Górnik Łęczna

1

GKS Bełchatów

1

• Koniec spotkania! Utrzymał się wynik z pierwszej części meczu. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

• Zaostrzyła się gra GKSu w doliczonym czasie gry, który tracił kontrolę nad przebiegiem spotkania. Przed momentem z boku pola karnego strzelał Hasani, ale jego silny strzał wypiąstkował Malarz.

• Czerwona kartka dla Ślusarskiego za wejście w nogi Bożicia!

• Shpetim Hasani!! Najpierw Telichowski nabił pędzącego za nim Szałachowskiego, co pozwoliło wyjść na czystą pozycję na prawej stronie zawodnikowi Górnika. Sprzed linii końcowej skrzydłowy dorzucił miękko na głowę Hasaniego, a ten pomylił się o centymetry strzelając głową!

• Bardzo dobrze przedarł się po wyrzucie z autu do szesnastki Sebastian Szałachowski, ale strzelił lewą nogą wprost w Malarza.

• Nikitović za Bielaka w celu wzmocnienia defensywy.

• Mójta zmienia Mateusza Maka.

• Bożić powstrzymał teraz w pojedynkę dryblującego i próbującego dogrywać Michała Maka, lecz niedokładne podanie Nowaka szybko zakończyło tę akcję.

• Chwilę później także Szałachowski za Bonina.

• Także Sawala za Rachwała.

• Zmiana w drużynie Górnika. Debiutujący dziś Hasani zmienia Cernycha.

• Żółta kartka dla Rachwała za faul na wychodzącym z akcją Nowaku.

• Obu zawodników udało się postawić na nogi. Wznawiamy grę, a dokładniej robi to Kaźmierczak.

• Leżą teraz na murawie Bielak i Baran po starcie w parterze.

• Zakotłowało się w polu karnym gości najpierw po rzucie rożnym wykonywanym przez Nowaka, później przy poprawce Mraza, ale piłka ostatecznie ląduje w rękach Malarza.

• Górnik Łęczna - GKS Bełchatów

• Przerwa na wodę także w drugiej połowie.

• Pierwsza zmiana w spotkaniu. Komolov zastępuje Poźniaka.

• Rodić wyciąga teraz piłkę spod nóg Mateusza Maka! Było bardzo groźnie, ale dobrze zachował się chorwacki golkiper.

• W Łęcznej zaczyna padać gęsty deszczyk, który zrosi murawę. Zobaczymy, jak wpłynie to na tempo rozgrywania akcji przez oba zespoły.

• Fiodor Cernych dogonił teraz mocno bitą z obrony piłkę przez Szmatiuka, przed linią końcową ograł w widowiskowym stylu Telichowskiego i szukał strzału lewą nogą, lecz skutecznie blokował go Baranowski.

• Żółtko dla Bielaka za trącenie Michała Maka wychodzącego z kontrą.

• Bajeczne podanie Nowaka do Bożoka za plecy Baranowskiego, jednak temu po przyjęciu piłki na klatkę ta odskoczyła pod nogi obrońcy. Słowak stanąłby oko w oko z Malarzem, gdyby miał więcej szczęścia.

• Niedokładna wrzutka w wykonaniu Mateusza Maka, a szkoda dla gości, bo było ich sporo w polu karnym Rodicia.

• Dobry zamysł miał teraz Cernych, który starał się podać wzdłuż linii szesnastki, ale jego zagranie przecięli defensorzy.

• Drugą odsłonę rozpoczyna duet Nowak-Cernych!

• Górników w młynie jest dziś około 500, natomiast gości nie więcej niż 50. Ogólna frekwencja nieco niższa niż na meczu z Wisłą, ale różnica niezbyt wielka.

• Odważniej mecz rozpoczęli goście, którzy w pierwszych minutach mieli prawie stuprocentowe posiadanie piłki. Dynamiczni z przodu bracia Makowie do spółki z Ślusarskim wygrywali większość pojedynków ze zdekoncentrowanymi Bożiciem i Szmatiukiem. Po szybko strzelonej bramce bełchatowianie cofnęli się na swoją połowę, szukając okazji po kontratakach, lecz takiej doczekali się tylko jednej, w dodatku nie zdołali jej wykorzystać. Łęcznianie swoje akcje przeprowadzają głównie skrzydłami, za sprawą Cernycha, Bożoka, Bonina czy grającego jak zwykle wysoko Mraza. W 40. minucie nie wiadomo skąd w polu karnym gości pojawił się Mierzejewski, który wykończył koronkową akcję zielono-czarnych. Pierwsza połowa była momentami nudna, ale dzięki odważnym akcjom z jednej i drugiej strony dłuższymi momentami nabierała silnych kolorów.

• Koniec pierwszej części gry.

• Do pierwszej połowy doliczone zostały 2 minuty. Tymczasem na lewej flance skutecznie drybluje Bonin i czy będzie rożny? Wygląda na to, że nie, sędzia uznał iż skrzydłowy Górnika wyjechał z piłką poza linię końcową.

• Kaźmierczak! Czysta pozycja do oddania strzału głową po rzucie rożnym bitym przez Mraza, ale strzał byłego piłkarza Śląska Wrocław przechodzi nad poprzeczką!

• Teraz w sytuacji sam na sam znalazłby się Kaźmierczak, który niepewny decyzji arbitra o spalonym nie zdołał przyjąć zagrywanej z własnej połowy przez Mierzejewskiego piłki.

• Mraz, Bożok i Bonin świetnie rozegrali piłkę w narożniku pola gry, ten ostatni popędził do linii końcowej i podał do tyłu, a Mierzejewski dostawił tylko nogę i precyzyjnym dziubnięciem na krótki słupek pokonał Malarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! ŁUKASZ MIERZEJEWSKI!!!

• Korner dla bełchatowian po niefortunnym złapaniu piłki przez Rodicia i niecelny strzał głową Rachwała kilka chwil później.

• Senny zrobił nam się ten mecz. Dużo szachowania ze strony GKSu i rozważne do bólu rozgrywanie w wykonanie zielono-czarnych.

• Już dobrą minutę wymieniają podania zawodnicy z Bełchatowa na własnej połowie. Z rozsądnym pressingiem wychodzą jednak piłkarze Jurija Szatałowa. Po odbiorze Bonina dośrodkowywał półgórną piłkę Cernych, lecz wprost w ręce Malarza.

• Druga szansa dla Górnika! Zaczęło się od świetnego crossowego podania Kaźmierczaka do Mierzejewskiego, który mimo niedokładnego przyjęcia dorzucił w pole karne. Tam futbolówkę sprytnie przepuścił Bożok, a ta trafiła do osamotnionego na dalszym słupku Cernycha, który na nieszczęście gospodarzy, nieczysto w nią trafił.

• Z rożnego również nici. Jeśli nie idzie ze stałego fragmentu, trzeba spróbować z gry, co uczynili piłkarze Kamila Kieresia. Wyszli bowiem z kontrą 3 na 2, lecz muśnięcie piłki przez Szmatiuka przy próbie podania Michała Maka do Mateusza spowolniło całą akcję i pozwoliło na powrót pędzących zawodników Górnika.

• Goście po stałym fragmencie nie oddali strzału, zobaczymy jak będzie po drugiej stronie boiska. Korner dla łęcznian po próbie podania Bonina do Bożoka.

• Wznawiamy grę. Rzut wolny dla GKSu, piłka ustawiona między linią pola karnego a boczną, a wszystko to przez zagranie ręką Kaźmierczaka.

• Arbiter zarządił teraz przerwę na uzupełnienie płynów.

• Było groźnie! Znów na prawej stronie świetnie oswobodził się Cernych, który podawał za linię obrony, prostopadle, do Bożoka tak, że ten musiałby tylko dostawić nogę, lecz Słowak nieczysto trącił piłkę, po czym upadł na murawę. Zawodnicy i kibice Górnika sugerowali faul w polu karnym, jednak sędzia podjął inną decyzję.

• Teraz z kolei do głosu zaczynają dochodzić gospodarze. Prawą stroną przedarł się Cernych, który podawal do Bonina w środek pola karnego, jednak ten źle przyjmował futbolówkę.

• Dobry odbiór Cernycha i błyskawiczny faul na Litwinie. Rzut wolny dla Górnika, egzekutorem Patrik Mraz.

• Bożok do Mraza, ten z pierwszej piłki płasko w pole karne między bramkarza a linię obrony, lecz na posterunku Malarz.

• W odpowiedzi Tomasz Nowak, który przebiegł z piłką 30 metrów, lecz nieznacznie pomylił się mocno strzelając z dystansu.

• Mateusz Mak popędził prawą stroną pola karnego i zagrał wsteczną piłkę, której adresatem był Michał. Ten z kolei nie miał problemu z pokonaniem Rodicia strzałem z pierwszej piłki na krótki słupek.

• GOOOOOL!! Michał Maaaak!!

• Błąd w obronie Bożicia, który najpierw przepuścił za plecy zagrywaną przez bełchatowian piłkę, a po jej wyłuskaniu niedokładnie ją wybijał. Rzut rożny dla gości.

• W 5. sekundzie meczu pierwsza... żółta kartka. Ukarany Fiodor Cernych za ostre wejście w kostke Grzegorza Barana.

• Od środka goście! Rozpoczynamy ostatni meczu 3.kolejki!

• Piłkarze obu ekip wychodzą właśnie na murawę. "Górnicy" zagrają dziś na biało, natomiast "Brunatni" na zielono-czarno.

• Cały czas wypełniają się trybuny dla kibiców Górnika, jak i przyjezdnych. O ich dokładniejszej liczbie poinformuję po pierwszym gwizdku sędziego.

• Zawodnicy schodzą już do szatni, coraz jaśniej rozbłyskają również jupitery. Mamy nadzieję na wielkie emocje w pojedynku beniaminków. Bełchatów w razie zwycięstwa obejmie prowadzenie w tabeli. O to samo pokusić może się Górnik, jeśli wygra różnicą minimum 3 bramek. Ponadto gospodarze mają coś do udowodnienia. Nie tak dawno, w rundzie wiosennej 1.ligi ulegli w Łęcznej podopiecznym Kamila Kieresia 0:2 po golach Turkovsa i Michała Maka.

• W szesnastoosobowej kadrze znalazł się dziś nowy nabytek Górnika, Shpetim Hasani pozyskany ze szwedzkiego Orebro SK, dla którego kosowski napastnik zdobył 5 bramek w 13 występach w obecnym sezonie (Szwecja gra systemem wiosna-jesień).

• Ławka Górnika Łęczna: Prusak, Nikitović, Sasin, Kalkowski, Szałachowski, Buzała, Hasani

• Ławka GKS Bełchatów: Zubas, Mójta, Sawala, Szymański, Prokić, Komolov, Bartosiak

• Ciekawi jesteśmy pogody, jaka będzie panowała nad Lubelszczyzną. Od rana było upalnie, lecz przed godziną przeszło tędy gradobicie i ulewa, a słońce na dobre zniknęło za chmurami. Sytuacja podczas meczu może być na prawdę różna.

• Witamy ze stadionu w Łęcznej! Za 25 minut początek spotkania zamykającego trzecią serię gier T-Mobile Ekstraklasy, w którym Górnik Łęczna podejmie GKS Bełchatów.