• Idealne podanie Lipskiego w kierunku Monety. Ten uderzył z lewej strony. Za wysoko...

• Mazek z dystansu. Bardzo niecelnie

• Bence Mervo zmieniony przez Konrada Kaczmarka

• Szybka akcja Śląska. Dudu dośrodkował w pole karne, lecz Mervo minimalnie się mylił.

• To powinien być gol! Lipski bez problemu oszukał Dvaliego w polu karnym, lecz zamiast uderzać, podał do Efira. Ten prosto w ręce Abramowicza

• Dwójkowa akcja rezerwowych: Monety oraz Efira, przyniosła dośrodkowanie do Hanzela. Ten padł na ziemię w polu karnym. Arbiter nie dopatrzył się faulu.

• Konczkowski dobrze zagrał w pole karne do Lipskiego. Reprezentant Polski u21 nie zdołał jednak opanować futbolówki

• Wymiana podań Lipskiego ze Stępińskim, zakończona strzałem tego drugiego. Jak zwykle na posterunku Abramowicz.

• Lipski wykonywał kolejny rzut rożny. Piłkę odebrał Zieńczuk, opanował ją i uderzył. Pewnie Abramowicz

• Dudu nie chcąc ryzykować starcia z Mazkiem, wybił piłkę na aut pod wlasnym polem karnym

• Teraz rzut wolny dla Śląska. Wykonywał Hateley. Piłka stworzyła nieco chaosu w polu karnym Ruchu, lecz w końcu wszystko wyjaśnił Putnocky

• Druga zmiana w szeregach Śląska.Krzysztof Ostrowski za Jacka Kiełba

• Po dosrodkowaniu Lipskiego uderzał Oleksy.Leciutko

• Gecov faulował pędzącego Surmę. Nie było żadnego większego zagrożenia. Ale będzie - arbiter wskazał na rzut wolny

• Oleksy faulowany w defensywie przez Hołotę.

• Stępiński fajnie wyruszył z piłką do przodu, ale nie poradził sobie w starciu z Celebanem.

• Zieńczuk dośrodkował w pole karne. Ogromne zamieszanie nie przyniosło jednak żadnego strzału

• Dudu przedarł się lewa stroną, lecz pod polem karnym zatrzymał go Konczkowski

• Mazek trochę zbyt mocno podał w kierunku Konczkowskiego w związku z czym piłkę przejął Dudu

• Hołota wygrał co prawda starcie z Oleksym, lecz futbolówka uciekła mu na aut. Akcja Śląska na chwilę zatrzymana.

• Bardzo dobre rozegranie Dudu. Dośrodkował w pole karne w kierunku Picha. Ten jednak uderzył nieco niecelnie.

• Kolejna spokojna i pewna interwencja Abramowicza. Spokojnie wyłapał długie podanie Grodzickiego w kierunku Stępińskiego.

• Ostatnie minuty przyniosły jedynie obustronną wymianę podań w środku boiska. Bez groźniejszych ataków

• Gecov wykorzystał konsekwentnie konstruowaną przez piłkarzy Śląska akcję i uderzył na bramkę. Bardzo niecelnie

• Premierowa roszada tego spotkania. Dudu Paraiba zmienił Mariusza Pawelca.

• Arbiter podczas wykonywania rzutu rożnego przez Lipskiego, dopatrzył się faulu Grodzickiego na Dvalim. Chwila przerwy

• Ciekawe zagranie Grodzickiego w kierunku Mazka, dobrze odczytał Dvali. Będzie korner dla Niebieskich

• Po dośrodkowaniu z kornera Śląska, z kontratakiem wybiegł Stępiński. Młody napastnik przemierzył całą długość boiska. Dopiero pod polem karnym zahamował go Mervo

• Skuteczna postawa Oleksego w obronie sprawiła, że rajd Hołoty nie przyniósł wymiernego efektu

• Zieńczuk dośrodkował w pole karne, ale piłkę wypiąstkował Abramowicz.

• Hanzel z dystansu. Zbyt lekko i oczywiście żeby zaskoczyć Abramowicza

• Bardzo dobre zachowanie Abramowicza. Przejął piłkę poza swoim polem karnym.

• Hateley zagrał z wolnego prosto w pole karne. Futbolówkę przejął Celeban, po czym uderzył w kierunku bramki. Spokojnie Putnocky

• Po podaniu do Mervo,Kiełb bez piłki wywalczył rzut wolny w starciu z Oleksym.

• Szybki kontratak Lipskiego i Mazka niecelnym podaniem zepsuł Zieńczuk

• Kiełb mocno dośrodkował w kierunku Picha. Ten jednak łatwo stracił piłkę

• Obyło się bez zmian w przerwie. Do walki w drugiej połowie przystąpili dokładnie ci sami zawodnicy, co od pierwszej minuty

• Śląsk rozpoczął drugą część gry

• Obie jedenastki powróciły już na murawę. Wszyscy wyglądają na mocno zmotywowanych na wyszarpnięcie trzech punktów dla swego zespołu.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek. We Wrocławiu z pewnościa nie można jednak narzekać na nudę

• Po rogu, Śląsk był blisko zdobycia bramki. Tym razem się jednak nie udało

• Z kontratakiem wybiegł Mervo. Na połowie rywali podał do Kiełba, który w starciu z Konczkowskim wywalczył korner.

• Zieńczuk z wolnego dośrodkował prosto w kłębiących się pod bramką zawodników. Najwyżej do piłki wyskoczył Pawelec

• Żółta kartka dla Mariusza Pawelca za faul na Mazku przed polem karnym. Będzie jeszcze rzut wolny.

• Po podaniu Konczkowskiego, w polu karnym pokazał się Mazek. Przegrał jednak starcie z rywalami i od bramki rozpocznie Abramowicz

• Ależ było blisko! Mervo, kryty przez Koja, dołożył nogę i skierował piłkę prosto w poprzeczkę.

• Fajny powrót Mazka do obrony uchronił swój zespół przed akcją Śląska

• Po rajdzie Konczkowskiego, piłkę dostał Surma. Przegrał jednak starcie z jednym z rywali w związku z czym akcja Ruchu umarła

• Po podaniu Mazka, Lipski przegrał starcie w polu karnym z Dvalim.

• Po akcji Mazka uderzał Zieńczuk. Prosto w Gecova. Za chwilę kolejny korner.

• Hateley zagrywał w pole karne. Za głęboko, w związku z czym piłkę złapał Putnocky.

• Abramowicz bardzo pewnie wyłapał piłkę po kornerze Lipskiego.

• Mazek ponownie dośrodkował w pole karne w stronę Stępińskiego. Piłkę jednak przejęli gospodarze. Chwile później piłkę pod bramkę skierował Oleksy. Będzie rzut rozny dlaNiebieskich

• Po błędzie Dvalego, skrzydłem wyruszył Mazek. Tym razem nie sprostał jednak wymaganiom obrońców Śląska

• Po stałym fragmencie gry, piłkę spokojnie wybili goście. Z kontratakiem usiłował wyjść Stępiński, lecz uległ Zielińskiemu

• Z ostrego kąta, otoczony przez czterech rywali, uderzał Pich. Golkiper Ruchu wybił futbolówkę na rzut rożny

• Hateley oszukał Koja i sprytnie podał do Kiełba. Ten jednak został uprzedzony przez Konczkowskiego.

• Hateley świetnie dośrodkował w pole karne, ale jeszcze lepiej interweniował Putnocky.

• Po podaniu Picha, uderzał Hołota. Tym razerm zbyt lekko aby zaskoczyłl Putnockiego

• Piłka po dośrodkowaniu Lipskiego poleciała prosto w ręce Abramowicza

• Nieatakowany Zieńczuk spokojnie wbiegł sobie w pole karne. Zatrzymał go dopiero Celeban. Będzie korner

• Kiełb długo walczył po prawej stronie, lecz w skutek dobrej postawy Oleksego, musiał się wycofać.

• Piłkę po stałym fragmencie na korner wybił Oleksy. Rzut rożny natomiast nie przyniósł nawet strzału.

• Po faulu Oleksego, rzut wolny dla swego zespołu wywalczył Gecov.

• Równie szybko swój atak skonstruowali gospodarze. W polu karnym nie dali jednak rady powracającemu Lipskiemu

• To powinien być gol! Doskonały kontratak Ruchu. Wspaniałą szarżą popisał się Mazek. Uciekł Zielińskiemu i pod polem karnym, skierował futbolówkę w polu karnym. W ostatniej chwili Zieńczuka przed dołożeniem nogi powstrzymał Kiełb.

• Hateley próbował wejść w pole karne, ale do końca skutecznie jego poczynania kontrolował Grodzicki.

• Po wrzutce Lipskiego, z linii pola karnego uderzał Mazek. Trafił jednak w jednego z obrońców wrocławian

• Oleksy przebił się lewą stroną boiska, lecz przegrał starcie z Kiełbem

• Mazek chciał wypuścić prostopadłą piłką Konczkowskiego, lecz zawodnicy Ruchu nie dogadali się tym razem

• Zieliński zatrzymał szarżującego Mazka. Kontratak chorzowian zatrzymany

• Pewnie w swojej bramce zachowuje się także Putnocky. Dobrze poradził sobie ze strzałami Hołoty oraz Kiełba.

• Zieńczuk przejął futbolówkę w środku boiska i posłał ją w pole karne. Nogę dostawił Hanzel, lecz spokojnie interweniował Abramowicz

• Konczkowski znalazł sobie trochę miejsca w środku boiska, lecz niecelnie, bo za plecy, podał do Mazka

• Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Po szybkiej akcji Mazka i podaniu do Konczkowskiego, uderzał czający się w polu karnym, Stępiński. Prosto w ręce Abramowicza

• Hołota poradził sobie z Oleksym i zagrał wysoką piłkę w pole karne. Futbolówka przeleciała obok Mervy i Picha po czym wylądowała dopiero przy Konczkowskim.

• Pierwsze dziesięć minut nie przyniosło żadnego groźniejszego strzału. Oba zespoły skupiły się na spokojnej wymianie podań oraz próbie poznania dzisiejszych możliwości przeciwników. Czy kolejne chwile sprawią, że zawodnicy bardziej się rozkręcą i odważniej ruszą do przodu?

• Za mocne zagranie do Stępińskiego. Młody napastnik nie był w stanie odebrać piłki

• Mervo z dystansu.Lekko i niecelnie. Od bramki wznowi Putnocky

• Surma dostał piłkę od Zieńczuka i skierował ją w pole karne. Prosto pod nogi rywali.

• Prawą stroną chorzowianie wymienili kilka podań, lecz nie zdołali przebić się głębiej pod bramkę Śląska

• Ruch długo konstruował sobie sytuację, lecz nic z tego nie wyszło. Stępiński nie zdołał opanować piłki w polu karnym wrocławian.

• Po kolejnym kornerze piłkę wypiąstkował Putnocky

• Po rzucie rożnym piłkę nad bramką wybił Surma. Będzie kolejny róg

• Długie podanie skierował futbolówkę w okolice pola karnego Ruchu. Tam w starciu z Kojem, korner wywalczył Kiełb.

• Od środka chorzowianie. Gra rozpoczęta!

• Arbiter główny wyprowadził juz obie jedenastki. Kapitanowie wylosowali strony - możemy więc już powoli zaczynać.

• Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę, a teraz spedzają ostatnie minuty w szatni. Niebawem rozpoczynamy

• Względem spotkania przed tygodniem w wyjściowej jedenastce Ruchu dwie zmiany. Zamiast Łukasza Monety ponownie od pierwszej minuty zagra Marek Zieńczuk, a Macieja Iwańskiego zastąpił Łukasz Hanzel. Dla 29-latka to premierowe spotkanie od pierwszej minuty w barwach Ruchu

• Niefortunnie ułożyło się także spotkanie Niebieskich. Jasmin Burić wyciągał co prawda piłkę z siatki aż trzykrotnie, jednak sędzia Marciniak, uznał tylko jedno trafienie. Trzy bramki zapisał natomiast Kolejorzowi. Mimo naprawdę solidnej gry i gola Mariusza Stępińskiego, ulegli szarżującemu Lechowi. Na poznaniaków, a szczególnie Darko Jevticia, nie było mocnych

• Z poprzedniej kolejki punktowo lepiej wyszli dzisiejsi gospodarze. W piątek zremisowali 2:2 w Kielcach z tamtejszą Koroną. Wrocławianie mogą jednak mówić o pechu. Po golach Tomasza Hołoty oraz Laszy Dwali'ego prowadzili 2:0. Kielczanie wyrównali dopiero w końcówce- mocno wątpliwy rzut karny wykorzystał Airam Cabrera.

• Komplet oczek jak najbardziej jest w zasięgu Niebieskich. I to nie tylko ze względu na sytuację w tabeli, w której zajmujący siódmą pozycję goście, znajdują się dużo wyżej niż piętnasty Śląsk. Za Ruchem przemawia przede wszystkim dobra forma ostatnimi czasy. Mimo różnych rezultatów, kibice chorzowian chyba nie mogą narzekać na mało efektowną grę swych ulubieńców.

• O zwycięstwie dla swojego szkoleniowca z pewnością marzą goście. Waldemar Fornalik obchodzi bowiem dzisiaj swój mały jubileusz. Po raz 150. poprowadzi Ruch podczas ekstraklasowego starcia. Czy w prezencie od swych zawodników dostanie trzy punkty?

• Już za nieco ponad 45 minut zabrzmi premierowy gwizdek we Wrocławiu. Lokalny Śląsk podejmie tutaj chorzowski Ruch. Kibice, którzy pojawią się na trybunach, mogą spodziewać się spotkania pełnego emocji. Zarówno gospodarze jak i Niebiescy bardzo pragną zwycięstwa, więc na pewno nie zabraknie im motywacji

Zapowiedź: Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów LIVE! Rumak debiutuje we Wrocławiu

Po dwóch wygranych Wisły i pechowym remisie z Koroną w Kielcach, sytuacja Śląska stała się dramatyczna. W sobotę wrocławianie muszą wygrać z Ruchem, by chociaż zmniejszyć dystans do bezpiecznej pozycji. Chorzowianie muszą jednak także punktować, jeśli nie chcą wypaść z górnej ósemki.

Dla trenera Rumaka to będzie zresztą debiut przed wrocławską publicznością i chociaż sam przyznaje, że faworytem jest Ruch, to liczy na wygraną po ciężkim boju. Czy jednak Śląsk stać na walkę i narzucenie swojego stylu gry?

Śląsk Wrocław uległ Ruchowi Chorzów 3:2