1

Widzew Łódź

0

• Z mojej strony na dziś to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuje Damian Wiśniewski.

• Śląsk wykorzystał dość dziwną decyzję sędziego o podyktowaniu jedenastki i zgarnął dzisiaj trzy punkty, dzięki czemu odskoczył od strefy spadkowej już na osiem oczek. Widzew natomiast jest już w beznadziejnej sytuacji i po tym jak nie wygrał 29 meczu na wyjeździe z rzędu traci pięć oczek do bezpiecznego miejsca.

• KONIEC MECZU! Śląsk wygrywa w kontrowersyjnych okolicznościach!

• Kaczmarek walczył teraz o piłkę z Kelemenem, ale bramkarz Śląska spokojnie złapał piłkę.

• Teraz Paixao był na spalonym

• Ależ było blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu z prawej strony w idealnej sytuacji znalazł się Visnakovs, ale przestrzelił!

• Piłka odbiła się od ręki jednego z widzewiaków, ale karny był bardzo wątpliwy, Śląsk miał sporo szczęścia

• Goooooooooooooooool! Paixao z karnego!

• Dudu oddał teraz niezły strzał z rzutu wolnego, ale spokojnie interweniował Wolański

• Goście starali się wyprowadzić kontrę, jednak wszystko skończyło się faulem A. Visnakovsa.

• Dłużej teraz przy piłce utrzymują się gospodarze, jednak na razie zbyt wiele z tego nie wynika.

• Tak jest, Perez wchodzi za Augustyniaka

• Jakiejś kontuzji doznał Augustyniak i chyba będzie potrzebna zmiana

• Coraz więcej chaosu w grze Widzewa, ale nie potrafią tego wykorzystać gospodarze. Zobaczymy, jak długo.

• Żółta kartka dla E. Visnakovsa

• Ależ było groźnie! Zieliński dośrodkował w pole karne, a tam minimalnie z piłką minął się M. Paixao. To mógł gol dla gospodarzy!

• Okachi właśnie otrzymał od sędziego żółtą kartkę, za zbyt ostry faul

• Kaczmarek padł teraz na boisku po starciu z Paraibą, ale gwizdek arbitra (słusznie) milczy

• A teraz po strzale na bramkę spokojnie futbolówkę chwycił Wolański.

• To mógł być gol! Świetną, szybką kontrę przeprowadzili goście, ale zbyt słabym strzałem zakończył ją Cetnarski. Złapał piłkę Kelemen

• No i nieźle dośrodkował Mila, ale piłkę zdołał wybić Augustyniak

• Od razu wysoko podeszli gospodarze i szybko wywalczyli rzut wolny. To może być dobra okazja do groźnego dośrodkowania

• Arbiter gwiżdże, goście wznawiają grę

• Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek we Wrocławiu

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Marco Paixao zagrał teraz długą piłkę w kierunku brata, jednak zrobił to nieco za mocno. Flavio został uprzedzony przez bramkarza

• Przed chwilą Visnakovs miał bardzo dobrą okazję do strzelenia gola, ale fatalnie przestrzelił, choć był dość blisko bramki.

• Na boisku przez chwilę leżał Augustyniak, bo zderzeniu z własnym bramkarzem, ale jest już gotowy do gry.

• Mila! Kapitalny strzał z rzutu wolnego i piłka otarła się o poprzeczkę!

• Żółta kartka dla Augustyniaka.

• A przed chwilą niecelnym uderzeniem popisał się Visnakovs, ale on przymierzył z dystansu.

• A teraz po dośrodkowaniu Dudu niecelny strzał oddał Stevanović.

• Teraz zrobiło się troszkę groźniej w okolicach szesnastki Widzewa, ale Zielińskiego w ostatniej chwili świetnie zatrzymał jeden z obrońców

• Mamy teraz okres przewagi Widzewa. Łodzianie dłużej utrzymują się przy piłce, a gospodarze wyraźnie nie mają pomysłu na rozegranie futbolówki.

• Rzut rożny mieli teraz goście, ale słabo go wykonali i piłka wróciła we władanie wrocławian.

• Visnakovs! Ależ okazję teraz zmarnował Łotysz, to musiał być gol!

• Było blisko gola dla Widzewa! Alex Bruno kapitalnie przymierzył sprzed szesnastki i tylko świetna interwencja Kelemena uratowała gospodarzy!

• Teraz mieliśmy długie zagranie w kierunku Marco Paixao, ale było ono zbyt mocne i piłkę złapał Wolański

• Eduards Visnakovs oddał teraz strzał głową, ale dość mocno się pomylił i od bramki zacznie Kelemen.

• Ale już jest gotowy do gry. Przy piłce Śląsk.

• A teraz Kaczmarek złapał jakąś kontuzję i leży na boisku

• Cetnarski przymierzył teraz sprzed pola karnego, ale trafił wprost w bramkarza wrocławian.

• Flavio mógł teraz wyjść na dobrą pozycję, jednak arbiter (słusznie) odgwizdał spalonego.

• I znów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Flavio Paixao, jednak tym razem Portugalczyk mocno przestrzelił.

• Wolański już doszedł do siebie i wracamy do gry.

• Wolański ucierpiał w starciu Hateley'em i mamy przerwę w grze.

• Ależ było blisko gola dla gospodarzy! Mila świetnie dośrodkował z rzutu rożnego, a genialną interwencją po strzale głową Flavio Paixao popisał się Wolański!

• A teraz Mila oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił on prosto w mur.

• Trochę chaotyczny ten początek spotkania. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• A teraz mieliśmy zagranie w pole karne Kelemena, jednak bramkarz gospodarzy spokojnie chwycił piłkę

• Flavio Paixao zagrał przed chwilą z lewej piłkę w pole karne, ale tam piłkarze Śląska sami sobie przeszkadzali i goście zdołali wybić futbolówkę

• Arbiter gwiżdże, mecz zaczynają gospodarze

• Piłkarze obu drużyn są już na boisku, czekamy na dobre spotkanie!

• Ogólnie w historii oba zespoły mierzyły się ze sobą 58 razy. 22 razy wygrywał Widzew, a po 18 było remisów i wygranych Śląska. Bilans bramkowy 77:63 również jest korzystny dla łodzian.

• W tym sezonie jedni i drudzy grali ze sobą oczywiście dwukrotnie. Pierwszy mecz również odbył się we Wrocławiu i gospodarze wygrali go 3:1. W rewanżu w Łodzi mieliśmy bezbramkowy remis.

• Staram się wybierać pozytywne statystyki. Po ostatnich dziesięciu meczach jesteśmy na czwartym miejscu w tabeli. A co by było gdybyśmy wszystkie sytuacje wykorzystali? Widzę jednak problem, bo skuteczność powinna być rozłożona na wszystkich zawodników, a nie tylko na Marco Paixao. Z utęsknieniem czekam aż Robert Pich i Flavio Paixao otworzą swoje konta strzeleckie i te oczekiwania wobec nich zostaną spełnione. Taktycznie to nie jest problemem. Statystycznie mamy około pięciu stuprocentowych sytuacji bramkowych w meczu. Jak patrzę na liczby w spotkaniach na najwyższym poziomie, to drużyna ma dwie sytuacje i z nich musi strzelić gola. Jeżeli z tych pięciu będziemy wykorzystywać dwie, to będziemy wygrywać - tak z kolei przed tym meczem wypowiedział się Tadeusz Pawłowski.

• Patrzymy się tylko na siebie. Rzadko spoglądamy na tabelę. Jej meritum będzie dopiero 31. maja. Skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, żeby wciągnąć jak najwięcej drużyn w tą walkę o utrzymanie. Moi piłkarze pokazują, że wytrzymują presję. Dodaje im ona jeszcze więcej siły do pracy na boisku i chcemy wykorzystać szansę, spowodowaną porażką Zagłębia z Jagiellonią - powiedział przed tym spotkaniem Artur Skowronek, szkoleniowiec Widzewa.

• Śląsk z kolei aktualnie jest dwunasty z pięcioma punktami przewagi nad 15. Zagłębiem. Dzisiejsza wygrana dałaby oczywiście już osiem oczek zapasu nad lubinianami i dogonienie w tabeli Korony, która ograła wczoraj u siebie Podbeskidzie. Oba zespoły mają więc dzisiaj o co grać.

• Jeśli Widzew chce jeszcze liczyć się w walce o utrzymanie, to dzisiaj musi zwyciężyć. Łodzianie są obecnie na ostatniej pozycji w tabeli i do pierwszego bezpiecznego miejsca tracą pięć oczek. Gdyby dzisiaj udało im się wygrać, to nie dość, że zepchnęliby na dno Zagłębie Lubin, to doskoczyliby jeszcze do 14. Cracovii na odległość zaledwie dwóch punktów.

• W składzie gości na ten mecz brakuje Marcina Kikuta, a jak informuje oficjalne konto klubowe na twitterze, obrońca Widzewa nabawił się kontuzji na jednym z przedmeczowych treningów.

• A teraz gospodarzy: Pawłowski, Ostrowski, Patejuk, Droppa, Calahorro, Kaźmierczak, Pich

• Wyjściowe składy już mamy, pora więc zaprezentować ławki rezerwowych. Na początek gości: Berezin, Lafrance, Stępiński, Perez, Rybicki, A. Visnakovs, Mikita

• Za chwilkę po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, a ja tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Maciek Jakubski. Można ją znaleźć tutaj.

• Witamy! Już tylko około 40 minut zostało do rozpoczęcia ostatniego spotkania 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym naprzeciw siebie staną drużyny Śląska Wrocław oraz Widzewa Łódź. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza Damian Wiśniewski.