1

Lechia Gdańsk

1

• Dziękuję państwu za uwagę, mam nadzieję, że nie żałują państwo popołudnia spędzonego w naszym towarzystwie. Z mojej strony to wszystko, życzę spokojnego wieczoru. Piotr Jacek Smoluch.

• A Bełchatów niewątpliwie będzie żałować "frajerskiej bramki", jak to po meczu nazwał ją Michał Mak.

• Mecz bardzo przeciętny, nieciekawy, jednak okraszony pięknym golem Piotra Grzelczaka.

• Czekamy na wiadomości co do przyszłości portugalskiego szkoleniowca, a Lechia zostaje pierwszym zespołem, który zdobywa bramkę w Bełchatowie w tym sezonie. Po raz kolejny biało-zieloni pokazują, że warto walczyć do końca spotkania. Brawo za walkę!

• Koniec spotkania! Jednak remis! Dobry, choć desperacki ruch taktyczny trenera Machado, który być może pozwoli mu zachować posadę.

• Cudowny strzał Grzelczaka, nietypowo przełożył na prawą nogę, obrońca dał się nabrać, a napastnik gości uderza fantastycznie i piłka wpada do siatki!! Remis!

• BRAMKAA!!!GRZELCZAK !!

• Lechia wyrównała ostatnio w samej końcówce meczu z Ruchem, czy dziś będzie podobnie?

• 3 minuty dolicza pan Mariusz Złotek.

• Można się było spodziewać tej zmiany, Michał Mak zbiera oklaski i opuszcza boisko, zastępuje go reprezentant Polski u-20 Łukasz Wroński.

• Vranjes soczyście uderzył, jednak Malarz asekurował swój prawy róg i dobrze odbił w bok.

• 23 metry do bramki i...

• Faulowany Nazario przed polem karnym, będzie groźny rzut wolny, sporo chętnych do uderzenia.

• Schodzi rozgrywający gospodarzy Pavel Komolov, na murawie melduje się Kamil Późniak.

• Ślusarski świetnie zgrywa do Prokicia, ten do Michała Maka, jednak ten był bardzo zmęczony i nie miał sił na kolejny sprint.

• Tonący brzytwy się chwyta - obrońcę Pietrowskiego zmienia napastnik Piotr Grzelczak.

• Świetna okazja dla gospodarzy, Prokić ponownie marnuje znakomitą szansę .

• Pietrowski dobrze wrócił za Makiem, ratując sytuację, gdyż ten łatwo poradził sobie z Danielem Łukasikiem.

• Na trybunach rozbrzmiewa głośny śpiew "Gramy u siebie Lechijko", jednak nie przynosi to efektów w postaci bramek gości.

• Prokić teraz kończy kontrę niecelnym strzałem z lewej nogi, wszystko było w tej akcji dobre, oprócz uderzenia.

• Brzydki faul Basty na Bougaidisie, przez nogę Greka, piłkę sięgnął zawodnik Bełchatowa. Rzut wolny.

• Colak świetnie się dziś zastawia, brakuje mu trochę szczęścia.

• Ostro teraz Szymański potraktował Łukasika, faul pod polem karnym Treli.

• Twierdza Bełchatów w dalszym ciągu niezdobyta, gospodarze do tej pory nie stracili jeszcze bramki na własnym obiekcie.

• Teraz żółtą kartką ukarany Baranowski, nieprzepisowo powstrzymywał Antonio Colaka, wychodzącego na czystą pozycję.

• Bougaidis podaje do Lekovicia, ten ładnie wbiegł w szeregi gospodarzy, jednak podał za mocno do Nazario. Aut.

• Będzie zmiana w drużynie Joaquima Machado. Do wejścia już gotowy jest debiutant Bruno Nazairo. Na boisku zastąpi Friesenbichlera. Czy Brazylijczyk uratuje posadę portugalskiego szkoleniowca?

• Jeśli wynik nie ulegnie zmianie, bełchatowianie wskoczą dziś na ligowe "pudło", zajmując najniższy stopień podium.

• Żółty kartonik otrzymuje Pietrowski, słaby mecz Marcina. Tym razem nie poradził sobie przepisowo z Makiem.

• Ślusarski przytomnie utrzymał się przy piłce i rozegrał na lewo do Maka, ten jednak stracił.

• Teraz indywidualnie Michał Mak, zszedł do środka z lewego skrzydła i mocno uderzył na bramkę, ale niestety niecelnie.

• Teraz Prokić z prawej strony, ale nie opanował futbolówki.

• I już groźna akcja Prokicia w znakomitej sytuacji jednak uderza zbyt mocno i obok bramki. Powinien to wykończyć lepiej.

• Prokić pojawił nam się w międzyczasie na boisku, opuścił je natomiast Bartosiak.

• Lechia znów atakuje prawą stroną, tym razem to Pietrowski dośrodkował w pole karne, niestety nie było tam napastników.

• Maciej Makuszewski pobiegł prawym skrzydłem, następnie podał do Wiśniewskiego, który ambitnie na wślizgu starał się zdążyć do futbolówki, jednak ta była już poza boiskiem.

• Spięcie Basty z Friesenbichlerem, obyło się bez sędziowskiej interwencji.

• Baranowski do Ślusarskiego górą, jednak niecelnie. Kolejną akcję zaczną piłkarze w białych trykotach.

• Faulowany Grzegorz Baran przez Friesenbichlera, głośno dał wyraz swojemu bólowi obrońca gospodarzy.

• Teraz Lechia ma więcej miejsca, GKS cofnięty całym zespołem na własną połowę.

• Dopiero 5 minut minęło drugiej części spotkania, a współpraca Wiśniewskiego z Makuszewskim już wygląda naprawdę obiecująco.

• Makuszewski do Wiśniewskiego, Wiśniewski w pole karne i Antonio Colak niestety nie tbył w stanie oddać groźnego uderzenia.

• Bartosiak do Maka na lewą stronę ten dośrodkowuje, ale trafia w Rafała Janickiego.

• Lechia przy piłce, miejmy nadzieję, że "Wiśnia" ożywi trochę gości w ofensywie.

• Zaczynamy drugą połowę, po której zapewne poznamy przyszłość szkoleniowca gości.

• Słabego Malbasića zastępuje po przerwie Piotr Wiśniewski.

• A Ślusarski strzelił już w tym sezonie 3 bramki.

• Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że dzisiejszego testu nie zda Joaquim Machado. Jego zespół nie zrobił absolutnie nic by zwyciężyć w Bełchatowie. Po słabej grze przegrywają pierwszą połowę jedną bramką.

• Tak się gra, normalna walka o pozycję, już nie odbierajcie mi tej bramki. Wiele jest takich sytuacji, jeden zawodnik wygrywa, w tym wypadku to byłem ja

Tak swoją bramkę skomentował snajper gospodarzy.

• Czas na przerwę, zawodnicy udają się do szatni.

• Teraz z dystansu kropnął defensywny pomocnik GKS-u, mają do niego pretensje koledzy, bo kopnął bardzo niecelnie, a można było to rozegrać mądrzej.

• Kolejne starcie przy rzucie rożnym, dużo walczą dziś piłkarze przy stałych fragmentach

• Sytuacja trzech na dwóch , Kołomov jednak nie zagrał celnie do przodu i nic z tego nie wyszło. Tylko rzut rożny.

• Nieporozumienie w szeregach gospodarzy, to był Telichowski z Baranowskim, cale szczęście Colak nie trafia w bramkę.

• Sędzia puszcza grę po ostrym wejściu Ślusarskiego, któryś z Lechistów mocno zdarł gardło, próbując wymusić gwizdek pana Złotka.

• W końcowej fazie walki o piłkę były napastnik poznańskiego Lecha mocno naciskał na obrońcę, sytuacja do pomeczowej analizy.

• GOOOL! Nareszcie coś się dzieje! Ślusarski! Po rzucie rożnym, główka z piątego metra. Bartek przepchnął Pietrowskiego i trafił do siatki!

• Teraz jedna z niewielu prób z przed pola karnego, Vranjes jednak uderza nad bramką.

• Lechia bez pomysłu, PGE GKS Bełchatów liczy dziś ewidentnie na kontry.

• Świetny przerzut Szymańskiego, następnie Michał Mak za daleko wypuścił sobie piłkę, układając ją do strzału, mamy rzut rożny.

• Teraz przewinienie z drugiej strony boiska, na prawej flance rzut wolny mają Lechiści, po raz kolejny Vranjes przy piłce.

• Ależ ładnie na lewym skrzydle Leković poradził sobie z kilkoma przeciwnikami, jednak został przewrócony na murawę. A gwizdek arbitra milczy.

• Głupia strata Vranjesa, przejął to Mak, podał na lewo do Bartka Ślusarskiego, który wycofuje na 16 metr, jednak podanie bez adresata.

• Ponoć mecz się rozkręca osobiście jednak tego nie kupuję.

• Bougaidis posyła daleką piłkę do Colaka, jednak ponownie taka próba okazała się zbyt mocna.

• Makuszewski podaje wprost w ręce Malarza, niezrozumiałe zachowanie skrzydłowego gdańszczan.

• Starcie Bartka Ślusarskiego z Bougadisem, z którego tylko były Lechita wyszedł w pionie, kończy się gwizdkiem.

• Colak wywalczył rzut rożny, z lewego narożnika piłkę wrzucać będzie Vranjes.

• Nie rozpieszczają nas narazie piłkarze, mało składnych akcji, sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Miejmy nadzieje, że najgorsze już za nami.

• Teraz chwila pressingu gospodarzy, aut za autem na własnej połowie gości.

• Michał Mak dośrodkowuje w pole karne, lecz jego próba zatrzymuje się na Bougadisie, który rozpoczyna akcję gości.

• Adrian Basta świetnie przecina prostopadłe podanie do Malbasića, ważna interwencja, wychodził skrzydłowy Lechii na czystą pozycję.

• Arkadiusz Malarz leży w polu karnym, zderzył się z Błażejem Telichowskim, Colak popchnął na siebie dwóch rywali, bardzo cwane zachowanie napastnika, jednak sędzia był czujny i odgwizdał przewinienie. A ekipa medyczna stawia byłego bramkarza ligi greckiej na nogi.

• Makuszewski wzdłuż linii bocznej na prawej stronie, ostro potraktowany przez przeciwnika. Rzut wolny na wysokości 11 metra.

• Groźna kontra bełchatowian Bartosiak przedzierał się przez obrońców Lechii, ale dośrodkowanie niestety niedobre. Zacznie były golkiper Piasta Gliwice.

• Teraz mogło być groźnie ale Friesenbichler niepotrzebnie zwlekał z oddaniem uderzenia sprzed pola karnego, co skończyło się przechwytem obrońców.

• Szymański świetnym wejściem zatrzymuje szarżującego prawą stroną Makuszewskiego, jednak piłka wychodzi poza boisko, aut dla gości.

• Teraz zamieszanie pod bramką Lechii, niepewnie interweniował Trela, odbił dośrodkowanie w kierunku własnej bramki jednak Pietrowski świetnie zaasekurował, mamy korner dla gospodarzy

• Lechia na biało, Bełchatów zielono-czarny. Piłkarze w białych kompletach rozgrywają długo piłkę w formacji obronnej, następnie Janicki posyła długą piłkę na Malbasića, jednak zbyt mocno i rozpocznie od bramki Arkadiusz Malarz.

• Faul przy środkowej linii, ofiarą przewinienia Colak.

• Mariusz Złotek gwiżdże dziś po raz pierwszy ! Zaczynamy!

• A na trybunach, w ciemnych okularach, wypatrzony został Jacek Krzynówek.

• Zaczynamy już za chwilkę, piłkarze oraz sędziowie tradycyjnie wychodzą na murawę w towarzystwie dzieci.

• Znamy wady Lechii, postaramy się je wykorzystać, jednak najważniejsza dziś będzie nasza własna gra.
  • Kamil Kiereś przed meczem mówił o problemach drużyny, szczególnie jeśli chodzi o ilość oddawanych strzałów i grę ofensywną.

• Na uwagę zasługuje obecność w kadrze meczowej Bruno Nazario, który do Gdańska przybył na wypożyczenie z niemieckiego Hoffenheim. Brazylijczyk może dziś zadebiutować w biało-zielonych barwach.

• A oto i ławka Lechii : Damian Podleśny, Tiago Valente, Ariel Borysiuk, Bruno Nazario, Piotr Grzelczak, Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Pawłowski.

• Składy widzą państwo po lewej stronie, przedstawię zatem ławki rezerwowych obu ekip. Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Emilijus Zubas, Marcin Flis, Andreja Prokić, Patryk Rachwał, Kamil Poźniak, Łukasz Wroński, Szymon Sawala.

• Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, a dzieli je tylko jeden punkt. Jednakże niewątpliwie różne były przedsezonowe cele beniaminka z Bełchatowa, a także mającej mistrzowskie aspiracje Lechii. Jeśli gdańszczanie dalej realnie myślą o włączenie się do walki o koronę, muszą w końcu regularnie sięgać po 3 punkty.

• Spotkanie uważane jest za ostatnią szansę dla trenera Quima Machado, aby zachować posadę. W przypadku braku zwycięstwa jego los będzie przesądzony. Na domiar złego wygrana jednak wcale nie musi ozaczać pozostania na stanowisku, gdyż ostatnio dostało mu się publicznie między innymi od wiceprezesa Andrzeja Juskowiaka.

• Witam państwa w niedzielne popołudnie i zapraszam na relację tekstową z przedostatniego spotkania 8.kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Lechia Gdańsk na wyjeździe zmierzy się z bełchatowskim GKS-em.