0

Piast Gliwice

1

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuje Damian Wiśniewski.

• W dość wyrównanej drugiej połowie więcej szczęścia mieli goście z Gliwic. Gol Kamila Wilczka dał im drugą wygraną z rzędu, więc efekt nowej miotły jest w tym klubie widoczny doskonale.

• Koniec spotkania! Piast wygrywa 1:0!

• Pilipczuk dośrodkował z lewej strony, złapał piłkę Trela

• Do drugiej połowy arbiter doliczył cztery minuty, a przed chwilą z dystansu przestrzelił Janota.

• Wilczek najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nie dał szans bramkarzowi. Czy Korone stać na odpowiedź?

• Goooooooooooooooooooooooool!! Wilczek, 1:0 dla Piasta!

• Jovanović uderzył teraz sprzed pola karnego, ale mocno się pomylił i grę wznowi Trela

• Długą piłkę w kierunku Sylwestrzaka zagrał przed chwilą Janota, ale piłkarza Korony uprzedził bramkarz

• W starciu z Podgórskim kontuzji doznał Stano, a zawodnik Piast otrzymał za to żółtą kartkę

• A teraz na własnej połowie faulowany był Pilipczuk

• Podgórski dośrodkował właśnie z rzutu rożnego, jednak piłka minęła wszystkich i wyszła na aut bramkowy

• Jurado schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Kędziorę

• Piast oddał teraz trzy strzały na bramkę, ale wszystkie zostały zablokowane. Rzut rożny dla gości.

• Przed chwilą mieliśmy faul na Murawskim i teraz to Piast będzie miał dobrą okazję do wrzutki. Tymczasem zawodnik Piasta doznał jakiejś kontuzji

• A teraz zmiana w Piaście. Badia schodzi, wchodzi Szeliga

• Trytko schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Pilipczuk

• Świetnie z tego rzutu wolnego dośrodkował Golański, ale Korzym nie trafił w piłkę

• Paweł Sobolewski był teraz faulowany i Korona ma dobrą okazję do dośrodkowania

• Kolejna okazja Korony! Z prawej strony dośrodkował Korzym, a w polu karnym minimalnie z piłką minął się Kiełb. Od bramki zacznie Trela.

• Około 5,5 tysiąca ludzi przyszło dziś na stadion w Kielcach

• Jak to nie wpadło?! Kiełb fantastycznie dośrodkował z prawej strony, a kompletnie niepilnowany Trytko przestrzelił!

• Kapitalnie Kiełb zagrał teraz w kierunku Stano, ale ten nie zdołał przyjąć futbolówki

• Podgórski dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, ale spokojnie złapał piłkę Szlakotin

• Żółtą kartkę za faul na Badii dostał Golański

• Naciska Korona, jednak nie może przebić się przez obronę gliwiczan

• Było groźnie pod bramką Piasta! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu od Stano, strzał głową oddał Sylwestrzak. Piłka minęła jednak bramkę.

• Dobrą prostopadłą piłkę do Trytki zagrał teraz Korzym, ale tego pierwszego w ostatniej chwili uprzedził Trela

• Sprytny strzał oddał przed chwilą Janota, jednak piłka minęła prawy słupek bramki Treli.

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce

• Radek Dejmek doznał jakiejś kontuzji, o którą spierają się piłkarze obu drużyn. Koroniarze mają pretensję o nie wybicie piłki przez Piast

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu Badii z lewej strony, w polu karnym kompletnie niepilnowany był Jurado i to do niego trafiła piłka. Napastnik Piasta uderzył jednak fatalnie i spokojnie futbolówkę złapał Szlakotin

• Teraz akcję ofensywną przeprowadzili goście, jednak skończyła się ona niedokładnym dośrodkowaniem Wilczka

• Krzysztof Król oddał strzał sprzed szesnastki, jednak piłka poleciała wprost do Szlakotina, który interweniował bez problemu.

• A teraz strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego oddał Korzym, ale piłka minęła bramkę

• Dobrze przed chwilą z rzutu rożnego dośrodkował Golański, ale we własnej szesnastce skutecznie piąstkował Trela

• Jurado! Bardzo dobry strzał z dystansu tego zawodnika, piłka przeleciała jednak nieznacznie nad bramką!

• Na dobrą pozycję wychodził przed chwilą Korzym, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

• Kolejny strzał Jurado, jednak tym razem głową i za słabo. Spokojnie złapał piłkę bramkarz Korony

• I znowu kapitalnie broni Szlakotin! Tym razem po strzale Jurado, ależ początek drugiej połowy w wykonaniu Piasta!

• Szlakotin! Kapitalna interwencja bramkarza Korony po strzale głową Podgórskiego! To powinien być gol!

• Zaczynamy drugą połowę!

• Wojciech Małecki pojechał do szpitala z urazem głowy.

• Nie jest to widowisko najwyższych lotów. Brakuje dokładności w zagraniach, w kreowaniu sytuacji bramkowych. Grę prowadzi Korona, jednak jak do tej pory nie potrafiła tego udokumentować żadnym trafieniem. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• Podgórski dośrodkował przed chwilą z prawej strony, jednak wprost w ręce Szlakotina

• Nieudana akcja Korony prawą stroną. Zatrzymany został Golański i od bramki zaczną goście.

• Tak jest, trzecia już zmiana ogólnie w tym meczu. W miejsce Hanzela melduje się Murawski

• Jakiejś kontuzji doznał chyba Hanzel, który zszedł przed chwilą z boiska

• Po dośrodkowaniu z cornera piłkę na kolejny rzut rożny wybił Horvath

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Golański, ale gliwiczanie wybili piłkę

• Żółtą kartką ukarany został Herbert

• Tym razem Janota uderzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany

• Janota! Świetna akcja rezerwowego Korony, którego strzał z trudem powstrzymał Trela!

• Golański przed chwilą dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale zrobił to za mocno i od bramki zaczną goście

• A teraz Herbert uderzył po tym dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale piłka ostatecznie minęła bramkę Szlakotina

• Rzut rożny dla Piasta po tym jak Golański w ostatniej chwili uprzedził rywala.

• I na boisku melduje się Szlakotin. Zmienił oczywiście Wojciecha Małeckiego

• Ależ ma problemy Korona. Kontuzję złapał też Cebula i w jego miejsce wchodzi Janota

• A Małecki musi jednak opuścić boisko. Zaraz w jego miejsce wejdzie Szlakotin.

• O śliskości murawy właśnie przekonał się tłumacz trenera Korony, który biegnąc do przekazania wskazówek Korzymowi, poślizgnął się i wywrócił. ;-)

• Tymczasem Małecki znów potrzebuje pomocy medycznej

• Goście zaatakowali lewą stroną, ale tam świetnie powstrzymał ich Jovanović. Od bramki Korona

• Bramkarz Korony wraca już na szczęście do gry i zmiana nie jest konieczna

• Wojciech Małecki leży na boisku. Sytuacja wygląda na poważną, może być potrzebna zmiana

• Kibice gości odpalają petardy hukowe.

• Sporo szczęścia miała teraz Korona. Po dośrodkowaniu z prawej strony, we własnej szesnastce potknął się Golański. Piłka minęła jednak wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym i wyszła na aut

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu w szesnastkę Piasta i sporym zamieszaniu, piłka spadła pod nogi Dejmka, jednak ten nie wykorzystał kapitalnej okazji!

• Troszkę chaosu mamy na boisku, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce

• Spokojniej piłkę rozgrywają teraz gospodarze, choć robią to głównie na własnej połowie

• Ulewa nad Kielcami coraz większa

• A teraz na bramkę uderzył Jovanović, Trela zdołał obronić ten strzał.

• Sobolewski dośrodkował z prawej strony, a piłkę na aut wybił Herbert

• A teraz mieliśmy długą piłkę w kierunku Trytki, ten jednak nie zdołał jej opanować i wpadła w ręce bramkarza

• Kamil Sylwestrzak uderzył przed chwilą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak strzał ten został zablokowany przez jednego z obrońców

• Z lewej strony dośrodkował przed chwilą Badia, ale piłkę wybił dobrze ustawiony Stano.

• Powalczył Kiełb teraz na lewej stronie boiska, jednak wszystko skończyło się stratą. Od bramki zaczną goście.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, startujemy za około dwie minuty

• Trybuny powolutku nam się zapełniają (choć do kompletu będzie baaaaaaaaaardzo daleko), a tymczasem rozpadało się już chyba na dobre.

• Właśnie odezwała się grupka kibiców z Gliwic. W Kielcach powinno być dzisiaj głośno, gdyż po osiągnięciu porozumienia z klubem (więcej o tym tutaj) do dopingu wracają fani Korony.

• W tabeli grupy spadkowej dzisiejsi gospodarze są w lepszej sytuacje, niż ich rywale. Po dzisiejszym remisie Śląska Wrocław Korona spadła co prawda na trzecie miejsce, ale ma aż osiem punktów zapasu nad siódmym Zagłębiem. Piast znajduje się tuż nad kreską, bo na miejscu piątym i ma pięć punktów przewagi nad lubinianami.

• Jedni i drudzy jak dotąd mierzyli się ze sobą w tym sezonie oczywiście dwukrotnie. W pierwszym meczu 2:0 po golach Pawła Sobolewskiego i Jacka Kiełba wygrała Korona, w rewanżu był remis 1:1. Obie bramki w tamtym meczu zdobył Kamil Sylwestrzak.

• Oba zespoły w poprzedniej kolejce odnosiły bardzo ważne zwycięstwa. Piast, trochę niespodziewanie, z debiutującym trenerem pokonał na wyjeździe Cracovią 5:1, a Korona po wielkich emocjach, w ostatnich minutach zapewniła sobie triumf nad Podbeskidziem. Mecz ten skończył się wynikiem 3:2.

• Pogoda w Kielcach mało wiosenna. Przed chwilą padał mały deszcz, a nad stadionem wciąż unoszą się ciemne chmury. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało z biegiem czasu

• A teraz Korony: Szlakotin, Malarczyk, Pilipczuk, Janota, Beisebekov, Pietrow, Chiżniczenko

• Wyjściowe składy już mamy, pora więc na ławki rezerwowych. Na początek Piasta: Szumski, Polak, Cicman, Izvolt, Murawski, Szeliga, Kędziora

• Za chwilkę po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, a ja tymczasem zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu. Można ją znaleźć tutaj.

• Witamy z Kolporter Areny! Już za nieco ponad pół godziny zmierzą się tutaj drużyny Korony Kielce oraz Piasta Gliwice, a na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.