Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3 - 0 Górnik Zabrze

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

3

Górnik Zabrze

0

• Sędzia Paweł Gil kończy spotkanie w Mielcu! W drugiej połowie zespół z Zabrza zagrał lepiej, jednak gol Plizgi w 91. minucie ostatecznie przypieczętował zwycięstwo Termaliki Bruk-Bet Nieciecza nad Górnikiem Zabrze.

• GOOOOOL!!! 3:0! PLIZGA! Do dośrodkowanej w pole karne piłki wyskoczył Kupczak, ale jego uderzenie obronił Przyrowski. Po dobitce Plizgi piłka wylądowała jednak w bramce.

• Pierwszą w tym meczu żółtą kartką ukarany Gergel.

• Kupczak rozrzucił do lewej strony, gdzie był Smuczyński. Piłkarz Termaliki wbiegł z piłką w pole karne i przewrucił się obok Sadzwickiego. Tym razem sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Smuczyński zastępuje na boisku Kędziorę.

• Iwan uderzył na bramkę Nowaka sprzed pola karnego. Piłka przeleciała obok lewego słupka.

• Babiarz dostał piłkę i próbował wbiegać w pole karne. Dobra interwencja Sadzawickiego.

• Teraz zablokowany został strzał Fryca. Rzut rożny dla Termaliki.

• Jeszcze jedna próba strzału z dystansu w wykonaniu Kędziory. Niecelnie.

• Zmiana także w zespole Termaliki. Drozdowicz kieruje się w stronę ławki rezerwowych, a na boisko wbiegł Biskup.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Schodzi Skrzypczak, wchodzi Piasecki.

• Madej dośrodkował w pole karne, gdzie głową uderzał Iwan. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Kupczak rozegrał do lewej strony, gdzie był Ziajka. Piłkarz Termaliki zdążył do piłki i dograł w pole karne, gdzie nie udało się dopaść do niej Kędziorze.

• Sadzwaciki minął jednego z rywali, uderzył i chciał wywalczyć rzut rożny, ale ta sztuka mu się nie udała.

• Madej dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Do piłki dopadł jednak Sołdecki, który głową wybił ją z obrębu własnego pola karnego.

• Mamy 68. minutę gry. Piłkarze zeszli na chwilę do linii bocznej boiska, żeby ochłodzić się i nawodnić.

• Do dośrodkowanej w pole karne piłki próbował wyskakiwać Skrzpyczak, ale zbyt wysoko zawieszona była futbolówka i nie doskoczył do niej piłkarz Górnika.

• Kosznik dośrodkował w pole karne, ale Sołdecki wygrał pojedynek główkowy i wybił piłkę.

• Madej wbiegł w pole karne, ale Ziajka dobrze się zastawił i od bramki zacznie Nowak.

• Kupczak zdecydował się na strzał z kilkudziesięciu metrów. Nie był to jednak strzał dobrej jakości i piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Kupczak zmienia na placu gry Foszmańczyka.

• Babiarz zahaczył Iwana i rzut wolny dla Górnika.

• "Górnicy" próbują wyprowadzać kolejne ataki pozycyjne, ale na razie w ich zagraniach dominuje niedokładność.

• Kędziora bez przyjęcia odegrał do Fryca, a ten popędził do przodu i spróbował odegrać do kolegi z drużyny. Zrobił to jednak niedokładnie i przy piłce rywale.

• Iwan dośrodkowaniem szukał Sadzwickiego, ale nieco się pomylił i od bramki rozpocznie Nowak.

• Fryfc przedłużył piłkę po wrzucie z autu w pole karne, a tam głową uderzył Drozdowicz. Dobra interwencja Przyrowskiego!

• Pleva zagrał do Drozdowicza w środku pola, a ten odegrał do niego zbyt mocno i piłkę przejęli rywale.

• Błąd Plevy wykorzystał Skrzypczak, który osatecznie niecelnie podał jednak do partnera z przodu i piłkę ponownie przejęli piłkarze Termaliki.

• Piłka po rzucie rożnym trafiła do Plizgi, który uderzył minimalnie obok lewego słupka bramki Przyrowskiego!

• Sadzwicki zablokował strzał Kędziory i rzut rożny mają teraz gospodarze.

• ...a Kopacza zastąpił Sadzawicki.

• W przerwie na podwójną zmianę zdecydował się trener Górnika, Leszek Ojrzyński. Kurzawę zmienił Iwan...

• Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Tym razem od środka gospodarze.

• Arbiter kończy pierwszą połowę! Termalica Bruk-Bet Nieciecza prowadzi z Górnikiem Zabrze 2:0 po bramkach Emila Drozdowicza (5') i Dawida Plizgi (35' k.).

• Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

• Madej postanowił sam zaatakować lewą stroną. Piłkarz Górnika minął kilku obrońców i dograł do Gergela, który nieczysto uderzył prosto w bramkarza Termaliki!

• Kolejna akcja lewą stroną. Kurzawa zacentrował w pole karne do Gergela, któremu nie udało się celnie uderzyć głową na bramkę Nowaka.

• Plizga założył siatkę Kopaczowi zagrywając do Plizgi. Piłkarz Termaliki wbiegł z piłką w pole karne, ale na wślizgu uprzedził go Szeweluchin.

• Madej dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a tam do piłki dopadł Kosznik, który z woleja trafił minimalnie obok słupka!

• Plizga uderzył sprzed pola karnego, ale tym razem było daleko do tego, żeby piłka wpadła do bramki. Łapię ją bramkarz Górnika.

• GOOOOOL!!! 2:0! PLIZGA! Zawodnik Termaliki z zimną krwią pakuje piłkę w prawy róg bramki Przyrowskiego.

• Foszmańczyk przewrócił się w polu karnym po kontakcie z Kosznikiem i mamy rzut karny dla Termaliki!

• Foszmańczyk zagrał na lewą stronę do Ziajki, który przesadził z siłą dośrodkowania w pole karne. Na aut wybijają obrońcy Górnika.

• Babiarz próbował dogrywać do Foszmańczyka, ale tym razem na miejscu byli defensorzy Górnika.

• Piłka powędrowała do Kosznika, który był ustawiony na pozycjny spalonej. Piłka dla gospodarzy.

• Znów na lewej stronie biegał Madej, ale ostatecznie był zmuszony się wycofać i podać do tyłu. "Górnicy" konstruują kolejny atak pozycyjny.

• Z kolejną akcją popędzili zabrzanie. Madej dograł na lewą stronę do Kosznika, a ten próbował dośrodkować w pole karne. Piłka trafiła jednak w rękę Kędziory, zamiast w pole karne. Sędzia uznał, że zagranie nie było celowe i nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Mamy 24. minutę meczu, a także przerwę dla piłkarzy na uzupełnienie płynów.

• Kurzawa dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, ale tam do piłki nie dopadł żaden z piłkarzy Górnika.

• Pomylił się Sobolewski i Foszmańczyk dograł w pole karne do Kędziory. Ostatecznie obrońcy naprawili jednak swój błąd.

• Babiarz z kilkudziesięciu metrów posłał piłkę w trybuny.

• Plizga próbował dośrodkowaniem poszukać Drozdowicza, ale zacentrował niecelnie, choć z korzyścią. Tylko lub aż rzut rożny dla Termaliki.

• Kopacz próbował teraz wymienić piłkę z Gergelem, ale ich próba zakończyła się stratą.

• Na prawej stronie uruchomiony długim podaniem został Foszmańczyk, który po chwili jednak stracił futbolówkę.

• Madej ścigał się teraz z rywalem i niedokładnie podał do Gergela. Aut dla gospodarzy.

• Kosznik popędził lewą stroną i próbował zacentrować w pole karne. Wybijają obrońcy.

• Na połowie Górnika faulowany był Foszmańczyk. Gospodarze szybko rozegrali ten stały fragment gry. Piłka trafiła do Plizgi, który po rajdzie lewą stroną wywalczył rzut rożny.

• Kurzawa odebrał futbolówkę rywalom na ich połowie boiska, wbiegł z nią w pole karne, obrócił się i spróbował uderzyć. Przeszkodzili mu jednak rywale.

• Kopacz nieźle zacentrował w pole karne, ale wybili dobrze ustawieni obrońcy Termaliki.

• Plziga próbował znów przepuścić piłkę przez środkowych obrońców Górnika dogrywając do Drozdowicza. Tym razem zagranie było jednak za mocne.

• Zaskoczeni zabrzanie próbują wyprowadzić atak pozycyjny, ale dobrze ustawieni są gracze Termaliki. W końcu piłkę odebrał Danch, a uderzać próbował Madej, ale nie trafił w bramkę.

• GOOOOOL!!! 1:0! DROZDOWICZ! Prosta piłka zagrana przez Babiarza do Drozdowicza, który po długim rajdzie przez defensywę zabrzan wpakował piłkę do bramki zaskoczonego Przyrowskiego.

• Plizga zacentrował w pole karne, ale główkuje jeden z obrońców Górnika.

• Babiarz podał do Kędziory, a ten został sfaulowany. Przy piłce gospodarze.

• Pierwsza akcja Górnika przeprowadzona precyzyjnie lewą stroną boiska. Szeweluchin dograł do Madeja, jednak w ostatnim momencie powstrzymali go obrońcy Termaliki. Próbował jeszcze uderzać z dystansu Gergel, ale ten strzał także zablokowali defensorzy.

• Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli goście.

• Ekstraklasa po raz pierwszy włączyła się w obchody przypadającego dziś Święta Wojska Polskiego. Z tej okazji pzed rozpoczęciem spotkania na stadionie rozbrzmiewa hymn Polski.

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę stadionu w Mielcu.

• Piłkarze obu zespołów są już w szatni. Do rozpoczęcia spotkania pozostało nieco ponad pięć minut.

• Rezerwowi Górnika: Michalak, Piasecki, Sadzawicki, Urynowicz, Cupriak, Iwan, Gwaze

• Rezerwowi Termaliki: Olszewski, Markowski, Biskup, Kupczak, Smuczyński, Paluchowski, Chomiuk

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych!

• Witamy bardzo serdecznie i zapraszamy na relację LIVE z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze. Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 15 minut.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA TERMALICA - GÓRNIK ZABRZE

Leszek Ojrzyński nie jest już trenerem Podbeskidzia

Przed tygodniem Termalica osiągnęła historyczny sukces - wygrała swój pierwszy mecz w Ekstraklasie z Zagłębiem Lubin i zdobyła pierwsze punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niesione tym zwycięstwem "Słoniki" w Mielcu zmierzą się z pogrążonym w kryzysie Górnikiem Zabrze.

W Ekstraklasie żadne klub nie radzi sobie gorzej, niż Górnik. Zabrzanie po czterech kolejkach mają zerowy dorobek punktowy, a na domiar złego odpadli już z Pucharu Polski. Nic więc dziwnego, że pracę w klubie stracił Robert Warzycha, a jego następcą został Leszek Ojrzyński. Jak znany z boisk ekstraklasy trener poradzi sobie w debiucie?