Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3 - 5 Piast Gliwice

3

Piast Gliwice

5

3 1 połowa

• Piast był lepszą drużyną na boisku w Niecieczy. Zdecydowanie bardziej skuteczny, choć Termalika miała rzut karny, którego nie wykorzystał Kędziora. Bardzo dobry mecz rozegrał Mraz, który zalicza dwie asysty. Po drugiej stronie na pochwałę zasługuje Foszmańczyk (strzelec dwóch bramek) oraz Kędziora, który mimo niewykorzystania rzutu karnego walczył o każdą piłkę pod polem karnym gości.

• Koniec spotkania! Piast wygrywa 5-3 po bardzo emocjonującym spotkaniu. Osiem goli w 90 minut to naprawdę bardzo wysoki wynik. Kibice zgromadzeni na stadionie na pewno nie narzekają, mimo że pogoda nie pomagały w dokładnym rozgrywaniu piłki.

• Mokwa faulowany przez Jareckiego, ale sędzia Stefański kończy spotkanie bez rozegrania stałego fragmentu gry.

• Akcja wytraciła na tempie i Piast przesuwa się z piłką do przodu. Mokwa w narożniku utrzymuje się przy piłce.

• Termalika stara się jeszcze atakować!

• Piast stara się przetrzymać piłkę w końcówce by Termalika nie mogła zaatakować.

• 90. minuta spotkania rozpoczęła się. Sędzia Stefański dodał 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Strzał Plizgi z rzutu wolnego broni z trudem Szmatuła!

• Patryk Fryc wchodzi za Plevę.

• Świetne dośrodkowanie Mraza wykorzystuje Mokwa!

• Za Drozdowicza wchodzi Kowal.

• Obie drużyny walczą, dużo sytuacji "stykowych" na boisku.

• Strzał z dystansu Kupczaka, ale zabrakło precyzji.

• Solidnego dziś Vacka zmienia Tomasz Mokwa.

• Juhar zmienia Kędziorę.

• Druga zmiana w Piaście. Schodzi Mak, a wchodzi Badia.

• Dośrodkowanie Kędziory perfekcyjnie wykorzystuje Foszmańszyk! Nieciecza wraca do gry i ma ponad 30 minut żeby doprowadzić minimum do remisu!

• Do karnego podszedł sam poszkodowany, ale jego uderzenie wybronił Szmatuła!

• RZUT KARNY DLA TERMALIKI! Faulowany Kędziora przez Osyrę.

• Pierwsza zmiana gości. Za strzelca bramki - Barisicia, wchodzi Bartosz Szeliga.

• Trudne uderzenie Plizgi łapie Szmatuła.

• Bardzo dobrze radzą sobie gracze z Niecieczy na prawej stronie, zupełnie z przeciwnikami nie radzi sobie Mraz. Kolejne prostopadłe podanie doszło do Plizgi, tym razem jego dośrodkowania nie dał rady wykorzystać Drozdowicz, bo po prostu do niego nie doszedł.

• Żółtym kartonikiem ukarany Hebert.

• W bardzo dobrej sytuacji był Jarecki i przestrzelił będąc 5 metrów od bramki Szmatuły!

• Ależ zamieszanie pod bramką Nowaka - wykorzystuje to wszystko Nespor i mamy 4:2 dla Piasta!

• Świetne prostopadłe podanie do napastnika Termaliki, ale świetnie kąt skrócił Szmatuła!

• Sędzia Stefański daje sygnał i "Słoniki" rozpoczynają drugą połowę!

• Piłkarze wybiegają już na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy spotkania.

• Ależ dzieje się w Niecieczy. Świetne spotkanie, choć trzeba przyznać, że sporo niedokładności było w grze obu zespołów. Dużo przypadku przy bramkach, ale czy nie za to kochamy futbol? Zapraszamy na drugą połowę za około 15 minut!

• Sędzia Stefański kończy pierwszą połowę!

• Przestało lać w Niecieczy, zawodnicy zaczynają grać częściej po ziemii.

• Blisko bramki Termalika, ale swoich kolegów ratuje Szmatuła!

• Żółtą kartką ukarany Dalibor Pleva.

• Cios za cios! Co się tu dzieje?! Asysta Mraza, dośrodkowanie przedłuża Barisić i lider Ekstraklasy ponownie wychodzi na prowadzenie!

• Nie nadążam Drodzy Państwo! Ależ przyśpieszyły grę obie drużyny, coś niesamowitego!

• Ależ szybko gospodarze wyszli na prowadzenie!

• TOMASZ FOSZMAŃCZYK!

• Gol dla Termaliki! Trafia Sołdecki!

• Piłka odbita od muru po strzale Mraza, rzut rożny dla gości.

• Żółta kartka za faul dla Sołdeckiego.

• Faul bardzo blisko pola karnego Nowaka, szansa na gola dla Piasta!

• Dużo gry w środku pola, zarówno gospodarze i goście mają problem z rozgrywaniem piłki.

• Murawa utrudnia płynną grę obu drużynom.

• Gospodarze okopali się pod bramką Szmatuły, na którą pada coraz więcej strzalów.

• Kolejny korner dla gospodarzy.

• Termalica stara się odrobić stratę, ale tylko rzut rożny.

• Wydaje się, że Nowak mógł w tej sytuacji zrobić więcej - podanie Maka strzałem z powietrza wykorzystuje Osyra! Bardzo ładny pierwszy gol w historii na stadionie w Niecieczy.

• GOL DLA PIASTA!

• Szybka kontra wyprowadzona przez gospodarzy, ale dośrodkowanie nieudane.

• Pierwszy rzut rożny wykonywał będzie Piast.

• Pierwszy gwizdek arbitra, rozpoczynamy spotkanie! Pierwszy mecz na stadionie w Niecieczy w ramach rozgrywek Ekstraklasy.

• Zawodnicy wyszli już na murawę. Sędzia Stefański wita piłkarzy obu drużyn.

• Przeciwnik na inaugurację stadionu trafił się Termalice nie byle jaki. Jest nim Piast Gliwice, czyli jedyna wyraźnie odstająca w tym sezonie od reszty stawki drużyna. Im więcej osób mówiło, że to w tej kolejce nastąpi spadek ich formy, tym lepszą grą odpowiadali podopieczni Radoslava Latala. Przed sezonem nikt na gliwiczan nie stawiał, szybko jednak wszyscy musieli swój pogląd zrewidować.

• Do tej pory „Słoniki” rozgrywały swoje mecze w Mielcu i trzeba przyznać, że szło im tam całkiem nieźle (3 zwycięstwa, 2 remisy), chociaż ostatnie dwa przegrane mecze pogorszyły statystykę. Teraz jednak czas na nowy rozdział, pisany już na swoim własnym terenie.

• Rezerwowi Piast: Rafał Leszczyński, Geard Badia, Karol Angielski, Paweł Moskiwk, Bartosz Szeliga, Tomasz Mokwa, Sasa Zivec.

• Rezerwowi Termalica: Andrzej Witan, Sebastian Ziajka, Patryk Fryc, Mario Licka, Martin Juhar, Volodymyr Koval.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, za moment przedstawimy rezerwowych.

• Witamy z Niecieczy! Chciałoby się powiedzieć: wreszcie! Przed nami pierwszy w historii mecz Ekstraklasy w tej małopolskiej wsi. Rywalem Termaliki będzie Piast Gliwice. Zapraszamy na relację na żywo.

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Piast Gliwice LIVE!

Zapowiedź: Termalica Bruk-Bet - Piast Gliwice LIVE! Ekstraklasa po raz pierwszy w Niecieczy

Po raz pierwszy Termalica rozegra mecz na swoim własnym stadionie, w mającej siedmiuset mieszkańców Niecieczy. Przeciwnik na inaugurację najłatwiejszy się nie trafił, bo Piast Gliwice to zdecydowanie najlepsza drużyna w Polsce tego sezonu. Czy gra przed własną publicznością uskrzydli "Słoniki" i da im zwycięstwo z liderem?