Cracovia

1

Korona Kielce

2

• Koniec meczu!! Korona wygrywa w Krakowie 2-1!!! Cenne punkty dla kielczan a krakowianie marnują szansę na poprawę swojego miejsca w tabeli. Tym samym skończyła się także świetna passa Cracovii. Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski.

• NIe ma zagrożenia po kornerze.

• Ależ zamieszanie!! Kosanović uderzył z 40 metrów, piłkę wypluł przed siebie Małkowski, ale radzą sobie obrońcy Korony! Jeszcze rzut rożny dla pasów!

• Saidi przerywa kontrę Korony za co dostaje drugą żółtą kartkę!!

• Jeszcze 4 minuty szans dla Cracovii. O tyle sędzia przedłużył to spotkanie.

• Zółta kartka dla Kwietnia za brutalny faul na Jaroszyńskim. To mogła być nawet czerwień.

• Piłkarze Pasów reklamują zagranie ręką, ale sędzia nie reaguje.

• Kosanović powstrzymał kontrę Korony.

• Kontrę Pasów koncertowo popsuł Marciniak.

• Ostatnia zmiana. Za Strausa wchodzi Dudzic.

• W końcu z własnej połowie wyszli Koroniarze. Mają aut na wysokości pola karnego Cracovii.

• Boljević trafił piłką prosto w mur.

• Zmiana w Koronie. Za Janotę wchodzi Kwecień.

• Żółtko dla Jovanovicia za faul na Saidim. Będzie szansa z 25 metrów.

• Strzał Kosanovicia przyjął na ciało Stano.

• Pasy nie mogą się przecisnąć w pole karne, więc próbują strzałów z dystansu. Teraz próbował Dąbrowski, ale była to próba fatalna.

• Wielkie zamieszanie w polu karnym Korony. Ostatecznie piłkę łapie Małkowski.

• Został kwadrans. Tylko dla Cracovii i aż dla Korony.

• To nie jest dzień Marciniaka. Uderzenie zza pola karnego leci wyyysoko nad bramką gości.

• Szansa na kontrę dla Korony, ale potknął się Korzym i piłkę zabrał mu Żytko.

• Dośrodkowanie Jaroszyńskiego wylądowało w rękawicach Małkowskiego.

• Korona mocno sie cofnęła, ale Cracovia ma problem z wykończeniem akcji.

• Kolejna szansa dla Pasów. Dośrodkowywał Straus, ale główkę zmarnował Saidi!

• Żółta kartka dla Korzyma za zbędne dyskusje z arbitrem.

• Zmiana w Koronie. Gołębiewskiego zmienia Lenartowski.

• Powinno być 2-2!! Świetna akcja Kity, który wystawił piłkę do Saidiego, ale ten strzelił nad poprzeczką!!

• Bardzo ładne uderzenie Jaroszyńskiego mija o centymetry bramke Korony!

• Nie klei się dzisiaj gra Cracovii. Podopieczni trenera Stawowego mają kłopoty ze skonstruowaniem akcji.

• Saidi uderzył zza pola karnego, ale prosto w ręce Małkowskiego.

• Małkowski w ostatniej chwili uprzedził Nowaka, który wychodził sam na sam!!!

• Druga zmiana w Pasach. Za Szeligę wchodzi Jaroszyński.

• Dąbrowski uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Za Stebleckiego wchodzi Kita.

• Mocne uderzenie Gołębiewskiego z 11 metrów broni Pilarz. Piłka leciała jednak prosto w bramkarza Pasów.

• Z dystansu próbował Bolević, ale jego strzał przeleciał daleko obok bramki Korony.

• Żółta kartka dla Saidiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Zasłużone prowadzenie Korony. To oni są bardziej zdeterminowani w drugiej połowie.

• GOOOL!!! 1-2 dla Korony!! Samobójcze trafienie Dąbrowskiego!!

• Niedokładne dośrodkowanie Sylwestrzaka, ale Korona ciągle w natarciu. Cracovia zepchnięta do defensywy.

• Żółta kartka dla Boljevicia za faul w środku pola.

• Składna akcja Pasów, ale Nowak spalił. Od bramki zacznie Małkowski.

• Kolejna dobra interwencja Pilarza. Tym razem wypiąstkowane dośrodkowanie. Chwilę później na spalonym zlapany został Korzym.

• Ależ interwencja Pilarza!! Wielkie zamieszanie w polu karnym Pasów, do piłki dochodzi Gołębiewski i uderza głowa z 4 metrów. Pilarz jednak górą!!!

• Indywidualna akcja Korzyma, ale jego strzał został zablokowany.

• 10743 kibiców ogląda dzisiejszy mecz na stadionie Cracovii.

• Szczęścia z dystansu poszukał Marciniak, ale tego szczęścia mu zabrakło.

• Dośrodkowanie Saidiego okazało się zbyt wysokie dla Nowaka. Nie ma zagrożenia pod bramką Korony.

• Teraz na spalonym złapany został Korzym.

• Janota przegrywa pojedynek sam na sam z Pilarzem!! Ależ okazja dla Korony!!

• Od początku w ataku Cracovia. trener Stawowy zapewne dobitnie wyjaśnił swoim piłkarzom, że jest niezadowolony.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Zmiana w Koronie. Za Golańskiego wszedł Korzym

• Oba zespoły wracają na murawę. Za chwile druga połowa meczu!

• Do przerwy zasłużony remis. Cracovia przeważa, ale Korona bardzo groźnie egzekwuje stałe fragmenty gry. Na drugie 45- minut zapraszamy po przerwie!

• Koniec pierwszej połowy!

• Awantura na boisku. Koroniarze mają pretensję o to, że Cracovia nie wybiła piłki jak na boisku leżał jeden z gości.

• Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

• Z dystansu uderzył Boljević, ale był to strzał mocno niecelny.

• Cracovia stara się jeszcze zaatakować w pierwszej połowie, ale skutecznie bronią sie goście.

• Rzuty rożne to największe zagrożenie w polu karnym Cracovii. Korona ma dużo wyższy zespół od Cracovii.

• GOOOOL!!!! W Krakowie już 1-1. Z rzutu rożnego dośrodkował Golański a Malarczyk łatwo pokonał Pilarza!!!!

• Zytko walczył na skrzydle, ale sędzia orzekł, że obrońca Pasów faulował.

• Eksplozja radości na trybunach. Głośne "Dawid Nowak" niesie sie po stadionie!

• GOOOOL!!!! Dawid Nowak wykorzystuje świetne dośrodkowanie Saidiego!! 1-0 dla Pasów!

• W odpowiedzi piekielnie moce uderzenie Boljevicia paruje na korner Małkowski!!!

• Ależ głowka Malarczyka!! Pilarz jakimś cudem wyciągnął piłkę z okienka własnej bramki!!!!

• Dobre uderzenie Pylypchuka. Pilarz wybija na rzut rożny. Było groźnie!

• Cracovia w natarciu, Korona broni sie na wszelkie możliwe sposoby. Teraz kolejny korner dla Pasów. Do piłki po dośrodkowaniu doszedł Boljević, ale strzelił obok bramki.

• Kosanović dobrze w obronie, przerwał kontrę kielczan.

• Jakiś uraz Golańskiego. Zawodnik jest opatrywany za linią boczną boiska.

• Ależ mamy wokalny pojedynek na trybunach. Ogłuchnąć można ;) o to właśnie chodzi!!

• Niezła piłka do Nowaka została wyłapana przez Małkowskiego.

• Odzywają się w końcu kibice Korony.

• Strata Saidiego, ale jego błąd naprawiają obrońcy Pasów. Kolejną akcję spokojnie konstruują piłkarze Stawowego.

• Uderzał głową Sylwestrzak, ale wysoko nad bramką Pilarza.

• Piłka w kierunku Pavola Stano, uprzedził go Marciniak i będzie korner.

• Faul Boljevicia na Gołębiewskim, będzie okazja na dośrodkowanie dla Korony.

• Na prawym skrzydle znalazł się Żytko, ale dośrodkowania to nie jest jego mocna strona. Piłka dla Korony.

• Kontra Korony, dośrodkowanie Sobolweskiego spokojnie łapie Pilarz.

• Złe dośrodkowanie Boljevicia. Piłka w rękach Małkowskiego.

• Uderzenie Saidiego zostało zablokowane, tylko korner dla Pasów.

• Ależ okazja dla gości! Po rzucie rożnym piłkę przed siebie wypluł Pilarz, dopadł do niej Gołębiewski, ale strzelił obok bramki Cracovii!

• Zaatakowali goście, teraz będzie rzut rożny dla Korony.

• Ależ interwencja Saidiego we własnym polu karnym! świetnie wybił górną piłkę!

• GOL dla Pasów! NIe! Jednak nie ma! Na spalonym był Nowak, który trafił do siatki po składnej akcji całego zespołu Cracovii!

• Korona ma problem ze skonstruowaniem akcji, Cracovia konsekwentnie gra swoją piłkę.

• Błąd Kosanovicia, piłkę ratował Pilarz, ale wybił ją aż na Błonia!

• Boljević dośrodkowywał aż dwa razy, ale za każdym razem piłke wybijali obrońcy Korony.

• Dośrodkowanie Saidiego zostało wybite za linię końcową. Będzie okazja z rzutu rożnego.

• Była okazja dla Cracovii! Zza pola karnego uderzył Steblecki, piłkę z rąk wypuścił Małkowski, ale Dejmek uprzedził nadbiegającego Nowaka.

• Cracovia długo rozgrywała piłkę na połowie Korony, ale nic z tego nie wyszło. Jest aut dla gości.

• Stano przerywa akcję Cracovii, będzie aut dla Pasów.

• Uderzenie Saidiego zza pola karnego minęło słupek bramki Małkowskiego.

• Dobra akcja Pasów, piłka trafiła do Nowaka, który pada w polu karnym, ale sędzia pozostaje niewzruszony. Tylko korner dla Cracovii, po którym piłkę spokojnie łapie Małkowski.

• Korona stara się zaatakować Cracovię wysokim pressigniem, ale jedynym efektem jest faul. Dalej piłkę mają krakowianie.

• Na murawie leży Pylypchuk, udzielana jest mu pomoc medyczna.

• Znani z bardzo głośnego dopingu wyjazdowego kibice Korony jak na razie milczą. Nie wiem jednak dlaczego.

• Teraz ładnie pociągnął Straus, ale jego podanie do Marciniaka było niecelne.

• Faul na Saidim i Cracovia zaczyna budowanie akcji od obrony.

• Malarczyk nie opanował dalekiej piłki i będzie aut dla Cracovii.

• Kibice Cracovii zaczynają doping od "pozdrowień" dla wojewody Jerzego Millera, który podjął decyzję o zamknięciu stadionu Pasów.

• Zaczynamy! Pierwsza piłka dla gości!

• Jeszcze minuta ciszy ku pamięci zmarłego niedawno Tadeusza Mazowieckiego.

• Sędzia dzisiejszego spotkania, Paweł Gil wyprowadza obie jedenastki na boisko. Pora na hymn "Pasów" i losowanie stron.

• Piłkarze obu zespołów opuszczają już murawę. Za nieco ponad 10 minut początek meczu! Czekamy na wielkie sportowe emocje!

• Dzisiejszy mecz będzie także pojedynkiem hiszpańskich trenerów. Dosłownie i w przenośni. Trener Pacheta oczywiście jest Hiszpanem, grającym niegdyś w Espanyolu Barcelona. Trener Stawowy jest zauroczony grą Barcelony i próbuje przeszczepić taki styl na polskie podwórko. Dodatkowym smaczkiem jest to, iż wczoraj odbyły się derby Barcelony. FC Barcelona pokonała Espanyol 1-0.

• Sektor gości Cracovia Korona

Tak na ten moment prezentuje się sektor kibiców Korony Kielce.

• Na dzisiejsze spotkanie przyjechało także wielu kibiców z Kielc. Sektor gości także się wypełnia. Płoty zostały już przyozdobione wieloma flagami, w tym płótnem Stali Mielec. Widać zaprzyjaźnieni z Koroniarzami kibice Stali przyjechali z nimi do Krakowa.

• Stadion powoli się zapełnia, dziś szykuje się całkiem dobra frekwencja na stadionie Pasów. Na to składają się przede wszystkim dwa czynniki. Po pierwsze, dwa ostatnie mecze na swoim stadionie Cracovia grała bez udziału publiczności. Było to pokłosie wielkich derbów Krakowa, po których stadion został zamknięty przez wojewodę małopolskiego. Po drugie podopieczni trenera Stawowego ostatnio prezentują się wyjątkowo dobrze.

• W ramce po lewej stronie widoczne są już wyjściowe składy obu zespołów. Podaję nazwiska piłkarzy, którzy mecz rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Perdijić, Kita, Zejdler, Wasiluk, Dudzic, Jaroszyński, Żurek

Korona Kielce: Małecki, Janiec, Piwowar, Lenartowski, Korzym, Kwiecień, Przybyła

• Rozgrzewka Cracovia - Korona

Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów.

• Pierwszą dobrą informacją dzisiejszego dnia jest to, że na tym spotkaniu w końcu obecni będą kibice Cracovii. Drugą dobrą informacją jest to, że będą także kibice Korony, którzy właśnie wchodzą na swój sektor. Szykuje się ciekawe widowisko także na trybunach. Dodatkowo cieszyć może to, że kibice "Pasów" i Korony przez wiele lat utrzymywali przyjacielskie stosunki, zatem powinno się obyć bez wyzwisk. Czysta sportowa atmosfera. Czego chcieć więcej?

• Serdecznie witamy prosto z Krakowa, ze stadionu przy ulicy Kałuży 1! Już za nieco ponad pół godziny rozpocznie się mecz pomiędzy Cracovią a Koroną Kielce. Zapraszamy do pozostania z nami i śledzenia przebiegu spotkania!