Śląsk Wrocław

1

Cracovia

0

• Koniec spotkania. Bardzo nudny mecz za nami. Szacunek należy się tym, którzy wytrzymali 90 minut. Podsumowanie? Niestety, nie ma czego podsumowywać.

• Dwie minuty "dorzucił" Marcin Borski.

• Faulowany Pich. Jeszcze jeden stały fragment gry dla Śląska.

• Po trzecią zmianę sięga także Mirosław Hajdo. Szewczyk w miejsce Boljevicia.

• Ostatnia zmiana w drużynie Śląska. Za Stevanovicia wszedł Kaźmierczak.

• Z dystansu Machaj, ale w stylu poprzedników - niecelnie. Mimo wszystko, dobra próba zawodnika Śląska.

• Ukarany Kapustka za ostry wślizg w nogi Zielińskiego.

• Jeszcze jedna okazja Picha, ale ponownie niecelnie. Tym razem wysoko ponad bramką.

• Pich zdecydował się na strzał z 20. metra, ale nie trafił w światło bramki.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Kamil Dankowski siada na ławce, a na boisku zameldował się Robert Pich.

• Zagranie ręką Pawła Zielińskiego w polu karnym, ale Marcin Borski nie wskazał na "wapno".

• Zmiana trenera Hajdo. Bernhardt wchodzi za Papadopoulosa.

• Mało wpisów z mojej strony, mało emocji na boisku. Spotkanie nie zapisze się w kartach historii Ekstraklasy. "Obudzili się" przynajmniej kibice.

• Mateusz Machaj w miejsce Sebastiana Mili.

• Mamy żółtą kartkę, którą ukarany jest Marcin Kuś.

• Ależ szansa dla Śląska. Oko w oku z Pilarzem stanął Sebastian Mila, ale górą w tym starciu był golkiper "Pasów".

• Kapustka dobrze okiwał Droppę, ale jego strzał z dystansu minimalnie obok bramki.

• Pół godziny do zakończenia meczu. Nie poprawił się obraz gry. Nadal nudno, nadal nie oglądamy sytuacji podbramkowej.

• Pierwsza zmiana. Kapustka w miejsce Zejdlera.

• Faul Sebastiana Mili na Zejdlerze.

• Paixao wywalczył rzut rożny, mimo że był atakowany przez trzech zawodników Cracovii.

• Marciniak w kierunku Giannisa Papadopoulosa, ale Greg nie trafił do bramki. Bardzo dobre podanie obrońcy Cracovii.

• Śląsk Wrocław - CracoviaŚląsk Wrocław - Cracovia

• Dośrodkowanie Mili z rzutu różnego, ale nie zdołał uderzyć Marco Paixao.

• Pilarz interweniuje na przedpolu. Bramkarz wybija na aut.

• Zawodnicy Śląska ambitnie, ale nie zagroziło to bramce Pilarza.

• Piłkarze powrócili, a więc zaczynamy!

• W Łodzi odwołano mecz z powodu opadów deszczu.

• Koniec pierwszej połowy. Nudy we Wrocławiu, ale to Śląsk prowadzi 1:0. Wracamy za 15 minut.

• Giannis Papadopoulos chciał uderzyć nożycami, ale strzał zablokowany przez obrońcę. Jednak z groźniejszych szans Cracovii w pierwszej części.

• Ani gospodarze, ani goście nie podkręcili tempa po tej pierwszej bramce. Nudno we Wrocławiu.

• Groźna akcja gospodarzy, ale Marciniak przecina podanie.

• Śląsk Wrocław - Cracovia

• Ntibazonkiza chciał zgrać piętką do Nowaka, ale nie udała się ta sztuczka reprezentantowi Burundi.

• Szansa z rzutu wolnego Śląska, ale wychodzą obronną ręką goście.

• Mamy pierwszą kartkę. Ukarany Mateusz Żytko.

• GOL! 1:0 dla Śląska! Dudu uderzył na bramkę Pilarza, ta odbiła się o Papadopoulosa i kompletnie zmyliła golkipera gości.

• Budziński ostro wszedł w Milę. Rzut wolny dla Śląska.

• Pół godziny gry za nami. Niestety nie doczekaliśmy się ciekawych akcji i zobaczyliśmy tylko pojedyncze próby Paixao i Ntibazonkizy.

• Próbowali bracia Paixao, ale przecinają zawodnicy Cracovii.

• Saidi Ntibazonkiza w indywidualnej akcji! Pomocnik nie miał do kogo zagrać, był osamotniony, podjął próbę strzału i minimalnie obok bramki.

• Była szansa na dobrą kontrę, ale dośrodkowanie Boljevicia zablokowane.

• Boljević...., ale futbolówka wysoko ponad bramką.

• Faul bez piłki Grodzickiego. Będzie szansa Cracovii. Rzut wolny.

• Dudu chciał wrzucić piłkę w pole karne, ale blokuje Kuś.

• Za wysoko uniósł nogę Kokoszka. Od rzutu wolnego Cracovia.

• Po pierwszym kwadransie można odnieść wrażenie, że Śląsk jest drużyną lepszą. Goście tylko w pierwszych minutach zaatakowali bramkę Kelemena, ale później inicjatywę przejęli podopieczni Tadeusza Pawłowskiego.

• Stevanović wrzucał w pole karne, niepewnie interweniował Pilarz i mamy rzut rożny.

• Indywidualna akcja Mili, uderzenie sprzed pola karnego, ale na posterunku był Pilarz.

• Dalibor Stevanović niedokładnie podawał do partnera z zespołu. Będzie rzut z autu.

• Rzut wolny dla Śląska. Dośrodkowywał Dalibor Stevanović, ale Rafał Grodzicki niecelnie uderzał głową.

• Bardzo groźny strzał z dystansu Marco Paixao, ale futbolówka obok bramki Pilarza. Tylko rzut rożny.

• Zagrozić bramce próbowali zawodnicy Śląska, ale przerwana akcja przez gości.

• Mamy pierwszy strzał na bramkę Kelemena, ale piłka na trybunach.

• Od początku ruszyli na bramkę rywali zawodnicy Cracovii. Bardzo dobre podanie w kierunku Nowaka, ale napastnik nie doszedł do futbolówki.

• Rozpoczęli goście!

• Zawodnicy już na murawie. Niska frekwencja na stadionie.

• kammel19@ - Jak wyglądają warunki gry na stadionie po deszczach?

Mówiono dużo o tym, że spotkanie może się nie odbyć, jednak murawa jest przygotowana odpowiednio i miejmy nadzieję, że warunki atmosferyczne nie przeszkodzą w rozgrywaniu meczu.

• W składzie Śląska pauzą zagrożony jest Hateley, Kaźmierczak, Patejuk. W Cracovii uważać musi Szeliga, Kita, Ntibazonkiza.

• Rezerwowi Cracovii: Matko Perdijić, Krzysztof Danielewicz, Edgar Bernhardt, Krzysztof Szewczyk, Bartłomiej Dudzic, Paweł Jaroszyński, Bartosz Kapistka.

• Ławka rezerwowa Śląska: Wojciech Pawłowski, Mateusz Machaj, Sylwester Patejuk, Mariusz Pawelec, Juan Calahorro, Przemysław Kaźmierczak, Robert Pich.

• W jesiennym spotkaniu tych drużyn, Cracovia na wyjeździe zwyciężyła aż 3:0. Wiosną górną byli wrocławianie, którzy pokonali podopiecznych Mirosława Hajdo 1:0.

• Cracovia na pewno odetchnęła z wielką ulgą po ostatniej kolejce, kiedy okazało się, że jest pewna utrzymania. Z ligi na pewno spadnie Widzew oraz Zagłębie.

• Wydaje się, że faworytem w dzisiejszym spotkaniu jest Śląsk. Zawodnicy z Wrocławia nie przegrali siedmiu ostatnich meczów, a w rundzie finałowej nie stracili bramki.

• Ekstraklasa wchodzi już w ostatni zakręt! Do końca sezonu pozostały zaledwie dwie kolejki. Dzisiaj wszystkie mecze grupy B, a ja zapraszam na relację na żywo ze spotkania Śląsk Wrocław - Cracovia.