2

• Dziękujemy za uwagę.

• Ciekawe widowisko w Zabrzu. I Górnik i Lechia zagrała dobre spotkanie, więc można uznać ten rezultat za sprawiedliwy.

• Koniec meczu! Remis w Zabrzu!

• Mija pierwsza minuta doliczonego czasu. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie okazji na zdobycie gola.

• Sędzia doliczył co najmniej trzy minuty.

• Zmiana w Lechii Gdańsk. Boisko opuszcza Łukasik. Zastępuje go Adam Dzwigała.

• Widać dobrą współpracę między Łuczakiem i Plizgą. Owocuje wspólne granie w rezerwach.

• Zmiana w Górniku. Gergela zastąpi Kurzawa.

• Swoją okazję miała także Lechia! Wiśniewski uderzał, ale broni Steinbors.

• Leković otrzymuję żółtą kartkę za faul na zawodniku Górnika.

• Makuszewski się wykłócał, ale sędzia decyzji nie zmienił. Plizga dośrodkował idealnie na głowę Łuczaka i napastnik Górnika doprowadził do wyrównania.

• Gol! Wojciech Łuczak!

• Makuszewski nie mógł pogodzić się z decyzją o rzucie rożnym dla Górnika i otrzymał żółtą kartkę.

• Rzut wolny dla Górnika. Na uderzenie zdecydował się Plizga, ale piłkę zdołał wypiąstkować Bąk.

• Zmiana w Lechii Gdańsk. Vranjes zastąpiony przez Piotra Wiśniewskiego.

• Kilka rzutów rożnych pod rząd Górnika. W ostatnim z nich mogło być groźnie, ale sędzia widział faul zawodnika gospodarzy na rywalu.

• Uderzenie zza pola karnego Gergela, ale będzie tylko rzut rożny.

• Radość na trybunach w Zabrzu! Ale bramki nie ma! Gergel był na pozycji spalonej i nie można uznać jego trafienia.

• A jak padła bramka dla Lechii? Z lewej strony dośrodkowywał po ziemi Vranjes, a piłkę do bramki skierował Colak.

• Dyskusja z sędzią i Rafał Kosznik otrzymał żółtą kartkę.

• Zmiana w Górniku. Plizga zastępuje Jeża.

• Druga bramka Colaka!

• Zmiana w Lechii Gdańsk. Grzelczaka na boisku zastąpił Bartłomiej Pawłowski.

• Górnik Zabrze - Lechia GdańskGórnik Zabrze - Lechia GdańskGórnik Zabrze - Lechia Gdańsk

• Colak zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ale nie trafił nawet w bramkę.

• Przebudzenie Górnika! Najpierw po dośrodkowaniu Madeja uderzał Łuczak! Bąk uratował swój zespół! Dobitka Jeża obok bramki!

• Steinbors ratuje Górnika! Vranjes najpierw uderzał z głowy, potem poprawiał, ale nie dał się pokonać bramkarz gospodarzy!

• Stracona bramka trochę sparaliżowała Górnika Zabrze. Zdobywca gola dośrodkowywał z prawej strony, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do piłki.

• No to mamy także przypadkową bramkę po stronie Lechii. Dośrodkowanie Makuszewskiego, w polu karnym poślizgnął się Adam Danch. A z bliska do siatki wpakował piłkę Antonio Colak.

• Wyrównanie Lechii! Bramka Colaka!

• Pierwsza akcja w tej części gry była autorstwa Górnika. Dośrodkowanie Madeja trafiło wprost w ręce Mateusza Bąka.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Zapowiada się ciekawe widowisko!

• Podsumowując pierwszą połowę. Do zdobycia bramki przez Górnik lepiej prezentowała się Lechia. Potem wszystko obróciło się o 180 stopni. Bąk mógł się mimo wszystko lepiej zachować przy strzale Magiery, więc jest trochę winny obecnej sytuacji Lechii.

• Koniec pierwszej połowy! Górnik Zabrze prowadzi do przerwy 1:0!

• Dośrodkowanie Makuszewskiego w pole karne, ale piłkę łapie Steinbors.

• Uderzać mógł zarówno Madej jak i Jeż. Słowak podał na lewą stronę do Kosznika, ale ten fatalnie dośrodkował w pole karne.

• Po dośrodkowaniu Makuszewskiego piłka doszła do Vranjesa, ten był chyba tym faktem zaskoczony i uderzył ponad poprzeczką.

• Sędzia uznał, że Colak nie był na spalonym i pozwolił grać dalej. Napastnik Lechii zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, ale tam piłkę zdołał wybić Adam Danch.

• Niepotrzebny faul Sobolewskiego przed polem karnym Lechii i sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

• Ale się rozegrał Górnik Zabrze. Dośrodkowanie Kosznika. Uderzał z głowy Łuczak, ale obok bramki.

• Było groźnie. Dośrodkowanie Magiery, do piłki wyskakuje Sobolewski. Tym razem nad poprzeczką.

• Szybka kontra Górnika. Po prawej stronie znalazł się Gergel i zdecydował się na indywidualną akcję. Wywalczył rzut rożny.

• Roman Gergel wszedł nakładką w zawodnika Lechii, ale sędzia był tym razem pobłażliwy dla pomocnika Górnika.

• Górnik obejmuje trochę niespodziewanie prowadzenie, bo można powiedzieć, że nic nie prezentował w tym meczu. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Magiera. Piłka nabrała rotacji i choć odbił ją Mateusz Bąk, to wpadła ona do bramki.

• Gol dla Górnika! Mariusz Magiera!

• Pierwszą żółtą kartkę ma na swoim koncie zawodnik Górnika. Jest nim Adam Danch.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii. Łuczak mija się z piłką, trafia ona do Kosznika, ten musiał się z nią obrócić i ostatecznie oddał lekki strzał na bramkę, z którym poradził sobie Bąk.

• Madej posłuchał głosu kibiców i zdecydował się na uderzenie. Piłka powędrowała obok bramki.

• Na razie najpewniejszym punktem w defensywie Górnika jest Dominik Sadzawicki.

• W polu karnym Górnika piłka powoli wędrowała do Antonio Colaka, ale zdołał interweniować Mariusz Magiera. Słaby fragment spotkania w wykonaniu zabrzan.

• Bardzo dobre uderzenie Vranjesa z dwudziestu kilku metrów. Górnika ratuje niezła interwencja Steinborsa.

• Uderzenie Sobolewskiego zza pola karnego, po rykoszecie wyszła poza boisko.

• Bliski zdobycia bramki mógł być Stojan Vranjes, ale w ostatnim momencie piłkę sprzed nogi wybił mu Dominik Sadzawicki.

• Piotr Grzelczak sfaulował ostro Łukasza Madeja i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Dobrze dyspozycję pokazuje dzisiaj Roman Gergel.

• Przewagę w pierwszych minutach ma Lechia Gdańsk. To ona częściej jest znajduje się przy piłce. Ładniejsze akcje są jednak po stronie Górnika Zabrze.

• Na uderzenie zdecydował się również Ariel Borysiuk, ale piłka powędrowała wprost w Steinborsa.

• Niezła akcja Górnika Zabrze. Na uderzenie zdecydował się Roman Gergel, ale piłka powędrowała obok bramki.

• Prostopadła piłka do Antonio Colaka, ale napastnik Lechii Gdańsk znalazł się na pozycji spalonej.

• Rozpoczynamy spotkanie w Zabrzu!

• Sędzią meczu będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

• Na meczu jest również obecny trener Ruchu Chorzów Jan Kocian. Obserwować będzie on swojego rywala w nadchodzących Wielkich Derbach Śląska.

• Piłkarze są już po rozgrzewce, za dziesięć minut rozpoczynamy spotkanie.

• Faworytem niemieckich właścicieli Lechii jest Tomasz Hajto, którego wybór zawetował jednak zarząd klubu na czele z Dariuszem Krawczykiem. Przeciwni zatrudnieniu Wybitnego Reprezentanta Polski są również kibice. W międzyczasie pojawiła się kandydatura Thorstena Finka, a niedawno również Ricardo Moniza, zwolnionego z TSV 1860 Monachium.

• Do gry po półtorarocznej absencji powrócił już Mariusz Magiera, coraz bliżej powrotu do gry są też Armin Cerimagić i Bartosz Iwan. Trochę dłużej będzie dane poczekać kibicom na Mariusza Przybylskiego i Błażeja Augustyna, lecz i bez tych zawodników drużyna z Zabrza radzi sobie bardzo przyzwoicie. Nie zagra również Seweryn Gancarczyk.

• W Lechii Gdańsk kontuzjowani są tylko Kevin Friesenbichler i Mavroudis Bougaidis.

• Oba zespoły rozegrały ze sobą dotychczas 35 pojedynków, w których górą aż osiemnaście razy byli zabrzanie. „Biało-zieloni” zwyciężali jedynie ośmiokrotnie, a pozostałe dziewięć meczów zakończyło się podziałem punktów.

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Trela, Aleksić, Dźwigała, Kacajew, Możdżeń, Pawłowski, Wiśniewski

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kuchta, Słodowy, Kurzawa, Plizga, Mańka, Małkowski, Zachara

• Na trybunach stadionu pojawił się Tomasz Hajto.

• Największym zaskoczeniem jest brak w składzie Górnika Mateusza Zachary. Napastnik gospodarzy narzeka na dolegliwości bólowe i zastąpiony został przez Wojciecha Łuczaka.

• Witamy podczas relacji LIVE z niedzielnego spotkania T-Mobile Ekstraklasy! Górnik Zabrze podejmuje na Roosevelta Lechię Gdańsk.