3

NK Celje

1

• Dziękujemy za uwagę. Z Wrocławia żegna się Maciek Jakubski.

• Koniec meczu! Śląsk pokonuje 3:1 NK Celje po dwóch golach Kiełba i jednym Ostrowskiego. Honorowego gola zdobył Firer. Za tydzień mecz z IFK Goeteborg.

• RYBA po raz drugi! Kiełb wyszedł sam na sam i pewnie pokonał Kotnika.

• Dudu mocno uderza na bramkę gości, ale Kotnik broni.

• Hateley z wolnego, lekko po ziemi, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Ahmedi ukarany kartką za faul na Celiku.

• Celeban wycięty na 20 metrze od bramki. Będzie okazja dla Śląska.

• Bartkowiak potężnie uderza z około 15 metra. W słupek!

• Wracamy do zapowiadanej kilka minut temu zmiany. Bartkowiak wszedł za Grajciara.

• Dośrodkowanie z lewej strony wprost do Firera. Pierwszy strzał broni Pawełek, ale przy dobitce jest bez szans.

• Ostatnia zmiana w ekipie Celje.

• Kartka dla Miskicia.

• Kapitalna akcja Śląska. Bartkowiak świetnie, prostopadle do Ryby, ten piętą do Picha i strzał Słowaka zablokowany.

• Vrhovec dostaje kartkę za brzydki faul.

• Za chwilę na murawie zamelduje się Bartkowiak.

• Kolejna zmiana. Spremo za Omoregie.

• Kiełb fatalnie zagrywa do Grajciara po świetnej kontrze.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Bajde za Miskica.

• Kapitalna, indywidualna akcja Roberta Picha, który kończy ją strzałem zza pola karnego. Na posterunku jest Kotnik.

• Kiełb podaje do Grajciara, który jest przed polem karnym. Strzał Słowaka jednak niecelny i słaby.

• Po rzucie rożnym głową uderza Miskic, ale nad poprzeczką.

• Do głosu doszli goście, ale niewiele z tego wynika.

• Popisowa kontra Śląska, którą na raty kończy Kiełb. Najpierw trafia lekkim strzałem w obrońcę, chwilę później trafia do siatki.

• Znowu blisko Celje! Po rzucie rożnym piłka trafia do niepilnowanego Vrhoveca, który uderza nad poprzeczką.

• Co za szczęście gospodarzy! Omoregie dostał piłkę na 7 metrze, przyjął i uderzył głową. Piłka trafiła w Pawełka, poleciała w kierunku bramki, ale sprzed linii bramkowej wybił ją Pawelec.

• Dudu mocno w pole karne, ale Kiełb nie trafia w piłkę.

• Po raz kolejny bramkarz Celje lepszy w pojedynku biegowym. tym razem podawał głową Ostry, a nabiegał na piłkę Kiełb.

• Grajciar ładnie wypuszcza Dudu, ale Kotnik tym razem wyskakuje z bramki i łapie piłkę.

• Gol dla Śląska. Trochę niespodziewany. Piłkę przed polem karnym dostał Ostry i płaskim, lekkim strzałem pokonał bramkarza gości.

• Gramy.

• Koniec pierwszej części. Bezbramkowy remis z lekkim, podkreślam lekkim, wskazaniem na Śląsk. Słoweńcy z każdą minutą coraz lepsi.

• Z prawej strony dośrodkowuje Omoregie, ale na całe szczęście Miskic kiksuje.

• Z wolnego z 30 metrów uderza Klemencic. Wprost w ręce Pawełka.

• Na murawie leżał Hateley, który teraz mocno utyka.

• Ostry dorzucił piłkę idealnie na głowę Kiełba, ale piłka wylądowała na górnej siatce.

• Z tego miejsca chciałbym pochwalić UEFA. Rozumiem, że polityka i takie tam, ale ten ukraiński sędzia nadaje się do sędziowania na Orliku.

• Nie ma co się oszukiwać - bez Flavio atak Śląska wygląda jeszcze gorzej niż z nim. Do wysokości pola karnego jest nieźle, dalej nędza.

• Pich świetnie przebiegł kilkadziesiąt metrów mijając po drodze obrońców Celje, ale w polu karnym zamiast strzelać, podawał i piłkę przejęli goście.

• Mrsic uderza z dystansu, obok bramki Pawełka.

• Zieliński był sam z piłką przed polem karnym, ale uderzył wysoko w trybuny.

• Ponownie Pich z woleja, znowu w obrońcę.

• Z prawej strony piłkę dogrywa do Picha Ostrowski, ale strzał Słowaka z woleja zostaje zablokowany.

• Rzut rożny wykonany przez Grajciara i kolejny raz Hołota niecelnie główkuje.

• Świetna kontra gospodarzy. Ostrowski do Grajciara, ten po ziemi na 7 metr do Kiełba, ale były zawodnik Korony zostaje zablokowany.

• Pawelec ratuje Śląsk. Ostrowski podał piłkę do Firera i piłka po dośrodkowaniu z lewej strony trafiła do Omoregie, którego zablokował Pawelec.

• Hołota bardzo źle do Ostrowskiego, a była szansa na szybką kontrę.

• Po rzucie rożnym dla gości, główkuje Firer, ale po rykoszecie piłka leci nad bramką Pawełka.

• Celje w końcu pod bramką Śląska. Najpierw Ostrowski przepuścił podanie w środku pola, chwilę później Zieliński się poślizgnął.

• Za Flavio wchodzi Ostry.

• Zmiana w Śląsku. Flavio kontuzjowany!

• Tomek Hołota ostro wślizgiem w środku pola. Piłka na aucie, ale brawa za tę interwencję zasłużone.

• Grający w 10 Śląsk nie rezygnuje z natarcia. Po dośrodkowaniu Hołoty piłkę z głowy Kiełba w ostatniej chwili zdjął obrońca.

• Flavio musi skorzystać z pomocy masażystów.

• Tym razem z lewej strony wrzucał piłkę Grajciar, ale Flavio minął się z nią.

• Ależ okazja dla gospodarzy. Grajciar zagrał na skrzydło do Zielińskiego, ten w biegu dośrodkował i Hołota ponownie główkuje obok bramki.

• Śląsk miał już pierwszą sytuację. Z rzutu rożnego wrzucił piłkę Grajciar, nabiegający Celeban minął się z nią, a stojący za nim Hołota skiksował.

• Sędzia ukraiński trochę się pogubił, nie potrafił zdecydować kto ma zacząć od rzutu z autu.

• Zaczęli.

• Śląsk dziś na biało-zielono. Celje na żółto-czarno.

• Piłkarze już na boisku. Przywitanie, losowanie i gramy.

• Na ławce wrocławian praktycznie sami młodzieżowcy. Idzik i Pałaszewski nawet nie debiutowali jeszcze w Ekstraklasie.

• Skład Śląska bez niespodzianek. Brakuje oczywiście nowych zawodników, którzy podpisali kontrakty w tym tygodniu, ale zagrają w kolejnej rundzie. Mowa o Kokoszce i Gecovie.

• Pod trybuną prasową siedzi kilka sztuk kibiców NK Celje. Chwilę temu nawet coś pokrzyczeli.

• Ławka Celje: Mujcinovic, Klemencic, Bajde, Ahmedi, Sporn, Pungarsek, Spremo.

• Ławka Śląska: Wrąbel, Ostrowski, Machaj, Bartkowiak, Idzik, Dankowski, Pałaszewski.

• W pierwszym meczu wygrali wrocławianie po bramce Roberta Picha.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za niespełna pół godziny rewanżowy mecz w Lidze Europy pomiędzy Śląskiem i NK Celje.