1

Lech Poznań

2

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

• Marek Zub nie zdołał póki co odmienić gry GKS-u. Bełchatowianie przegrywają kolejny mecz wiosną i niebezpiecznie traci przewagę nad strefą spadkową.

• Ciekawy, żywy mecz w Bełchatowie kończy się zwycięstwem Lecha. Taki wynik trzeba uznać za sprawiedliwy, gdyż w przekroju całego meczu poznaniacy byli zespołem lepszym, co zdołali udokumentować zdobyciem dwóch goli. Przed nimi teraz ostre przygotowania i rewanżowy mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

• Koniec meczu!

• Strzał Pawłowskiego z ostrego kąta broni Zubas.

• Mecz przedłużony o trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w Lechu: debiut w Ekstraklasie zaliczy za chwilę Niklas Zulciak, który zastępuje Dariusza Formellę.

• Hamalainen teraz ładnie minął obrońców Bełchatowa, jednak za mocno zagrywał do Pawłowskiego i ostatecznie lechici stracili piłkę.

• Mak bardzo łatwo minął Kadara, zszedł do linii końcowej, po czym dośrodkował prosto w ręce Gostomskiego.

• Po dośrodkowaniu Douglasa z wolnego niecelnie uderzał Hamalainen.

• Zmiana również w zespole Lecha: Tamas Kadar zastępuje Jakuba Serafina.

• Ostatnia zmiana w drużynie GKS-u: Piotr Witasik zastępuje Grzegorza Barana.

• A teraz groźny strzał Formelli broni Zubas! Dzieje się w Bełchatowie!

• A teraz zrobiło się bardzo groźnie pod bramką Lecha! Z ostrego kąta strzelał Zbozień, piłkę trochę nieporadnie odbił Gostomski, ale na jego szczęście ani nie wpadła do siatki, ani nie trafiła pod nogi nikogo z GKS-u.

• I właśnie Pawłowski próbował zaskoczyć Zubasa. Strzelał jednak w środek bramki, a w dodatku za lekko i ostatecznie piłkę złapał bramkarz GKS-u.

• Pierwsza zmiana w drużynie Macieja Skorży: Pawłowski zastępuje Keitę.

• Z rzutu wolnego świetnie dośrodkował Barry Douglas, a Paulus Arajuuri pewnym strzałem pokonał Zubasa. Lech ponownie prowadzi w Bełchatowie!

• GOOOOL!!! CO ZA ODPOWIEDŹ LECHA!!! PAULUS ARAJUURI!!!

• Żółta kartka dla Małkowskiego za faul na Trałce.

• Michał Mak zagrał do Piecha, jego strzał świetnie obronił Maciej Gostomski, ale przy dobitce Wrońskiego był już bezradny! Kapitalne wejście na boisko zalicza skrzydłowy Bełchatowa!

• GOOOOL!!! ŁUKASZ WROŃSKI WYRÓWNUJE!!!

• Niezły kontratak Bełchatowa zakończony fatalnym zagraniem Wrońskiego prosto pod nogi rywala.

• Ślusarski zagrywał do Maka, ten mógł mieć bardzo dobrą okazję, jednak bardzo dobrze zachował się Kędziora, który wygrał siłowy pojedynek z zawodnikiem GKS-u.

• Dobra interwencja Kędziory, który wybija piłkę spod nóg rywala na boku boiska.

• Zmiana w zespole GKS-u: Wroński zastępuje Kołomowa.

• Dośrodkowanie Małkowskiego blokuje Kędziora, mimo to piłka trafia w pole karne lechitów, jednak tam poradzili sobie pozostali obrońcy Lecha. A chwilkę wcześniej poważny błąd popełnił Arajuuri.

• Po dośrodkowaniu Mójty z rzutu wolnego i przedłużeniu podania przez Piecha strzelał Ślusarski, jednak zablokowali to obrońcy Lecha.

• Uderzenie Douglasa z dystansu mogło zaskoczyć Zubasa. Piłka odbiła się od brzucha bramkarza GKS-u, dopiero później ruszył do niej i zdołał ją złapać.

• Celny strzał Piecha w środek bramki i piłkę na raty łapie Maciej Gostomski.

• I kolejna okazja dla Lecha! Świetnie pociągnął Hamalainen, w końcu zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, obroniony przez Zubasa.

• Dobra akcja Hamalainena z Formellą zakończona niecelnym strzałem tego drugiego.

• Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego wędruje prosto na głowę Maka, który wybija piłkę z własnego pola karnego.

• Tak wyglądała murawa w Bełchatowie na początku i końcu pierwszej połowy. Co ciekawe, w przerwie śnieg w większości stopniał i na boisko wróciła biała piłka.

• Żółta kartka dla Barry'ego Douglasa.

• Mamy zmianę w drużynie z Bełchatowa: boisko opuścił Kamil Wacławczyk, a zastąpił go Bartosz Ślusarski.

• Zaczynamy drugą połowę meczu.

• Mecz zaczynał się na zielonej murawie, tymczasem pod koniec pierwszej połowy była już w całości pokryta śniegiem. Piłkę zmieniono na pomarańczową, a w przerwie trwa odśnieżanie linii na boisku. Takie warunki mogą wprowadzić sporo przypadkowości do gry obu zespołów.

• Do przerwy Lech zasłużenie prowadzi. Poznaniacy byli do przerwy lepsi, stworzyli więcej sytuacji, a jedną z nich wykorzystali, dzięki czemu są bliżej zwycięstwa. Aby zdobyć trzy punkty, muszą jednak równie dobrze zaprezentować się w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Mójta ostro faulował Formellę w środku pola i został ukarany żółtą kartką.

• Co tam się działo?! Keita dośrodkował w pole karne, z piłką minął się Serafin, ale doszedł do niej Sadajew i oddał strzał zablokowany przez obrońców. Chwilę później miał ją pod nogami Serafin, tym razem zdołał oddać strzał, jednak skiksował! Gdyby nie to, byłoby 2:0!

• W Bełchatowie od paru minut solidnie sypie śnieg, co na pewno nie pozostanie bez wpływu na poczynania piłkarzy.

• Przebojowy rajd Formelli zakończony niezłym strzałem, obronionym przez Zubasa. Dobra akcja młodego skrzydłowego Lecha!

• Dośrodkowanie Michała Maka i piłka ląduje w rękach Macieja Gostomskiego.

• Keita próbował sprytnie zagrać do Sadajewa, w sytuacji jednak połapał się Baranowski i przechwycił piłkę.

• Po dośrodkowaniu Maka Piech przegrywa walkę w powietrzu z dwoma obrońcami Lecha. Piłka trafiła później jeszcze do Małkowskiego, ten jednak nie zdołał oddać skutecznego strzału.

• Barry Douglas złapany na spalonym.

• Kamiński zagrał długą piłkę w kierunku Hamalainena, ten przepchnął Baranowskiego, pozwolił pójść piłce w kozioł, po czym dopadł do niej tuż przed linią końcową i zagrał do środka, gdzie było aż trzech kompletnie niepilnowanych lechitów. Wybrał Keitę, a ten pewnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Zubasa. Lech prowadzi 1:0!

• GOOOOL!!! LECH OBEJMUJE PROWADZENIE! Muhamed Keita!

• Telichowski szybko pozbierał się i wraca na boisko.

• Trafiony w głowę po strzale Sadajewa Błażej Telichowski leży na murawie, potrzebna jest pomoc medyczna.

• Telichowski dobrze przerywa akcję rywala, zaczyna kontratak swojego zespołu, jednak chwilę później bełchatowianie tracą piłkę.

• Po rzucie wolnym w wykonaniu GKS-u piłkę spokojnie wybija jeden z obrońców Lecha.

• Było teraz blisko bramki dla Lecha! Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Arajuuriego, jednak jego strzał świetnie obronił Zubas!

• Po dośrodkowaniu z prawej strony w wykonaniu Lecha dobrze spisał się Zbozień, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Teraz natomiast chwila spokojniejszej gry w wykonaniu obu zespołów.

• Było teraz groźnie pod bramką Lecha! W pole karne dynamicznie wszedł Mak, odegrał do Piecha, a ten strzelał prosto w stojącego obok Trałkę. Chyba lepiej zrobiłby odgrywając piłkę do jednego z kolegów, stojących nieco dalej od linii bramkowej.

• Po dośrodkowaniu Douglasa z rzutu rożnego niezły, choć niecelny strzał głową oddał Tomasz Kędziora. Chwilkę wcześniej sędzia jednak użył gwizdka, bo dopatrzył się jakiegoś faulu w polu karnym Bełchatowa.

• A sędzia Borski wraca do wcześniejszej sytuacji i pokazuje żółtą kartkę kapitanowi Lecha Łukaszowi Trałce.

• Pierwszy strzał w tym meczu, Maciej Małkowski posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Piech dobrze odegrał na lewo do oskrzydlającego akcję Mójty, ten oddał piłkę napastnikowi GKS-u, który jednak źle ją przyjął, musiał się obrócić i nie zdołał już oddać sensownego strzału.

• Hamalainen dośrodkowywał w pole karne GKS-u spod linii końcowej boiska, a piłka wpadła w ręce Zubasa.

• Po dośrodkowaniu Kędziory piłkę z własnego pola karnego wybili zawodnicy GKS-u. Chwilę później prawy obrońca Lecha ponownie zagrał na środek szesnastki rywala, tym razem głową, jednak tam jeden z lechitów faulował zawodnika GKS-u.

• Zagranie Keity do Hamalainena pada łupem Telichowskiego.

• Po długim dośrodkowaniu Douglasa piłka trafia prosto w ręce Zubasa.

• Baran przerwał wślizgiem od tyłu rajd Sadajewa. Sedzia przerywa grę, jednak nie pokazuje żółtej kartki.

• Zaczynamy pierwszą połowę meczu!

• Sędzia Borski wyprowadza oba zespoły na murawę, za chwilę zaczynamy!

• Kto waszym zdaniem dzisiaj okaże się lepszy? Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach!

• Ławka rezerwowych Lecha: Krzysztof Kotorowski - Tamas Kadar, Szymon Pawłowski, Szymon Drewniak, Luis Henriquez, Krystian Sanocki, Niklas Zulciak.

• Ławka rezerwowych GKS: Dariusz Trela, Piotr Witasik, Marcin Flis, Patryk Rachwał, Łukasz Wroński, Bartosz Ślusarski, Sebastian Olszar.

• W okienku obok dostępne są już wyjściowe składy obu zespołów.

• Warto jeszcze wspomnieć o ostatnim meczu pomiędzy Lechem a GKS-em. W październiku ubiegłego roku poznaniacy wygrali u siebie aż 5:0 po dwóch golach Kaspera Hamalainena, trafieniach Gergo Lovrencsicsa, Darko Jevticia oraz samobójczym Arkadiusza Malarza.

• Tego szkoleniowca doskonale pamiętają w Poznaniu z wydarzeń, które miały miejsce na przełomie lipca i sierpnia 2013 roku. Wtedy to prowadzony przez niego Żalgiris Wilno sensacyjnie ograł poznaniaków i wyeliminował ich z eliminacji Ligi Europy. Czy i tym razem Zub okaże się lepszy od Lecha?

• Inaczej niż piłkarze GKS-u, którzy przed przerwą na mecze reprezentacji przegrali 0:3 z Pogonią Szczecin. Ta porażka kosztowała głowę trenera Kamila Kieresia, którego zastąpił Marek Zub.

• Z ostatniego meczu ligowego lechici mogą być natomiast bardzo zadowoleni, gdyż w bezpośrednim starciu pokonali głównego rywala do mistrzowskiego tytułu, warszawską Legię 2:1.

• Taki wynik spowodował wściekłość szkoleniowca "Kolejorza", który zapowiedział wyciągnięcie poważnych konsekwencji wobec swoich piłkarzy. Jego pierwszą decyzją w tej materii było nieprzyznawanie zawodnikom ani jednego dnia wolnego z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Dzisiaj poznaniacy grają w Bełchatowie, a już jutro muszą stawić się na treningu w Poznaniu.

• Lech przystępuje do meczu w Bełchatowie podrażniony niedawnym blamażem w meczu Pucharu Polski. W środę podopieczni Macieja Skorży przegrali 1:3 w pierwszym spotkaniu półfinałowym z Błękitnymi Stargard Szczeciński i aby awansować do finału w rewanżu w najbliższy czwartek będą musieli zwyciężyć przynajmniej 2:0.

• Dzień dobry państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Będę miał dzisiaj przyjemność relacjonować dla was mecz pomiędzy GKS-em Bełchatów a Lechem Poznań. Początek już za niespełna godzinę.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS BEŁCHATÓW - LECH POZNAŃ

Lech Poznań - GKS Bełchatów 5:0

Wicemistrzowie Polski opromienieni zwycięstwem z Legią przed dwoma tygodniami, pojadą w sobotę do Bełchatowa, gdzie zmierzą się z miejscowym GKS-em. Poznaniacy nie mogą sobie pozwolić na wpadkę i stratę chociażby punktu, bowiem wkrótce nastąpi podział na grupę mistrzowską i niemistrzowską, a co za tym idzie podział punktów. Na ten moment drużyna Macieja Skorży do liderującej warszawskiej drużyny traci tylko trzy punkty.

W Bełchatowie nie byli zadowoleni z pracy Kamila Kieresia, pod wodzą którego w tym sezonie GKS uplasował się na ten moment na trzynastym miejscu. Z tego powodu kilkanaście dni temu zatrudniono w ekipie „Brunatnych” nowego trenera, Marka Zuba, który za zadanie ma wyprowadzić bełchatowian z kryzysu i sprawić, by zespół ten powalczył jeszcze o awans do grupy mistrzowskiej.

- Wiadomo, że skoro dochodzi do zmiany trenera, to znaczy, że coś nie idzie. Mamy ambitne cele i jesteśmy pełni optymizmu – powiedział Zub.