2

Korona Kielce

0

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Zapraszam do śledzenia kolejnych relacji live w naszym serwisie!

• Gospodarze zrobili swoje. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, w drugiej kontrolowali przebieg widowiska, nie dopuszczali przeciwnika pod własną bramkę i dowieźli ten wynik do samego końca. Korona ma problem, bo nie tylko przegrała drugi mecz z rzędu, ale do tego jej gra wygląda fatalnie i ciężko wypatrywać jakiegoś progresu. Ryszard Tarasiewicz i jego podopieczni mają osiem dni na przygotowanie do kolejnego pojedynku.

• I właśnie teraz arbiter zakończył to spotkanie

• Mateusz Maks schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Łukasza Wrońskiego

• Golański przymierzył z tego rzutu wolnego, ale przeniósł piłkę ponad bramkę

• Chiżniczenko był teraz faulowany blisko pola karnego rywala

• Ślusarski wybił teraz piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

• Paweł Sobolewski zmienia Nabila Aankoura

• Sawala próbował zagrać w pole karne Korony, ale na posterunku był Ouattara.

• Vanja Marković przymierzył teraz na bramkę przeciwnika, ale fatalnie przestrzelił

• Malarz! Świetna interwencja po uderzeniu Kiełba!

• Fatalne błędy w obronie popełniają dzisiaj kielczanie. Mają szczęście, że teraz, po prostej stracie, błąd popełnili gospodarze, którzy źle rozegrali akcję

• Poźniak dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale wszystko skończyło się wybiciem piłki przez obrońców Korony

• Patryk Rachwał schodzi z boiska. W jego miejsce widzimy Szymona Sawalę

• Baran już w grze, a przy piłce są gospodarze

• Grzegorz Baran złapał jakąś kontuzję i leży teraz na boisku

• Korona ma teraz inicjatywę, ale brakuje jej wciąż dokładności w rozgrywaniu piłki. Teraz Mateusz Mak świetnie powstrzymał rywala na swojej prawej stronie boiska

• Teraz Golański dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę.

• Golański uderzył sprzed pola karnego, ale piłka minęła prawy słupek bramki Malarza

• Mateusz Mak upadł teraz w polu karnym przeciwnika po starciu z Malarczykiem, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki

• Siadło nam tempo tego pojedynku zupełnie. GKS gra spokojnie, nie musi jakoś mocno atakować, a Korona musi, ale nie potrafi tego zrobić

• Na spalonym był teraz Trytko

• Korona teraz niby dłużej utrzymuje się przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Goście nie potrafią przedostać się pod bramkę przeciwnika.

• Żółta kartka dla Markovicia

• GKS Bełchatów - Korona KielceGKS Bełchatów - Korona Kielce

• Golański oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale Malarz bez najmniejszych kłopotów złapał piłkę

• msocha@: A co to za radio em. Jakieś internetowe czy jakie? - DW: klik!

• Baranowski oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił nawet w bramkę.

• Spokojny początek drugiej połowy, ani jedni ani drudzy nie kwapią się do jakiegoś mocniejszego ataku

• I w tej chwili koroniarze zaczęli drugą połowę

• Jeszcze przed rozpoczęciem drugiej połowy mamy zmianę w ekipie gości. W miejsce Pilipczuka wchodzi Janota

• GKS gra pewnie i spokojnie, po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie nie dopuszcza swojego rywala pod bramkę. Korona gra fatalnie w obronie, gdzie dopuszcza do groźnych sytuacji, a do tego zupełnie nie istnieje w ataku. Trener Tarasiewicz musi mocno wstrząsnąć zespołem w przerwie, jeśli chce jeszcze wywieźć z Bełchatowa jakąś zdobycz punktową.

• I w tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę meczu.

• Bez pomysłu gra Korona, zupełnie nie potrafi przedrzeć się pod bramkę rywala, a do tego kiepsko broni własnej. Źle to wygląda dla kielczan

• Aankour uderzył teraz głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale zupełnie mu ten strzał nie wyszedł

• Mateusz Mak dośrodkował teraz z rzutu wolnego, jednak obrońcy Korony wybili piłkę z własnej szesnastki

• Basta dośrodkowywał teraz z prawej strony, ale jedyne co wywalczył dla swojej ekipy, to kolejny rzut z autu

• Korona teraz nawet nie potrafi wyjść z własnej połowie. Prosta strata i aut dla gospodarzy

• Rachwał zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, jednak trafił prosto w mur.

• Brazylijczyk dostał zresztą teraz żółtą kartkę za faul taktyczny

• Pilipczuk oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale trafił w Dos Santosa

• Niezła była ta wrzutka, ale po strzale Kiełba goście wywalczyli tylko corner

• Nabil Aankour był teraz faulowany na połowie rywala. Dobra okazja do dośrodkowania dla Golańskiego

• Długie zagranie Basty w kierunku Ślusarskiego, ale troszkę niedokładne i przy piłce są goście.

• Kombinacyjną akcję rozegrali teraz Kiełb i Aankour, ale wszystko skończyło się ostateczni stratą

• Ouattara spokojnie zatrzymał w bocznej strefie boiska jednego z braci Mak

• Telichowski spokojnie zatrzymał teraz przy linii bocznej Trytkę

• Baran oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale został przyblokowany i piłkę spokojnie złapał bramkarz

• Trytko oddał teraz strzał na bramkę, ale zdecydowanie przestrzelił

• I wracamy do długiego rozgrywania piłki przez gospodarzy. Przyjezdni nie potrafią rozegrać choćby jednej niezłej akcji

• Cerniauskas! Ślusarski wyszedł sam na sam z bramkarzem i przegrał ten pojedynek! Kapitalna interwencja Litwina!

• Michał Mak został teraz dobrze zatrzymany przez Malarczyka na lewej stronie boiska

• Korona próbuje przenieść się z piłką pod pole karne, tfu, na połowę przeciwnika, ale jej to zupełnie nie wychodzi. Drużyna Tarasiewicza nie ma pomysłu na rozegranie akcji.

• Dłużej utrzymują się teraz przy piłce gospodarze, którzy zdają się kontrolować to spotkanie

• Poźniak oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Piłka zostaje jednak pod władaniem bełchatowian

• Korona miała przed chwilą rzut rożny, ale sędzia podyktował dla gospodarzy rzut wolny, po tym, jak ręką zagrał Kiełb

• Kapitalna kontra gospodarzy. Korona miała rzut wolny, ale szybko straciła piłkę, Ślusarski świetnie zagrał ją na lewo do Michała Maka, ten równie dobrze dośrodkował w stronę brata, a ten dopełnił formalności i pokonał bramkarza.

• Gooooooooooooooool! Mateusz Mak, 2:0 dla GKS-u!

• Baran ostro sfaulował przed chwilą Cebulę, ale sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki

• Leandro Dos Santos świetnie zatrzymał teraz na swojej stronie boiska Mateusza Maka

• Teraz kielczanie wywalczyli aut na wysokości pola karnego przeciwnika

• Koroniarze wciąż wymieniają podania, choć teraz robią to przede wszystkim na własnej połowie boiska

• Korona rozgrywa piłkę na połowie rywala, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Bełchatowianie mądrze się bronią

• Michał Mak wykorzystał minimalny kontakt z Golańskim i upadł w polu karnym rywala, co arbiter uznał za faul. Ślusarski natomiast pewnie podszedł do tej jedenastki i bez problemu pokonał litewskiego goalkeepera.

• Goooooooooooool! Ślusarski z rzutu karnego, 1:0 dla gospodarzy!

• Golański dostał też żółtą kartkę za to zdarzenie

• Rzut karny dla Bełchatowa! Michał Mak wpadł w pole karne, a tam sędzia dopatrzył się faulu na nim!

• Paweł Golański wziął się za ten rzut wolny, ale piłka po jego uderzeniu ugrzęzła w murze.

• Jacek Kiełb był teraz faulowany przez Baranowskiego i Korona ma dobrą okazję z rzutu wolnego, piłka już ustawiona około 25 metrów od bramki.

• Pierwsze niedokładne zagranie, a jego autorem był Pilipczuk. Od bramki zacznie Malarz.

• Sędzia Marciniak daje znak, mecz zaczynają gospodarze!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

• Co ciekawe, Krzysztof Kiercz, kontuzjowany już od dłuższego czasu obrońca Korony, będzie dzisiaj współkomentował do spotkanie dla kieleckiego Radia eM. Zachęcamy do słuchania, jeśli ktoś do czytania chciałby dołożyć sobie relację głosową.

• Kiedy bełchatowianie ostatni raz grali w Ekstraklasie, Marciniak prowadził pięć ich spotkań. Były to porażki z Pogonią Szczecin (0:1) i Ruchem Chorzów, wygrane z Pogonią (1:0) i Piastem Gliwice (3:2) oraz remis z Wisłą (0:0).

• Na pewno wygrana z Legią dała nam na pewno spokój w głowie i pewność siebie, która była nam bardzo potrzebna. Pierwsze kolejki to zawsze wielka niewiadoma, a w Warszawie pokazaliśmy, że potrafimy grać swoją piłkę - powiedział przed tym meczem dla portalu gksbelchatow.com, Adam Mójta

• Sędzią tego spotkania będzie pan Szymon Marcinak z Płocka. Arbiter ten prowadził w ubiegłym sezonie cztery mecze Korony. W pierwszym przegrała ona 2:3 z Pogonią Szczecin, w drugim zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1, w trzecim przegrał 0:2 z Ruchem Chorzów i na koniec przyszła w końcu wygrana 1:0 z Cracovią.

• Podopieczni Kamila Kieresia na starcie nowego sezonu sprawili nie lada sensację. Zagrali oni na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski i pokonali go 1:0, po golu Bartosza Ślusarskiego.

• Wokół Korony w ostatnich dniach trwa niemałe zmieszanie. Kibice są w konflikcie z zarządem i nie prowadzą dopingu u siebie i na wyjeździe, o krok od przejścia do Podbeskidzia Bielsko Biała zdaje się być Maciej Korzym, a do tego doszła jeszcze porażka na inaugurację w Bydgoszczy z Zawiszą. Czy dzisiaj dla kielczan przyjdzie lepsza wiadomość, czy jednak GKS wykorzysta atut własnego boiska i swoją dobrą formę?

• A teraz gospodarzy: Emilijus Zubas, Adam Mójta, Szymon Sawala, Damian Szymański, Łukasz Wroński, Bartłomiej Bartosiak oraz Daniils Turkovs

• Mamy wyjściowe jedenastki, pora więc na ławki rezerwowych. Na początek gości: Wojciech Małecki, Michał Janota, Maciej Korzym, Siergiej Chiżniczenko, Paweł Sobolewski, Kamil Kuzera, Kamil Sylwestrzak

• Za chwilę po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, a tymczasem zachęcam Was do zapoznania się z zapowiedzią, którą przygotował Grzesiek Ignatowski. Można ją znaleźć tutaj.

• Witamy! Już za 40 minut na boisku w Bełchatowie, gdzie GKS podejmie kielecką Koroną, zainaugurujemy drugą kolejkę tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.