Cracovia

1

Jagiellonia Białystok

1

• Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęła Jagiellonia, która wyszła na prowadzenie i zmarnowała dwie dobre okazje na drugiego gola. Jednak gdy Cracovii udało się doprowadzić do remisu, to Pasy były bliżej ostatecznego zwycięstwa. Remis jest raczej sprawiedliwym wynikiem. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Fatalna centra Tymińskiego kończy ten mecz!

• Bardzo ostre wejście Rymaniaka na nogi Tymińskiego. Żółta kartka i jeszcze jeden rzut wolny!

• Wasiluk z rzutu wolnego uderza wysoko ponad bramką!

• Piątkowski faulowany około 25 metrów od bramki Pilarza. Szansa dla Jagi.

• Tymiński zmienia Gajosa. Sędzia dolicza do tego meczu trzy minuty.

• Żółta kartka dla Romanczuka.

• Zjawiński poradził sobie z Wasilukiem, ale Madera z Drągowskim zdołali go zatrzymać.

• Po dośrodkowaniu Barana sytuację we własnym polu karnym wyjaśnił Żytko. Po drugiej stronie boiska z kolei centra Rymaniaka wpadła w ręce Drągowskiego.

• Dziwna akcja Jagiellonii. Dzalamidze najpierw w dryblingu przegrał pojedynek z piłką, a po chwili fatalna centra Strausa poszybowała poza boisko.

• Romanczuk uderzył z powietrza z 20 metrów od bramki Pilarza, ale piłka poszybowała wyraźnie obok słupka.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Schodzi Tuszyński, wchodzi Pawłowski.

• Cracovia jest zdecydowanie groźniejsza od momentu strzelenia gola na 1:1. Pasy walczą o zwycięstwo.

• Płaski strzał z dystansu Kapustki pewnie broni Drągowski.

• Kontra Cracovii została zmarnowana przez złą centrę Rakelsa, a akcja Jagiellonii przez złe podanie Piątkowskiego.

• Centra Gajosa z rzutu wolnego padła łupem Pilarza.

• Kapitalne zagranie za linię obrony do Rakelsa, który jeszcze chciał obsłużyć Zjawińskiego, ale arcyważną interwencją popisał się Wasiluk!!! Cracovia bardzo mocno przycisnęła Jagiellonię.

• Niezbyt pewne wyjście z bramki Drągowskiego po centrze Budzińskiego, ale goście potrafili wybić piłkę z szesnastki.

• Rakels na lewym skrzydle był faulowany przez Barana. Rzut wolny dla Pasów.

• Akcja Cracovii kończy się przewinieniem w ofensywie Dudzica.

• Zmiana także w Jagiellonii. Dzalamidze za Frankowskiego.

• Trzecia zmiana w Cracovii. Jaroszyński za Marciniaka.

• Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Rafała Grzyba.

• Jagiellonia poradziła sobie w defensywie przy dwóch rzutach rożnych dla gospodarzy.

• A teraz to Cracovia mogła prowadzić, ale strzał głową Rakelsa kapitalnie obronił Drągowski!!!

• Mogło być 0:2, a jest 1:1! W zamieszaniu w polu karnym Jagiellonii kiksuje Budziński, ale piłka szczęśliwie spada pod nogi Rakelsa, który pakuje ją do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Deniss Rakels!

• Teraz z kolei Frankowski uderza baaaardzo niecelnie z dystansu.

• Niepozorne dośrodkowanie Gajosa z prawego skrzydła okazało się fantastyczne dla wbiegającego Frankowskiego, ale ten w idealnej sytuacji uderzył głową ponad bramką!

• Żółta kartka dla Żytki za faul na Piątkowskim.

• Kapustka wchodzi w miejsce Szeligi.

• Żółta kartka dla Szeligi.

• Kolejna akcja Jagiellonii. Płaskie dośrodkowanie Frankowskiego nie dociera do żadnego z napastników, ale po chwili skrzydłowy Jagi uderza z 16 metrów i odbija piłkę Pilarz!

• Rzut rożny dla Cracovii po błędzie Wasiluka, ale słabiutkie dośrodkowanie Budzińskiego wychodzi poza boisko.

• Bartłomiej Dudzic zmienia Krzysztofa Nykiela.

• Kibice Pasów w niewybrednych słowach 'zachęcają' swoich piłkarzy do lepszej gry.

• W kontrataku Jagiellonii długie płaskie podanie dostał Piątkowski, który na 16. metrze świetnie poradził sobie z Rymaniakiem i technicznym strzałem pokonał Pilarza! Bardzo ładna bramka daje gościom prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Piątkowski!!!

• Bardzo lekko uderzył ze stojącej piłki Budziński i Drągowski spokojnie złapał futbolówkę.

• 4563 osoby dzisiaj na stadionie Cracovii.

• Strzał z dystansu Budzińskiego kapitalnie broni Drągowski, ale jest jeszcze rzut wolny z 20 metrów, bowiem zdaniem sędziego gracz Cracovii był jeszcze faulowany.

• Kontra Cracovii zepsuta przez bardzo słabą wrzutkę Rymaniaka.

• Bardzo dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska Piątkowskiego i tylko interwencja Żytki uchroniła Pasy od strzału głową Gajosa. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Tuszyńskiego pada łupem Pilarza.

• Dobre dośrodkowanie Budzinskiego, jednak najlepiej ustawiony w polu karnym był Madera. Po chwili słabiutki strzał Zjawińskiego pada łupem Drągowskiego.

• Grzyb blokuje centrę Dąbrowskiego i jest rzut rożny dla Pasów.

• Katastrofalne dośrodkowanie Dialiby wzbudziło teraz masowe zrezygnowanie na trybunach.

• Okres przewagi Jagiellonii, która powinna prowadzić po poprzedniej sytuacji 1:0. Cracovia miała mnóstwo szczęścia.

• Nieprawdopodobne! Po nieporozumieniu w obronie Cracovii Gajos wyszedł sam na sam z Pilarzem i zdecydował się na podanie do ustawionego lepiej Piątkowskiego i zagrał bardzo niedokładnie!

• Nykiel szukał w polu karnym Budzińskiego, ale ten stracił piłkę. Chwilę później faulowany przy swojej interwencji był chyba Drągowski. Sędzia jednak nic nie odgwizdał, ale po chwili przerwał grę, bo bramkarz Jagi ucierpiał w tym starciu.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy. Nie ma zmian w przerwie.

• - Wydaje mi się, że jak na tę porę roku została doprowadzona do niezłego stanu - mówi o murawie Bartosz Rymaniak. Cóż, powiedzmy krótko, że niekoniecznie się z tym zgadzamy.

• Słabe widowisko przy Kałuży, ale chyba już tej zimy bywały gorsze mecze. Obie drużyny w pierwszej połowie nie zrobiły sobie żadnej krzywdy, więc remis jest absolutnie zasłużony.

• Koniec pierwszej połowy!

• Rakels na lewej stronie poradził sobie z rywalem, po czym zagrał w pole karne bardzo niedokładnie. Stałe zjawisko w grze Cracovii w pierwszej połowie.

• Budziński staranował teraz Romanczuka w środku pola, jednak Ukrainiec szybko się pozbierał.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Frankowskiego w kierunku wbiegającego w pole karne Tuszyńskiego, ale ten nie zdołał oddać czystego strzału głową. Po chwili sam Frankowski uderza z dystansu efektownie, ale bardzo niecelnie.

• Dialiba złapany na pozycji spalonej.

• Piątkowski zdecydował się na strzał z okolic narożnika pola karnego, ale został zablokowany.

• Po centrze z prawego skrzydła Gajosa piłkę dobrze z własnego pola karnego wybił Żytko. Chwilę wcześniej rzut wolny dla Cracovii nie przyniósł zagrożenia dla bramki Drągowskiego.

• Wasiluk fauluje na prawej flance Zjawińskiego. Kolejny stały fragment gry dla Pasów, ale o ile zagrożenie byłoby większe, gdyby na placu gry był Covilo.

• Wyrównane widowisko w Krakowie. Wydaje się, że minimalnie lepsze okazje mieli goście, ale na razie remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

• Cracovia straciła piłkę pod własnym polem karnym, ale dobrze zachował się Żytko, który uprzedził w polu karnym Piątkowskiego. Akcja kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Barana.

• Dobre podanie w pole karne do Zjawińskiego, ale ten najpierw spowolnił akcję, a następnie stracił piłkę.

• Po dośrodkowaniu Dialiby doszedł do strzału głową Rakels, jednak w dobrej sytuacji uderzył wysoko nad bramką!

• Była szansa na dobrą kontrę dla Jagiellonii, ale Piątkowski zagrał fatalnie w pole karne do Tuszyńskiego. Strata.

• Teraz prostopadłe podanie Budzińskiego w kierunku lewego skrzydła świetnie zatrzymał... sędzia Szymon Marciniak.

• Ładna wymiana piłki w trójkącie Frankowski-Gajos-Straus, jednak ten ostatni, dobrze blokowany przez Rymaniaka, ostatecznie nie doszedł do piłki.

• Szeliga opatrywany teraz przez klubowych lekarzy. Krótka przerwa w grze.

• Żółta kartka dla Martina Barana za ostry faul na Szelidze.

• Dialiba na lewym skrzydle zdołał założyć siatkę Maderze, po czym jednak zagrał w pole karne bardzo niecelnie.

• Upomnienie dla Martina Barana, który teraz trzymał za koszulkę Rakelsa.

• Znowu groźnie! Składna kontra Jagiellonii kończy się płaskim uderzeniem Romanczuka z 18 metrów, które o centymetry mija bramkę gospodarzy!

• Rzut wolny dla gospodarzy z prawego skrzydła. Budziński celnie zacentrował na głowę Zjawińskiego, ale ten uderzył baaaaardzo niedokładnie.

• Szansa dla Jagiellonii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalnie przed bramką Pilarza skiksował niepilnowany Tuszyński!

• Z rzutu rożnego nie było żadnego zagrożenia dla bramki Drągowskiego. Po chwili strzał z dystansu Zjawińskiego został zablokowany przez Grzyba.

• Zdaniem arbitra teraz Nykiel wywalczył w pojedynku ze Strausem korner, choć goście są innego zdania.

• Rzut wolny dla Jagiellonii i długa piłka w pole karne Pasów nie przyniosła strzału na bramkę Pilarza, nawet pomimo świecy Rymaniaka, który wysłał piłkę na kilkanaście metrów w górę, ale tak, że pozostała ona w polu karnym.

• Rakels złapany na spalonym.

• Madera świetnie poradził sobie z wbiegającym w pole karne Rakelsem i odebrał Łotyszowi piłkę.

• Długa piłka w kierunku Piątkowskiego. Rymaniak jednak wygrywa pojedynek z napastnikiem Jagiellonii.

• Dośrodkowanie Budzińskiego spada na głowę Madery. Piłka trafia jeszcze przed pole karne do Dialiby, ale ten kiksuje.

• Kolejny raz Rakels wywalczył korner dla gospodarzy. Tym razem po walce z Maderą.

• Spore nieporozumienie w krakowskiej obronie naprawia Krzysztof Pilarz.

• Nieudana kombinacja Gajosa z Tuszyńskim. Piłka poza boiskiem.

• Dośrodkowanie Budzińskiego nie dotarło do żadnego z graczy gospodarzy ustawionych w polu karnym.

• Cracovia cały czas w ataku. Prosty faul Frankowskiego daje gospodarzom rzut wolny w niedalekiej odległości od narożnika pola karnego.

• Rakels w pojedynku z Wasilukiem zdobywa pierwszy w tym meczu rzut rożny.

• Zaczynamy mecz!

• Bardzo mizerna frekwencja w Krakowie. Nawet w sektorze najzagorzalszych kibiców Cracovii nie ma zbyt wielu osób.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Czas na hymn Cracovii! Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jaga) oraz Krzysztof Pilarz (Cracovia).

• Skąd te koszulki? Otóż wszystko z powodu bezpodstawnej decyzji działaczy Cracovii, którzy nie zezwolili kibicom Jagiellonii na przyjazd na to spotkanie.

• - Co do ostatnich wyników, to już wcześniej mówiłem, że jak przyjdą kartki, kontuzje i gorsze warunki klimatyczne, to może się to na nas odbić. Z tym trzeba sobie jednak radzić, my o tym wiemy. Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby zdobyć jeszcze punkty przed zimą i zachować ten dystans, być może go powiększyć. Pamiętajmy jednak, że do tego tematu wszystkie zespoły podchodzą tak samo, jak my, też nas rozszyfrowują i zastanawiają się jak nas zatrzymać. My nie możemy nagle zmienić czterech zawodników, żeby inaczej zagrać. Musimy żonglować tym składem, który mamy. (...) Jeżeli chodzi o Cracovię, to trudno mi powiedzieć. Nie interesuje mnie Cracovia i ich problemy, tak jak nikogo nie interesują nasze problemy - mówił z kolei Michał Probierz.

• - Jagiellonia jest innym zespołem, niż Górnik, który gra takim systemem jak my. Mecz z Jagiellonią na pewno będzie wyglądał inaczej. Już w Białymstoku przekonaliśmy się jaką siłą w ofensywie dysponuje Jagiellonia. Mateusz (Piątkowski) i Patryk Tuszyński, a także Dzalamidze oraz będący ostatnio w wysokiej formie Maciej Gajos, to naprawdę zestaw, który każdemu może zrobić krzywdę. Przekonaliśmy się już o tym w Białymstoku i mam nadzieję, że nie popełnimy już tych samych błędów, co w pierwszym spotkaniu - mówił przed tym meczem trener gospodarzy, Robert Podoliński.

• Arbitrem tego spotkania będzie polski arbiter międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka, który w tygodniu wyjedzie na jedno ze spotkań szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

• Kogo brakuje w obu zespołach? W Jagiellonii z powodu kontuzji nie zagra dziś Michał Pazdan, natomiast w Cracovii z powodu kartek nie zobaczymy Miroslava Covilo.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Krystian Stępniowski, Przemysław Kita, Łukasz Zejdler, Deleu, Bartłomiej Dudzic, Paweł Jaroszyński, Bartosz Kapustka.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Krzysztof Baran, Nika Dzalamidze, Filip Modelski, Jan Pawłowski, Michał Pawlik, Przemysław Mystkowski, Łukasz Tymiński.

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Po kilka zmian w obu zespołach.

• Jagiellonia z pewnością ma znacznie większy komfort psychiczny. Żółto-czerwoni przed tą kolejką znajdowali się tuż za ligowym podium, mając na swoim koncie 28 punktów. Piłkarze Michała Probierza jednak przeżywają ostatnio obniżkę formy - nie wygrali od czterech spotkań, zdobywając w nich ledwie dwa oczka.

• To spotkanie jest zdecydowanie ważniejsze dla dzisiejszych gospodarzy. Cracovia po 17 kolejkach zajmuje dopiero czternaste miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Roberta Podolińskiego mają na swoim koncie 18 punktów i tylko cztery oczka przewagi nad strefą spadkową. Jeśli Pasy dzisiaj nie pokonają swojego rywala, to ich szanse na miejsce w pierwszej ósemce będą bardzo małe.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Cracovia zmierzy się z Jagiellonią Białystok.