Śląsk Wrocław

1

Wisła Kraków

0

• W wyrównanym meczu gospodarze lepsi o wspaniałą bramkę Roberta Picha. Czy to wygrana zasłużona? Czy Śląsk zagrał porywająco? Obie odpowiedzi są na nie, ale to nie ma znaczenia. Śląsk kończy sezon zasadniczy na 4 miejscu. Z Wrocławia dziękuje Maciek Jakubski.

• Koniec meczu! Śląsk wygrywa 1:0!

• Guerrier z ostrego konta w boczną siatkę.

• Guerrier blisko wyrównania! Pawełek wyszedł z bramki i zawodnik Wisły przelobował bramkarza Śląska. Nie trafił jednak do bramki.

• Tym razem kartka dla wrocławianina, a konkretnie Danielewicza.

• Z wolnego wrzuca Grajciar i Buchalik dość niepewnie piąstkuje.

• Za faul na Flavio żółtą kartką ukarany Sadlok.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Stępiński za Barrientosa.

• Głową strzelać próbował Guerrier, ale obok słupka.

• Garguła za Burligę.

• Powinien być karny dla Śląska! Jović pomógł sobie ręką we własnym polu karnym, ale bez reakcji słabego dziś sędziego Raczkowskiego.

• Kolejna szarża Picha, tym razem zatrzymał się na obrońcy Wisły.

• Jak padła bramka? Z rzutu wolnego wrzucał Grajciar, piłkę przed pole karne wybili obrońcy, a tam pięknym strzałem z woleja, w stylu Waldka Soboty, popisał się Pich.

• GOL DLA ŚLĄSKA! ROBERT PICH!

• Kartka dla Burligi za faul na Flavio.

• Trener Pawłowski jest przewidywalny. Za Machaja Grajciar.

• Wrzutka Jovicia z prawej strony i Pawełek piąstkuje przed siebie.

• Barrientos z daleka, z dystansu, niecelnie.

• Flavio za Ostrego. Logiczna zmiana. Ostry słaby jak przecinak.

• Za chwilę zmiana w Śląsku. Wjedzie Flavio.

• Pierwsza zmiana w Wiśle. Za słabego Boguskiego Stjepanović.

• GOLAAAAAAAAAANIEMA! Głowacki uderzył z wolnego z 35 metrów w poprzeczkę bramki Pawełka, a dobitka Stilicia świecą poszła w niebo.

• Dobra akcja Picha z Marco Paixao, ale Portugalczyk nie trafia w piłkę.

• Goście powinni prowadzić. Stilić pięknie zagrał do Burligi nad głowami obrońców, ale strzał obrońcy z woleja był niecelny.

• Dobra, szybka kontra Wisły, ale Guerrier zatrzymał się na Hołocie.

• Śląsk zaczyna II połowę. Machaj do Marco Paixao.

• Do przerwy całkowicie zasłużony remis 0:0. Z boiska wiało nudą, choć kilka sytuacji było. Głównie po kiksach obrońców, ale napastnicy obu drużyn nie zagrozili poważniej Buchalikowi i Pawełkowi.

• Koniec pierwszej połowy o której chyba wszyscy na stadionie chcieliby zapomnieć.

• Przez dłuższą chwilę po starciu z Hateleyem na murawie leżał Burliga, ale już wszystko jest w porządku.

• Wisła mogła objąć prowadzenie, ale kapitalną wrzutkę Stilicia zmarnował Guerrier, który głową z 5 metrów nie trafił do siatki.

• Dudka fauluje brzydko Machaja i tym samym przerywa kontrę Śląska. Zasłużona kartka.

• Machaj z wolnego w mur, ale piłka po zagraniu Picha trafia w pole karne, gdzie Danielewicz strzela wysoko ponad bramką.

• Rzut wolny dla Śląska z ok. 35 metrów.

• Stilić płasko w gąszcz nóg, ale wrocławianie wybijają piłkę, a strzał jednego z Wiślaków z dystansu leci daleko od bramki Pawełka.

• Wreszcie coś się dzieje. Rzut wolny dla Wisły z narożnika pola karnego.

• Pich próbował z dystansu i trzeba przyznać, że nie pomylił się za bardzo.

• Kolejne minuty walki w środku pola.

• Śląsk bardzo blisko zdobycia gola. Z wolnego wrzucał piłkę Machaj, a strzał Marco Paixao głową o centymetry minął bramkę Wiślaków.

• Mecz ponownie toczy się w środku pola. Obie drużyny grają blisko siebie nie zostawiając za wiele miejsca na rozgrywanie piłki.

• To powinna być bramka dla Wisły. Boguski ładnie wrzucił na 11 metr przed bramką Pawełka, a tutaj niepilnowany Guerrier skiksował!

• Z rzutu wolnego z 30 metrów uderza Hateley. Wysoko ponad bramką.

• Wywołaliśmy wilka z lasu. Szybka akcja gospodarzy. Machaj wprawdzie pogubił się przed polem karnym, ale Pich zdążył uderzyć w środek bramki. BUchalik wypluł piłkę przed siebie, wprost pod nogi Marco Paixao, ale skończyło się na rzucie rożnym.

• Spokojny początek spotkania. Warto przypomnieć, że wynik 0:0 jest korzystniejszy dla Śląska, który zremisował 1:1 w Krakowie.

• Już wiemy jak gra Śląsk. Na skrzydłach Pich z Ostrowskim, na lewej obronie Pawelec, a na środku obrony Celeban z Hołotą.

• Stilić do Boguskiego i gramy!

• Jeśli Śląsk będzie grał tak anemicznie jak brzmi jego nowy hymn, to raczej sukcesów wrocławskiej drużynie nie wróżę.

• W dniu dzisiejszym debiutuje na Stadionie Miejskim... nowy hymn Śląska. Właśnie przy nim wychodzą piłkarze.

• Trener Moskal z kolei w miejsce chorego Pawła Brożka wystawił Boguskiego.

• Trener Pawłowski zaskoczył składem i posadził na ławce beznadziejnego w ostatnich spotkaniach Flavio. Zamiast niego na skrzydło wskoczył... i tu właśnie mamy zagwozdkę, bo dopóki nie zobaczymy ustawienia Śląska na boisku to ciężko będzie określić, czy na skrzydle gra Ostrowski czy Machaj.

• Witamy na kwadrans przed meczem Śląsk - Wisła. Mecz przyjaźni w którym zmierzy się czwarty i piąty zespół tabeli. Stawką meczu jest czwarta lokata i cztery mecze u siebie w rundzie finałowej.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - WISŁA KRAKÓW

WISLA--SLASK

Mecz przyjaźni zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Gospodarze spotkania po tym, jak przed dwoma tygodniami przełamali niemoc i zanotowali długo oczekiwane zwycięstwo pokonując Lechię, w minionej kolejce znów przegrali, tym razem z Lechem Poznań. Mimo to podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mogą być pewni gry w ósemce.

Wisła po wygranej z Koroną przedłużyła swoje szanse na realizację celu, czyli awans do europejskich pucharów. Mecz ze Śląskiem zadecyduje, która drużyna zajmie czwarte miejsce. A to ma znaczenie, bo cztery pierwsze zespoły w drugiej fazie rozgrywek więcej meczów zagrają u siebie.