Cracovia

0

Pogoń Szczecin

1

• KONIEC SPOTKANIA! Pogoń Szczecin wygrywa z Cracovią na wyjeździe 1:0. Strzelcem jedynego gola Łukasz Zwoliński!

• Ależ sytuacja! Miroslav Covilo świetnie zgrał piłkę w pole karne, dopadł do niej Deniss Rakels i posłał w kierunku bramki, piłka prawie już wpadła do bramki, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją Sebastian Rudol!

• Ortega zacentrował z prawego skrzydła, ale Janukiewicz pewnie wyłapał futbolówkę.

• Po raz kolejny po wejściu na murawę bramce Radosława Janukiewicza chciał zagrozić Kapustka, ale zabrakło w jego próbie precyzji.

• Ortega i Rakels próbowali zaatakować bramkę Pogoni, ale piłkę wybił bardzo dobrze spisujący się w tym spotkaniu Mateusz Matras.

• Krzysztof Nykiel ukarany żółtą kartką.

• Krzysztof Jakubik doliczył dziesięć minut do regulaminowego czasu gry.

• Łukasz Zwoliński chciał wykorzystać błąd jednego z piłkarzy Cracovii, ale trafia w boczną siatkę.

• Marcin Budziński, sędzia dyktuje rzut wolny, "Pasy" natychmiastowo wykonują ten stały fragment i przenoszą się pod bramę Pogoni.

• Wznawiamy grę!

• Mamy oficjalne potwierdzenie, mecz za chwilę zostanie wznowiony.

• Piłkarze obu drużyn schodzą do szatni. Mecz zostaje przerwany!

• Na stadionie Cracovii odpalono race. Mecz chwilowo przerwany...

• Ależ akcja Cracovii! Ortega - to mogło być wejście smoka! Hiszpan znalazł się w doskonałej sytuacji, wybiegł przed Janukiewicza, ale fatalnie przestrzelił!

• Rafał Murawski urwał się spod opieki rywali i ruszyła na bramkę Cracovii, w pościg za nim ruszył Marcin Budziński, który dogonił piłkarz Pogoni i w siłowym pojedynku zmusił go do wybicia piłki an aut.

• Kolejna zmiana w Cracovii, Ortega Medina wejdzie za Wdowiaka.

• Dzisiejsze spotkanie ogląda z wysokości trybun 6 335 widzów.

• Karol Danielak został ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w drużynie Cracovii, za Damiana Dąbrowskiego wejdzie Bartosz Kapustka.

• Piłkarze Cracovii w natarciu, od kilku minut gospodarze nie schodzą z połowy Pogoni i szukają okazji do zdobycia wyrównującej bramki.

• Mateusz Wdowiak świetnie wszedł w pole karne Pogoni, znalazł dużo miejsca w szeregach defensywnych gości i miał przed sobą tylko Radosława Janukiewicza. Koniec końców piłkarz "Pasów" zmarnował tę sytuację.

• Miroslav Covilo wygrał pojedynek główkowy, ale nie udało mu się oddać strzału na bramkę Pogoni, bowiem został zablokowany przez swoich rywali.

• Deniss Rakels biegł z piłką prawą stroną, ale Mateusz Matras dopadł do niego i zdołał odebrać futbolówkę.

• Tym razem rzut wolny dla Pogoni, piłkę zagrywał bezpośrednio na bramkę Cracovii Rafał Murawski, ale Krzysztof Pilarz bez problemu złapał ją.

• Rzut wolny dla Cracovii, Radosław Janukiewicz jak struna wyciągnął się aby wyłapać futbolówkę.

• Świetna piłka Dialiby w pole karne Pogoni do Nykiela. Zawodnik Cracovii doszedł do futbolówki i dośrodkował z powietrza. Piłkę złapał jednak Janukiewicz.

• Dośrodkowanie Murawskiego z rożnego i strzał Golli. Jeden z obrońców Cracovii wybił piłkę głową na kolejny rzut rożny.

• Danielak za Nunesa.

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Diabang zmienia Jendriska.

• Dużo walki w środku pola. Oba zespoły grają niedokładnie.

• Niezła kontra Cracovii. Wrzucał piłkę Nykiel, ale poradzili sobie Portowcy!

• Fani Pogoni są już na swoim sektorze. Faktycznie jest ich około 1000.

• Poprzeczka ratuje teraz Cracovię! Głową strzelał Frączczak!!!

• Faulowany Nunes i Pogoń ma rzut wolny.

• Gramy! Od środka piłkarze Cracovii!

• Piłkarze wracają już na murawę. Za chwilę wznawiamy grę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Cracovia była aktywna, ale to Pogoń strzeliła jedynego gola po stałym fragmencie gry. Na drugą połowę zapraszamy za kwadrans!

• Cracovia zamyka Pogoń na własnej połowie, ale ich uderzenia są albo blokowane, albo niecelne.

• Dośrodkowanie Rakelsa pewnie wybijają obrońcy gości.

• Cracovia próbuje zaatakować, ale Pogoń skutecznie się broni.

• Nic nie zapowiadało tego gola. Do tej chwili to raczej Cracovia dominowała na boisku. Jeden stały fragment gry jednak wystarczył gościom do strzelenia gola!

• GOOOOOL!!! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka ląduje na 5 metrze a Zwoliński tylko musiał dostawić nogę. Pogoń prowadzi przy Kałuży!

• Zablokowany strzał Zwolińskiego. Portowcy mają korner.

• Nunes został zablokowany przez Nykiela. W ataku jednak cały czas goście.

• Kibice Pogoni dotarli właśnie na stadion Pasów.

• Cracovia strzela na potęgę. Tym razem Rakels, ale znowu górą Janukiewicz.

• Wdowiak strzelił z 20 metrów, ale znowu pewnie broni Janukiewicz.

• Leżał przez chwilę na boisku Covilo. Wszystko jest już w porządku i wysoki pomocnik może grać dalej.

• Kolejna dobra akcja Pasów. Strzelał Wdowiak, piłkę głową dobijał Jendrisek, ale z najwyższym trudem radzi sobie Janukiewicz!!

• Dobry strzał Dabrowskiego z linii pola karnego. Piłka leci centymetry nad poprzeczką bramki Janukiewicza.

• Cracovia próbowała wymienić kilka podań z pierwszej piłki. Stracił futbolówkę jednak Wdowiak.

• Dośrodkowanie Nykiela było zbyt głebokie. Janukiewicz nie miał kłopotów.

• Wdowiak miał szansę na strzelenie gola, ale nie trafił w piłkę z woleja!

• W odpowiedzi akcja Cracovii. Jednak strzał Nykiela z ostrego kąta był bardzo niecelny.

• Dobra akcja Pogoni! Najpierw uderzał Kun a następnie Frączczak. Oba strzały jednak zostały zablokowane.

• Na spalonym Zwoliński.

• Na strzał zdecydował się Budziński, ale było to bardzo lekkie uderzenie z 25 metrów. Spokojnie łapie piłkę Janukiewicz.

• Gracze Pogoni reklamowali rękę Sretenovicia w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

• Dobra interwencja Marciniaka i od bramki grę wznawia Pilarz.

• Było trochę zamieszania w polu karnym Cracovii, ale ostatecznie przytomnie piłkę wybił Budziński.

• Faul Nykiela. Portowcy mają rzut wolny prawie z narożnika boiska.

• Nykiel nie sięgnął piłki głowa. Akcja przeniosła się już pod pole karne Pasów.

• Zza pola karnego strzelił Budziński, piłka odbija się od Golli i krakowianie mają korner.

• Udało się Pasom uspokoić grę. Teraz częściej przy piłce są gospodarze.

• Dośrodkowanie Kuna pewnie łapie Pilarz.

• Od początku agresywnie gra Pogoń. Radzą sobie jednak obrońcy Cracovii.

• ZACZYNAMY! Od środka piłkarze Pogoni!

• Sędzia Krzysztof Jakubik wyprowadza już oba zespoły na murawę.

• Oba zespoły już zeszły do szatni. Do rozpoczęcia meczu zostało 10 minut.

• Zapraszam do dyskusji o tym meczu na Twittera: @KrzysiekOrski

• Podczas rozgrzewki oba zespoły koncentrują się na wymianie krótkich podań. Będziemy mieli techniczny mecz? ;)

• Coraz lepiej wygląda murawa na Cracovii. Jeszcze nie jest idealnie, ale ten fragment boiska, który przez kilka spotkań przypominał bagno lub boisko do siatkówki plażowej, zarasta powoli trawą,

• Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Kibice powoli wchodzą na stadion Pasów. Fanów gości na razie nie widać. Wedle zapowiedzi miało być ich nawet 1000.

• W ramce po lewej stronie można zapoznać się już z wyjściowymi składami obu zespołów. A oto gracze, którzy ten mecz rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Krystian Stępniowski, Boubacar Diabang Dialiba, Armiche Ortega Medina, Sławomir Szeliga, Bartosz Rymaniak, Deleu, Bartosz Kapustka.

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła, Kamil Wojtkowski, Takafumi Akahoshi, Michał Janota, Michał Walski, Karol Danielak, Vladimirs Kamess.

• W Krakowie mamy dzisiaj niezłą pogodę do gry w piłkę. Jest około 6 stopni Celsjusza, wieje lekki wiaterek. Nie zanosi się na deszcz. Mamy tylko nadzieję, że zawodnicy obu zespołów odpowiednio nas rozgrzeją.

• Dzień dobry! Już za około 45 minut początek ostatniego sobotniego meczu w tej kolejce T-mobile Ekstraklasy. Na własnym stadionie Cracovia podejmie Pogoń Szczecin. Prosto ze stadionu przy ulicy Kałuży wita się Krzysztof Orski. Zapraszam do pozostania z relacją LIVE w serwisie Ekstraklasa.net!

• Michniewicz: Terminarz? Wiedziałem, jak wygląda i na co się piszę

Rozmowa z nowym trenerem Pogoni

polonia warszawa-śląsk wrocław

• RELACJA SMS

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści crapog na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W trakcie meczu dostaniesz informacje o bramkach, wyniku do przerwy i końcowym.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CRACOVIA - POGOŃ SZCZECIN

Pogoń Szczecin - Cracovia 2-1

Czesław Michniewicz zaliczył udany debiut jako trener Pogoni, a jego zespół w minioną sobotę pokonał przed własną publicznością Jagiellonie Białystok 2:0, odnosząc drugie zwycięstwo wiosną. Tym razem szczecinianie zmierzą się z Cracovią, która nie ma powodów do radości. "Pasy" zajmują obecnie trzecie od końca, czternaste miejsce i jeśli zanotują kolejną porażkę, utrzymanie się w Ekstraklasie będzie coraz trudniejsze.

W tym sezonie spotkania z drużynami z regionu Cracovia nie wspomina zbyt dobrze. Nie tak dawno przy Kałuży gościła drugoligowa ekipa Błękitnych Stargard Szczeciński, która pokonała podopiecznych Podolińskiego 2:0 awansując do półfinału Pucharu Polski.

- Postaramy się strzelać Cracovii tak samo jak Błękitni. To trudny teren, tym bardziej teraz, biorąc pod uwagę w jakim stanie jest boisko. Będziemy chyba trenować na "dwójce", gdzie płyta jest podobna, żeby się przyzwyczaić - powiedział Hubert Matynia, obrońca Pogoni.