Cracovia

3

GKS Bełchatów

1

• Koniec spotkania! Po słabiutkiej pierwszej połowie, "Pasy" wzięły się do roboty i odwróciły losy tego spotkania. Cracovia w arcyważnym meczu pokonuje na własnym stadionie GKS Bełchatów 3:1. Za uwagę dziękuje Rafał Dziuk. Zapraszamy na kolejne relacje LIVE!

• Gol? Nieeee! Piłka zatrzymała się na górnej siatce bramki strzeżonej przez golkipera GKS-u po strzale Rakelsa!

• Mecz zostaje przedłużony o co najmniej 3 minuty.

• Kibice wstają z miejsc i oklaskują na stojąco schodzącego z boiska Covilo. W jego miejsceMateusz Cetnarski

• Goście jeszcze próbują. Michał Mak wjechał w pole karne "Pasów", ale w ostatniej chwili ubiegł go Deleu.

• A teraz Ślusarski!!!!!!!! Powinno być bramka dla GKS-u! Były zawodnik Cracovii świetnie znalazł sobie miejsce w polu karnym gospodarzy, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Dariusz Zjawiński. Mamy wejście smoka. Zjawiński przypomniał sobie jak się strzela bramki! Fenomenalnie uderzył z 17. metra nie dając szans Treli! 3:1 dla gospodarzy!

• To mógł być gwóźdź do trumny dla gości. Świetną kontrę zapoczątkował Kapustka. Odegrał do Zjawińskiego, ale temu zabrakło zimnej krwi w polu karnym!

• W miejsce Dialiby wbiega Dariusz Zjawiński.

• Świetnie w polu karnym zachował się Jendrisek! Mocno kropnął na bramkę Treli, ten sparował piłkę do boku, a futoblówkę do pustej bramki dobił Rakels!

• GOOOOOOOOOOL! Rakels!!!!!!

• Zakotłowało się w polu karnym GKS-u! Na tym wszystkim chciał skorzystać Jendrisek, ale piłkę pewnie łapie Trela!

• Diabang nieźle dośrodkowywał w stronę Rakelsa, ale Łotyszowi zabrakło centrymetrów w tej sytuacji.

• Zmiana w drużynie gości. W miejsce Barana wbiega Szymon Sawala.

• Kibice Cracovii ożywili się po zdobytej bramce. Mimo, że młyn Cracovii jest zamknięty to jeden z sektorów zorganizował doping dla swojej drużyny.

• Covilo fruwa dalej!!! Dośrodkowanie z prawej flanki Deleu do niezawodnego Covilo, ale brakło mu kilku centymetrów, by skierować futblówkę do siatki!

• Ależ to była bomba! Po składnej akcji z dystansu kropnął Jendrisek, lecz piłka minęła bramkę gości.

• Bełchatów igrał z ogniem. Po kapitalnej wrzutce Kapustki do strzału głową doszedł Covilo, a ten nie zwykł marnować takich okazji. Mamy wyrównanie i mecz zaczyna się od początku!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Miroslav "Air" Covilo

• Żółta kartka dla Barana za faul w środku pola.

• Ależ to była szansa!!! Erik Jendrisek miał dużo miejsca w polu karnym, zdecydował się na strzał, ale Trela stanął na wysokości zadania.

• Deleu miał sporo miejsca przed polem karnym przyjezdnych. Bez namysłu zdecydował się na strzał, ale bez problemu piłkę wyłapał Dariusz Trela.

• Do Krakowa przybyło około 300 kibiców gości. Jak na razie mogą być zadowoleni z przebiegu tego spotkania.

• GKS stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Po centrze z rzutu wolnego bramkę mógł zdobyć Michał Mak, ale Pilarz był na posterunku.

• W Cracovii też zmiana. W miejsce Budzińskiego wchodzi Bartosz Kapustka.

• W drużynie Marka Zuba mamy jedną zmianę. W miejsce Małkowskiego wbiega Pavel Komolov.

• Rozpoczynamy drugą połowę. Czekamy na kolejne bramki!

• Liczymy na więcej emocji w drugiej połowie. Piłkarze chyba zapomnieli, jak ważne jest to spotkanie dla układu tabeli.

• Bartosz Frankowski gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie. Po bardzo słabych 45 - minutach to GKS prowadzi 1:0 na stadionie Cracovii po bramce Sebastiana Olszara.

• Mogliśmy mieć wyrównanie. Erik Jendrisek przekładał sobie piłkę w polu karnym gości, odegrał piłkę do Dąbrowskiego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Bełchatowianie wychodzą na prowadzenie. Gdy wydawało się, że nic już nie może ciekawego stać się w pierwszej połowie Olszar wziął sprawy w swoje ręce. Zdecydował się na precyzyjny strzał zza pola karnego i Krzysztof Pilarz skapitaulował!

• GOOOOOOL! Sebastian Olszar!!!!!!!

• Deleu wrzucił piłkę w pole karne GKS-u, ale Błażej Telichowski dobrze uprzedził Damiana Dąbrowskiego.

• Świetną prostopadłą piłkę do Diabanga zagrywał Covilo. Dialiba dośrodkował płasko w pole karne, ale futbolówka nie znalazła adresata.

• Brzydki faul Marciniaka i Bartosz Frankowski bez wahania pokazuje "żółtko".

• Po zagraniu ręką Deleu, była szansa dal GKS-u. Dośrodkowywał Małkowski, a akcję kończył Damian Zbozień, jednak jego strzał był daleki od ideału.

• Sebastian Olszar zagrał prostopadłą piłkę do Ślusarskiego, lecz ten nie zorientował się w porę.

• Ponownie Boubacar Diabang szukał swojej szansy na lewej flance, ale jego dośrodkowanie było zbyt anemiczne, by zrobić krzywdę GKS-owi.

• Niestety jedna jaskółka wiosny nie czyni. W dalszym ciągu piłka lata na trzecim piętrze i żadna z drużyn nie kwapi się do zdobycia gola. Panowie, budzimy się!

• Było gorąco! Dialiba świetnie urwał się na skrzydle i wrzucił piłkę w pole karne gości. Tam był Jendrisek, jednak Dariusz Trela ubiegł napastnika Cracovii.

• W końcu zaczyna się coś dziać. Deniss Rakels nieźle rozprowadził futbolówkę do niepilnowanego Marciniaka, ten dośrodkował, ale za głęboko.

• Adrian Basta urwał się na prawej flance, ale jego dośrodkowanie padło łupem obrońców gospodarzy. Jak na razie mecz przypomina sparing, a nie mecz o "sześć punktów"...

• Bełchatowianie stanęli przed niezłą szansą. Defensorzy "Pasów" kompletnie się pogubili, ale znowu brakło precyzji w poczynaniach ofensywnych gości.

• Przed dobrą szansą na zdobycie gola stanął GKS, ale Bartosz Ślusarski pogubił się w kluczowym momencie przed polem karnym Cracovii.

• Na razie emocji jak na lekarstwo. Żadna z drużyn nie chce się otworzyć, oglądamy głównie walkę w środku pola.

• Tymczasem próba strzału z dystansu Damiana Dąbrowskiego, ale piłka trafiła Panu Bogu w okno.

• Próba prostopadłego zagrania Budzińskiego, ale dobrze przeczytali to defensorzy GKS-u.

• Na razie sporo chaosu na boisku. Masa niecelnych podań z obu stron i brak zrozumienia w poczynaniach obu ekip. Miejmy nadzieję, że z czasem spotkanie rozgrzeje fanów przy Kałuży.

• "Pasy" szukają dziur na na skrzydłach gości. Dośrodkowywał Rakels, ale piłka minęła bramkę Dariusza Treli.

• Już od pierwszych minut Cracovia chce narzucić swój styl gry. Bełchatów będzie szukał swoich szans w kontratakach.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko. Już za moment pierwszy gwizdek sędziego!

• Dziś Cracovia zagra mecz bez swoich najzagorzalszych fanów. Przypomnijmy, że sektor D został zamknięty po niechlubnym incydencie w meczu z Pogonią Szczecin. Do Krakowa przyjechali także kibice gości, którzy wierzą w przełamanie swoich piłkarzy.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Cracovii z GKS Bełchatów. Pierwszy gwizdek sędziego za pół godziny.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CRACOVIA - GKS BEŁCHATÓW

Cracovia jeszcze nigdy nie wygrała w Bełchatowie

Zarówno Cracovia, jak i GKS Bełchatów do końca sezonu będą biły się o utrzymanie. "Pasy", które po zmianie trenera (Jacek Zieliński zastąpił Roberta Podolińskiego), wygrały z Zawiszą Bydgoszcz 3:0, mają obecnie na koncie trzydzieści cztery punkty i nawet w przypadku zwycięstwa w środę i tak nie uda im się uzbierać wystarczającej liczby "oczek", aby awansować do czołowej ósemki.

W Krakowie nastroje się nieco lepsze niż w Bełchatowie z uwagi na ostatnie ligowe zwycięstwo. Powodów do uśmiechu nie mają "Brunatni", którzy nie zaznali smaku zwycięstwa od siedmiu kolejek. Nie pomogła nawet zmiana trenera, a Marek Zub nie potrafi odczarować fatalnej postawy graczy z Bełchatowa.