Cracovia

2

Ruch Chorzów

1

• Jarosław Rynkiewicz gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. Cracovia wygrywa u siebie z Ruchem Chorzów. "Pasy" zadały dwa decydujące ciosy, gdyż przez większość meczu nic nie wskazywało na to, aby trzy punkty miały zostać w Krakowie. Za wspólnie spędzoną drugą połowę dziękuje Michał Laskowski.

• Kolejna świetna akcja "Pasów". Nowak fajnie pograł z Ntibazonkizą, ale ten wywalczył tylko rzut rożny.

• Bernhardt groźnie strzela, ale tym razem piłkę do "koszyczka" łapie bramkarz Ruchu.

• Doskonałe uderzenie głową Janoszki, ale piłka po górnej siatce.

• Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

• Brzydko faulowany Nowak na własnej połowie.

• Saidi przegrywa pojedynek sam na sam z Kamińskim! Mogło być po meczu.

• Rożny dla Ruchu. Ale kto ma być tę piłkę skoro Zieńczuk już na ławce?!

• Ależ akcja i ile przypadku w tej sytuacji. Świetne zachowanie Nowaka w polu karnym. Znowu nie łapie trudnej piłki Kamiński i Nowak z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. "Pasy" prowadzą 2:1

• Dawid Nowak i mamy 2:1

• Saidi wszedł w pole karne lewego skrzydła, złamał akcję do prawej nogi i uderzył na bramkę Ruchu. Błąd bramkarza gości, który "wypluł" piłkę wprost na nogę Nowaka.

• DAWID NOWAK! 1:1

• Im bliżej końca meczu, tym gorsze widowisko mamy przy ul. Kałuży w Krakowie

• Boisko opuszcza były gracz Wisły Kraków, który uciszył dzisiaj stadion "Pasów". Janoszka w miejsce Zieńczuka.

• Dośrodkowanie Kosanovicia było dobre, ale nikt nie strącił tej piłki w kierunku bramki.

• Konczkowski fauluje Saidiego. Rzut wolny

• Dobrze Cracovia wyszła z kontrą. Saidi zagrał do Strausa, ale ten niepotrzebnie kombinował grając piętą co spowodowało zakończenie akcji.

• Żytko strzela głową, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Trener Stawowy mówił przed tym meczem, że jest spokojny o swoją posadę pod warunkiem, że piłkarze będą realizowali założenia przełożonego. Patrząc na marną grę Cracovii Pan Wojciech nie może być chyba niczego pewien. Mamy przerwę na uzupełnienie płynów.

• Jakub Kowalski zmienia Sultesa.

• Nic nie wychodzi Cracovii. Kontra wyprowadzana od własnej bramki zakończyła się na linii środkowej boiska.

• Fatalna strata Kusia i gdyby nie błąd Zieńczuka, Ruch mógłby wyjść z groźną kontrą. Niepewny dzisiaj obrońca Cracovii.

• Pierwsza zmiana w Ruchu Chorzów.

• Za boisku pojawi się za moment Maciej Jankowski.

• Faulowany Zieńczuk.

• Dawid Nowak wzmacnia ofensywę "Pasów". Ostatnia zmiana w ekipie Wojciecha Stawowego. Z boiska schodzi Boljević.

• Lepiej wyglądają piłkarze z Krakowa w tej drugiej połowie.

• 100% sytuacja dla "Pasów" !! Dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła do Żytki, który nie trafia do pustej bramki z bliskiej odległości.

• Ależ poszli z kontrą piłkarze "Niebieskich". Była to dogodna sytuacja dla Ruchu, ale zakończona niedokładnym podaniem w polu karnym.

• Krótko rozegrany rzut rożny przez gospodrarzy

• Dobra teraz akcja Cracovii rozpoczęta od stoperów, ale fatalnym dośrodkowaniem na zwieńczenie tej sytuacji 'popisał się' Kuś.

• Z dystansu próbował swoich sił Bernhardt, ale jego strzał po ziemi był daleki od ideału.

• Na drugą połowę gracze "Pasów" wychodzą w innym zestawieniu personalnym.

• Od środka zaczynają piłkarze gości!

• Koniec pierwszej połowy! Po kiepskim widowisku Cracovia przegrywa do przerwy 0-1. Na drugie 45 minut zapraszamy za około kwadrans!

• Sędzia doliczył do pierwszej połowy 2 minuty.

• STEBLECKI!! Świetne uderzenie z dystansu. Świetnie obronił Kamiński.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Ruchu!! Po dośrodkowaniu Boljevicia główkował Żytko, ale piłkę odbił Kamiński. Później arbiter odgwizdał spalonego.

• Zieńczuk za głęboko dośrodkowywał z rzutu wolnego. Piłkę wyłapał Pilarz.

• Zółta kartka dla Babiarza za... opóźnianie gry.

• To była pierwsza sensowna i składna akcja Pasów w dzisiejszym meczu.

• DUDZIC!!! Wyszedł sam na sam z Kamińskim, ale strzelił prosto w stopę bramkarza Ruchu!! Powinno być 1-1!!

• Niezłe zagranie do Sultesa, ale ten nie doszedł do piłki. Od bramki zacznie Pilarz.

• Wieje nudą z boiska przy ulicy Kałuży. Zdecydowanie więcej dzieje się na trybunach, gdzie kibice wymieniają wyrafinowane obelgi.

• Przerwa w grze. Piłkarze muszą się napić. Faktycznie w Krakowie jest ciepło.

• Spadło nam tempo gry. Piłkarze Ruchu czekają na to co zaprezentuje Cracovia po straceniu gola.

• Po rzucie rożnym uderzał z dystansu Marciniak, ale jego strzał daleki był od ideału. Piłka przeleciała obok bramki.

• Co się stało??!! Kamiński chciał ratować piłkę przed wyjściem na rzut rożny, piłkę mu zabrał Dudzic, ale z bardzo ostrego kąta strzelił w boczną siatkę!!!

• Zasłużona bramka dla Ruchu. Podopieczni trenera Zielińskiego przeważają od początku meczu.

• GOOOOL!!! 1-0 dla Ruchu!!! Zieńczuk strzałem z bliska pokonuje Pilarza. Doświadczony zawodnik znakomicie wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony!!!

• Kosanović wstrzelił piłkę w pole karne, ale nie było tam partnerów.

• Niezłe uderzenie Boljevicia z rzutu wolnego, ale piłka mija bramkę Kamińskiego.

• Jeszcze jeden wolny, jeden z zawodników w murze odbił piłkę ręką!

• Żółta kartka dla Szyndrowskiego za faul na Boljeviciu.

• Dobre uderzenie Kuświka, ale instynktownie broni Pilarz!! Ruch naciera!

• Na spalonym Boljević, chwile wcześniej dośrodkowanie Sultesa wyłapał spokojnie Pilarz.

• Niezłe dośrodkowanie Boljevicia, ale radzą sobie defensorzy z Chorzowa. Nie było zagrożenia.

• Groźnie główkował Sultes, ale obok słupka!!

• Tym razem faul na Kuświku, będzie szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Pierwsza akcja Ruchu Chorzów. Dośrodkowywał Kuświk, ale piłka wpadła prosto w ręce Pilarza.

• Zaczynamy!! Pierwsza piłka dla zawodników Cracovii!!

• Sędzia dzisiejszego meczu, Jarosław Rynkiewicz, wyprowadza obie jedenastki na murawę! Za chwilę zaczynamy!!

• Piłkarze zeszli już do szatni. Do rozpoczęcia meczu pozostało około 10 minut.

• Zapełnia się sektor przyjezdnych. W Krakowie spodziewamy się dzisiaj 750 kibiców Ruchu Chorzów.

• Rozgrzewka Cracovii

Rozgrzewka piłkarzy Cracovii

• Uspokoiła nam się nieco sytuacja na trybunach, jednak w czasie meczu zapewne będzie gorąco. Dawno nie było atkiej atmosfery na stadionie przy ulicy Kałuży.

• Na rozgrzewkę wybiegają także zawodnicy Cracovii witani obraźliwymi przyśpiewkami przez kibiców gości. Fani Pasów nie pozostają im dłużni i obrażają drużynę gości. Ot taki folklor ;)

• W ramce po lewej stronie widoczne są już wyjściowe składy obu zespołów. Podaję nazwiska graczy, którzy dzisiejszy mecz rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Perdijić, Bernhardt, Ntibazonkiza, Nowak, Dąbrowski, Zejdler, Budziński

Ruch Chorzów: Soliński, Brodziński, Dziwniel, Janoszka, Jankowski, Starzyński, Kowalski

• rozgrzewka piłkarzy Ruchu Chorzów.

Rozgrzewka piłkarzy Ruchu Chorzów

• W Krakowie jest piękna, słoneczna pogoda. Na trybunach jak na razie nie ma zbyt wielu kibiców, ale zapewne pojawi się ich dzisiaj całkiem sporo. Na rozgrzewkę wybiegli już piłkarze z Chorzowa.

• Witamy serdecznie prosto ze stadionu Cracovii! Już za około 35 minut początek spotkania pomiędzy Cracovią a Ruchem Chorzów!