GKS Bełchatów

1

Górnik Łęczna

1

• W drugiej części meczu nie oglądaliśmy już tak dobrego widowiska, a tym bardziej goli. Remis zdaje się sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Górnik Łęczna, dzięki 1 punktowi, wyprzedza Koronę Kielce, która przegrała w równoległo trwającym meczu z Pogonią 0:2. W Łęcznej czas zacząć myśleć już tylko o meczu z warszawską Legią (niedziela, godz. 15:30). To tyle na dziś, dziękujemy za uwagę.

• Zielono-czarni nie wznowili już gry ze stałego fragmentu gry.

• Żółtko dla Baranowskiego.

• Mójta strzela, Prusak broni i rozpoczyna kontrę swojego zespołu. Bonin przerzuca do Burkhardta, ten krótko do Buzały, który pada w polu karnym po starciu z jednym z defensorów. Arbiter nie odgwizduje karnego i zdaje się, że ma rację.

• Nowak zdaniem arbitra fauluje Wacławczyka przed polem karnym Górnika. Rzut wolny z groźnej odległości dla brunatnych.

• Kolejny rajd Bonina w świetnym stylu, podanie do Burkhardta, ten podbija z powrotem do skrzydłowego , który mocnym strzałem z woleja w kierunku krótszego słupka trafia tylko w boczną siatkę.

• Kartka dla Telichowskiego za faul na Burkhartdzie. Telichowski również będzie pauzował w kolejnym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy.

• Wacławczyk w miejsce Poźniaka.

• Dośrodkowanie Prokicia i gdyby nie powrót Mierzejewskiego, piłkę jak na tacy miałby Mak!

• Groźnie było teraz pod bramką Prusaka. Ślusarski zastawił piłkę, gubiąc przy tym Bożicia, a do piłki doszedł Prokić. Rezerwowy brunatnych zamarkował strzał i próbował odegrania do Ślusarskiego, jednak na posterunku Bielak, który wybija poza linię końcową.

• Żółtko dla Adama Mójty. To czwarty kartonik obrońcy GKS-u, w związku z czym będzie pauzował w następnym meczu o punkty.

• Po samodzielnym rajdzie futbolówkę na dobieg do Buzały zagrywa Bonin, lecz rezerwowy Górnika był zbyt odchylony i oddał lekki strzał.

• Druga zmiana w ekipie gości. Szałachowski zmienia Bożoka.

• I kolejny strzał w wykonaniu Szymańskiego, jednak poradził sobie Prusak.

• Strzał z dystansu Mójty, Prusak wypluwa futbolówkę, a bezpiecznie na korner wybija ją Bożić.

• Tym razem Ślusarski wrzuca z prawej flanki, a przed bramką z piłką mija się Szymański. Sytuację wyjaśnia Bielak.

• Żółtą kartką ukarany teraz Bożić. To jego 5. kartonik w sezonie.

• Tym razem wrzutka Bonina pada łupem Malarza. Dużo dośrodkowań na koncie łęcznian, jednak nie potrafią oni w żaden sposób ich spożytkować.

• Mraz z lewej flanki na dobieg przed samą bramkę do Buzały z wyczuciem, lecz futbolówka skozłowała przed napastnikiem Górnika, w efekcie czego oddał on niecelny strzał z pierwszej piłki.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Komołowa zastępuje Prokić.

• Żadnego pożytku nie udało się zyskać łęcznianom. Trzeba przyznać, że bieżąca połowa przebiega mozolniej w porównaniu z tą pierwszą.

• Basta wybija dośrodkowanie Mraza. Rzut rożny dla gości.

• Bożok otzrymał podanie na skraju pola karnego i próbował dograć do wbiegających partnerów, jednak wczas zainterweniował Telichowski.

• Dobra piłka na dobieg od Burkhardta do Buzały, ten będąc już w szesnastce próbował wycofać do Bonina, jednak nie zgrało się to wszystko najlepiej i skrzydłowy Górnika nie doszedł do tej piłki.

• Żółtko dla Burkhardta za faul na Mójcie.

• Cernycha zastępuje Buzała. Zmiana ta podyktowana jest wcześniejszym urazem Litwina, który ma uszkodzoną kość śródstopia.

• Mójta na głowę Ślusarskiego, ten strzela w kierunku dalszego słupka, ale świetnie z tą trudną piłką radzi sobie Prusak! Piłkę na rzut rożny wybija jeszcze Bożić.

• Nowak za kołnierze obrońców do Cernycha, ale chorągiewka sędziego liniowego powędrowała do góry.

• Szymański do Maka, ten ustawiony w narożniku pola karnego próbował pokonać Prusaka mocno podkręconym strzałem na dalszy słupek, ale nieznacznie się pomylił!

• Obie jedenastki ponownie na murawie. Drugą odsłonę zaczynają goście.

• Statystyki zgodnie nie przemawiają za żadną ze stron. W strzałach ogólnie 8-7 dla Górnika, jednak w celnych 4-2 dla GKS-u. Posiadanie piłki równo po 50%. Póki co wynik spotkania odzwierciedla jego przebieg. Powracamy za około 15 minut.

• Koniec pierwszej połowy.

• Komołow dostał piłkę na lewej stronie pola karnego i dokładnie kryty przez Bonina, zdołał dośrodkować po ziemi na 5. metr. Napastników GKS-u uprzedza jednak Bożić.

• Dobra gra w defensywie obu jedenastek. Tempo meczu jest wysokie, ale większosć ataków obu zespołów jest rozbijana na 20. metrze od bramek.

• Mraz dośrodkowuje z wolnego, piłkę wybijają obrońcy, zapoczątkowując kontrę gospodarzy, którzy szybko się zorganizowali. Na posterunku jednak Nikitović, który przerwał groźną akcję rywali.

• Strata łęcznian po zbyt lekkim podaniu Bożoka do Mierzejewskiego, kontra gospodarzy i Bielak fauluje Maka na skraju pola karnego. Żółtko dla obrońcy Górnika.

• Faul Telichowskiego na Bożiciu przy walce o górną piłkę w polu karnym Górnika. Trzeba przyznać, że po dominacji Górnika w pierwszej fazie bieżącej połowy, to bełchatowianie doszli teraz do głosu i zaczynają kontrolować przebieg spotkania.

• Wielbłąd Sergiusza Prusaka, który wyszedł do zagranej z kornera piłki i co prawda wybil ją przed szesnastke, ale wprost pod nogi Basty, który mocnym lobem umieszcza piłkę w siatce.

• MAMY WYRÓWNANIE! STRZELCEM GOLA ADRIAN BASTA

• Burkhardt fauluje Szymańskiego na 30. metrze. Rzut wolny dla brunatnych.

• Kolejne dośrodkowanie Mraza sprzed samej szesnastki po dobrym przyjęciu piłki na klatkę i podanie po ziemi w pole karne. Tam Cernycha uprzedza Telichowski, a piłka niefortunnie dla gospodarzy trafiła pod nogi Burkhardta. Strzał zawodnika Górnika zablokowany, tak samo jak dobitka Cernycha.

• Podobna bramka padła w meczu Górnika w Poznaniu, tyle, że jej zdobywcą był Keita. Lech wygrał wtedy 1:0. Jeśli dziś takim samym wynikiem skończy się powyższe starcie, zawodnicy Górnika będą mogli mówić o pewnym "wyrównaniu porachunków" co do pięknych goli zdobywanych w meczach z udziałem łęcznian.

• Strata po podaniu Basty do Baranowskiego, piłkę przejmuje Cernych, prowadzi pikę równolegle do linii szesnastki i strzela prosto w okienko, nie do obrony!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! ALEŻ BRAMKA FEDORA CERNYCHA!

• Chwilowa przerwa w grze spowodowana urazem Komołowa po starciu z Boninem

• Ależ było groźnie! Cernych podaje do Mraza, ten dośrodkowuje wprost pod nogi kompletnie niepilnowanego Burkhardta. Ten, zamiast strzelać z pierwszej piłki, przyjmował ją sobie, co spowolniło jego dynamikę i skutkowało zablokowaniem przez wracających do krycia defensorów.

• Strata Michała Maka przy próbie wyjścia z kontrą i strzał z dystansu Filipa Burkhardta, który próbował przelobować Malarza. Golkiper brunatnych nie dał się jednak zaskoczyć.

• Telichowski główką po rzucie rożnym, ale na postreunku Prusak! Obie drużyny zaliczają konkretny początek dzięki szybkiemu przedostawaniu się pod pole karne rywali.

• Bonin wykiwał w prawym kornerze boiska Maka, lecz jego dośrodkowanie na raty z Telichowskim wyłapuje Malarz.

• Bożok przebiegł z piłką dobre 40 metrów, ogrywając przy tym efektownie dwóch defensorów GKS-u, po czym podał na lewo do Mraza. Słowak próbował dośrodkowania po ziemii, z którym nie bez problemów poradzili sobie rywale.

• W odpowiedzi pierwszy strzał gospodarzy i od razu celny. Próba Mójty nie mogła zaskoczyć jednak Prusaka.

• Długa piłka od Nowaka do Cernycha, ten łatwo ogrywa prawego obrońcę Bełchatowa, lecz dośrodkowanie Cernycha z łatwością łapie Malarz.

• Zaczynamy! Od środka gospodarze.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę. Gospodarze zagrają na zielono-czarno, natomiast goście na biało.

• Przed tym spotkaniem gospodarze zajmują 7. miejsce z dorobkiem 26 punktów. Piłkarze Górnika plasują się na 12. pozycji z 20 oczkami na koncie.

• Witamy w relacji LIVE ze spotkania, w którym GKS Bełchatów podejmie Górnika Łęczna. Pierwszy gwizdek już za około 10 minut.