Zagłębie Lubin

0

Widzew Łódź

3

• KONIEC MECZU! Kibice wciąż wrzucali na boisko race, więc sędzia postanowił przed czasem zakończyć mecz. Ostatecznie Zagłębie Lubin zremisowało z Widzewem 3:3.

• Race znów pojawiły się na boisku. Mecz przerwany.

• Jeszcze Widzew próbuje odwrócić losy spotkania na swoją korzyść, ale Mroziński uderzał na bramkę Ptaka zbyt lekko.

• Zmiana w Widzewie, schodzi Okachi, zastąpi go Leimonas.

• Żółta kartka dla Wolańskiego.

• T-Mobile Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Widzew Łódź

• Kolejna zmiana w Zagłębiu, z boiska schodzi Aleksander Kwiek, w jego miejsce pojawia się Konrad Andrzejczak..

• Zmiana w Widzewie, za Kasprzaka pojawił się Piotr Mroziński.

• Bartosz Rymaniak ukarany żółtą kartką.

• Widzewowi znów wymyka się szansa na pierwsze od długiego czasu zwycięstwo na wyjeździe.

• Przybecki przeprowadza identyczną akcje jak ta z 43. minuty. Odebrał piłkę z głębi pola od Aleksandra Kwieka, wyszedł na czystą pozycję unikając spalonego i przelobował Tomasza Ptaka.

• GOOOOL! PRZYBECKI!!!!

• Faul na Cetnarskim, jednak gwizdek sędziego milczy.

• Ładny strzał Marcina Kaczmarka, ale jego uderzenie było odrobinę niecelne.

• Przy piłce Zagłębie, atakował Cotra, ale został zatrzymany w polu karnym Widzewa.

• Spokojniejszy fragment tego spotkania, gra ponownie przeniosła się do środka pola.

• Princewill Okachi oddaje mocny strzał z dystansu, ale piłka nie trafia nawet w światło bramki Ptaka.

• Vsnakovs znów mógł wyjść na dobrą pozycję strzelecką, ale ostatecznie piłkę przejęli gracze Zagłębia.

• Na początku spotkania narzekaliśmy na brak gol, teraz padają w Lubinie z nawiązką. Już pięć bramek padło na stadionie Zagłębia, najwięcej ze wszystkich rozgrywanych dziś meczów grupy spadkowej.

• Mecz nabrał niebywałego tempa, kolejna akcja Widzewa! Tym razem Eduards Visnakovs uderzał sprzed pola karnego, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców Zagłębia i powędrowała ponad poprzeczkę.

• Cudowny gol Marcina Kaczmarka! Piłkarz Widzewa świetnie złożył się do strzału i lewą nogą oddał piękny strzał, po którym piłka wpadła do siatki.

• GOOOOL! KACZMAREK!!!!!!

• Teraz do głosu dochodzą przyjezdni, Wasiluk do Visnakovsa, ale ten neicelnie.

• Dobrze zapowiadała się indywidualna akcja Rybickiego, ale piłkarz Widzewa został powstrzymany tuż przed polem karnym gospodarzy.

• Kolejna akcja Zagłębia zakończona niecelnym strzałem Miłosza Przybeckiego.

• Swoich sił próbował Adrian Błąd, ale jego uderzenie na bramkę gości zostało skutecznie zablokowane.

• Piłkarze Zagłębia poczuli wiatr w żaglach i chcą iść za ciosem. Coraz częściej atakują bramkę strzeżoną przez Patryka Wolańskiego.

• Widzew, chciałoby się powiedzieć, w swoim stylu nie potrafi długo utrzymać prowadzenia na wyjeździe. Perspektywa zwycięstwa pierwszego od półtorej roku meczu na stadionie rywala oddala się od łodzian.

• Kwiek ponownie w natarciu, oddał strzał lewą nogą sprzed pola karnego, ale futbolówką otarła się o boczną siatkę.

• Z rzutu wolnego piłkę uderzał Aleksander Kwiek, najwyżej doskoczył do niej Adam Banaś, który pokonał golkipera Widzewa pewnym strzałem głową.

• GOOOL! BANAŚ!!!!

• I jeszcze jedna zmian Zagłębia, Papadopulos za Jagiełłę.

• Mamy pierwszą zmianę, Cotra wejdzie za Jacha.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Lubinie!

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Widzew prowadzi z Zagłębiem 2:1!

• Jeszcze Eduards Visnakovs próbował postraszyc Ptaka, ale nieznacznie się pomylił przy próbie oddania strzału.

• Piątek zagrał do Przybeckiego, ten zakręcił się kilka razy z piłką, ale ostatecznie stracił ją na rzecz rywali.

• Kolejny stały fragment gry dla Widzewa, tym razem piłkę z rzutu wolnego ponownie uderza Cetnarski, piłka wędruje na dalszy słupek, ale wybija ją Przybecki.

• Rzut rożny dla Widzewa, ale bez zagrożenia pod bramką Zagłębia.

• Nie ma bramki! Co zrobił Mateusz Cetnarski! Piłkarz Widzewa uderzał piłkę z rzutu karnego, ale ta odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki. Później próbę dobicia strzału obronił już Ptak.

• Cetnarski ustawia się do piłki.

• Karny dla Widzewa!

• Przybecki ukarany za niesportowe zachowanie.

• Miłosz Przybecki dobrze rozegrał tę akcję, uniknął spalonego i przelobował Patryka Wolańskiego.

• Warto wspomnieć, że Widzew meczu na wyjeździe nie wygrał od ponad półtorej roku. To jedyny miły akcent tego jakże smutnego dnia dla łódzkiego zespołu.

• Rozstrzelali się piłkarze Widzewa. Mateusz Cetnarski uderzał z okolicy dziesiątego metra i w niedługim odstępie czasu Ptak ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki.

• GOOOOL! CETNARSKI!!!!!

• Stępiński zagrał dobrą piłkę w kierunku Rybickiego, ten ładnie minął rywali przed polem karnym i pewnym strzałem pokonał Tomasza Ptaka.

• GOOOOL!! RYBICKI!!!!

• Sytuacja opanowana, po krótkiej przerwie wznawiamy grę.

• Jeden z kibiców rzucił na murawę race. Mamy krótką przerwę w grze.

• Piłkarze Widzewa jakby śmielej zaczęli sobie poczynać pod bramką Zagłębia, ale jak na razie nic z ich ataków nie wychodzi.

• Czas ucieka, a w Lubinie nic się nie zmienia. Wciąż bezbramkowy remis, wciąż zero dogodnych sytuacji.

• Dwadzieścia pięć minut za nami, a do tej pory oglądaliśmy przede wszystkim wiele niedokładności i mało sytuacji strzeleckich.

• Mamy mały przestój w grze obu zespołów, piłkarze po lepszych dziesięciu minutach spuścili nieco z tonu.

• Patryk Wolański niefortunnie oddał piłkę "Miedziowym", co wykorzystał jeden z piłkarzy Zagłębia i oddał strzał na łódzką bramkę. Golkiper Widzewa z trudem, ale obronił.

• Kolejny korner dla Zagłębia nie przyniósł zagrożenia pod bramką Widzewa.

• Niebezpieczeństwo pod bramką Widzewa po stałym fragmencie gry zażegnane, łodzianie oddalili grę od własnego pola karnego.

• Groźna akcja Zagłębia, Aleksander Kwiek pędził lewą stroną, ale jego strzał został zablokowany. Mamy rzut rożny dla gospodarzy.

• Potężny strzał Rymaniaka i chyba tylko cud ratuje Wdziew przed stratą gola!

• Stępiński wybił piłkę poza końcową linie boiska, sędzia dyktuje rzut rożny dla gospodarzy.

• Bartosz Rymaniak oddaje ładny strzał z dystansu, ale Patryk Wolański pewnie interweniuje.

• Przy piłce gracze z Lubina, ładna akcja Rymaniaka i Przybeckiego, ale ich akcję w porę przerywa Wolański.

• Faulowany Eduards Visnakovs, ale gracz Widzewa po krótkiej przerwie wraca do gry.

• Pierwszy rzut rożny dla Widzewa, piłkę uderzał Cetnarski, ta spadła na głowę Wasilkuka, który oddał strzał na bramkę Zagłębia, ale obronił Ptak.

• Łodzianie, jakby wywołani przez nas do tablicy próbowali teraz zaatakować bramkę Zagłębia, ale Kaczmarek popisał się nieudanym dośrodkowaniem.

• Zagłębie i Widzew myślami są już chyba na wakacjach. Swoją grą pokazują jak na razie, że nie zamierzają godnie pożegnać się z Ekstraklasą.

• Prawie dziesięć minut gry za nami, a na stadionie w Lubinie nie padł jeszcze ani jeden celny strzał.

• Minimalna przewaga Zagłębia zaczyna być coraz bardziej widoczna. Widzew wznowił grę od wyrzutu z autu na wysokości pola karnego, ale gracze z Lubina skutecznie przechwycili futbolówkę.

• W Lubinie nie oglądamy zbyt porywającego meczu. Gra toczy się przede wszystkim w środku pola, żadna ze stron nie atakuje i nie tworzy zagrożenia.

• Dośrodkowanie w pole karne, ale niecelnie główkował Krzysztof Piątek.

• Małe zamieszanie pod bramką Widzewa, Patryk Wolański zostaje zmuszony do pierwszej interwencji.

• Obie strony wymieniają między sobą ciosy, początek spotkania wyrównany, chociaż to Zagłębie dłużej utrzymuje się przy piłce.

• Mamy pierwszą akcję zespołu przyjezdnego, jeden z graczy Widzewa wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale gospodarze pewnie przechwycili futbolówkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy spotkanie w Lubinie!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• Humory nie dopisują dziś nikomu, ani kibicom, ani piłkarzom obu drużyn. Trener Widzewa, Artur Skowronek powiedział przed meczem - Spadliśmy z ligi, czego bardzo się wstydzę. Ciężko mi jest i zespołowi to przyjąć. Mamy jeszcze dwa mecze i chcemy opuścić ligę z honorem; zrobić wszystko, by nie zakończyć jej na ostatnim miejscu .

• Zagłębie Lubin w tym sezonie mierzyło się z Widzewem Łódź dwa razy. W pierwszym meczu "Miedziowi" wygrali 3:1. Ostatnie spotkanie, które zostało rozegrane 21 marca 2014 roku na stadionie w Łodzi, zakończyło się bezbramkowym remisem.

• Rezerwowi Widzewa: Maciej Mielcarz, Marcin Kozłowski, Kevin Lafrance, Povilas Leimonas, Piotr Mroziński, Bartosz Narożnik, Maksymilian Rozwandowicz

• Rezerwowi Zagłębia: Silvio Rodić, Konrad Andrzejczak, Sebastian Bonecki, Dorde Ćotra, Lubomir Guldan, Rafał Karmelita, Michal Papadopulos

• Więcej o sytuacji obu drużyn, które okazały się najgorsze w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy można przeczytać w zapowiedzi meczu: Zagłębie - Widzew: Pożegnanie z ekstraklasą

• Witamy z Lubina, gdzie o 20:30 rozpocznie się "pożegnalne" spotkanie Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź. Oba zespoły nie mają już szans na utrzymanie w Ekstraklasie.