Cracovia

3

Lechia Gdańsk

2

• KONIEC MECZU!!! Po szalonych 90 minutach Cracovia pokonuje Lechią 3-2. Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski.

• Cracovia mądrze utrzymuje grę z dala od własnej bramki.

• Ręką zagrał jeden z piłkarzy Lechii.

• Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.

• Zółta kartka dla Kazlauskasa.

• Niedokładne dośrodkowane Gersona. Od bramki gra Pilarz.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Schodzi Budziński a wchodzi Szeliga.

• Spalony Budzińskiego, kibice głośno protestują.

• Seria dośrodkowań Lechii, ale nawet nie było strzału na bramkę Pilarza.

• Lechii zaczyna się spieszyć. Cracovia uważnie broni.

• 10 minut do końca. Dla kogo będą to szczęśliwe minuty?

• Ostatnia zmiana gości. Freisenbichler za Vranjesa.

• Powinien być gol dla Cracovii!! Akcję Rymaniaka kończył Budziński, ale górą Bąk!!!

• Żółtko dla Nykiela.

• Świetna akcja Pasów, ale jednak na spalonym był Rakels.

• Dialiba z linii pola karnego strzelił nad bramką.

• Kolejna zmiana w Lechii. Grzelczaka zmienia Kazlauskas.

• W prostej sytuacji Polczak wybija piłkę na aut. Wznawia Lechia.

• Oba zespoły nieco zwolniły. W ataku jest teraz częściej Cracovia.

• Jest też pierwsza zmiana w Lechii. Schodzi Nazario a wchodzi Dźwigała.

• Zmiana w Cracovii. Schodzi Wdowiak a wchodzi Nykiel.

• 6143 widzów ogląda ten mecz na stadionie.

• Była szansa dla Lechii! Dobrą główkę Nazario z trudem broni Pilarz!!!

• Po przerwie mamy bardzo szybkie tempo meczu. Dobrze się to ogląda.

• Świetna interwencja Bąka 40 metrów od wlasnej bramki. Gdyby nie odważne wyjście bramkarza Lechii to Rakels by wyszedł sam na sam.

• Rymaniak pewnie wybija dośrodkowanie Lechii z rzutu rożnego. W ataku jednak ciągle goście.

• Możdżeń strzelił z dystansu, ale tym razem pewnie broni Pilarz.

• Faul Covilo i Lechia ma rzut wolny z boku pola karnego.

• Lechia prze do przodu. Dawno takiego meczu nie było na tym stadionie.

• Szalony mecz w Krakowie. Lechia drugi raz doprowadziła do remisu i drugi raz Cracovia odpowiada to dwóch minutach!

• GOOOOOL!!! Kanonada w Krakowie. Pasy znowu prowadzą!!! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykończył Polczak!!!

• GOOOOL!!! Ależ bramki strzela dzisiaj Lechia. Vranjes z 30 metrów trafia prosto w okienko!!!!

• W odpowiedzi strzał Makuszewskiego broni Pilarz.

• Od razu szansa dla Cracovii. W polu karnym odnalazł się Budziński, ale jego strzał utknął w gąszczu nóg obrońców z Gdańska.

• Zaczynamy II połowę! Grę wznowiła Lechia!

• W przerwie mamy zmianę w Cracovii. Za Armiche wchodzi Dialiba.

• Piłkarze wracają na murawę. Za chwilę wznawiamy mecz.

• Koniec pierwszej połowy! Niezły mecz w Krakowie a Pasy jak na razie prowadzą 2-1. Na stadion wracamy za kwadrans!

• GOOOOL!!! Rakels pewnie wykorzystuje jedenastkę!!!

• Rzut karny dla Cracovii!! Faulowany Wdowiak.

• Żólta kartka dla Colaka.

• Lechia poczuła krew i stara się atakować. Na razie jednak górą obrońcy Cracovii.

• GOOOOL!!!! Ależ gol Grzelczaka!! Napastnik Lechi iw swoim stylu zawinął z narożnika pola karnego. Piłka wpadła w samo okienko bramki Pilarza!!!

• Zbyt mocne dośrodkowanie Budzińskiego i nie ma zagrożenia. Potem dośrodkowywał jeszcze Dąbrowski, ale czujni byli obrońcy z Gdańska.

• Kolejna ładna akcja Cracovii. Budziński jednak zablokowany i jest tylko rzut rożny.

• Zbyt mocne podanie w kierunku Armiche. Piłka w rękach Bąka.

• Po stracie gola Lechia wygląda na rozbitą. Nie ma pomysłu w grze gości.

• Świetna piłka od Wdowiaka do Rakelsa. Bąk minął się z piłką, ale napastnik Pasów z ostrego kąta nie trafił w bramkę!!!

• Cracovia próbowała zagrać z klepki, ale ostatnie podanie było bardzo niecelne.

• Żółta kartka dla Dąbrowskiego za faul taktyczny.

• Marciniak w ostatniej chwili blokuje Makuszewskiego. Dobra interwencja obrońcy Pasów.

• Śnieg coraz mocniej pada w Krakowie. Białe święta przed nami :)

• Nic nie wyszło gościom z tego stałego fragmentu gry.

• Lechia w natarciu. Będzie korner.

• Dośrodkowanie Budzińskiego z rzutu wolnego kończy główką Polczak, ale broni Bąk.

• Lechia próbuje zaatakowac, ale na posterunku był Polczak.

• Kibice Cracovii pamiętaja o największym kibicu swojego zespołu. Tuż przed golem zaprezentowali oprawę poświęconą Janowi Pawłowi II.

• GOOOL!!!! Rakels wpadł z lewej strony w pole karne i uderzył bardzo mocno. Piłkę przed siebie odbił Bąk, ale dobija Budziński!!!! Pasy prowadzą 1-0!

• Armiche miał niezłą okazję do oddania strzału, ale zdecydował się na dośrodkowanie. To był zły wybór. Piłka nie znalazła adresata.

• Na spalonym Rakels.

• Pierwsza groźna akcja Pasów. Dośrodkowanie Marciniaka zakończył główką Covilo, ale strzał był niecelny.

• Żółta kartka dla Rymaniaka.

• Kolejna akcja Cracovii przerwana przez Gersona.

• Cracovia stara się grać długie piłki na Rakelsa, ale ten nie ma szans w starciu z wysokimi obrońcami z Gdańska.

• Kolejny faul piłkarzy Cracovii i grę wznawia Lechia.

• Cracovia na razie nie potrafi skonstruować groźnej akcji. Armiche teraz dośrodkowywał, ale piłkę wybijają obrońcy Lechii.

• Z dystansu teraz próbował Grzelczak, ale jego strzał był bardzo niecelny.

• Faul Polczaka i defensor Pasów ogląda żółtą kartkę.

• Na spalonym Wdowiak.

• Była pierwsza okazja dla gości. Piłkę na linii pola karnego dostał Grzelczak, huknął z woleja, ale świetnie broni Pilarz!!

• Dużo chaosu na początku tego meczu. Żaden zespół nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

• W Krakowie zaczął właśnie padać drobny śnieżek.

• Zaczynamy! Piłka dla Cracovii!!

• Sędzia Szymon Marciniak wyprowadza oba zespoły na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Oba zespoły udają się już do szatni, żeby wysłuchać ostatnich wskazówek trenerów.

• Około 20 minut do rozpoczęcia meczu. Frekwencja na stadionie przy ulicy Kałuży nie powala.

• Do dyskusji o tym meczu zapraszam także na Twitter - @KrzysiekOrski

• Na rozgrzewce są już oba zespołu. Krakowianie wymieniają podania a lechiści ćwiczą krótkie sprinty.

• Na stadionie jest już spora grupa kibiców z Gdańska, wspieranych przez fanów Wisły. Kibiców Cracovii na razie jest mało. Z pewnością jednak przybędą, jak tylko uporają się ze świątecznymi przygotowaniami.

• W ramce po lewej stronie można się już zapoznać z wyjściowymi jedenastkami obu zespołów. Podaję nazwiska piłkarzy, którzy ten mecz rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Krystian Stępniowski, Boubacar Diabang, Krzysztof Nykiel, Dariusz Zjawiński, Sławomir Szeliga, Paweł Jaroszyński, Erik Jendrisek.

Lechia: Łukasz Budziłek, Adam Dźwigała, Donatas Kazlauskas, Rudnilson Silva, Daniel Łukasik, Marcin Pietrowski, Kevin Freisenbichler

• W Krakowie mamy dzisiaj niezłą pogodę, śnieg nie pada a murawa wygląda w miarę przyzwoicie. To ważne, bo ostatnie mecze Pasy grały w strasznym błocie. W trakcie przerwy na reprezentację udało się jednak nieco opanować stan murawy i wygląda ona nieźle.

• Świątecznie witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za około 40 minut początek meczu Cracovia - Lechia. Do pozostania z relacją LIVE zaprasza Krzysztof Orski.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CRACOVIA - LECHIA GDAŃSK

Lechia zmierzy się u siebie z Cracovią

Wyjątkową, bo świąteczną , 26. Kolejkę T-Mobile Ekstraklasy rozpoczniemy w Krakowie, gdzie miejscowa Cracovia zmierzy się z Lechią Gdańsk. W tym meczu „Pasy” nie mogą pozwolić sobie na inny wynik niż zwycięstwo, gdyż ich sytuacja w ligowej tabeli jest coraz gorsza. Zespół Roberta Podolińskiego wiosną wygrał tylko jeden mecz, z Piastem Gliwice, pozostałe przegrał bądź zremisował. Przed dwoma tygodniami Cracovia uległa Wiśle w wielkich derbach miasta, a obecnie znajduje się na czternastej, czyli trzeciej od końca pozycji, notując lepsze wyniki niż tylko od zagrożonych spadkiem Ruch Chorzów i Zawisza Bydgoszcz.

Rywalem Cracovii będzie Lechia Gdańsk, która bardzo dobrze spisuje się wiosną. Gdańszczanie od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej nie przegrali jeszcze żadnego spotkania, notując tylko zwycięstwa i remisy. W ostatnim meczu podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali na własnym stadionie Górnika Zabrze