Cracovia

1

Wisła Kraków

1

• Koniec meczu!! 186. Wielkie Derby Krakowa kończą sie wyniekiem 1-1 i jest to 43 remis w historii. Prowadzenie dla Wisły w pierwszej połowie uzyskał Chrapek, natomiast remis Cracovii uratował Nowak. Cracovia nie potrafiła w końcówce wykończyć przeciwnika mając ku temu kilka znakomitych okazji. Za uwagę i wspólne emocje do samego końca serdecznie dziękuję, Damian Sobolewski

• To była piłka meczowa!!! Saidi wychodził sam na sam ale zgubił piłkę w będąc już w polu karnym i szansa przepadła!!

• Bunoza podaje do Miśkiewicza, ten źle przyjmuje i w ostatniej chwili wybija przed nadbiegającym Boljeviciem

• Sędzia dolicza 3 minuty

• Znów Kosanović z wolnego i...centymetry obok słupka!!

• Żółtko dla Stjepanovicia za faul na Nowaku

• Szaleńcze ataki Cracovii!! Z lewej strony Saidi do Nowaka, ten strzela z pierwszej piłki ale tylko rzut rożny!

• Żółta kartka dla Bunozy, z wolego Kosanović ale broni Miśkiewicz!

• Cóż za szansa dla Pasów, z kontrą wyszedł Saidi, podał na lewo do Boljevicia ten odegrał z powrotem i Saidi już składał się do strzału kiedy sędzia odgwizdał spalonego

• Z boiska schodzi strzelec gola dla Wisły Michał Chrapek a za niego wbiega Sarki

• Drodzy Państwo co tu się dzieje! Poziom decybeli zagłuszyłby nawet samolot odrzutowy!

• Znakomita prostopadła piłka do wychodzącego Brożka ale w ostatniej chwili wybija Kosanović, gdyby nie to pewnie Brożek wpakowałby piłkę do bramki gospodarzy

• Z rzutu wolnego z boku pola karnego Kosanović ale wybija Miśkiewicz! Teraz nikt już nie siedzi na stadionie

• W tym momencie emocje aż kipią ze stadionu, atmosfera osiąga temperaturę wrzenia!!

• Stawowy idzie na całość: za Danielewicza wpuszcza Boljevicia

• I oto goooooooll!!! Saidi świetnie wypuszcza Nowaka, ten wychodzi sam na sam i płaskim strzałem obok Miśkiewicza lokuje piłkę w siatce!! 1-1 i wybuch radości na stadionie!!

• Nowak i Głowacki upomniani słownie przez sędziego za przepychanki w polu karnym

• Ależ szansa dla Pasów!! Najpierw Nowak nawinął do środka i strzelał lewą nogą, piłka po rykoszecie dociera do Saidiego na lewej flance, ten wrzuca wprost na głowę Nowaka i wydaje się, że piłka ląduje w siatce tymczasem minimalnie mija bramkę Wisły!!

• Uderzenie Chrapka z rzutu wolnego nad poprzeczką! Kibice gospodarzy odetchnęli

• Żółta kartka dla Żytki za faul na Brożku tuż przed polem karnym!

• Pasy wyraźnie podrażnione ruszyły do zdecydowanych ataków od samego początku drugiej odsłony

• Ależ akcja!! Steblecki przedzierał się środkiem boiska, wypuścił Nowaka, ten zatańczył z obrońcami Wisły i przewraca się,Marciniak nie dyktuje jedenastki

• Od środka zaczną Danielewicz oraz Nowak

• Cracovia_- WislaCracovia_- Wisla

• Koniec pierwszej części Derbów Krakowa. Wisła zasłużenie prowadzi przy ul. Kałuży po golu Chrapka. Gospodarze nie mają pomysłu na grę i nie potrafią się przeciwstawić wysokiemu pressingowi wiślaków

• Była szansa przed Nowakiem! Strata Bunozy w środku pola który podał przez środek, od razu szybko prostopadle zagrał Danielewicz ale Nowak przyjął fatalnie i futbolówka mu odskoczyła

• Zejdler prostopadle w drugie tempo do wbiegającego w pole karne Dudzica jednak tylko rzut rożny

• Próbował indywidualnie Małecki ale piłka wyszła poza końcową linię

• Z rzutu wolnego blisko koła środkowego Kosanović, jednak Żytko przegrywa walkę o piłkę

• Tymczasem bardzo niecelny strzał Dąbrowskiego z ponad 30 metrów, Cracovia bez pomysłu na grę

• Dawid Nowak jest zupełnie osamotniony w walce z obrońcami Wisły

• Pasy jak na razie nie mogą się otrząsnąć z amoku po stracie gola

• Szybka akcja Cracovii! Z prawej strony ruszył Nowak, wypatrzył po przeciwnej flance wychodzącego Marciniaka jednak były obrońca Górnika uderzył wysoko nad poprzeczką

• Goool!! Zbyt krótkie wybicie piłki z własnego pola karnego Cracovii, wiślacy ładnie pograli kilkoma podaniami w polu karnym Pilarza, piłkę dostał z lewej strony Chrapek i plasowanym strzałem w długi róg wyprowadza Białą Gwiazdę na prowadzenie!!

• Wiślacy pograli teraz na połowie Cracovii jednak nie udało jej się skonstruować żadnej składnej akcji

• Z rzutu wolnego z boku boiska Garguła ale piłkę przejmują gospodarze

• Kombinacyjne rozegranie akcji przez Stebleckiego, Marciniaka i Zejdlera, ten ostatni dorzucał na pole karne z lewej strony i do główki już skakał Nowak jednak posłana piłka okazała się za wysoka! Od bramki Miśkiewicz

• Cracovia nie rozgrywa piłki metodą tysiąca podań, wiślacy grają wysokim pressingiem i gospodarze próbują szybkimi prostopadłymi zagraniami uruchamiać szybkich napastników

• Pasy atakują! Tym razem uderzał Danielewicz ale jego strzał został zablokowany przez obrońców

• Okazja dla Cracovii! Prostopadle w pole karne zagrywał Danielewicz, do piłki próbował dojść Steblecki jednak potknął się o nogi Jovanovicia, nie ma faulu!

• Niebezpieczna zabawa Dąbrowskiego i Pilarza we własnym polu karnym mogła zakończyć się golem dla gości

• Pierwszy kwadrans za nami, jak na razie gra toczy się głównie w środku pola, jest dużo walki lecz mało płynnej gry

• Szansa dla Pasów, Nowak odzyskał piłkę w bocznym sektorze i ruszył na bramkę jednak na rzut rożny wybił Jovanović

• Ależ okazja Wisły!! Z szybką kontrą wyszedł Garguła, błyskawicznie rozrzucił na lewo do Małeckiego ten indywidualnie zszedł na lewą nogę i strzelał po długim rogu jednak piłka mija bramkę Pilarza! Było groźnie

• Faulowany w środku boiska Paweł Brożek, kości trzeszczą od pierwszych sekund

• Próba długiej piłki do Brożka jednak Marciniak odgwizduje spalonego

• Cracovia w natarciu, z lewej strony dośrodkowywał Marciniak i na rzut rożny wybija Głowacki

• Indywidualnie próbował przedrzeć się Steblecki jednak został zatrzymany na linii szesnastki

• Rzut wolny dla Wisły po faulu Żytki na Brożku z odległości ok 25 metrów od bramki, podchodzi Garguła jednak prosto w mur

• Od początku widać pełne zaangażowanie, tutaj nikt na pewno nie odpuści nogi!

• 186 Derby Krakowa rozpoczyna Wisła

• W głośnikach hymn Cracovii, stadion tonie w szalikach i tysiące gardeł odśpiewują święte dla pasiaków słowa

• W ostatnich derbach przy ul. Kałuży Cracovia pokonała Wisłę 1-0 po golu van der Biezena w końcówce meczu

• Zawodnicy obu zespołów udali się już do szatni aby przebrać się w stroje meczowe. Jeszcze tylko 10 minut i zaczynamy Wielkie Derby Krakowa!

• Jeszcze nieco ponad 20 minut do meczu natomiast atmosfera jest już bardzo gorąca

• Organizatorzy meczu spodziewają się, że po raz pierwszy od ponad 3 lat na trybunach zasiądzie komplet kibiców

• Franciszek Smuda już po raz trzeci objął stery w Wiśle, natomiast będą to dla niego dopiero pierwsze derby dawnej stolicy Polski

• Zawodnicy Wisły przywitani na boisku niesamowitą porcją gwizdów

• Kibice obu drużyn nie szczędzą sobie "czułości". Oczywiście inaczej podczas Derbów być nie może

• Arbitrem, który poprowadzi dzisiejsze Derby jest Szymon Marciniak z Płocka znany z preferencji do ofensywnej gry i dużej liczby dyktowanych rzutów karnych w meczach, które prowadzi

• Atmosferę "Świętej Wojny" czuć było w centrum Grodu Kraka już od południa. Po godz 14 kibice "Pasów" zgromadzili się na Rynku Głównym aby razem przejść pod stadion już kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania

• - Zbieżność derbów i innego spotkania w lidze jest tylko taka, że można zdobyć w nim tyle samo punktów. To mecz inny niż wszystkie, chodzi bowiem o prestiż. Od lat rywalizują z sobą kibice i podchodzą do tego bardzo ambicjonalnie. Zdajemy sobie z tego sprawę, a że gramy dla nich. Nie trzeba nam niczego więcej tłumaczyć - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej opiekun gospodarzy Wojciech Stawowy

• -Nie będę kłamał. Spotykałem się czasami w różnych klubach z sytuacjami, kiedy wypisywali składy w ostatniej chwili. Takie zagrania są niepotrzebne. Gramy w otwarte karty. Mamy na dzisiaj taki zespół, z którego jestem zadowolony. Myślę, że mnie nie zawiedzie. Dlatego prawdopodobnie będzie grała ta sama jedenastka co ostatnio. Oczywiście jeśli, odpukać, nie zajdą jakieś nieoczekiwane wydarzenia, bo różne są przypadki- oto słowa szkoleniowca Wisły, Franciszka Smudy przed dzisiejszą konfrontacją

• Będą to 186 Derby Krakowa. W dotychczasowych 185 meczach 60-krotnie wygrywały "Pasy", 42 razy padał wynik remisowy natomiast "Biała Gwiazda" wygrywała 83 razy

• Witamy serdecznie ze stadionu Cracovii! Dzisiejsze derby rozpoczną się punktualnie o 18 a najszybsza relacja live tylko w Ekstraklasa.net!