Widzew Łódź

1

Jagiellonia Białystok

1

• Widzew remisuje, ale to jest kolejny krok łodzian do pierwszej ligi. Wciąż mają oni cztery punkty straty do bezpiecznej strefy, ale Cracovia i Piast będą jeszcze grały w tej kolejce. Co więcej, widzewiacy musieliby dwukrotnie wygrać na wyjeździe, co im się w tym sezonie ani razu nie zdarzyło. Sytuacja drużyny Artura Skowronka jest wręcz tragiczna. Tymczasem z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Niezbyt pewna interwencja Słowika i koniec spotkania! Widzew - Jagiellonia 1:1!

• Uderzenie Savalnieksa z dystansu zablokowany. Po drugiej stronie boiska rzut wolny dla Widzewa i ostatnia szansa na zwycięstwo.

• Wolański łapie piłkę po dośrodkowaniu Popchadze.

• Mikita zmarnował szansę Widzewa na kontratak, po nieudanej akcji Jagiellonii. Trzy minuty doliczone.

• Uderzenie z kilkunastu metrów Quintany dobrze broni Wolański!

• Mikita zmienia Kasprzaka.

• Słupek!!! Po rzucie rożnym dla Jagiellonii uderzenie Pazdana trafia tylko w obramowanie bramki Widzewa!

• W poprzedniej akcji Kaczmarek mógł być faulowany w polu karnym przez Ukaha. Tam był kontakt, ale gracz Widzewa dodał dużo od siebie.

• Żółta kartka dla Wolańskiego.

• Popchadze piętą w polu karnym do Tosika, a ten dośrodkowuje zbyt nisko, żeby piłka przeszła do napastnika.

• Quintana z rzutu wolnego uderza fatalnie - prosto w mur.

• Czerwona kartka dla Augustyniaka za faul na wychodzącym na czystą pozycję Piątkowskim! Widzew w dziesiątkę!

• Powinno być 1:2!!! Świetna kontra Piątkowskiego, który zagrywa w pole karne Tosika, ten źle ją sobie przyjął i spowolnił akcję, po czym dograł do lepiej Gajosa, który uderzył nad bramką!

• Widzew Łódź - Jagiellonia BiałystokWidzew Łódź - Jagiellonia Białystok

• Piękne uderzenie z dystansu Piątkowskiego poszybowało tuż nad bramką Widzewa!

• Urdinov zmienia Mrozińskiego.

• Pięć tysięcy osób zgromadziło na trybunach dzisiejsze widowisko.

• 20 minut nadziei dla Widzewa do końca. Popchadze ogląda żółtą kartkę.

• Oskrzydlająca akcja Widzewa, po której dośrodkowanie Mrozińskiego wybija Baran.

• Quintana dośrodkowuje z rzutu rożnego, piłka zostaje odbita przed szesnastkę, gdzie dopada do niej Grzyb, ale uderza z powietrza równie mocno, co niecelnie.

• Gajos dośrodkowuje z rzutu wolnego piłkę w pole karne, gdzie Augustyniak wybija piłkę na rzut rożny.

• Po dłuższym natarciu Widzewa po przerwie, spotkanie wyraźnie się wyrównało i uspokoiło.

• Po akcji Piątkowskiego Tosik uderza z dystansu, a odbita przez Augustyniaka piłka wychodzi na korner.

• Na spalonym zdaniem sędziego był Cetnarski. Mocno leje w Łodzi, bardzo ciężkie warunki do gry.

• Zmiana w Jagiellonii. W miejsce Adama Dźwigały wchodzi z kolei Roberts Savalnieks.

• Zmiana w Widzewie. Rybicki za strzelca bramki, Alexa Bruno.

• Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

• Jagiellonia dość rozpaczliwie, ale na razie skutecznie broni się w okolicach pola karnego.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

• Dośrodkowana przez Cetnarskiego piłka nieprzecięta przez nikogo bezpańsko przeleciała przez pole karne Jagi.

• Żółta kartka dla Modelskiego za faul taktyczny na Bruno po własnej stracie.

• Dźwigała boleśnie oberwał piłką od przeciwnika i musi otrzymać pomoc medyczną, po czym wraca na plac gry.

• Świetna akcja Quintany, piłka zagrana w pole karne, gdzie ogromnym zamieszaniu nie trafia w nią czysto przed bramką Piątkowski i ta ląduje w rękach Wolańskiego!

• Zmiana w Jagiellonii. Schodzi z boiska Ugo Ukah, a w jego miejsce Michał Pazdan. Stoper Jagi schodzi z boiska, aby nie dostać drugiej żółtej kartki.

• Po centrze Kaczmarka piłkę poza pole karne wybija Ukah.

• Niezły strzał z dystansu Dźwigały! Piłka uderzona pod wiatr zaczęła spadać tuż przed bramką Wolańskiego, ale minimalnie ją minęła!

• Cetnarski uderza zaskakująco z 35 metrów, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Ustna reprymenda dla Ukaha za uderzenie Cetnarskiego. Podobnie sędzia Przybył postąpił z Visnakovsem w pierwszej połowie, więc nie mógł teraz ukarać Nigeryjczyka drugą żółtą kartką.

• Teraz to z kolei Jagiellonia nie wykorzystała fatalnej straty Kaczmarka po drugiej stronie boiska.

• Odbita po strzale z dystansu Leimonasa pada łupem Słowika, choć o krok od jej przejęcia był Alex Bruno.

• Fatalna strata Popchadze, ale nie wykorzystali tego gospodarze, gdy Alex Bruno zagrał niedokładnie do Visnakovsa.

• Widzewiacy poradzili sobie z centrą Quintany.

• Po starciu z Quintaną z pierwszej połowy Wolański nadal ma problem z ręką. Tymczasem na murawie rzut rożny dla gości.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze wracają na plac gry. Z dobrego źródła wiemy, że zawodnicy Jagiellonii dostali porządną reprymendę od Michała Probierza.

• Wyrównany mecz w Łodzi i zasłużony remis. Jaga objęła prowadzenie po kapitalnej akcji Gajosa, a tuż przed przerwą po ogromnym zamieszaniu w polu karnym białostoczan do siatki trafił Alex Bruno. Widzew będzie musiał rzucić się do ataku po przerwie, bo łodzianie muszą ten mecz wygrać.

• Koniec pierwszej połowy! Widzew remisuje z Jagiellonią 1:1.

• Dośrodkowanie Gajosa w ręce Wolańskiego.

• Szybka akcja Widzewa, Kaczmarek świetnie zagrywa do Visnakovsa, ten minął Słowika, ale został zablokowany, po czym do piłki dopadł Kaczmarek i strzelił niecelnie, jednak zdążył piłkę jeszcze przeciąć Bruno z dwóch metrów pakując ją do siatki! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Alex Bruno!

• Teraz ważną interwencją popisał się Słowik przed własnym polem karnym.

• Słowik łapie dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu wolnego.

• Fatalne uderzenie Kaczmarka prosto w mur. Widzew kontynuował akcję, dośrodkowanie Mrozińskiego na głowę Bruno, ale ten uderza zbyt lekko, by pokonać Słowika!

• Żółta kartka dla Ukaha za powstrzymanie pędzącego Augustyniaka 25 metrów od bramki Słowika.

• Jagiellonia spokojnie utrzymuje korzystny wynik, od jakiś czasu groźnie atakując. Piłkarze Probierza teraz bliżsi drugiej bramki niż gospodarze pierwszej.

• Szansa dla Widzewa! Dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu rożnego (którego być nie powinno) i uderzenie głową jednego z gospodarzy nieznacznie mija bramkę!

• Żółta kartka dla Quintany, nie wiadomo za co, bo jego starcie z Wolańskim było przypadkowe i spowodowane ofiarną interwencją widzewiaka. Uległ naciskom gospodarzy sędzia Przybył.

• Fatalny błąd Okachiego! Quintana przejął piłkę przed polem karnym, po czym zarówno jego, jak i wcześniej Piątkowskiego świetnie zatrzymał ofiarną interwencją Wolański!

• Błąd w defensywie Widzewa musiał ratować Wolański interwencją na 16 metrze.

• Ustna reprymenda dla Visnakovsa za uderzenie łokciem Ukaha. To powinna być kartka.

• Daleki wrzut piłki z autu Augustyniaka, ale w polu karnym obrońcy Jagi są niemal bezbłędni.

• Quintana! Hiszpan po indywidualnej akcji uderzył celnie z narożnika pola karnego, ale Wolański nie dał się zaskoczyć!

• Grzyb otrzymuje pomoc medyczną, ale za chwilę wróci na plac gry.

• Widzew - Jagiellonia

• Piękne, ale minimalnie zbyt mocne zagranie zewnętrzną częścią stopy Piątkowskiego w kierunku Gajosa, który nie opanował piłki.

• Bramka Gajosa jest bramką nr 700 w tym sezonie Ekstraklasy.

• Dośrodkowanie Cetnarskiego wybite głową przez zawodnika Jagiellonii.

• Alex Bruno wywalczył korner dla Widzewa.

• Niesamowita kontra pomocnika Jagiellonii, który przebiegł z piłką pół boiska, ośmieszył obrońcę zakładając mu siatkę i podcinką pokonał Wolańskiego! Akcja zupełnie niepasująca do tego meczu, a nawet do boisk Ekstraklasy! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Maciej Gajos!

• Dośrodkowanie rzutu wolnego Cetnarskiego i piłkę z dużymi kłopotami łapie ostatecznie Słowik. Nie była to pewna interwencja bramkarza Jagi.

• Strata Okachiego w środku pola, ale Adama Dźwigałę dobrze zastopował Leimonas.

• Ponad 10 minut do końca - poza strzałem Visnakovsa na murawie nie dzieje się zupełnie nic.

• Ucierpiał w jednym z boiskowych starć Okachi, który jednak szybko się pozbierał.

• Pierwszy strzał na bramkę Visnakovsa! Łotysz uderza z dystansu, ale pewnie broni Słowik!

• Bardzo spokojny początek obu drużyn. Jagiellonia będzie się starała zmusić gospodarzy do ataku pozycyjnego.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Rafał Grzyb (Jaga) oraz Mateusz Cetnarski (Widzew).

• Obie drużyny wychodzą na plac gry. Wyprowadza je sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka.

• Kogo dzisiaj brakuje? W Widzewie nie zobaczymy kontuzjowanych Batrovicia oraz Kikuta, natomiast w Jagiellonii nie wystąpią z tego samego powodu Straus oraz Dzalamidze.

• Patryk Mikita
  • Widzew wychodzi na mecz z Jagiellonią w identycznym zestawieniu jak w poniedziałkowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. W Jagiellonii jedna wymuszona zmiana. Zamiast kontuzjowanego Strausa gra Popchadze.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Uważam, że nadal jesteśmy w grze. Wierzę w to mocno. Mam nadzieję, że również kibice w to mocno wierzą i od pierwszej minuty zrobią tu niezłe piekiełko wraz z nami. Matematyka nie kłamie. Jest w nas duża siła, żeby wywrócić tabelę (...) Mamy świadomość ciężaru odpowiedzialności, jaki na nas teraz ciąży. Cieszymy się z tej pozytywnej atmosfery, jaka wytworzyła się wokół klubu. Widać, że bez względu na wszystko może się wydarzyć coś fajnego. Musimy pomóc zarządowi, który wykonał kapitalną robotę i dołożyć do tego pozytywny wynik, żeby wszystko toczyło się w Ekstraklasie - stwierdził z kolei trener gospodarzy, Artur Skowronek.

• Co mówili przed tym spotkaniem trenerzy obu drużyn? Oto wypowiedź szkoleniowca Jagiellonii, który ma sporą 'widzewską' przeszłość, czyli Michała Probierza: - Widać, że Widzew wyczuł swoją szansę, taką możliwość dała mu zmiana regulaminu rozgrywek. Podejrzewam, że kalkulowali zwycięstwa we wszystkich meczach u siebie. My musimy się im przeciwstawić. Widać, że są bardzo mocno zmotywowani, potwierdzili to w ostatnich spotkaniach. W Kielcach zremisowali, choć prowadzili, z Cracovią wygrali, we Wrocławiu tez nie byli gorszą drużyną. Mym mamy też swoje cele i na pewno nie zamierzamy lekceważyć przeciwnika.

• Aż czternastu piłkarzy obu drużyn w przypadku obejrzenia żółtej kartki nie wystąpi w kolejnym spotkaniu:

• Widzew: Alex Bruno, Kasprzak, Nowak, Rybicki, Stępiński, Wasiluk
    • Jagiellonia: Tosik, M. Baran, Dźwigała, Dzalamidze, Gajos, Słowik, Straus, Waszkiewicz.
  • Oto wszystkie pozostałe pary 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

• Lechia Gdańsk - Lech Poznań (piątek, 20:30)
    • Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko Biała (sobota, 15:30)
    • Korona Kielce - Piast Gliwice (sobota, 18:00)
    • Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz (sobota, 20:30)
    • Zagłębie Lubin - Cracovia (niedziela, 15:30)
    • Górnik Zabrze - Legia Warszawa (niedziela, 18:00)
    • Ruch Chorzów - Wisła Kraków (poniedziałek, 18:00)
  • Jagiellonia ma sytuację zdecydowanie ciekawszą. Podopieczni Michała Probierza prowadzą w grupie B, dzięki czemu zajmują dziewiąte miejsce w lidze. Żółto-czerwoni nad strefą spadkową mają aż dziesięć punktów przewagi, więc tylko niewiarygodny splot niekorzystnych wyników mógłby sprawić, że zespół z Białegostoku jeszcze wplątałby się w walkę o utrzymanie. Podlasianie mają na swoim koncie obecnie 26 punktów i o dwa wyprzedzają Śląsk Wrocław i Koronę Kielce, które jeszcze w tej kolejce mogą zagrozić Jadze w utrzymaniu prowadzenia w grupie spadkowej.

• Dzisiejszy mecz jest starciem ostatniej z pierwszą drużyną grupy B, zwanej potocznie grupą spadkową. Widzew zajmuje obecnie szesnaste, spadkowe miejsce i do bezpiecznej strefy traci już pięć punktów. Biorąc pod uwagę to, że do końca sezonu pozostały tylko cztery kolejki (w tym dwa mecze wyjazdowe Widzewa), brak zwycięstwa w tym spotkaniu spowoduje, że łodzianie będą musieli myśleć już o tworzeniu drużyny na pierwszą ligę. Tym bardziej, że w innym meczu tej kolejki piętnaste Zagłębie Lubin podejmie jutro czternastą Cracovię.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 34. kolejki T- Mobile Ekstraklasy, w którym Widzew Łódź zmierzy się z Jagiellonią Białystok.