Jagiellonia Białystok

1

Cracovia

2

• Dobre widowisko w Białymstoku zakończone zwycięstwem Cracovii. Mecz był dość wyrównany, ale jednak to Pasy wypracowywały lepsze sytuacje i odniosły zasłużone zwycięstwo. Cracovia doskakuje do pierwszej ósemki i ma już tylko punkt mniej od dzisiejszego rywala. To tyle z mroźnej stolicy Podlasia! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Cracovia wygrywa w Białymstoku 2:1!

• Boljevic za Budzińskiego. Świetny mecz tego gracza.

• Cracovia mogła dobić Jagiellonię, ale strzały Dudzica i Saidiego świetnie broni Słowik, a dobitka Budzińskiego przeleciała obok bramki!

• Fatalne dośrodkowanie Quintany w niezłej szansie gospodarzy.

• Nie będzie więc jeszcze pierwszego meczu Jagiellonii bez zdobytego gola na nowej części Stadionu Miejskiego. Cracovia teraz przytomnie utrzymuje się przy piłce.

• Pogramy trzy minuty dłużej.

• Chilijczyk dopada do odbitej piłki przed pole karne i płaskim strzałem nie daje szans Pilarzowi! Emocje nie gasną!

• GOOOOOOOOLLLL!!!! Alexis Norambuena!

• Gajos zagrał zbyt mocno do wychodzącego na czystą pozycję Quintany.

• Zmiana w zespole Stawowego. Za Strausa wchodzi Dudzic.

• Składna akcja Jagiellonii zakończona rakietą 'ziemia-powietrze' Tosika.

• Budziński psuje okazję do kontry dla Cracovii.

• Leży na boisku Ntibazonkiza, ale specjalnie nie ucierpiał, bo po przerwani gry i akcji Jagiellonii szybko się podniósł.

• Plizga w dobrej sytuacji uderza ponad bramką Pilarza!

• Bardzo brzydkie starcie Roka Strausa z Norambueną, ale na szczęście bez strat ludzkich.

• Fenomenalny rajd Budzińskiego, ale też zagranie do będącego na spalonym Saidiego.

• Krakowianie spokojnie, bez pośpiechu, ale też trudno im się dziwić. Mają w Białymstoku znakomity rezultat.

• Ależ źle Quintana! Była kapitalna okazja do kontry, ale Hiszpan zmarnował ją złym podaniem!

• 2:0, a trener Stawowy nadal szaleje przy linii bocznej.

• Próba odpowiedzi Piątkowskiego, ale strzał ląduje na trybunach Stadionu Miejskiego.

• Baran zmieniony przez Dzalamidze. Ta zmiana była przygotowana już przed bramką.

• Pasy znowu rozklepały defensywę gospodarzy! Marciniak zagrywa wzdłuż bramki do Nowaka, a ten umieszcza piłkę w pustej bramce! Czyżby koniec emocji?

• GOOOOOOOOOOOLLL!!! Nowak po raz drugi!

• Rozklepały Pasy obronę Jagiellonii, ale znowu odbił strzał Nowaka Słowik!

• Wracający Straus przerywa akcję Cracovii.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Kosanovicia pewnie łapie Słowik

• Żółta kartka również dla Barana za nieprzepisowe zatrzymanie Nowaka. Rozkręcił się sędzia, w pierwszej połowie puszczał dużo gorsze przewinienia.

• Żółta kartka dla Stebleckiego za spóźniony wślizg na nogi Tosika. Piłkarz Cracovii pokazuje, że to był jego pierwszy faul, ale od kiedy to ma jakieś znaczenie?

• Piątkowski z dystansu! W środek bramki i łapie piłkę Pilarz.

• Wpuszczony w pole karne Straus uprzedzony przez Pilarza. Coraz groźniej atakują Żółto-Czerwoni.

• Jaga przycisnęła. Gajos dośrodkowuje w pole karne, gdzie ofiarnie wybija piłkę Dąbrowski.

• Niesamowite!!! Piątkowski do Gajosa, a ten strzela z 14 metrów w poprzeczkę bramki Pasów!!! Po chwili ten sam piłkarz zostaje zablokowany na 7. metrze po akcji Quintany!!!

• Była okazja do kontry dla Jagi, ale Gajos fatalnie wypuścił sobie piłkę i ją stracił.

• Straus w szesnastkę do Quintany, ten uderza, ale golkiper gości skutecznie do boku odbija piłkę.

• Żółta kartka dla Marciniaka. Zupełnie inne kryteria arbitra Raczkowskiego po przerwie.

• Stałe fragmenty gry obu drużyn zdecydowanie wymagają dalszych treningów.

• Szeliga niecelnie strzela z dystansu, ale piłka jeszcze smyrnęła któregoś z Jagiellończyków i jest kolejny rzut rożny.

• Strzał głową Piątkowskiego po rzucie rożnym zostaje zablokowany, a centra Plizgi złapana przez Pilarza. Po chwili korner wywalczyli długą piłką goście.

• Bekim Balaj opuszcza plac gry, a w jego miejsce Dawid Plizga.

• Piątkowski wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

• Tiki-taka gości sprawia, że biegają oni więcej od Jagiellonii. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Zobaczymy, jak będzie w końcówce pod względem kondycyjnym obu drużyn.

• Delikatny taktyczny faul Gajosa na Budzińskim i żółta kartka. Pierwsza w tym spotkaniu. Niezbadane są wyroki sędziów.

• Dośrodkowanie Quintany, piłka odbiła się jeszcze od Ukaha, ale Pilarz nie miał problemów z interwencją.

• Znowu szansa dla Pasów! W kontrataku defensywę Jagiellonii zakręcił Steblecki, ale uderzył wprost w Słowika, a poprawka Budzińskiego z dystansu okazała się niecelna!

• Ależ szansę miał Steblecki!!! Po błędzie Strausa zawodnik Cracovii znalazł się przed Słowikiem, ale uderzył minimalnie obok bramki!!! Było groźnie!

• Dwa dośrodkowania Quintany zbyt krótkie, żeby stworzyć zagrożenie pod bramką Pilarza.

• Z drugiej strony Piątkowski był nieco skuteczniejszy, bo wywalczył rzut rożny dla Jagi.

• Pazdan zatrzymuje rozpędzonego Saidiego. Pasy mają aut pod polem karnym rywala.

• Najpierw Balaj, potem Tosik nie byli w stanie opanować piłki w polu karnym w dobrej sytuacji! Jaga miała swoją pierwszą szansę w tej połowie.

• Na spalonym złapany Saidi Ntibazonkiza.

• Pierwsza akcja Cracovii, R. Straus niedokładnie jednak zagrał do Nowaka, ale po chwili Pasy wywalczył rzut rożny.

• Wznawiamy grę!

• Gajos za Pawłowskiego. Jedna zmiana w Jagiellonii.

• Wracamy na murawę! Zdecydowanie dłuższy wykład swoim podopiecznym zafundował Piotr Stokowiec, który wypuścił zawodników dobre dwie minuty po Wojciechu Stawowym. Czy to przyniesie skutek? Za chwilę zobaczymy!

• Mecz jest raczej wyrównany, ale groźniejsze sytuacje stwarzają raczej goście z Krakowa, którzy także mają gola na swoim koncie. Ofensywne ustawienie Jagiellonii raczej nie wypala, ale zobaczymy, co zrobi w przerwie Piotr Stokowiec. Na razie bliżej trzech punktów jest Cracovia, ale pierwsze wrażenie jest takie, że tu jeszcze wszystko się może zdarzyć, bo mecz jest bardzo otwarty.

• Na koniec pierwszej połowy świetna okazja dla Cracovii, ale Rok Straus przegrywa pojedynek ze Słowikiem!!! Do przerwy 0:1!

• Szarżujący Steblecki powstrzymany w polu karnym przez J. Strausa.

• Dośrodkowanie Quintany na głowę Budzinskiego i kontra gości, ale nieudana. Jedna minuta doliczona.

• Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Roka Strausa.

• Dobrze zareagowała obrona Cracovii po wrzutce Norambueny.

• Saidi ostro fauluje Strausa na skrzydle. Rzut wolny dla Jagiellonii. Sędzia Raczkowski nadal bez kartki, a kilka faulu brzydkich z obu stron już widzieliśmy.

• Atak gości - Saidi do Nowaka, ten zagrywa piłkę w narożnik pola karnego, gdzie bardzo groźnie i minimalnie niecelnie uderza Marciniak! To byłby piękny gol!

• Strata Pawłowskiego, kąśliwe uderzenie z dystansu Budzińskiego, które z kłopotami broni Słowik.

• Szybki kontratak gości Nowak przerzuca piłkę na drugą stronę pola karnego do Stebleckiego, który zostaje zablokowany i Cracovia ma tylko korner.

• Do dośrodkowania z rzutu wolnego Quintany dopadł Baran, ale głową posłał piłkę obok bramki!

• Świetny strzał Quintany zza pola karnego przed siebie szczęśliwie odbija Pilarz!

• Szeliga za Kusia. To chyba wymuszona zmiana jakąś kontuzją.

• Atak Jagiellonii po dobrym odebraniu piłki, ale Piątkowski tak się zaczął cofać, że wyglądało to w pewnym momencie na kontrę gości.

• Dośrodkowanie Strausa z lewej strony zostaje zablokowane, a gości przed rzutem rożnym zdołał jeszcze uratować Krzysztof Pilarz.

• Teraz piłkarz Cracovii ucierpiał w starciu z Norambueną, ale też szybko się pozbierał.

• Uderzenie z dystansu Stebleckiego zupełnie nieudane.

• Pilarz!!! Norambuena doskonałym podaniem uruchomił Balaja, Albańczyk wpadł w pole karne, uderzał lewą nogą na bramkę rywala, ale świetnie odbił to uderzenie golkiper Cracovii! Wciąż 0:1!

• Groźny atak Jagiellonii! Quintana dynamicznie wpadł w pole karne, ale nie był w stanie celnie dograć do Pawłowskiego lub Piątkowskiego. Po chwili ten pierwszy bardzo mizernie uderza zza pola karnego i pewną interwencją popisał się Pilarz.

• Balaj nadział się na korki Budzińskiego. Cały czas nie ma kartek w tym meczu.

• Kolejna centra Saidiego prosto do Słowika.

• Quintana dobrze zagrał do wychodzącego Pawłowskiego, ale młody napastnik Jagiellonii nie wiedział, z której strony opanować piłkę i to zawahanie kosztowało go jej utratę.

• Groźne dośrodkowanie Ntibazonkizy z rzutu wolnego trafia w ręce Słowika.

• Ciekawe ustawienie Pasów. Marcin Kuś często gra bardzo wysoko, niczym prawoskrzydłowy. Wtedy prawym obrońcą jest Żytko, a jego miejsce na stoperze zajmuje Dąbrowski.

• Pressing Jagiellonii już na połowie rywala sprawia, że Cracovia się często gubi w rozegraniu piłki. Mimo to, to goście prowadzą w tym meczu.

• Poczuła krew Jagiellonia! Z dystansu potężnie uderza Balaj, ale odbija piłkę Pilarz!

• Co za sytuacja dla Jagiellonii! Quintana posłał idealne dośrodkowanie do Strausa, który zgubił Kusia, ale też z kilku metrów uderzył piłkę obok słupka!!!

• Warto dodać, że asystę przy golu Nowaka zanotował Marcin Budziński. Piękne podanie.

• Quintana chciał ograć Marciniaka, ale nieskutecznie. Po chwili Hiszpan niedokładnie dośrodkowywał w szesnastkę rywala.

• Bez pomysłu zaczęła grać Jagiellonia i już rozległy się pierwsze gwizdy na białostockim stadionie.

• Jeszcze jedno zagranie za Barana i Ukaha do Nowaka, ale tym razem były snajper GKSu Bełchatów został uprzedzony przez nigeryjskiego obrońcę Jagi.

• Trzeci mecz na własnym stadionie Jagiellonii (z 4 rozegranych), w którym białostoczanie pierwsi tracą gola. Dwa poprzednie (z Pogonią i Legią) przegrali 2:3.

• Znakomite zagranie za linię obrony do Nowaka, który w bardzo szczęśliwy sposób pokonuje Słowika! Piłka zaliczyła bilard między napastnikiem gości, a bramkarzem Jagiellonii, ale znalazła się ostatecznie w siatce! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Dawid Nowak!

• Głupia strata Dąbrowskiego na własnej połowie, piłkę przejął Piątkowski i zdecydował się na strzał z dystansu. Napastnik Jagiellonii został jednak zablokowany.

• Sędzia liniowy wychwycił pozycję spaloną Kusia.

• Taktyczny faul Kusia na Quintanie. Hiszpan, gdyby zagrał piłkę w tempo do wychodzącego Piątkowskiego, to ten znalazłby się sam na sam z Pilarzem.

• Dobre zachowanie Kosanovicia, który ścigając się z Quintaną był w stanie odegrać piłkę głową do własnego bramkarza.

• Ładnie rozgrywali piłkę goście na połowie przeciwnika, ta trafia w pole karne do Saidiego, jednak ten naciskany przez Ukaha uderzył ponad bramką Jagiellonii! Dobra sytuacja!

• Kontra Cracovii, szybko rozegrany rzut wolny, problem w tym, że Steblecki zagrał piłkę nie do Nowaka, a do Słowika.

• Bramkarz Cracovii posyła piłkę w aut.

• Kuś zatrzymuje na swojej stronie Quintanę tak, że od bramki grę wznowi Pilarz.

• Pojedynek biegowy Żytki z Piątkowskim wygrany przez tego pierwszego, jednak jest aut dla Jagi na wysokości pola karnego rywali.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Quintany i aut dla Pasów.

• Dobry pressing pod polem karnym rywala pozwolił Jagiellonii na wywalczenie rzutu rożnego.

• Po wrzucie piłki z autu Piątkowski zgrywa piłkę głową tak, że ta trafia do Pilarza, ale nie można nazwać tego strzałem.

• Jagiellonia od początku stara się zdominować rywala.

• Balaj zaplątał się z piłką w polu karnym rywala, włączył jeszcze do akcji Tosika, ale jego strzał z ostrego kąta pewnie broni Pilarz.

• Quintana wydawał się być taktycznie faulowany przez rywala, ale gwizdek arbitra milczy.

• Dwóch napastników Jagiellonii będzie dziś robiło za takich fałszywych skrzydłowych. Pawłowski gra na lewej stronie, a Balaj na prawej.

• Jonatan Straus na spalonym.

• Przy piłce Cracovia, która dzisiaj gra w błękitno-białych strojach. Jagiellonia, tradycyjnie, na żółto-czerwono.

• Pierwszy gwizdek Pawła Raczkowskiego i zaczynamy!

• Uhonorowany zostaje właśnie Rafał Grzyb, który w niedzielę przeciwko Zagłębiu rozegrał setne spotkanie w barwach Jagiellonii!

• Nie ma na pewno kompletu widzów na Stadionie Miejskim. Do wczoraj pewny był udział około 5200 osób, a ostatecznie powinno być około 5500 sympatyków Jagiellonii.

• Obie drużyny wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego!

• 10 minut do rozpoczęcia spotkania.

• Jagiellonia z Cracovią mierzyła się w swojej historii 22 razy, z czego 10 w Ekstraklasie. Bilans przemawia za zespołem z Krakowa, który odniósł 10 zwycięstw. Jagiellonia wygrywała z kolei 7 razy, a pięciokrotnie był remis. W bramkach lepsza jest Cracovia 25:19.

• Rezerwowi Cracovii: Perdijic, Boljevic, Nykiel, Kita, Szeliga, Żurek, Dudzic. W zespole Stawowego nie ma dziś między innymi Zejdlera, Bernhardta czy też wychowanka Jagiellonii, Wasiluka.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Drągowski, Dzalamidze, Dźwigała, Gajos, Plizga, Porębski, Żebrowski. Poza składem Piotr Stokowiec pozostawił kontuzjowanych Grzyba i Modelskiego oraz Bandrowskiego, Mackiewicza czy Popchadze.

• Znamy składy obu zespołów, które prezentujemy obok! Sporo niespodzianek w zespole Jagiellonii!

• Po raz ostatni te drużyny mierzyły się w sezonie 2011/12. W Białymstoku Jagiellonia zwyciężyła 2:1, natomiast w Krakowie padł bezbramkowy remis.

• - Mieliśmy teraz troszkę więcej czasu, by popracować. Skupiliśmy się przede wszystkim na poprawie skuteczności. Cieszy to, ze stwarzamy sytuacje, ale martwi, że ich nie wykorzystujemy. Spodziewam się, że w Białymstoku też będziemy sobie stwarzać sytuacje, a te będziemy musieli wykorzystać, by myśleć o punktach - to z kolei mówił szkoleniowiec gości, Wojciech Stawowy.

• - Szykuje się dobre widowisko. Cracovia zbiera ostatnio bardzo dobre recenzje – może nie punktuje, ale jest chwalona za grę. Samo to, że rywal przyjechał tu dwa dni wcześniej, pokazuje, że traktuje ten mecz bardzo poważnie. Na pewno są zdeterminowani aby tu zapunktować po swoich ostatnich niepowodzeniach. My również jesteśmy zdeterminowani z powodu tych ostatnich dwóch meczów, które być może nie psują ogólnego wrażenia, ale na pewno stać nas na jeszcze lepszą grę i chcemy to pokazać przed własną publicznością, w meczu z Cracovią - mówił przed tym spotkaniem trener Jagiellonii, Piotr Stokowiec.

• Obie drużyny nie mogą ostatniej kolejki zaliczyć do udanych. Cracovia na własnym stadionie uległa Pogoni Szczecin 0:1, mimo że przez całe spotkanie miała dość wyraźną przewagę i wiele sytuacji podbramkowych. Jagiellonia z kolei szczęśliwie zremisowała w Lubinie z Zagłębiem 1:1, rozgrywając na Dolnym Śląsku bardzo przeciętny mecz.

• Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Białymstoku zagra piąta w tabeli miejscowa Jagiellonii (15 punktów) z dziesiątą Cracovią (11 pkt). Obie drużyny jednak prezentują bardzo ofensywną piłkę, więc zapowiada się ciekawe widowisko. Zapraszamy do naszej zapowiedzi z tego meczu (kliknij tutaj)

• Zapraszamy serdecznie!

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Cracovią Kraków!