Cracovia

0

Pogoń Szczecin

1

• Koniec meczu! Cracovia przegrywa na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0-1 po golu Robaka z rzutu karnego zdobytego w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie "Pasy" niewiele zdziałały w ofensywie, natomiast Pogoń zagrała bardzo mądrze i nie pozwoliła krakowianom na zbyt wiele. Za uwagę i wspólnie spędzone 90 minut dziękuję serdecznie, Damian Sobolewski

• Ostatnia zmiana w drużynie gości, za Lewandowskiego wchodzi Pietruszka

• I szansa przed Cracovią!! Z lewej strony pola karnego na prawą nogę zszedł Saidi i uderzył na bramkę, jednak Janukiewicz rozgrywa kapitalne zawody!!

• Świetna kontra Pogoni!! Z własnej połowy wyszedł sam na sam Robak jednak kapitalnie jego intencje wyczuł Pilarz!

• Kolejna dobra akcja Pogoni! Na prawej stronie był Bąk, próbował wycofać na 11 metr jednak wybijają obrońcy

• Dobra okazja dla gospodarzy!! Z kontrą wyszedł Dudzic, rozegrał na lewo do Nowaka, ten odegrał do Dudzica, ten na prawo do Saidiego jednak strzał Burundyjczyka zablokowany i tylko rzut rożny

• Groźna akcja Pogoni jednak na spalonym Robak, Ława już składał się do strzału po odegraniu piłki przez napastnika Pogoni

• Rzut wolny dla Cracovii w odległości 35 metrów. Do piłki podchodzi Kosanović jednak strzela prosto w mur

• Od razu ruszyła do ataku Pogoń! Piłka dotarła na prawą stronę a tam niepilnowany Frączczak plasowanym strzałem w długi róg próbował zaskoczyć Pilarza jednak minimalnie obok słupka

• Od początku drugiej odsłony za Stebleckiego na placu gry pojawił się Dudzic

• Drugą połowę zaczną "Portowcy". Od środka Robak oraz Akahoshi

• Koniec pierwszej części spotkania. Cracovia przegrywa do przerwy z Pogonią 0-1 po golu Marcina Robaka z rzutu karnego. "Pasy" dominują na placu gry, jednak kapitalnie w bramce "Portowców" spisuje się Janukiewicz i to jemu Pogoń zawdzięcza świetny wynik do przerwy

• Paweł Pskit dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry w pierwszej części

• Kolejna świetna okazja dla Cracovii!! Danielewicz uderzył z dystansu, do odbitej piłki próbował dojść Steblecki jednak przewrócił się w polu karnym! Gwizdek sędziego milczy, to będzie materiał do kontrowersji

• Rzut wolny dla "Pasów" tuż przed polem karnym jednak Ntibazonkiza dośrodkował fatalnie

• Cracovia cały czas na połowie Pogoni, konstruuje składne akcje jednak ciągle brakuje kropki nad "i"

• Żółta kartka dla Lewandowskiego za faul na połowie Cracovii

• Kolejna stuprocentowa okazja dla "Pasów"!! W pole karne z impetem wpadł Saidi, uderzył na bramkę jednak Janukiewicz udowadnia, że swój fach zna nie od dziś!

• Kapitalne uderzenie Budzińskiego z ok. 30 metrów i świetnie broni Janukiewicz!

• Cóż za okazja dla Cracovii!! Pięknie w pole karne wszedł Budziński, podał na 11 metr do Nowaka jednak napastnik "Pasów" uderzył zbyt lekko i wprost w Janukiewicza!!

• Pogoń dobrze zorganizowana na własnej połowie nie pozwala gospodarzom rozwinąć skrzydeł

• Na murawie leży Rogalski jednak po kilku chwilach podnosi się o własnych siłach

• Goool!! Pilarz ląduje w prawym roku, Robak strzela w lewo i mamy 0-1 na stadionie przy ul. Kałuży!!

• Rzut karny dla Pogoni!! Przedzierał się Robak i faulował go Kosanović

• Z dystansu uderzał Rogalski ale Pilarz spokojnie piąstkuje piłkę

• Żółta kartka dla Danielewicza za ostry faul w środku boiska na Rogalskim

• Murayama do Akahoshiego w polu karnym jednak spokojnie wybija Kosanović. Pierwszy kwadrans ze wskazaniem na Cracovię jednak widać, że Pogoń nie przyjechała tu się tylko bronić

• Rzut wolny dla Cracovii tuż przed polem karnym, jednak Danielewicz po ziemi wprost w obrońców

• Groźnie znów pod bramką Pogoni! Nowak zakręcił obrońcami w prawo, w lewo, w prawo i oddał strzał wzdłuż bramki jednak nikt nie przeciął piłki w polu karnym!

• Świetna okazja dla Pogoni!! Z prawej strony dorzucał Bąk, do piłki w polu karnym doszedł Robak i oddał strzał, jednak tuż nad poprzeczką!

• Cracovia gra piłką, akcje gospodarzy coraz bardziej się zazębiają

• Ależ okazja przed "Pasami"!! Wymiana piłki pomiędzy Saidim i Stebleckim, ten drugi wypuszcza Burundyjczyka i ten strzela z lewej nogi w długi róg jednak minimalnie obok słupka! Janukiewicz odetchnął z ulgą

• Gra toczy się w środku pola, dużo niedokładności w poczynaniach obu dryżyn

• Pierwsza groźna okazja dla Cracovii, wymiana piłki przed polem karnym i uderzenie Stebleckiego jednak zablokowane przez obrońców

• Od środka zaczyna Cracovia

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko, w głośnikach wybrzmiewa hymn Cracovii jednak przy pustych trybunach nie ma to odpowiedniego efektu

• Z kolei ekipa prowadzona przez Dariusza Wdowczyka nie przegrała pięciu kolejnych meczów ligowych i jak na razie, jest największą sensacją naszej ligi plasując się 4. pozycji zgromadziwszy 16 punktów

• Drużyna "Pasów" po dwóch porażkach z rzędu z Legią oraz Zawiszą zremisowała mecz derbowy z Wisłą oraz pokonała w ostatniej kolejce we Wrocławiu Śląska 3-0 co było z pewnością największą niespodzianką ubiegłej kolejki

• W drużynie Wojciecha Stawowego zabraknie filaru defensywy Mateusza Żytko, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek

• Witamy serdecznie ze stadionu Cracovii. W dzisiejszym spotkaniu "Pasy" podejmować będą Pogoń Szczecin. Mecz decyzją Wojewody Małopolskiego odbędzie się bez udziału publiczności, co jest karą za zachowanie kibiców oraz bierność organizatora w meczu derbowym z Wisłą