3

Lechia Gdańsk

0

• Dziękujemy za uwagę!

• Tydzień temu, gdy po porażce z Piastem Gliwice Tomasz Hołota powtarzał, że nie ma kryzysu w Śląsku Wrocław, wielu dziennikarzy przecierało oczy ze zdumienia. Dzisiaj Śląsk Wrocław przełamał złą passę i może się cieszyć z zapewnienia sobie udziału w grupie mistrzowskiej.

• Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk Wrocław wygrywa pewnie 3:0!

• Marco Paixao zmieniony przez Karola Angielskiego.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Dobre podłączenie się do akcji ofensywnej Ostrowskiego, który dośrodkował w pole karne, a tam głową piłkę do bramki skierował Marco Paixao.

• Teraz już Portugalczyk jest skuteczny! Marco Paixao i 3:0 dla Śląska Wrocław!

• W polu karnym Lechii Gdańsk do dośrodkowania Zielińskiego doszedł Marco Paixao, ale uderzył w środek bramki.

• A także w drużynie gospodarzy. Kaczmarek zastąpił Picha.

• Zmiana w Lechii. Grzelczaka zmienia Łukasik.

• Żółta kartka dla Grzelczaka za faul na zawodniku gospodarzy.

• Mogło być groźnie po akcji Vranjesa, ale Mariusza Pawełka dobrze asekurował Piotr Celeban.

• Uderzenie zza pola karnego Mili, ale obok słupka. Do zakończenia meczu pozostało około 15 minut. Nic nie wskazuje jednak, by wynik spotkania mógł się zmienić.

• Z lewej strony próbował dośrodkowywać Rudinilson Silva. Słowo "próbował" jest dobrym określeniem, bo piłka wyszła poza boisko.

• Marco Paixao mógł wyjść jeden na jednego z Mateuszem Bąkiem, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

• Znowu ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Lechię Gdańsk. Mila do Pietrowskiego, a ten do niepilnowanego Rudinilsona. Obrońca gości próbował uderzać z powietrza, ale nie było to najlepsze rozwiązanie.

• Kontra Lechii Gdańsk. Makuszewski podawał do Mili, ale temu uciekła piłka spod nóg.

• Mogło być groźnie po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Sebastiana Mili. Piotr Grzelczak przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

• Zmiana także w zespole gości. Nazario zastępuje Borysiuka.

• Mateusz Machaj opuszcza boisko, a pojawia się na nim Peter Grajciar.

• Dośrodkowanie w pole karne Mili. Obok siebie stali Colak i Vranjes, ale przeszkodzili sobie nawzajem.

• Błąd piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy nie upilnowali groźnego Piotra Celebana. Asystę na swoim koncie zapisał Robert Pich.

• Ale teraz mamy bramkę dla Śląska Wrocław! Piotr Celeban!

• To powinna paść bramka dla Śląska Wrocław! Kolejne świetne podanie w kierunku Picha, ale w ostatniej chwili piłkę wybija spod nóg Janicki!

• Rudinilson Silva ostro sfaulował Tomasza Hołotę. Żółta kartka.

• Wyśmienite podanie Hołoty w kierunku Picha! Zawodnika Śląska uprzedza jednak Mateusz Bąk!

• Dalekie podanie w kierunku Flavio Paixao, ale napastnik Śląska Wrocław znalazł się na spalonym.

• Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Sebastian Mila, ale zostało ono zablokowane.

• W przerwie jedna zmiana. Silva zastępuje Bougaidisa. To pokłosie starcia obrońcy Lechii z Danielewiczem pod koniec pierwszej połowy.

• Zaczynamy drugą połowę! Śląsk Wrocław sięgnie po pierwsze zwycięstwo wiosną? A może podopiecznym Jerzego Brzęczka uda się wywieźć korzystny wynik ze stolicy Dolnego Śląska? Odpowiedź już za około 45 minut.

• Pod względem utrzymywania się przy piłce mecz był wyrównany, ale to Śląsk Wrocław prowadzi po pierwszej połowie. Częściej dochodził do okazji strzeleckich i mógł prowadzić wyżej, ale nieskuteczny był Mario Paixao. Po przeciwnej stronie , wyśmienitą szansę na zdobycie gola miał Piotr Grzelczak, ale w pojedynku sam na sam lepszy okazał się bramkarz gospodarzy.

• Koniec pierwszej połowy! Śląsk Wrocław prowadzi po bramce Mateusza Machaja z rzutu karnego!

• Kolejna żółta kartka dla zawodnika Śląska Wrocław. Tym razem ukarany Tomasz Hołota.

• Dobre uderzenie Danielewicza, ale wyśmienicie broni Bąk.

• Kolejne uderzenie w tym meczu Grzelczaka, ale znowu ponad poprzeczką.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Otrzymuje ją Mariusz Pawelec.

• A teraz powinien być! Grzelczak miał przed sobą tylko Pawełka! Bramkarz gospodarzy ratuje swój zespół przed utratą bramki!

• Sebastian Mila dobrze zauważył Antonio Colaka, a napastnik Lechii Gdańsk nie zastanawiał się długo i zdecydował się uderzyć na bramkę. Gola jednak nie ma.

• Na prawej stronie z piłką przedzierał się Flavio Paixao, z którym poradził sobie jednak Bougadis.

• Do dośrodkowanej z rzutu wolnego piłki najwyżej wyskoczył Rafał Janicki. Uderzył minimalnie niecelnie.

• Ależ zawód na trybunach we Wrocławiu! Marco Paixao wyprzedził obrońców i miał przed sobą Mateusza Bąka, którego próbował lobować. Piłka minęła jednak słupek bramki!

• Lechia Gdańsk stara się odpowiedzieć Śląskowi Wrocław. Zza pola karnego uderzał Piotr Grzelczak, ale piłka powędrowała obok słupka.

• Dobre uderzenie sprzed pola karnego Marco Paixao, ale piłka powędrowała obok słupka.

• Faulowany był nie jeden z braci Paixao, tylko Robert Pich. A piłkarzem, który przewinił był Marcin Pietrowski.

• Śląsk Wrocław prowadzi 1:0! Mateusz Machaj pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Mateusza Bąka!

• Rzut karny dla Śląska Wrocław. Faulowany Marco Paixao!

• Znowu w akcji ofensywnej znalazł się Krzysztof Ostrowski. Tym razem obrońca Śląska Wrocław zdecydował się na uderzenie, ale było ono zbyt słabe, by zaskoczyć Mateusza Bąka.

• Ciekawe, krótkie rozegranie rzutu wolnego przez zawodników gości. Mila podał do Makuszewskiego, a ten próbował znaleźć Grzelczaka, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

• Pierwszy kwadrans meczu bardzo wyrównany. Obie drużyny starają się grać ofensywnie, ale brakuje okazji do strzelenia bramki.

• Do akcji ofensywnej Śląska Wrocław włączył się Krzysztof Ostrowski, który zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Piłkę bez problemów złapał Mateusz Machaj.

• Szybka kontra Lechii Gdańsk, na indywidualną akcję zdecydował się Maciej Makuszewski, ale jego uderzenie powędrowało ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka.

• Grzelczak odczuł starcie z Danielewiczem, ale sędzia Kwiatkowski nie zdecydował się ukarać zawodnika Śląska Wrocław.

• Gerson starał się szybko wznowić piłkę z rzutu wolnego, podając do Sebastiana Mili, który wywalczył rzut rożny. Były zawodnik Śląska Wrocław dośrodkował w pole karne, ale gospodarze zażegnali zagrożenie.

• Flavio Paixao wywalczył rzut rożny. Piłkę w pole karne dośrodkował Mateusz Machaj, w lekkim zamieszaniu piłka wróciła do pomocnika Śląska, który zdecydował się uderzać na bramkę, ale nieskutecznie.

• Już na początku spotkania w starciu z zawodnikiem Śląska Wrocław ucierpiał Rafał Janicki. Obyło się jednak bez pomocy fizjoterapeuty.

• Jest pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego! Zaczynamy!

• Jesienią Śląsk rozgromił Lechię na wyjeździe 4:1, a trzy bramki zdobył Flavio Paixao. W dotychczasowych spotkaniach obu drużyn, to wrocławianie mają lepszy bilans.

• Lechia Gdańsk nie wygrała we Wrocławiu od blisko pięciu lat. Wtedy jeszcze Gdańszczanie swoje domowe mecze rozgrywali na starym obiekcie przy Traugutta, w pierwszym składzie grali tacy zawodnicy jak Paweł Kapsa, Marko Bajić czy Paweł Nowak, a właśnie w starciu ze Śląskiem debiutował Abdou Razack Traore.

• - Teraz jesteśmy na szóstym miejscu, ale zdajemy sobie jednak sprawę, że jedno potknięcie, jeden błąd w następnych trzech kolejkach może spowodować, że spadniemy niżej. Nie ma miejsca, by pozwolić sobie na mniejszą determinację i koncentrację, czego efektem będzie strata punktów – powiedział Jerzy Brzęczek, szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

• - Myślę, że zespół jest bardzo zintegrowany już od lutego. Przepracowaliśmy wspólnie dwa obozy z nowymi zawodnikami, którzy się fantastycznie wprowadzili do szatni, do drużyny. Wyniki budują atmosferę. Wygraliśmy pięć spotkań na wiosnę. Myślę, że mało osób w to wierzyło, ale my gdzieś czuliśmy w podświadomości, że możemy to zrobić. Po Legii na pewno humory są jeszcze lepsze, ale też pamiętamy jak było w zeszłym roku, gdy w Warszawie zagraliśmy dobry mecz [mimo, że przegrany 0-1], a później ze Śląskiem była totalna klapa. Dlatego mamy chłodne głowy. Mamy na tyle doświadczony zespół, że wiem, że na tym meczu z Legią nie możemy poprzestać – mówi Ariel Borysiuk, pomocnik Lechii Gdańsk.

• Pewnym było, że z powodu urazu nie wystąpi we Wrocławiu Jakub Warzyniak i Piotr Wiśniewski. Do końca ważyły się także losy Gersona i Grzegorza Wojtkowiaka. Ostatecznie zagra tylko ten pierwszy.

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Budziłek, Silva, Kazlauskas, Łukasik, Nazairo, Dźwigała, Możdżeń

• - To na pewno nie jest kryzys. Zajmujemy czwartą lokatę z dorobkiem czterdziestu punktów i nie rozumiem, dlaczego dziennikarze mówią o kryzysie. Przed sezonem nikt nie zakładał, że będziemy tak wysoko, a wręcz skazywano nas na pożarcie. Tymczasem my walczymy o pierwszą ósemkę, o puchary. Dlatego nie można mówić, że to jest kryzys - podkreśla Tomasz Hołota, obrońca Śląska Wrocław.

• W poprzedniej kolejce Śląsk Wrocław w Gliwicach przegrał z Piastem 0:2 i tym samym nie wygrał po raz dziesiąty wiosną. Lechia Gdańsk podejmowała na własnym stadionie mistrza Polski i lidera T-Mobile Ekstraklasy Legię Warszawa, zdobywając trzy punkty po bramce Makuszewskiego.

• - Bardzo się cieszę na samą myśl o przyjeździe do tego miasta. Nie mam zielonego pojęcia, jak przyjmą mnie kibice. Oni zrobili dla mnie już tak wiele, że niczego więcej nie oczekuję. Teraz chcę im podziękować za to, jak mnie wspierali – powiedział Sebastian Mila, wracający „sentymentalnie” do Wrocławia.

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Wrąbel, Angielski, Lacny, Ciolacu, Kaczmarek, Grajcar, Dankowski

• W tym tygodniu opaskę kapitańską decyzja szkoleniowca Śląska Wrocław stracił Marco Paixao. W roli nowego kapitana w spotkaniu z Lechią Gdańsk zadebiutuje Mariusz Pawelek. Jest to w pewnym sensie votum nieufności dla Portugalczyka, który opuści wrocławski zespół w przerwie zimowej.

• Tomasz Kwiatkowski w bieżącym sezonie poprowadził 23 spotkania - 20 razy gwizdał w starciach T-Mobile Ekstraklasy, 2 razy w I lidze i raz w Pucharze Polski. W tych meczach warszawianin 86 razy wyciągał z kieszonki żółte i 7 razy czerwone kartki. Podyktował również 2 rzuty karne.

• - My wszyscy w klubie i zawodnicy, którzy zdają sobie sprawę z tego, ze ich dobra gra nie przekłada się na wynik sportowych chcemy tego zwycięstwa. To jest kwestia psychiczna, takie sytuacji w tym klubie już przeżywaliśmy i wiemy o co chodzi, że mentalność jest najważniejszym elementem w przygotowaniach do spotkania - powiedział Paweł Barylski, drugi trener Śląska Wrocław.

• W barwach Śląska Wrocław zabraknie dzisiaj kontuzjowanego Dudu. Od pierwszej minuty na boisku zamelduje się dwóch braci Paixao, choć po odebraniu opaski kapitańskiej Marco, nie wydawało się to takie pewne.

• Witamy podczas relacji LIVE ze stadionu we Wrocławiu. W "Meczu Przyjaźni" Śląsk podejmować będzie Lechię Gdańsk.

• RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku! Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści slolech na numer 72355 (koszt 2,46 zł).

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - LECHIA GDAŃSK

Śląsk Wrocław- Lechia Gdańsk 1:0

Seria Śląska Wrocław bez zwycięstwa wiosną trwa w najlepsze. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego po świetnej rundzie jesiennej zawodzą w ostatnim czasie i nie potrafią wygrać żadnego spotkania. Mimo tego wrocławianie wciąż zajmują wysokie, czwarte miejsce w taeli, ale jeśli nie zaczną wygrywać, ich sytuacja może się bardzo mocno skomplikować.

Śląsk na własnym stadionie podejmie opromienioną zwycięstwem z Legią Lechię Gdańsk. Gracze Jerzego Brzęczka w ubiegłą sobotę w hicie 27. kolejki Ekstraklasy pokonali mistrzów Polski przy komplecie publiczności, która zgromadziła się na PGE Arenie pobijając rekord frekwencji. Chociaż widowisko, jakie gdańszczanie i warszawiacy zafundowali fanom było przeciętne, trzy punkty zostały w Gdańsku i poprawiły sytuację Lechii w ligowej tabeli, komplikując tę Legii.

Z powodu słabych wyników Śląska cierpliwość trenera Tadeusza Pawłowskiego dobiegła końca i postanowił zaprowadzić porządki w drużynie zaczynając od zmiany kapitana i rady drużyny. Nowym kapitanem Śląska został doświadczony Mariusz Pawełek, który przejął opaskę od Marco Paixao. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie także fakt, że po raz pierwszy przeciwko swojej byłej drużynie zagra Sebastian Mila, który jeszcze jesienią był zawodnikiem wrocławskiego klubu, a obecnie broni barw Lechii.