Piast Gliwice 3 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

3

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Za chwilę na naszej stronie pojawią się pomeczowe materiały. Zamykamy już naszą relację LIVE. Z Gliwic dziękuje za uwagę Przemysław Drewniak.

• Mecz w Gliwicach był wyrównany, ale jego oblicze odmieniła druga żółta kartka otrzymana w 81. minucie przez Adama Deję. Grające w dziesiątkę Podbeskidzie kompletnie się rozsypało i na przestrzeni pięciu minut straciło trzy bramki ze stałych fragmentów gry.

• KONIEC MECZU. Po piorunującej końcówce meczu Piast Gliwice pokonuje Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0!

• Mogło być 4:0! Po ziemi przed bramkę podawał Badia, ale Horvath nie zdołał sięgnąć piłki.

• W międzyczasie żółtą kartką ukarany Kolcak.

• Kompletnie posypało się grające w osłabieniu Podbeskidzie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Vassiljeva Wilczek wykorzystał fatalne ustawienie defensywy rywali i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

• COŚ NIESAMOWITEGO! TRZECI GOL DLA GOSPODARZY!

• Niesamowita końcówka meczu w wykonaniu Piasta! Gospodarze znów strzelają gola po rzucie rożnym i zgraniu piłki głową przez Horvatha. Stoper gliwiczan trafił do siatki z bliskiej odległości.

• GOOOOL, 2:0 DLA PIASTA! STRZELCEM GOLA KORNEL OSYRA

• Rzut rożny, zamieszanie w szesnastce Podbeskidzia i Hebert pakuje piłkę do siatki! Duże pretensje do sędziego zgłaszali po tej akcji zawodnicy gości, ale Tomasz Kwiatkowski po konsultacji z arbitrem liniowym pokazał na środek boiska.

• GOOOOL DLA PIASTA! DO SIATKI TRAFIA HEBERT!

• Był deszcz, a teraz wyszło już słońce, które może trochę oślepiać Szmatułę.

• Po dośrodkowaniu Badii bliski dojścia do piłki w polu karnym był Wilczek, ale ostatecznie ta trafiła w ręce Zajaca.

• Adam Deja taktycznie fauluje przeciwnika w środku pola i otrzymuje drugą żółtą kartkę. Podbeskidzie w dziesiątkę!

• Z rzutu wolnego uderzał Badia - nad bramką.

• Iwański do Sokołowskiego, ten przed polem karnym ograł rywala przekładając sobie piłkę na lewą nogę, ale oddał niecelny strzał.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Bartosz Szeliga zastępuje Rubena Jurado.

• Niesamowite! Fatalnie pomyliła się obrona gości, która pozwoliła się znaleźć w sytuacji sam na sam Horvathowi. Piłkarz Piasta z siedmiu metrów od bramki trafił jednak prosto w Zajaca!

• Pierwszy poważny błąd obrony Piasta. Korzym odebrał piłkę Hebertowi, zgrał ją przed pole karne do Chmiela, ale pomocnik Podbeskidzia oddał bardzo słaby i niedokładny strzał.

• Znowu groźnie po rzucie rożnym dla Piasta. Bliski oddania strzału był Hebert, który nieznacznie minął się z piłką.

• W Gliwicach wynik cały czas ten sam, zmienia się za to pogoda. Zaczął padać lekki, wiosenny deszcz.

• Z kontrą po rzucie rożnym "Górali" wyszedł Badia, ale skutecznie powstrzymał go dobrze ustawiony Tomasik.

• I kolejna zmiana, tym razem w zespole gości. Za Kołodzieja wchodzi Bartosz Śpiączka.

• Druga zmiana w zespole Piasta. Podgórskiego zastępuje Gerard Badia, który wraca do gry po tym, jak z powodów rodzinnych musiał niedawno udać się do ojczyzny. Hiszpański pomocnik zebrał duże owacje od kibiców gospodarzy.

• Po rzucie wolnym wykonywanym przez Vassiljeva w polu karnym przed bramkę główkował Horvath, ale Jurado nie zdążył złożyć się do strzału i pionowo podbił piłkę do góry... To mogła być świetna sytuacja!

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Deja.

• Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym przejął Chmiel. Oddał strzał, ale zbyt słaby, by zaskoczyć pewnego dziś Szmatułę.

• Ależ bomba Kołodzieja! Po akcji Korzyma pomocnik Podbeskidzia oddał strzał swoją słabszą, prawą nogą prosto w okienko bramki Piasta. Znakomitą paradą popisał się jednak Szmatuła!

• Podgórski płasko zagrał piłkę przed bramkę, a tam doszło do starcia Zajaca z Jurado. Znów było groźnie, ale sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną Hiszpana.

• Z daleka uderzał Iwański, ale bardzo niecelnie.

• Świetna okazja gliwiczan! Po centrze Podgórskiego główkował w polu karnym Wilczek, a piłka nieznacznie minęła słupek bramki gości!

• Druga zmiana w zespole "Górali". Napastnik za napastnika, czyli Korzym w miejsce Demjana.

• Z rzutu wolnego zagrywał w pole karne Vassiljev, ale piłka nie minęła nawet pierwszego zawodnika Podbeskidzia.

• Ożywił się trochę mecz, ale piłkarzom wciąż brakuje dokładności. Przed chwilą dośrodkowanie Chmiela minęło prawie całe pole karne gospodarzy.

• Demjan przewrócił się w polu karnym w pojedynku z Osyrą i Hebertem, a sędzia dyktuje rzut wolny dla Piasta. Słowak prawdopodobnie symulował faul.

• Ładna akcja Podbeskidzia przed polem karnym Piasta. Sokołowski wycofał piłkę do Kołodzieja, który huknął lewą nogą nad poprzeczką.

• Podgórski faulował przy linii bocznej Tomasika, który teraz zwija się z bólu na murawie.

• Iwański posłał długą piłkę w kierunku Demjana, a ten piłkę niemal... złapał. Sędzia odgwizdał zagranie ręką.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• W przerwie jedna zmiana w szeregach gospodarzy - Murawskiego zastąpił Konstantin Vassiljev.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W Gliwicach nie brakuje walki i zaangażowania, ale poziom meczu jest jak na razie słaby. Piast bezbramkowo remisuje z Podbeskidziem.

• Po ładnym podaniu Iwańskiego z głębi pola i zgraniu piłki Kołodzieja w dobrej sytuacji znalazł się Demjan, którego zablokowali jednak dobrze spisujący się obrońcy Piasta.

• Hanzel groźnie dośrodkowywał w pole karne, ale żaden z piłkarzy Piasta nie dopadł do piłki, którą na aut wybił Iwański.

• W końcówce lekką przewagę osiągnął Piast, ale jak na razie nie przekłada się to na groźne sytuacje pod bramką Zajaca.

• Żółtą kartką za faul w bocznej strefie boiska ukarany Lenartowski.

• Z dystansu uderzał Sokołowski, ale strzelił zbyt lekko i płasko, by zaskoczyć Szmatułę.

• Iwański posłał długą piłkę do Demjana, ten zdołał ją opanować, ale w porę ubiegł go Hebert.

• Sypie się Leszkowi Ojrzyńskiemu koncepcja na grę w defensywie. Przed meczem wypadł Konieczny, a teraz boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Pavol Stano. Zastąpił go Artur Lenartowski, który zagra w środku pola, a na pozycję stopera obok Kolcaka przesunął się Deja.

• Odpowiedź Piasta! Z dystansu uderzał Wilczek i był bliższy celu niż Kołodziej, bo piłka wylądowała na górnej siatce bramki Zajaca.

• Z około trzydziestu metrów lewą nogą ładnie uderzał Kołodziej, ale zawiesił piłkę o pół metra za wysoko.

• Niewiele mamy sytuacji podbramkowych, za to już fauli i spięć już tak. Przed chwilą po faulu przepychali się Murawski z Tomasikiem i obaj zostali ukarani żółtymi kartkami.

• Kontra Chmiela i Iwańskiego zakończona miękkim dośrodkowaniem przed bramkę tego drugiego - piłkę bez problemów złapał Szmatuła.

• Wilczek prostopadle zgrywał w pole karne do Jurado, ale napastnika Piasta uprzedził skutecznym piąstkowaniem Zajac.

• Równie "spektakularną" próbą popisał się Demjan, który będąc w polu karnym uderzył piłkę tak, że ta... wylądowała na bocznym aucie.

• Wilczek wyprzedził Stano i doszedł do piłki w polu karnym, ale piłka po jego strzale lewą nogą o mało co nie opuściła stadionu przy Okrzei.

• Podbeskidzie włącznie z wrzutami z autu na wysokości pola karnego wykonywało już sześć stałych fragmentów gry, ale tylko jeden z nich zakończył się strzałem.

• Kolejny groźnie wyglądający faul, tym razem w pojedynku główkowym z Iwańskim przewinił Jurado.

• Piłkarze nie odstawiają nogi. Teraz nakładką w Hanzela wszedł Górkiewicz.

• Mokwa ostro potraktował w środku pola Chmiela i został ukarany żółtą kartką.

• Z dystansu strzelał Kołodziej, ale jego próba była bardzo niedokładna.

• Gra toczy się głównie w środku pola. Przed chwilą Podbeskidzie wykonywało rzut wolny ze środka boiska, ale po dośrodkowaniu Iwańskiego obrońcy Piasta zażegnali niebezpieczeństwo.

• Pierwsza akcja gospodarzy - z piłką przed pole karne wszedł Jurado, ale jego strał zablokował Kolcak.

• Wbrew przedmeczowym informacjom, Piast gra w ustawieniu 4-4-2. W roli defensywnego pomocnika gra Csaba Horvath.

• Zbyt mocno dośrodkowywał z lewej strony Iwański i piłka opuściła murawę.

• Groźnie pod bramką Piasta! Po dośrodkowaniu Kołodzieja strzał oddał Demjan, a piłka nieznacznie minęła słupek bramki Szmatuły.

• Sokołowski już w 2. minucie dostał szansę na wyrzut piłki z autu, co skutkuje rzutem rożnym dla "Górali".

• GRAMY! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie! Piast zagra dziś w niebieskich koszulkach, a goście w białych.

• Przed pierwszym gwizdkiem zachęcamy jeszcze do przeczytania zapowiedzi tego spotkania, którą przygotował Wojciech Grzegorzyca.

• Kibice gospodarzy bardzo powoli zapełniają trybuny. Na meczu będzie też ok. 150 gości z Bielska-Białej.

• W Gliwicach jest dziś pochmurnie, a termometry wskazują 20 stopni Celsjusza. Pogoda do gry w piłkę jest wręcz idealna.

• Rezerwowi Piasta:

Dobrivoj Rusov, Wojciech Kędziora, Gerard Badia, Adrian Klepczyński, Konstantin Vassiljev, Carles Martinez, Bartosz Szeliga.

• Rezerwowi Podbeskidzia:

Michal Pesković, Frank Adu Kwame, Artur Lenartowski, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Pazio, Bartosz Śpiączka, Maciej Korzym.

• Na ostatnim treningu przed meczem z Piastem kontuzji łydki doznał Bartłomiej Konieczny, którego zabrakło w autokarze jadącym do Gliwic. Doświadczonego stopera bielszczan zastąpi dziś Kristian Kolcak.

• W składzie "Górali" ciekawostką jest obecność Richarda Zajaca, który mimo błędów popełnionych w ostatnich spotkaniach utrzymał miejsce w wyjściowej jedenastce.

• Na rysunku taktycznym dostarczonym nam przez kierownika drużyny Piasta gospodarze ustawieni są w formacji 1-5-3-2. W tym wariancie tercet pomocników tworzą Podgórski, Murawski i Hanzel, rolę wahadłowych pełnią Mokwa i Moskwik, zaś duet napastników stanowią Jurado i Wilczek. Po pierwszych minutach meczu zobaczymy czy faktycznie taką taktykę obrał na ten mecz trener Radoslav Latal.

• W składzie gospodarzy nie ma większych niespodzianek. Po nieudanym meczu w Białymstoku na ławkę rezerwowych powędrował Dobrivoj Rusov, którego zastąpił Jakub Szmatuła.

• Witamy ze stadionu w Gliwicach i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z pierwszego niedzielnego meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dzisiejsze spotkanie jest szczególnie ważne z punktu widzenia gości, walczących nadal o miejsce w grupie mistrzowskiej. Zwycięstwo zbliży "Górali" do tego celu, ale gospodarze zapowiadają, że nie składają broni i wciąż mają matematyczne szanse na miejsce w pierwszej ósemce. Zapowiada się więc ciekawy pojedynek!