1

Górnik Zabrze

1

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Odżyła w drugiej połowie Wisła, mniej więcej od momentu, w którym wyrównującą bramkę zdobył Grendel. Krakowianie po przerwie mieli więcej okazji do zdobycia gola i dlatego, biorąc nawet pod uwagę pierwszą połowę, to ten podział punktów jest zasłużony

• I teraz arbiter kończy to spotkanie

• Steinbors! Dudka oddał świetny strzał z dystansu, ale broni to bramkarz Górnika!

• Robert Jeż schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Szeweluchin

• I znowu blisko gola Wisła! Długie zagranie Głowackiego w kierunku Brożka, a ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem!

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

• Żemło! Jankowski zagrał piłkę w pole karne, a młody obrońca Wisły z bliskiej odległości oddał za lekki strzał, by pokonać bramkarza

• To mogła być bramka! Steinbors minął się z piłką po dośrodkowaniu w pole karne, a nie potrafił tego wykorzystać Stępiński, który przestrzelił!

• I Sadzawicki już wchodzi na boisko i zmienia Madeja

• Sprytne zagranie Garguły w kierunku Brożka, ale tego świetnie uprzedził Magiera

• Kosznik dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła na aut bramkowy. Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Dominik Sadzawicki

• Żółta kartka dla Rafała Boguskiego

• Sadlok dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym przeciwnika piłki opanować nie dał rady Jankowski

• Garguła dośrodkował z rzutu rożnego, ale obrońcy Górnika dobrze radzą sobie we własnym polu karnym

• I ostatnia zmiana gospodarzy. Wchodzi Jankowski, schodzi Guerrier

• I Kurzawa już popisał się pierwszym niedokładnym podaniem do Kosznika, czym zepsuł nieźle zapowiadającą się akcję zabrzan

• Kurzawa wchodzi na boisko, a schodzi Erik Grendel. Co by nie mówić, trenerzy zaskakują ostatnimi zmianami.

• Stępiński posłał piłkę w pole karne rywala, w stronę Brożka, ale zrobił to niedokładnie i złapał ją Steinbors

• Druga zmiana gospodarzy. Wchodzi Stępiński, schodzi niespodziewanie Barrientos

• Odpowiada Górnik! Skrzyczpak świetnie podał do Jeża, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i przegrał ten pojedynek!

• To musiał być gol! Barrientos zagrał do Brożka, ten świetnie do Boguskiego, a rezerwowy Wisły z idealnej pozycji fatalnie przestrzelił! Obudziła się Wisła

• Było blisko gola dla gospodarzy! Po szybkiej akcji Guerrier wyszedł sam na sam z bramkarzem i trafił w poprzeczkę!

• Błażej Augustyn oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała w sam środek bramki, gdzie czekał na nią bramkarz

• Małe zamieszanie mamy teraz na boisku. Guerrier i Madej zaczęli się nieco przepychać po faulu tego drugiego, ale arbiter bardzo szybko nad wszystkim zapanował

• Zabrzanie zasłużenie doprowadzili do wyrównania, a teraz spokojnie budują swoje kolejne akcje. Teraz długo wymieniają podania w środkowej strefie boiska

• Głowacki przejął długie zagranie Augustyna z głębi pola, ale niedokładnie zgrywał piłkę. Przejął ją Grendel, nawinął sobie Dudkę i pięknym strzałem nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Erik Grendel, remis!

• Długimi piłkami swoje akcje starają się teraz rozgrywać goście. Tym razem jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u Madeja i przerwał grę

• Długie podanie Augustyna z głębi pola w kierunku napastników Górnika, ale piłkę przejął Sadlok

• Utrzymuje się zdecydowana przewaga gości. Na początku drugiej połowy posłali już kilka dośrodkowań w pole karne rywali, ale jak na razie nie przynoszą one zamierzonego skutku

• Arbiter daje znak, zabrzanie zaczynają drugą połowę

• Wynik zupełnie nie oddaje tego, co dzieje się na boisku. Górnik dominuje nad przeciwnikiem w każdym elemencie gry i jedyne, czego tak naprawdę mu brakuje, to skuteczność. Jeśli wiślacy w przerwie czegoś nie zmierzą, to mogą nie być w stanie dowieźć tego rezultatu do końca

• I teraz pan Tomasz Kwiatkowski zaprosił piłkarzy na przerwę

• Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Robert Jeż! Dobrą pozycję do strzału miał zawodnik Górnika, ale zrobił to za czytelnie i Buchalik interweniował skutecznie

• Madej świetnie rozciągnął grę do prawej strony boiska, a Jeż dośrodkował w pole karne. Tam jednak dali sobie radę gospodarze

• I znowu świetna akcja gości! Madej podał piętą do Gergela, ten dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym minimalnie z piłką minął się Skrzypczak!

• Ależ było blisko gola! Grendel oddał fantastyczny strzał z ostrego kąta i piłka trafiła w dalej ustawiony słupek!

• Kolejna akcja prawym skrzydłem w wykonaniu gości i Skrzypczak znów wywalczył rzut rożny

• Magiera! Jeż dośrodkował z rzutu rożnego, a wybitą z pola karnego piłkę zebrał Magiera. Zawodnik Górnika zdecydował się na strzał z dystansu i pomylił się nieznacznie!

• Nieco uspokoili teraz grę wiślacy. Długo wymieniają podania, choć robią to głównie daleko od bramki przeciwnika

• To mogła być bramka! Gergel dośrodkował z prawej strony boiska, Uryga za lekko zgrał piłkę do bramkarza, co starał się wykorzystać Kosznik. Strzał piłkarza Górnika obronił jednak Buchalik!

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku od Dudki w kierunku Barrientosa, ale za mocne. Piłkę złapał bramkarz

• Guerrier otrzymał piłkę w polu karnym gości, z łatwością wymanewrował Gergela i strzał z ostrego kąta, po długim rogu, pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Guerrier, 1:0 dla Wisły!

• Madej dośrodkował w pole karne Wisły, a tam Skrzypczak minął się z piłką

• Widać brak doświadczenia i niepewność w pierwszych minutach u Piotra Żemło. Błąd młodego obrońcy Wisły sprawił, że Madej otrzymał piłkę pod polem karnym gospodarzy i zdecydował się na strzał. Piłka minęła jednak bramkę dość wyraźnie

• Skrzypczak oddał teraz strzał głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale nie trafił nawet w światło bramki

• Pierwsza akcja Górnika. Skrzypczak dośrodkował z prawej strony boiska, a Głowacki wybił piłkę na rzut rożny.

• Tomasz Kwiatkowski daje znak, zaczynają gospodarze!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, pierwszy gwizdek za parę minut!

• Zarówno Wisła, jak i Górnik w poprzedniej kolejce remisowały po 2:2, odpowiednio z Jagiellonią i Ruchem. Nie mamy nic przeciwko temu, aby dziś również padły cztery gole.

• Obie drużyny wciąż znajdują się w grupie mistrzowskiej, ale muszą niezwykle mocno uważać. Przewaga Górnika przed tą kolejką nad ósmym miejscem wynosi dwa punkty, a Wisły cztery. Ewentualne zwycięstwo krakowian dałoby im spory komfort przed trzema ostatnimi kolejkami

• W pierwszym spotkaniu tych dwóch drużyn w tym sezonie Wisła ograła Górnika na jego stadionie aż 5:0. Zobaczymy, czy dzisiaj goście będą w stanie się jej zrewanżować.

• Ławka gospodarzy: Michał Miśkiewicz, Szymon Witek, Kamil Kuczak, Ostoja Stjepanović, Maciej Jankowski, Rafał Boguski, Mariusz Stępiński

• Ławka rezerwowych gości: Grzegorz Kasprzik, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kurzawa, Dominik Sadzawicki, Dzikamai Gwaze, Bartosz Iwan, Wojciech Łuczak

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzą tego pojedynku.

• Witamy! Zapraszamy na relację live z drugiego dzisiejszego spotkania 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym krakowska Wisła podejmie Górnik Zabrze. Początek już za około pół godziny!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - GÓRNIK ZABRZE

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 3:2 (ZDJĘCIA, cz.2)

Pod wodzą Kazimierza Moskala Wisła Kraków nie przegrała jeszcze ani jednego spotkania, najpierw zremisowała z Legią, pokonała Cracovię, a tydzień temu zremisowała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, chociaż podobnie jak w starciu z „Wojskowymi” straciła gola na wagę remisu w ostatnich minutach. „Biała Gwiazda” do trzeciej Jagiellonii traci już tylko cztery punkty i nie ukrywa, że ma chrapkę na zakończenie sezonu w pierwszej trójce.

Z Wisłą zagra Górnik Zabrze, który plasuje się na siódmej pozycji, ale jego przewaga na grupą niemistrzowską staje się coraz mniejsza. Zabrzanie, podobnie jak Wisła, w meczu poprzedniej kolejki zanotowali remis, dzieląc się punktami z Ruchem Chorzów w WDŚ. Smaczku temu spotkaniu dodaje niewątpliwie fakt, że w barwach Górnika duże szanse na występ ma Radosław Sobolewski, który przed laty występował w Wiśle. Obrońca rozstał się z krakowskim klubem w 2013 roku, ale przy Reymont wciąż traktowany jest jak bohater.

- Uwielbiam grać przy Reymonta! W dalszym ciągu mam w pamięci atmosferę meczów przy Reymonta, doping i wsparcie kibiców Wisły. Dlatego tym bardziej się cieszę, że to spotkanie wkrótce odbędzie się, bo będę mógł znowu to poczuć. Poza tym, jeśli tylko mam czas, zjawiam się „w swoim domu” - na stadionie Wisły, aby dopingować kolegów i jestem z tego dumny – powiedział Sobolewski w rozmowie z oficjalną stroną Wisły.