lepiej, choć na razie nam to nie wychodzi - mówi po zwycięstwie z FC Botosani Dusan Kuciak.

• Jaki wynik padnie w dzisiejszym meczu? Najprawdopodobniej 1:1, bo obie drużyny rywalizowały ze sobą już cztery razy w tym roku i trzykrotnie padał właśnie taki rezultat. Raz udało się wygrać Legii Warszawa 3:1.

• - Przyjeżdża do nas kandydat na mistrza Polski, który w zeszłym sezonie w meczach z nami pokazał, że potrafi bardzo dobrze grać w piłkę - w ataku pozycyjnym, przy stałych fragmentach gry. Dodatkowo, każdy mecz Śląska z Legią wzbudzał emocje, był na wysokim poziomie. Również wydaje się, że to spotkanie, które nas czeka też takie będzie - zachęca trener Barylski.

• - Kiełb to nasz bardzo fajny transfer. On od razu się wkomponował w drużynę. Uważam, że jest przykładem. Schodząc z boiska powiedział do mnie "przepraszam", a ja byłem z niego bardzo zadowolony - zaznaczył trener Śląska Wrocław.

• Zawodnikiem na którego najbardziej powinni uważać zawodnicy Legii Warszawa jest Jacek Kiełb. Były zawodnik Korony Kielce nieźle wprowadził się do zespołu Śląska Wrocław i jest chwalony przez Tadeusza Pawłowskiego.

• - Nie możemy się doczekać tego starcia i początku ekstraklasy. Pierwszy ligowy mecz zawsze jest wyjątkowy. Zależy nam na tym, by dobrze zacząć sezon - podkreślił trener wicemistrzów Polski Henning Berg.

• W pierwszym meczu Ligi Europy Śląsk Wrocław zremisował bezbramkowo u siebie z IFK Góteborg. I choć do Szwedzi będą faworytem, to lepiej w pierwszym meczu zaprezentowali się piłkarze z Wrocławia. Na wyjeździe awans do kolejnej rundy powinna potwierdzić Legia Warszawa, która wygrała na własnym stadionie z FC Botosani 1:0.

• Witamy podczas relacji LIVE prosto ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego podejmować będą Legię Warszawa. Kto okaże się lepszy w starciu uczestników eliminacji Ligi Europy? Odpowiedź poznamy ok. godziny 20.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - LEGIA WARSZAWA

Hitem 1. kolejki Ekstraklasy bez wątpienia będzie mecz Śląsk Wrocław i Legii. Oba zespoły rywalizują w eliminacjach Ligi Europy i mają za sobą rozegrane w czwartek spotkanie.

Obie drużyny liczą w tym sezonie na sukces i od pierwszej minuty niedzielnego meczu chcą rozpocząć zaciętą walkę o mistrzostwo. O ile we Wrocławiu nastroje kibiców są dobre, o tyle w Warszawie sytuacja staje się napięta. "Wojskowi" z niezbyt dobrej strony zaprezentowali się zarówno w przegranym meczu o Superpuchar z Lechem oraz w wygranym spotkaniu el. LE z FC Botosani.