Cracovia

1

Korona Kielce

1

• Koniec meczu! Cracovia remisuje na własnym boisku z Koroną. Wynik jest lepszy dla gości, którzy zapewnili sobie właśnie utrzymanie. Cracovia musi jeszcze poczekać. Przynajmniej do 22.15. Mniej więcej wtedy skończy się mecz Zagłębia Lubin. Za wspólne 90 minut dziękuje Krzysztof Orski.

• Ogromne zamiesznaie w polu karnym Korony, ale nie ma gol!

• Czerwona kartka dla Malarczyka. Kuriozalna sytuacja. Malarczyka coś bolało, zszedł poza boisko i wszedł bez zgody sędziego. Za to ogląda drugą żółtą kartkę w tym meczu.

• Ten mecz potrwa trzy minuty dłużej.

• Kontra korony, ale nie doszedł do piłki Pilipczuk.

• Fatalna próba dośrodkowania w wykonaniu Jaroszyńskiego. Od bramki zacznie Szlakotin.

• Niezła wrzutka Bernhardta z rzutu wolnego, ale Saidi był delikatnie spóźniony!

• Kolejne żółtko dla koroniarza. Tym razem ukarany Jovanović.

• Do końca zostało około 10 minut. Czy którakolwiek z drużyn zada decydujący cios?

• Ostatnia zmiana także w Koronie. W miejsce Korzyma wchodzi Chriżniczenko.

• Cracovia - Korona Kielce

• Żółta kartka dla Malarczyka.

• Ostatnia zmiana w Pasach. Schodzi Boljević a wchodzi Bernhardt.

• Niezły strzał Pilipczuka, ale w środek bramki i broni Pilarz.

• Kiełb uderzał głową, ale niecelnie. Od bramki grę wznawia Pilarz.

• Stano powstrzymał w pojedynkę kontrę Pasów.

• 6276 osób ogląda na żywo dzisiejszy mecz.

• Powinno być 2-1. Cracovia grała sobie w polu karnym Korony, ale Rakels pudłuje w dobrej sytuacji!!!

• Trzeba przyznać, że Korona zasłużyła na tego gola. Pasy się niepotrzebnie cofnęły a Korona ruszyła do ataku.

• GOOOOOL!!! Korona doprowadza do remisu!!!! Po rzucie rożnym piastkuje Pilarz, ale za krótko i zostaje przelobowany przez Janotę!!!!!

• A za Beisebekova wchodzi Trytko.

• Dwie zmiany w Koronie. Schodzi Marković a wchodzi Pilipczuk.

• Druga zmiana w Cracovii. Schodzi Budziński a wchodzi Steblecki.

• Kiełb uderzył w krótki słupek i z trudem Pilarz wybija na rzut rożny!!!

• Faul Saidiego na Sylwetsrzaku. Będzie rzut wolny z niezłej pozycji dla gości.

• Słabo rozegrany rzut rożny, Pasy wychodzą z kontrą 3 na 2, ale strzał Saidiego broni Szlakotin!!!

• Korona przycisnęła. Teraz to oni przeważają. Znowu Kiełb, rykoszet i mamy korner.

• Groźny strzał Kiełba, ale radzi sobie Pilarz. To najlepsze uderzenie gości w tym meczu!!

• Żółta kartka dla Kiełba.

• Na spalonym złapany został Nowak.

• Wrzutka Sylwestrzaka ląduje w rękawicach Pilarza.

• Chwilowa przewaga Korony, ale goście nie oddali nawet strzału na bramkę.

• Obraz gry się nie zmienia. Ciągle przeważają Pasy.

• Dobre uderzenie Boljevicia z rzutu wolnego, ale minimalnie obok bramki!

• Żółta kartka dla Dejmka za faul na Nowaku.

• Pierwszy strzał Rakelsa, ale daleko od bramki.

• Po przerwie z dopingiem obudzili się kibice Korony.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka "Pasy".

• W przerwie jedna zmiana w Cracovii. W miejsce Papadopoulosa wchodzi Rakels.

• Piłkarze wracają już na murawę. Za chwile wznawiamy grę!

• Zapraszam do dyskusji o tym meczu na Twitterze - @KrzysiekOrski

• Koniec pierwszej połowy! Po 45 minutach Cracovia zasłużenie prowadzi z Koroną 1-0. Trzeba jednak przyznać, że wynik mógł być dużo wyższy na korzyść Cracovii. Pasy grają efektownie i bardzo ofensywnie. Korona w tym meczu prawie nie istnieje? Czy tak będzie w drugiej połowie? O tym przekonamy się za około kwadrans!

• Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

• Piękny strzał Boljevicia leci tuż nad poprzeczką!!! Cracovia nie chce skończyć na 1-0!

• Dośrodkowanie Malarczyka pewnie wyłapuje Pilarz.

• Cracovia Krakow-Korona Kielce

• Strzał Korzyma z niezłej pozycji pewnie broni Pilarz.

• 40% zasługi za gola dla pomocnika Cracovii a 60% dla Szlakotina. To nie miało prawa wpaść.

• GOOOOL!!!!! Na strzał z 30 metrów zdecydował się Dąbrowski a piłkę fatalnie pod ręką puszcza Szlakotin. Ależ babol!!!!

• Kontra Cracovii zaprzepaszczona złym podaniem Budzińskiego.

• Na strzał zdecydował się Korzym, ale uderzył prosto w Pilarza, który z kłopotami, ale łapie piłkę.

• Boljević pada w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce. Czysta interwencja graczy Korony.

• Cracovia gra dobrze w obronie. Korona nie może się łatwo przedostać pod bramkę Pasów.

• W końcu jakiś strzał Korony. Z dystansu uderzył Jovanović, ale bardzo niecelnie.

• Ależ bomba Budzińskiego!!! Wszystkim się wydawało, że to jest gol, ale piłka zawinęła się na górnej siatce!!! Piękny strzał minimalnie nad poprzeczką!!!

• Budzińskiemu w niezłej okazji podskoczyła piłka i nie ma dobrego strzału. Cracovia jednak ciągle jest w natarciu.

• Tym razem technicznie próbował Marciniak, ale ponad bramką. W statystyce strzałów Korona jst po prostu zmiażdżona, ale wynik ciągle brzmi 0-0.

• Trwa napór Pasów!! Dobrą akcję strzałem kończy Budziński, ale broni Szlakotin.

• Na stadion docierają kibice Korony. Jest już ich kilkudziesięciu.

• Uderzył Boljević, ale było to uderzenie fatalne.

• Saidi był faulowany z boku pola karnego i Cracovia ma rzut wolny.

• Pierwszy kwadrans to przewaga Cracovii, która wypracowała sobie trzy bardzo dobre okazje, ale goli nie ma.

• Jak nie padł gol?!?!?! Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Boljevicia, który był dwa metro od bramki, ale rafia nieczysto i piłka leci obok słupka!!!!

• Ależ petarda Boljevicia! Piłka przypadkowo trafiła do pomocnika Pasów a ten huknął z 20 metrów. Był rykoszet i mamy korner!

• Dąbrowski!!! Dobrzy strzał i Szlakotin ledwo wybija piłkę obok słupka! Było groźnie!

• Tym razem faulowany Nowak na 30 metrze. To będzie dobra szansa dla Boljevicia.

• Brzydki faul Jaroszyńskiego. To chyba powinna być żółta kartka.

• Próba kontry Cracovii, ale niecelnie podawał Nowak do Papadopoulosa.

• Trzeci strzał Cracovii i trzeci identyczny. Słaby i niecelny.

• Tym razem za mocny przerzut do Jaroszyńskiego. W pierwszych minutach dominuje niedokładność.

• Nieudany przerzut Marciniaka. Od autu koroniarze.

• Głową uderzał Beisebekov, ale prosto w Pilarza.

• Kolejne uderzenie Cracovii. Tym razem strzelał Boljević, ale skutek taki sam jak przy strzale Saidiego. Słabo i niecelnie.

• Ręką zagrał w polu karnym Korzym. Nici z okazji dla kielczan.

• Pierwszy rzut rożny dla Korony.

• Pierwszy strzał w tym meczu. Uderzał Saidi Ntibazonkiza, ale było to słabe i niecelne uderzenie.

• W międzyczasie na sektorze gości pojawiło się kilkunastu fanów Korony.

• Zaczynamy! Od środka grę wznowili piłkarze Korony!

• Sędzia Jarosław Przybył wyprowadza obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Dzisiejszy mecz jest także debiutem trenera Mirosława Hajdo na stadionie Cracovii. Nowy trener "Pasów" został przyjęty gromkimi oklaskami.

• Piłkarze obu zespołów schodzą już z murawy. Do rozpoczęcia meczu zostało około 10 minut.

• W ramce po lewej stronie widoczne są wyjściowe składy obu zespołów. Podaję nazwiska zawodników, którzy rozpoczną mecz na ławkach rezerwowych.

Ławka rezerwowych Cracovii: Matko Perdijić, Krzysztof Danielewicz, Edgar Bernhardt, Sebastian Steblecki, Marcin Kuś, Łukasz Zejdler, Deniss Raleks.

Ławka rezerwowych Korony: Sebastian Kosiorowski, Kamil Kuzera, Serhii Pilipczuk, Daniel Gołębiewski, Przemysław Trytko, Michał Przybyła, Sergey Chiżniczenko

• Co ciekawe, na dzisiejszym meczu brakuje kibiców gości, którzy zwykle tłumnie odwiedzają tę stronę krakowskich Błoń.

• Przed meczem Cracovia - Korona

Krajobraz przed wielką(?) bitwą

• Na murawie są już piłkarze obu zespołów, którzy się rozgrzewają przed meczem.

• W Krakowie mamy dzisiaj piękną pogodę. Jest około 27 stopni celsjusza, wieje delikatny wiatr a kibiców jak na razie jak na lekarstwo...

• Witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za nieco ponad 30 minut rozpocznie się bój pomiędzy Cracovią a Koroną Kielce. Oba zespoły muszą jeszcze przypieczętować swoje utrzymanie w Ekstraklasie. Koronie do szczęścia brakuje jednego punktu. Cracovia potrzebuje trzech. Zapraszam do pozostania z nami, Krzysztof Orski.