• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski. Zapraszam na kolejne relacje live w naszym serwisie!

• Posiadanie piłki 61% do 39% dla Jagiellonii
    • Strzały 12 (5) do 10 (7) dla Piasta
    • Rzuty rożne 11 do 3 dla Piasta
    • Faule 27 do 15 dla Piasta
  • Ależ to było spotkanie, chyba nikt przed pierwszym gwizdkiem nie spodziewał się aż takich emocji. Siedem goli, dobre tempo, ciekawe akcje. Można chyba już teraz zaryzykować stwierdzenie, że będzie to najlepszy mecz kolejki.

• Koniec spotkania. Jagiellonia wygrywa 4:3!

• Podgórski! To była chyba piłka meczowa, ale zbyt słabo uderzył piłkarz Piasta, złapał piłkę Baran

• Trzy minuty doliczył arbiter do drugiej połowy

• Pada jeden z piłkarzy Piasta w szesnastce Jagi, gwizdek arbitra milczy.

• Żółta kartka dla Rafała Grzyba

• Baran spokojnie wyłapał teraz zagranie Csaby Horvatha. Czy Piasta stać jeszcze na jedno trafienie? Wielkie emocje czekają na nas w końcówce!

• Badia schodzi z boiska, wchodzi na nie Osyra.

• Potężny strzał oddał przed chwilą Kędziora, ale był on tyleż mocny, co i niecelny.

• Gorąco teraz pod bramką Jagi, ale obrońcy na razie wybijają te wszystkie wrzucane piłki.

• I mamy zmianę w Jagiellonii. Balaj za Piątkowskiego.

• Gooooooooooooooooool! Jurado, trzeci gol Piasta! Ależ mecz!

• Podgórski znów dośrodkowywał z rzutu wolnego, jednak znów zrobił to niedokładnie.

• Teraz Ruben Jurado próbował wymusić rzut karny, ale jedyne co to wywalczył żółta kartka dla swojej skromnej osoby.

• Piast dłużej przy piłce, ale cóż z tego, skoro nie stwarza zagrożenia pod bramką przeciwnika?

• Podobnie jak wrzutka Quintany z rzutu wolnego przed chwilą.

• Podgórski dośrodkowywał teraz z rzutu rożnego, jednak nie przyniosło to żadnego zagrożenia pod bramką Barana.

• Kapitalna akcja Jagiellonii. Świetne podanie Plizgi do Quintany, ten strzela podcinką, jednak trafia tylko w poprzeczkę. Do piłki dopada Piątkowski, który następnie pakuje ją do bramki.

• Gooooooooooooooool! Piątkowski, 4:2!

• Żółta kartka dla Tomasza Podgórskiego.

• Piast przejmuje powoli inicjatywę, jednak czy przełoży się to na bramki?

• Tomasz Podgórski dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie i wybili futbolówkę obrońcy.

• Żółta kartka dla Quintany.

• Było blisko gola dla Jagi! Teraz Piątkowski stanął przed doskonałą okazją do trafienia, jednak powstrzymał go Trela!

• Matras świetnie dośrodkował z prawej strony, a w polu karnym kapitalnie odnalazł się Kędziora, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. Czy Piasta stać na kolejne trafienia?

• Goooooooooooooooooooool! Kędziora, już tylko 3:2 dla Jagi!

• Tomasz Podgórski wchodzi na boisko, a schodzi z niego Matej Izvolt.

• Łukasz Hanzel oddał przed chwilą strzał na bramkę, jednak uderzenie to zostało zablokowane.

• Dawid Plizga melduje się na boisku, a zmienia on Dzalamidze.

• Jakiejś kontuzji doznał Hanzel, który leży teraz na boisku.

• Jurado uderzył przed chwilą sprzed pola karnego, ale dość mocno przestrzelił.

• Kędziora zmienia Wilczka.

• I następna żółta kartka. Tym razem za faul na Dźwigale zobaczył ją Victor Nikiema

• Jurado dośrodkował przed chwilą z prawej strony, ale świetnie blokował go Dźwigała. Rzut rożny

• A teraz żółta kartka dla Izolta, za faul na Quintanie.

• Sam poszkodowany wziął się za rozegrania tego stałego fragmentu gry, ale trafił wprost w mur.

• Gajos tym razem naprawdę faulowany i to całkiem blisko pola karnego Piasta. Może być ciekawie.

• Badia dośrodkował teraz z rzutu wolnego, jednak zrobił to niedokładnie i piłkę chwycił bramkarz.

• Żółta kartka dla Gajosa, za symulkę.

• Piątkowski mógł stanąć teraz w dobrej pozycji do strzału, ale zatrzymał go Polak. Tylko corner dla gospodarzy.

• Dani Quintana ładnie zszedł z prawej strony w kierunku środka, oddał sprytny strzał na bramkę Treli, który nie potrafił sobie z nim poradzić. 3:1 dla Jagi i zobaczymy, jak teraz zareagują goście.

• Goooooooooooooool! Quintana, 3:1!

• Izvolt zagrał teraz piłkę z prawej strony w pole karne, jednak zrobił to na tyle niedokładnie, że ta wyszła na aut bramkowy.

• Przed chwilą w środkowej strefie boiska faulowany był Piątkowski

• Ten jednak był słabo wykonany, nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Barana

• Dobrze teraz sprzed szesnastki uderzył Matras, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Teraz słabe zagranie Badii. Nie wiem, czy to był strzał, czy podanie, ale skończyło się autem dla gospodarzy.

• I zaczynamy drugą połowę, jako pierwsi przy piłce goście.

• Jeszcze przed wznowieniem gry mamy zmianę u gospodarzy. Gajos wchodzi za Pazdana.

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: 72% do 28% dla Jagiellonii
    • Strzały 7 (4) do 6 (2) dla Jagiellonii
    • Rzuty rożne 4 do 2 dla Piasta
    • Faule 16 do 4 dla Piasta
  • Pierwszy kwadrans tego spotkania należał zdecydowanie do Piasta, ale przez resztę czasu pierwszej połowie przeważali gospodarze. Gliwiczanie zdecydowanie za bardzo cofnęli się pod swoją bramkę i to musiało się tak skończyć.

• A teraz sędzia kończy pierwszą połowę, Jagiellonia prowadzi 2:1 z Piastem.

• Minutę doliczył Paweł Gil do tej pierwszej połowy.

• A teraz Dany Quintana ucierpiał w którymś ze starć i znajduje się za linią boczną.

• Niezła wrzutka Quintany, ale wszystko kończy się tym, że od bramki grę wznowi Trela.

• Rzut wolny dla Jagi z dobrej pozycji do dośrodkowania. Co z tego wyniknie?

• Spore zamieszanie w polu karnym Piasta po dośrodkowaniu z lewej strony, znów błąd popełnia Matras, co sprytnie wykorzystuje Quintana. Jaga zaczęła bardzo słabo, a teraz prowadzi już 2:1!

• Gooooooooooooooooooool! Quintana, już jest 2:1!

• Piast już jakiś czas temu zbyt głęboko się cofnął i to musiało się tak skończyć. Po słabym początku Jagiellonii, teraz to ona ma inicjatywę.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony i błędzie Matrasa, który wyłożył piłkę Dźwigale jak na tacy, ten wpakował ją do bramki. Trela tym razem nic już nie mógł zrobić.

• Gooooooooooooooooooool! Dźwigała, 1:1!

• Żółta kartka dla Hanzela za faul na Dźwigale.

• Teraz trochę dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, jednak wszystko to skończyło się długim i niedokładnym zagraniem w kierunku Dźwigały.

• Przed chwilą Trela został sfaulowany we własnym polu karnym przez Piątkowskiego. Zaraz bramkarz Piasta sam wznowi grę.

• Jurado dośrodkował przed chwilą w szesnastkę gospodarzy, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że grę wznowi bramkarz.

• Trela! Kapitalny strzał Quintany, a Dariusz Trela znów popisał się bardzo dobrą interwencją. Czy ataki Jagiellonii przyniosą oczekiwany skutek?

• Pazdan! Dobry strzał sprzed pola karnego zawodnika gospodarzy, ale jeszcze lepiej interweniował Trela. Rzut rożny.

• Baran spokojnie złapał przed chwilą piłkę po zagraniu Hanzela.

• Teraz troszkę chaosu mamy na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej zatrzymać przy sobie piłki.

• Jagiellonia jakby się obudziła, jednak wciąż brakuje jej dokładności. Tym razem mieliśmy niedokładne dośrodkowanie z lewej strony boiska

• A teraz Dźwigała oddał bardzo niecelny strzał z dystansu.

• Niezła akcja Jagi lewą stroną, dobra wrzutka Popkhadze i wybicie piłki na rzut rożny.

• Badia uderzył teraz sprzed szesnastki, ale mocno się pomylił i od bramki grę wznowi Baran.

• Krzysztof Król groźnie dośrodkował przed chwilą w pole karne rywala, ale tam dobrze poradzili sobie obrońcy Jagielloni, którzy wybili piłkę.

• Przed chwilą Quintana niedokładnie dograł do Grzyba, a mogła z tego wyjść niezła akcja ofensywna. A tak od bramki zacznie Trela.

• Kolejna wrzutka w szesnastkę gospodarze, Baran spokojnie łapie piłkę. Jagiellonia jak na razie zupełnie niewidoczna.

• A teraz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał na bramkę oddał Jurado, ale Hiszpan przestrzelił.

• Na strzał z tego rzutu wolnego zdecydował się Gerard Badia, ale uderzył on zdecydowanie za wysoko. Od bramki gospodarze.

• Teraz niedaleko pola karnego faulowany był Izvolt. Może być groźnie pod bramką Barana.

• To powinien być gol na 1:1! Quintana przeprowadził bardzo dobrą akcję prawą stroną, dośrodkował na około piąty metr od bramki, a tam fatalnie przestrzelił Rafał Grzyb.

• A teraz Hanzel faulował Quintanę, choć dość daleko od własnej bramki. Przy piłce gospodarze.

• Naciskają goście, gospodarze są pogubieni. Przed chwilą mieliśmy strzał Hanzela, po którym gliwiczanie mają jednak tylko rzut rożny.

• Gerard Badia dobrze dośrodkował z lewej strony w pole karne, a tam na futbolówkę czekał już Jurado. Zawodnik Piast dobrze uderzył głową i bramkarz Jagi nic nie mógł zrobić.

• Gooooooooooooool! Jurado, 1:0 dla Piasta!

• Było groźnie pod bramką gospodarzy. Ładne zagranie do znajdującego sie w polu karnym Jurado, ten jednak został zatrzymany przez Ukaha i tylko rzut rożny dla Piasta.

• I teraz po dośrodkowaniu Badii mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Był on jednak niecelny i od bramki zacznie Baran.

• Pierwsze zagranie w kierunku szesnastki Jagiellonii, zupełnie nieudane. Przy piłce gospodarze.

• Paweł Gil daje znak, gospodarze zaczynają to spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko, czekamy na ciekawe widowisko!

• A Waszym zdaniem kto dzisiaj zwycięży? Swoje typy zostawcie w komentarzach.

• Gdyby z kolei wygrali dziś goście, to odskoczyli by od 15. Zagłębia na odległość pięciu oczek. Dzisiaj lubinianie przegrali na wyjeździe ze Śląskiem 0:1

• Jagiellonia ma dziś dobrą okazję, aby wyprzedzić Cracovię i wskoczyć na dziewiątą pozycję w tabeli ligowej. Wczoraj krakowianie niespodziewanie przegrali u siebie z Podbeskidziem Bielsko Biała 0:1.

• Piast z kolei na wygraną czeka od czterech spotkań (dwa remisy i dwie porażki). Ostatnie zwycięstwo gliwiczan miało miejsce 16. marca, kiedy po bramkach Hanzela i Kędziory udało im się zwyciężyć na wyjeździe z chorzowskim Ruchem.

• Jaga nie wygrała już pięciu ostatnich meczów z rzędu (cztery remisy, jedna porażka 1:6 z Lechem). Ostatnie zwycięstwo tej drużyny miało miejsce ósmego marca, kiedy po trafieniu Rafała Grzyba udało jej się ograć Zagłębie, 1:0.

• A co do powiedzenia miał Marcin Brosz? - Nie można oceniać tego, co jeszcze nie weszło w życie. My po 30. kolejkach zdobyliśmy 34. punkty, co jest drugim wynikiem w historii, jeśli chodzi o grę Piasta w ekstraklasie. Te siedem meczów co nas czeka to nowość. Aby podsumować reformę, musimy poczekać aż rozegramy te siedem dodatkowych spotkań.

• Michał Probierz, trener Jagiellonii, powiedział przed tym meczem: Reforma jest na pewno bardzo dobra dla kibiców, bez dwóch zdań, rzeczywiście są emocje. Jeżeli chodzi o rozwój piłkarzy, o rozwój klubów, to jest to na pewno bardzo złe. Przed sezonem mówiłem, że będzie rekordowa liczba zwolnionych trenerów, że nie będzie jakiejś systematyki szkolenia, to wszystko się potwierdziło. Jednak nie my to wymyślamy. Trenerów się o to nie pyta. My generalnie jesteśmy od tego, żeby robić to, co do nas należy, czyli trenować.

• Jako, że do pierwszego gwizdka mamy jeszcze troszkę czasu, to zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Mateusz Warda. Można ją znaleźć w tym miejscu.

• Ostatni mecz tych dwóch drużyn został rozegrany przed dwoma tygodniami i był on zakończeniem sezonu zasadniczego. Wtedy po golach Matrasa i Quintany padł remis 1:1.

• Po sezonie zasadniczym wyżej w ligowej tabeli znajduje się oczywiście ekipa z Białegostoku, która okupuje miejsce 10. i przed podziałem punktów miała zaledwie jedno oczko straty do ósmej Lechii Gdańsk. Piast jest 14. z dwupunktową przewagą nad strefą spadkową.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Słowik, Plizga, Balaj, Michalski, Gajos, Waszkiewicz, Savalnieks

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szumski, Osyra, Szeliga, Murawski, Martinez, Podgórski, Kędziora

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn, za chwilkę dorzucę do nich ławki rezerwowych.

• Witamy! Już tylko 35 minut zostało do rozpoczęcia spotkania 31. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym zmierzą się Jagiellonia Białystok i Piast Gliwice. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.