Widzew Łódź

2

Cracovia

0

• Koniec meczu w Łodzi! Widzew wygrał z Cracovią 2:0 i przedłużył nadzieje na utrzymanie w ekstraklasie. Łodzianie mają 15 punktów, tyle samo co przedostanie Zagłębie. A Cracovia ma 20 punktów i w Krakowie muszą zacząć się oglądać coraz mocniej za siebie

• Kevin Lafrance zmienił Rafała Augystyniaka

• Dawid Nowak, co on zrobił!??? Wyszedł sam na sam z Wolańskim i zatrzymał się. Bramkarz Widzewa nie spanikował i robił wszystko, by wybić piłkę napastnikowi Pasów. Próbował ręką, nogą i w końcu ograł Nowaka, który nawet nie oddał strzału

• Na wyraźnym spalonym Nowak, który i tak nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam

• Zdążył w obronie Żytko wybić piłkę, uprzedził Cetnarskiego, który już szykował się do przejęcia futbolówki

• Groźny strzał Kaczmarka z dystansu sparował w bok Perdijić

• 6 000 widzów na trybunach

• Ostatni kwadrans meczu. Wszystko jest jeszcze możliwe, chociaż łodzianie mogli już dawno zapewnić sobie komplet punktów. Krakowianie natomiast od początku spotkania są bezradni w ofensywie. Mają jeszcze 15 minut, by odmienić swoją grę w ataku

• Świetna okazja dla Nowaka, który dostał podanie od Ntibazonkizy, ograł obrońcę Widzewa, ale uderzył źle, bo prosto w Wolańskiego

• Bartłomiej Kasprzak zastąpiony przez Povilasa Leimonasa

• Dwa rzuty rożne z rzędu dla Widzewa. Najpierw zagrywał Cetnarski, potem Kaczmarek, ale w obu przypadkach z ich dośrodkowaniami poradzili sobie krakowianie

• Kaczmarek, może wrzucał, może strzelał, w każdym razie bardzo mocno musiał wyciągnąć się Perdijić, by sparować piłkę

• Kasprzak - za faul na Strausie

• Edgar Bernhardt zmienił Krzysztofa Danielewicza

• Ależ blisko byli krakowanie! Akcja lewą stroną Marcniaka, który wyłożył piłkę do Ntibazonkizy, ten nie trafił czysto w futbolówkę, którą dostał pod nogi Stebelcki, próbował wepchnąć ją do bramki, ale tuż przed linią bramkową Wolański rozpaczliwie złapał piłkę!

• Okachi był sam na sam z bramkarzem Pasów po podaniu Kasprzaka, mógł zrobić wszystko w tej akcji, strzelić wszędzie gdzie tylko chciał, ale uderzył obok słupka. Kolejna doskonała okazja zmarnowana przez gospodarza

• Danielewicz rzutu wolnego w pole karne, gdzie dobrze w obronie interweniował E. Visnakovs. Zresztą to zagranie piłkarza Pasów było słabe

• Aleksejs Visanakovs za Alexa Bruno

• Groźny strzał Bruno, ale na posterunku był Perdijić, który odbił uderzenie pomocnika Widzewa

• Kaczmarek centrował z rzutu wolnego, jednak dobrze ustawiony był w polu karnym Żytko, który wybił piłkę głową

• Po rzucie rożnym było sporo walki, przebitek, nie było za to zagrożenia dla krakowskiej bramki

• Kuś nie dał się ograć Kaczmarkowi przy chorągiewce w narożniku boiska i korner dla gospodarzy

• Kuś faulował Kaczmarka, kolejne bezsensowne zagranie obrońcy Pasów. Łodzianie po rzucie wolnym spod linii bocznej i centrze Cetnarskiego nie zdołali oddać strzału. Mimo że po drodze z futbolówką minął się wychodzący z bramki Perdijić

• Mroziński ograł Kusia bardzo łatwo. Zawodnik Cracovii zachował się fatalnie, ale na jego szczęście Mroziński źle dośrodkowywał

• Visnakovs w polu karnym, zdecydował się na drybling i sam się ograł, bo odskoczyła mu piłka i wyleciała za linię końcową boiska. Bardzo chaotyczny jest Łotysz

• Kikut strzelił wyżej niż dalej. Bardzo niecelne uderzenie piłkarza Widzewa, wysoko nad poprzeczką

• Danielewicz do Dawida Nowaka, tymczasem piłkę przejął... Krystian Nowak i zgrał głową do swojego bramkarza

• Jeszcze raz Visnakovs! Łotysz znowu znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale źle trafił w piłkę i spudłował. Próbował uderzyć obok wychodzącego z bramki Perdijicia, ale zrobił to nieprecyzyjnie

• Ntibazonkiza zakręcił gospodarzami w środku pola, zagrał do przodu Nowaka, który jednak faulowal

• Visnakovs mógł podwyższyć prowadzenie! Był w dobrej sytuacji, strzelał z 14. metrów, miał przed sobą już tylko Perdijicia i to właśnie Chorwat nogą odbił piłkę na rzut rożny

• Wreszcie trafił Łotysz do pustej bramki! Do trzech razy sztuka. Ponownie akcja lewą stroną Kaczmarka, który wypatrzył w polu karnym Visankovsa, bardzo dobrze wyłożył mu piłkę, a napastnik Widzewa tym razem dokładnie dołożył nogę i trafił do pustej bramki. Spóźniony Perdijić był bez szans na skuteczną interwencję

• Goool! 1:0 dla Widzewa! Eduards Visnakovs

• Strzał Augustyniaka z dystansu niecelny. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Cracovii

• Visnakovs znowu nie trafił do pustej bramki! Tym razem był jednak w trudniejszej sytuacji, ale klasowy snajper i tak strzeliłby gola. Kaczmarek wpadł w pole karne z lewej strony, zagrał na piąty metr, gdzie nabiegał na futbolówkę Visnakovs. Trafił w nią, ale za mocno i przestrzelił

• Blisko pomyłki był Perdijić, który długo czekał z wybiciem piłki, agresywnie zaatakował go Visnakovs i zablokował wybicie. Na szczęście dla bramkarza Pasów futbolówka wyleciała za linię końcową

• Krystian Nowak dobrze ustawiony we własnym polu karnym, gdzie skutecznie wybijał piłkę po dośrodkowaniu Marciniaka

• Nie ma gola dla Widzewa! A to musiał być gol! Co poza PUDŁO Visnakovsa. Łotysz dostał doskonałe podanie z lewej strony, miał przed sobą pustą bramkę i źle trafił w piłkę, którą podał w ręce bramkarza Cracovii. Koszmarna pomyłka z pięciu metrów...

• Po rzucie rożnym goście wybili piłkę przed pole karne, gdzie był Alex Bruno, oddał strzał, jednak nad bramką

• Centra Kaczmarka z lewej strony na bliższy słupek, gdzie dobrze ustawiony Dąbrowski uprzedził Visnakovsa

• Marcin Kuś w miejsce Sławomira Szeligi. 20. minuta meczu, a goście mają wykorzystane już dwie zmiany

• Leży na murawie Szeliga, którym już zajmują się lekarze krakowskiego klubu. I wygląda na to, że pomocnik Pasów nie wróci już na murawę

• 21 metrów do bramki Cracovii. Rzut wolny dla gospodarzy. Na strzał zdecydował się Cetnarski, ale fatalnie wykonał ten stały fragment gry, trafiając prosto w mur

• Matko Perdijić zmienił Vladimira Bolejevicia

• Obaj gracze wyskoczyli do piłki, walczyli o futbolówkę. Sędzia zdecydował, że golkiper Pasów faulował

• Krzysztof Pilarz wylatuje z boiska! Bramkarz Cracovii wybiegł przed pole karne, wpadł w Cetnarskiego, który pędził do piłki i staranował gracza Widzewa

• Przepychał się Marciniak z Augustyniakiem tuż przed bramką Widzewa i ucierpiał... golkiper gospodarzy Wolański. Bramkarz łódzkiego klubu szybko się pozbierał po ciosie łokciem w okolicach brzucha. A sędzia udzielił reprymendy Marciniakowi

• Nowak przedzierał się prawą stronę, ograł dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim, którym był Okachi

• Alex Bruno zatrzymał piłkę na prawej stronie, podał do Marcina Kikuta, który "popisał się" płaskim, czytelnym strzałem wprost w ręce Pilarza.

• Strzał z dystansu szukał Rafał Augustyniak. Nic z tego, bardzo szybko został zablokowany.

• Bardzo chaotyczny początek spotkania w wykonaniu obu zespołów.

• Saidi Ntibazonkiza powalczył w narożniku z Krystianem Nowakiem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł widzewiak.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy mecz w Łodzi!

• - Można powiedzieć, że Cracovia jest w dołku, co pokazują ostatnie wyniki, ale sposób gry tego zespołu na pewno się nie zmieni. Ekipa trenera Stawowego będzie chciała grać kombinacyjnie piłką. Musimy być tak skoncentrowani jak w pierwszej połowie meczu w Kielcach - ocenił z kolei szkoleniowiec Widzewa, Artur Skowronek.

• - My i Jagiellonia Białystok do końca myśleliśmy, że znajdziemy się w grupie mistrzowskiej. Być może dlatego jeszcze nie poukładaliśmy sobie tego w głowach i mecz z Podbeskidziem wyglądał, jak wyglądał. Jestem głęboko przekonany, że to już za nami i w Łodzi drużyna pokaże charakter – powiedział trener Cracovii, Wojciech Stawowy.

• Zanim rozpocznie się spotkanie zachęcamy Was do zapoznania się z ZAPOWIEDZĄ meczu.

• Rezerwowi piłkarze Cracovii: Perdijić,Kuś, Bernhardt, Zejdler, Budziński, Papadópoulos, Rakels.

• Rezerwowi piłkarze Widzewa: Bieriezin, Lafrance, Stępiński, Leimonas, A. Visņakovs, Mikita, Rybicki.

• Sytuacja Cracovii nie jest aż tak zła. "Pasy" rozczarowane występami w grupie spadkowej prawdopodobnie utrzymają się w Ekstraklasie, a dziś zagrają o zapewnienie sobie komfortu psychicznego na następne kolejki.

• Dzisiejsze spotkanie jest dla gospodarzy niezwykle istotne. Aby włączyć się do walki o utrzymanie drużyna Artura Skowronka musi zdobyć trzy punkty, ponieważ ma aż sześc oczek straty do bezpiecznego miejsca. Jeśli łodzianie zanotują dziś porażkę, postawią kolejny krok w kierunku 1. ligi.

• Serdecznie witamy z Łodzi i zapraszamy na relację LIVE z meczu Widzew - Cracovia!